Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Apple CarPlay a Android Auto: Jak se připojit? A co všechno tyto služby umí?

Zrcadlení chytrého telefonu na displeji v autě je stále populárnějším způsobem konektivity. Posvítili jsme si na nejznámější prostředníky: Apple CarPlay a Android Auto.
Zpět na článek
18. 7. 2019 11:36
18. 7. 2019 12:46
18. 7. 2019 14:35
18. 7. 2019 13:04
18. 7. 2019 13:20
18. 7. 2019 14:11
18. 7. 2019 20:56
18. 7. 2019 14:19
18. 7. 2019 15:21
18. 7. 2019 15:57
26. 7. 2019 11:31
26. 7. 2019 11:31
18. 7. 2019 09:13
zrcadlení telefonu?
Android Auto nie je sluzba na zrkadlenie telefonu, ale na zrkadlenie len urcitych sluzieb a aplikacii. Nie je to tak, ze by ste po pripojeni telefonu cez AA mali na displeji auta k dispozicii vsetky aplikacie, ale iba tie, ktore Google laskavo pre Android Auto vybral, a povolil (g.co/androidauto). Nastastie su sposoby, ako to obist...

Okrem toho, podla oficialnej stranky Android Auto este stale nie je podporovany v Ceskej Republike, ani na Slovensku:
https://www.android.com/auto/faq/#…
Este ze sa aj toto obmedzenie sa da obist... :-)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Emel
18. 7. 2019 09:18
Re: zrcadlení telefonu?
Jo, přesně tak, přes Google store se to nenainstaluje a je potřeba prostě stáhnout instalačku. Dost mě překvapuje, že ve článku "jak se připojit" o tom není ani čárka...

Jak obcházíš ty povolené aplikace? Pak si můžeš pustit na displeji třeba Chrome nebo mapy.cz ? Ty aplikace Waze a Google maps ale mají pro používání v autě nějaký zvláštní režim, ne?
18. 7. 2019 11:42
Re: zrcadlení telefonu?
Na YT najdes kopec navodov, ako na to. Treba doinstalovat daky ten "fix" ktory to odblokuje. Samozrejme, je len na tebe ci tomu budes doverovat.

Uprimne povedane, nechapem preco Google AA takto obmedzuje. Ked si pozries ten zoznam AA-apiek, vacsina z nich su kadejake "kecalky" (telegram, skype, whatsap, messenger, kik, hangouts, atd). Ked chcem trebars dake parametre motora cez OBD, aby clovek hladal daky crack ktory to umozni...

