Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: MAN D15: Devět litrů

Mnichovská automobilka uvádí motor D15 do nákladních vozidel, starší a objemnější agregát D20 končí. Jaké změny najdeme, a co přinesou?
Zpět na článek
22. 7. 2019 21:40
23. 7. 2019 02:42
22. 7. 2019 08:41
alternátor s proměnlivým výkonem
Stejně by mě zajímalo co je zač ten "alternátor s proměnlivým výkonem závislým na potřebách vozidla"

Když pominu fakt že proměnný výkon závislý na potřebách vozidla má úplně každý alternátor, tak předpokládám že tohle řešení nuceně omezuje výkon alternátoru při aktivní činnosti motoru a zvyšuje ho při brzdění motorem. Rozdíly pak musí krýt startovací akumulátor který je kvůli tomu podstatně víc cyklován a ještě přitom dost kolísá napětí,. Takže taková prasárnička ...nebo je to jinak ?
Rozbalit vlákno
1
22. 7. 2019 09:06
Re: alternátor s proměnlivým výkonem
Asi tak a zároveň vzhľadom k vozidlám kde je ten motor nasadený bude "úspora " phm prakticky nemerateľná
22. 7. 2019 09:09
alternátor s proměnlivým výkonem
To bude urcite ako pri osobakoch a start stop systemoch. Pekna k........ Ano, bohuzial mam to v aute.
YNTELYGENTNE nabijanie, aby nahodou nebola spotreba vyssia o deci, tak vsetko ide z baterky a potom, ked uz ma baterka nizke napatie, tak to budeme dobijata, ale tak opatrne 13V ,aby nestupla spotreba. Potom pri jazde dolekopcom bez plynu a s kvaltom bude alternator peckovat baterku 16V. atd. nechce sa mi to dalej rozpisovat. Vela ludi vie co znamena pojem inteligentne dobijanie v aute a co robi s baterkou. Klasicka by to ani nedala.
Rozbalit vlákno
0
22. 7. 2019 21:40
MAN
S Manama jsem se něco najezdil, pohodlíčko a design paráda....
Bohužel elektronika tragédie, pohony ventilátoru mlátí jak V3S a neustále v háji převodovky na NOVÝCH autech s kabinami TGS. Prostě TRAGÉDIE !!! Snad alespoň tyhle další auta budou lepší.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Fickroc
23. 7. 2019 02:42
no tě pic
Poruchovost těchto zbytečných systémů je pověstná. Zůstanu u svého letitého povozu s kolečkem bez filtrů...
Rozbalit vlákno
0