Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alternativní pohony v pololetí 2019: CNG a LPG na českém trhu klesají, elektrovozy jdou nahoru

Zatímco prodeje nových aut na CNG a LPG v prvním pololetí v Česku klesly, prodeje elektrovozů stoupají. Už jsou prodávanější než vozy na zkapalněný ropný plyn.
Zpět na článek
14. 7. 2019 07:31
14. 7. 2019 22:41
Avatar - CICERO
13. 7. 2019 19:51
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Zetti
13. 7. 2019 21:26
Re: Já vím my Víme...
No v upadku neni, vidim desetinasobek prodeju meho vozu oproti stejnemu obdobi lonskeho roku, to je na neznalost a masaz ortodoxnich dinosauru docela uspech, nicmene musim konstatovat ze bych radsi zustal v te ignoraci jak je to ted. Vyhodicky na silnici ziskas jen kdyz nas bude trochu. Az nas budou miliony, budem platit parkovani, dalnicni znamku atd jako fosilove a o to nikdo z nas nestoji
Avatar - CICERO
13. 7. 2019 21:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
13. 7. 2019 22:18
Re: Já vím my Víme...
outlander phev je uz roky najpredavanejsi plugin hybrid v europe takze snad ani neprekvapi ze aj v cz je vo svojom revire na cele ;-) .. mas super auto... tak si to uzivaj :yes:
Avatar - WinDiesel
14. 7. 2019 11:47
Re: Já vím my Víme...
No za ty prachy ………….. které za to dal, by měl dostat opravdu hodně muziky :-[] :-[] :-[]
14. 7. 2019 07:45
Re: Já vím my Víme...
Při prodeji 1000 elektroaut a 10 000 hybridů (kteří trotli to kupují - nechápu - nejspíš do fleetů) ročně bude při stávajícím růstu kupní síly výměna vozového parku v ČR za "ekologická" auta trvat jak dlouho ?

Zvýhodnění "ekologických" aut u dalničních známek a parkování je vzhledem k jejich cenám argument naprosto mimo.
Avatar - Zetti
14. 7. 2019 08:05
Re: Já vím my Víme...
Pokladat jineho cloveka pro jiny nazor za trotla je hodne hloupe. Jiny nazor slusny a inteligentni clovek respektuje i kdyz jej nepoklada za spravny. Tvoje vyjadreni o trotlech je vlastne vyjadreni o tobe. Byt tebou tak s tim takhle na verejnost nechodim a nechavam si to pro sebe.
14. 7. 2019 08:41
Re: Já vím my Víme...
Ten, kdo si koupí za 1,1 mega 2 tunové auto s akumulátory a elektromotory (čistě benzínová verze přitom stojí o 550 tis méně) s průměrnou spotřebou 7,5 l/100km benzínu (viz. test ACZ reálné spotřeby, spotřeba je tedy srovnatelná s čistě benzínovou verzí) a pak se tváří, jak je to v pohodě a jak je mazaný, že ušetří za dálnice a parkování - to je prostě pomatenec mdlého rozumu, který za dojezd 54 km (možná) zaplatí 550 tis. navíc. Tomu se skutečně můžu jen chechtat.
Avatar - Zetti
14. 7. 2019 08:55
Re: Já vím my Víme...
To je tvuj pohled. Ja auto posuzuju podle toho jak jezdi a to tezko posoudis od psaciho stolu, ale jen tak ze to zkusis. Udelej si zkusebni jizdu s Outlanderem PHEV, za to nic nedas a pak se nemusis omlouvat.
Potom mi na penezich nezalezi, davaji mi je ti co chodi kazdy den do prace. Z tohohle pohledu je pozice trotla mezi chytrolinama docela zajimava none?
14. 7. 2019 09:32
Re: Já vím my Víme...
No jistě, nevím co s penězi, to je skutečně pádný argument - tak to já mám lepší tip - kup si Behike a zapal si ho pětitisícovkou ... ono to vyjde na stejno jako s tím PHEV.
Avatar - Zetti
14. 7. 2019 09:48
Re: Já vím my Víme...
Myslim ze nemas pravdu. Nenapsal sem ze nevim co s penezi. Napsal sem ze na nich nejak nevisim. Najemne sem nezvysil uz 10 let, coz je v Praze dost nenormalni.