Podobne aj samotny multimedialny system v aute: kadejake obmedzenia, povinne odklikavanie upozorneni (preco doboha vzdy po nastartovani?), zablokovane dotykove ovladanie (preco by nemohol spolujazdec?), atd. Potom si clovek pozrie co dokaze komunita ked trochu upravi firmware, a zasne...
Avatar - donPedro
18. 7. 2019 09:57
Re: zrcadlení telefonu?
Co se AA tejče tak se asi snad brzo dočkáme, páč už je lokalizovanej do češtiny.
Avatar - Lumix56
18. 7. 2019 11:59
Re: zrcadlení telefonu?
Na webu apkmirror.com je ke stažení Android Auto - neoficiální česká verze 4.4.592344. Je funkční s malým omezením - používám Samsung Galaxy S7 a při této instalaci AA nezobrazuje Spotify - pouze Hudbu Google Play a Podcasts. Na jiném Galaxy S7 mám primárně AA apku instalovanou s lokalizací v cizině - přes QR kód v aplikacích panelu vozu (panel MY16ADA - Honda Civic 10.G.). Nyní jsem stejným způsobem (přes QR panelu vozu) provedl aktualizaci apky AA druhého Galaxy S7. Aktualizace proběhla v prostředí Google Obchod Play - na verzi 4.4.592344 - vše funguje česky - včetně Spotify. Lze použít i bezdrátové připojeníAA s panelem vozu - instalací apky Headunit Reloaded - návodů je dost, třeba na svetandroida.cz.
18. 7. 2019 11:45
Re: zrcadlení telefonu?
treba do Googlu skusit trochu "hustit" napr cez https://support.google.com/…o/thread/2463174 podla mna je ciste vydieranie neumoznenie instalacie cez Google Play aspon anglickej verzie
18. 7. 2019 09:25
A ze siply clever
Apple car play a AA su vynikajuce funkcie avsak napriklad v takej skode superb umiestnili usb na tak de.ilne miesto(pred radiacu paku) ze niektore telefony sa do tej priehradky ani len nezmestia. Otom ze sa ta priehradka neda nasledne zavriet kvoli usb konektoru radsej pomlcim. Preco neumiestnili usb do obrovskej laktovej opierky ostava zahadou. Hlavne ze maju dazdniky vo dverach a skrabku na lad, veci ktore clovek pouziva daleko castejsie ako AA a apple car play. BRAVO SKODA
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Stewee
19. 7. 2019 12:02
Re: A ze siply clever
simply clever... nejako to soudruzi nedomysleli
18. 7. 2019 11:36
Pro mě osobně
jsou "tablety" novodobý automobilový mor, nenávidím je, ale bohužel se jim nemůžu vyhnout, protože jsou skoro všude, krásné staré časy, kdy se vše dalo jednoduše a bezpečně ovládat čudlíky jsou už bohužel nenávratně pryč. :-(
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Zetti
18. 7. 2019 16:01
Re: Pro mě osobně
driv se auta startovala klikou, to byly casy
18. 7. 2019 12:46
Apple CarPlay
To, že si musíme vystačit s angličtinou, není pravda. Proč to ti novináři nemůžou napsat tak, jak to je? Samozřejmě, že pokud by vám přišla zpráva anglicky, Siri ji krásně přečte anglicky. Když je ale zpráva česky, tak můžete být megasuperangličtinář, ale stejně na vás jen vyblábolí nějaké nesrozumitelné shluky písmen, protože to prostě neumí přečíst česky. Jsem zvědavý, jestli někdy Apple bude tak hodný a udělá Siri i v češtině. Přitom dnes kde jaká aplikace na internetu umí normálně češtinu přečíst - viz třeba tato už asi deset let stará ryba http://www.acapela.tv/en/talking-card/Fish/. Dále je na CarPlay blbý to (aspoň u mě v Karoqu) že to prostě vypne tovární telefonování, které se dá krásně ovládat hlasem. Je podle mě velká chyba, že toto nelze nějak nastavit.

Pro mě jediné, kde má Apple CarPlay smysl, je WAZE (nejlepší navigace ever, nechápu, proč se ještě vůbec někdo snaží vyrábět tovární navigace do aut, ty jsou uplně k ničemu, proti WAZE) a tak trochu Spotify, i když jeho ovládání v CarPlay diskutabilní (není plnohodnotné kvůli bezpečnosti).

Také to, že telefon musí být propojen přes USB, je nepraktické, zvlášť, když máte jen jednu USB zdířku (v novějších autech už je ale bezdrátové).

Musím říct, že po zkušenosti s tím, bych si za CarPlay určitě nepřiplácel (resp. záleží kolik), a pokud bych vybíral auto a výbavu, určitě, když už, bych hledal bezdrátové CarPlay a hlavně od toho nečekal buhví co. Hudba se dá i bez CarPlay pouštět přes Bluetooth. Výhoda je, že nemusíte mít na skle držák na telefon, byť musím říct, že možná mi přišlo bezpečnější a rychlejší dívat se na navigaci v oblasti zorného pole, než sklápět oči dolu k displeji.
Rozbalit vlákno
10
18. 7. 2019 13:05
Re: Apple CarPlay
Najlepsie by bolo ak by fungovalo AA a car play cez bluetooth na kazdom aute. Mam pocit ze to usb nedokaze dobijat telefon pri nepretzitom pouzivani AA a car play.
18. 7. 2019 14:35
Re: Apple CarPlay
Zrovna u AA a carplay se tolik telefon nevybíjí, tak nabijí v pohodě. Největší žrout energie je displej a ten není potřeba.
Avatar - skejpa
19. 7. 2019 00:40
Re: Apple CarPlay
Mě v autě při AA telefon normálně dobíjí, jako na normální nabíječce (rychlonabíječka je samozřejme rychlejší).
18. 7. 2019 13:51
Re: Apple CarPlay
Převážně souhlasím, u mě je ta nepraktičnost umocněná ještě tím, že můj palubní systém je bez touchscreenu a ovládá se joystickem - a ovládat CarPlay přes Joystick teda rozhodně není žádný "Joy" - spíš je to na mašli. Co se kabelu týče, bezdrátový CarPlay už se pomalu rozšiřuje, tak uvidíme.