Tvoje rada je hodna tveho uvodniho prispevku. Uz se nad sebou zamysli. Nejsme ve valce, jen diskutujeme, jestli se to diskusi da nazvat.
14. 7. 2019 10:18
Re: Já vím my Víme...
... OK
14. 7. 2019 11:30
Re: Já vím my Víme...
Jsu docla zvědavej,jaký bude alternativní palivo tak za 10 let..nafta?
14. 7. 2019 12:40
Re: Já vím my Víme...
Ropa jednou dojde, nebo přesněji - její těžba nebude ekonomická - to je bez debat. Do určité míry může být elektřina náhradou a to i ve smyslu hromadné dopravy a jejího rozvoje. Je tu varianta plyn, což je z deště pod okap. Jsou další alternativy ale mám pocit, že buďto mají před sebou další dlouhý výzkum a vývoj, nebo se uměle drží stranou, aby ropný business jel dál.
Je jen otázkou, jak moc tlačit na výměnu za elektroauta, jestli není lepší optimalizovat fosilní a ty měnit, a současně dále vyvíjet elektro a hledat kýžený akumulátor a nabíjení.
Bohužel množství aut souvisí s počtem obyvatel planety a tohle bych otpimlizovat nechtěl.
Avatar - WinDiesel
14. 7. 2019 11:52
Re: Já vím my Víme...
Když Outlander kupují v Holandsku se 400 000 slevou a potom ani nedobíjejí, protože si prostě koupili levné auto, tak to pochopím více než Tebe.
Nakonec je to ale znát, těch pár podaných kousků při normální nedotované ceně ukazuje evidentní nezájem o tyto vozy.
je jasné= že museli stáhnout naftu z prodeje protože potom by jich prodali řádově míň, 0,00nic a už vůbec by se nevyplatilo je vyrábět.
Avatar - CICERO
14. 7. 2019 13:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Zetti
14. 7. 2019 14:25
Re: Já vím my Víme...
Bude to tim, ze ve sve zaslepenosti nepripustis ze je to auto o tridu vyse nez jeho fosilni bracha. Ja tomhle kontextu nechapu proc si nekdo koupi fosilniho kodiaka. Je to stejne velke auto jakou Outlander, ve stejne vybave stejne drahe jako Outlander, je hlucnejsi ve vetsine rezimu nez Outlander. Outlander je elektricke auto - uz jen ten termin se musi rozlisovat vuci spalovakum - s dojezdem klasickeho benzinaku. Disponuje tremi motory, ktere umoznuji dost ostry rozjezd z mista nebo pri predjizdeni, pojizdeni v kolonach mu vyslovene svedci. Muzu ti rict ze to jak to jede prekvapi kazdeho koho svezu. Bez a zkus to, uviis ze to neco do sebe ma. Je to uplne neco jineho nez tech asi 40 aut co sem mel predtim


Holandsko je zeme velikosti kapesniku, tak se stoji bezne ve mestech i na dalnici.
Avatar - 3_diamanty
13. 7. 2019 22:14
outlander PHEV
tak to je pekny narast... co pekny.. brutalny :yes:

a uz nech je tu aj plugin hybridny eclipse cross ... snad o rok v zeneve :yes:
Rozbalit vlákno
0
14. 7. 2019 07:31
Elektroauta
Nevím, odkud ACZ ta data čerpalo, ale u elektroaut rozhodně není správné čísloý za 2018 a za 2019 se mi také nezdá, že by se registrovalo dalších 70 aut. podle mne jsou čísla za elektroauta zkreslená ve porspěch prezentace velkého nárůstu, čož není pravda.
Rozbalit vlákno
1
15. 7. 2019 14:49
Re: Elektroauta
Čísla vycházejí ze statistik registrací SDA. V případě elektromobilů jsme k nim připočetli čísla za značku Tesla, jejíž prodeje oficiální statistiky z hlediska pohonu řadí do kategorie "jiné"
Avatar - SKAY
14. 7. 2019 22:41
Vhodné motory
Na LPG přestavby nejsou dnes vhodné motory u nových aut. Aty male turbo objemy jezdí za 5-6 se to moc nerentuje a kdo má na obsah ma i na naftu...
Cng od koncernu je fajn nežse posere ventily nadrze dsg motor Viz můj Strýc skončil nakonec u nafty 110KW
Rozbalit vlákno
0