Jinak co se týče vestavěných navigací, tak bych nebyl tak definitivní. Například Audi MMI Navigation plus je super - jedinou nevýhodou je, že stojí 2.500 Eur a ta online komponenta se ještě musí předplácet (dostaneš první tři roky zadarmo, takže aspoň něco). Dopravní data bere taky z googlu + vlastní konzern databáze, řekl bych - a funguje to perfektně. Navíc třeba tady v rajchu Waze moc lidi nepoužívaj, protože maj všichni (teda všichni co hodně jezděj) tyhle vestavěný navi, takže paradoxně mám v MMI lepší dopravní data než ve Wazu. Jen ty radary to pochopitelně neukazuje. Navíc to promítá jak do virtual cockpitu, tak do HUDu. To CarPlay bohužel asi nikdy umět nebude :-(

Co jsem měl možnost vidět BMW ConnectedDrive, tak není o nic horší. Takže jo, vestavěný navigace můžou stát za kočku, ale ne nutně. Určitě ale souhlasím s tím, že pro většinu lidí je daleko rozumnější varianta 500euro za iphone (kterej se dá používat i mimo auto, no shit sherlock) plus pár euro za connectivity paket do auta, než dávat 2000-3000euro za inbuilt navigaci. Já si ji do auta skrze car policy dát musel, ale jinak bych to udělal taky tou levnější cestou. :-)
18. 7. 2019 15:07
Re: Apple CarPlay
Jasně, tak pokud jsou i nějaké takové funkční, tak to chápu, že je lepší mít vestavěnou. 2500 EUR je hodně, ale jasně, že pojem hodně je relativní, pokud si člověk kupuje auto třeba za 60000 EUR tak už pak je to "pakatel". :)
23. 7. 2019 15:42
Re: Apple CarPlay
Apple Car hlavně neumí pracovat s kontakty.
Pokud máte kontakty začínající písmeny s háčky, tak je v seznamu pro telefonování jednoduše nenajdete. Apple Car má v menu totiž pouze písmena bez diakritiky, takže pokud máte v seznamu kontakt začínající na Ř a zadáte R, mohou se vám zobrazit klidně kontakty od písmene S nebo jiné :'-(
Avatar - skejpa
19. 7. 2019 00:39
Re: Apple CarPlay
Já mám v Octavii Android Auto (Xiaomi Mi 8) a muzu telefonovat jak přes škodovácký systém, tak přes AA a klidně i mezitím přepínat při hovoru. Přes škodovácký se lépe hledají kontakty, jinak používám AA.
Android Auto taky umí číst v češtině a můžete ho už docela obstojně i ovládat v češtině. Zatím nejvíc limitující je google asistent v angličtině, ten umí umělou inteligenci a nemusí se na něj mluvit v jasných příkazech, stačí říct třeba "přetoč to o 25 vteřin dopředu" a on aktuální písničku na spotify prostě přetočí :-) Blbý je, že když je to aktivovaný v angličtině, vyhledávat pak hlasem něco přes Waze je tragédie (bez češtiny...) takže to jsem zatím oželel a jedu klasicky "OK google, přehraj Jelen na spotify" a už to jede nebo "navigovat do Praha" a spouští automaticky Waze apod :-)
19. 7. 2019 09:21
Re: Apple CarPlay
A jak to že můžete telefenovat přes to škodovácký? Mě to, hned jak připojím tel, řekne že Car Play vypne ostatní systémy. Tak možná AA to má jinak... V tomhle to je tedy AA proti CarPlay výhoda, i ta čeština...
Avatar - skejpa
19. 7. 2019 10:08
Re: Apple CarPlay
Já zase nevěděl, že to CarPlay omezuje :-) Asi to bude spíš věc Applu, pochybuju, že by Škodovka to pro CarPlay blokla a pro Android Auto ne.
Teď na dovolený jsem měl půjčenou na týden Fabii a taky to normálně šlo přepínat :-) AA se spustilo na první dobrou v úplně nové Fábce a k mému překvapení to fungovalo snad ještě rychleji než v Octavii z roku 2018 :-)
19. 7. 2019 10:30
Re: Apple CarPlay
Tak to není fér. Ale Android si kvůli tomu nepořídím :-[]
No zkusím se ještě podívat do nastavení, jestli to tam někde není....
18. 7. 2019 13:04
blbina
Výrobci se prostě shlédli v tabletech v autech. Stále jsem nepochopil výhody AA či ACP oproti používání navigace v mobilu.Dnes mobily umožňují totéž, nechat běžet paralelně dvě aplikace.Displeje mobilů mají dnes běžně okolo 6 palců, tudíž na nich vidím vše stejně. Mobil musím mít v USB slotu,někde pohozen a nevidím na něj. Dle mého se jedná jen o další zbytečnou duplicitu. Hudbu z mobilu si mohu v klidu přehrát pomocí klasického připojení přes bluetooth,to samé s hovory. Češtinu chytří asistenti neumí, tudíž na ně můžeme rovnou zapomenout. A to, že neexistuje oficiální AA pro ČR, to už je jen pověstná třešnička na dortu...
Rozbalit vlákno
3
18. 7. 2019 13:20
Re: blbina
Přitom by stačilo, kdyby výrobci místo těch displejů do aut, udělali nějaký univerzální aktivní (usb nebo indukční) držák, stojánek, kam by se telefon bezpečně umístil tak, aby na něj bylo vidět a ten telefon by prostě plnil funkci, kterou má displej plnit - a to navigaci. Stejně všechno ostatní kromě navigaci jen a displeji uplně k ničemu. Nepotřebuju obří displej k naladění rádia, k ukázání, kolik mi zbývá dojezd nebo abych si nastavil něco... A i tak by se to dalo nastavit na tom mobilu. Takže si myslím, že není cesta - mobil>displej auta ale auto>displej mobilu.

Nebo ať tam prostě ty výrobci aspoň dělají nějaký vestavěný jednoduchý držák na telefon, aby člověk nemusel nic lepit na sklo nebo si zadělávat větrací otvory.
18. 7. 2019 14:11
Re: blbina
No prvořadě je AA o bezpečnosti. Na telefon by si za jízdy neměl šahat. Proto tam taky je spoustu věcí zakázaných a vše by se mělo ovládat přes google asistenta. Dříve to bylo dost celkově nepohodlné u nás. Ale teď v rapidu se dá pustit asistent přes tlačítko na volantu a naviguj sem a přehraj nějakou hudbu. Přečti zprávu, odpověz to a to, už funguje i v češtině. Ty příkazy to chce hledat. Stále jinak češtině nerozumí ale aspoň pěkně v Češtině komunikuje. Ještě ten bezdrát a za mě paráda. Ale co se mi nelíbí je omezení jen na Waze a google mapy. Sice vyhledávání míst je bezkonkurenční. Ale Sygic na offline mapy by našel taky uplatnění.
18. 7. 2019 20:56
Re: blbina
Právě že díky AC Play neni třeba čučet na mobil. Osobně jsem rád, že ho mam mimo zorný pole. Ještě aby mi někde překážel ve výhledu. Ve Vitaře se mi mobilový programy zobrazujou tam, kde je běžně vestavěná navigace takže ideál.
Mně ale nejvíc vadí, že musí být zaplá Siri kterou stejně na nic nepoužiju a k ní musí běžet data. Používam ofline mapy, internet na mobilu nechci při navigování musim :-( Jo a připojení kabelem. To nepohopim, 90% věcí umí moje SEčko nacpat skrz BT do palubního rádia jenom na navigaci skrz A C Play je potřeba mrvit baterku cyklováním a dobíjenim :-(
A navíc, telefon nemá bejt pádlo jak hovado, dnešní doba se zvrhla. Kéž by to A C Play a google zvrátili - malej telefon a co je třeba zobrazovat velký ntak na displayi v autě.
18. 7. 2019 14:19
Android Auto
Já mám třeba Megana IV a tam má Android Auto navíc jen navigaci buď Waze ( ten je ale mimo ČR marný ), Google mapy a jeho hlasové ovládání některých funkcí.
Jinak pokud mám telefon připojen přes bluetouth, tak SMS mi přečte systém R-link2 obstojně i v češtině, listovat seznamem skladeb můžu v Google music také, nezávisle jestli je hudba stažena v telefonu nebo jede online. Jediná podmínka je mít vytvořený seznam skladeb.
Pokud je navíc integrovaná navigace online, tak naviguje dobře ( málokdy se liší navrhovaná trasa od Wazu ).
Pro mě to bude funkční až rozšíří množství podporovaných aplikací, nebo ještě lépe až to nebudou vůbec omezovat.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Emel
18. 7. 2019 15:21
Re: Android Auto
Standardní navigace nemá ani zdaleka takové informace o aktuální dopravní situaci...
18. 7. 2019 15:27
Re: Android Auto
Ono taky záleží, jestli je ta navigace napojená někam... Podle mě navigace bez připojení a informacích o dopravní situaci ja na h.. prostě poloviční. Ale hodně záleží na tom, jak uživatel navigaci vyúžívá. Třeba v Praze je pro mě info o dopravní situaci to nejdůležitější. Když třeba jedu z Holešovic do Strašnic, tak znám x cest kudy se tam dá dojet, ale jedu podle waze, protože mi najde (aspoň doufám) tu nejrychlejší. Když jedu o víkendu, tak si jedu kudy chci, protože to ucpané není většinou nikde.
18. 7. 2019 15:57
Re: Android Auto
Ale může...třeba mnou zmíněný R-link2 bere data z RDS-TMC. Tam jsou informace i o aktuálních nehodách a uzavírkách ( zadává je tam IZS téměř obratem ).
Dále pak ze služby Tom Tom Live ( to musí být připojena na internet ).
Uživatelů Tom Tom Live ( i jako zdroj dat ) je celá řada, externí navige Tom Tom se službou live a také vestavěné navigace některých automobilek, třeba Renault, Fiat, Lexus, Mazda, Opel...atd...
Waze má u nás asi lepší uživatelskou základnu, ale v cizině tomu tak není.
Avatar - skejpa
19. 7. 2019 00:43
Re: Android Auto
Android auto umí číst v češtině taky. A já na AA kromě Waze (občas Google mapy) a spotify stejně nic jiného nepoužívám (leda tak to čtení zpráv z messengerů). Klasická navigace se s Waze vůbec nedá srovnávat. Není to online, takže neukazuje radary, nenabízí objížďky aktivně atd.
18. 7. 2019 16:15
Chybi fakta a jak na to...
Mne se osvedcil postup pro instalaci Android Auto:

1./ stazeni z Google Play programu "Droid Hardware Info". Pres tento program zjisteni presne architektury jadra
2./ v telefonu povolit stazeni a instalaci neoverenych programu mimo Google Play
3./ pres APK Mirror stazeni programu pro Android Auto - https://www.apkmirror.com/…nc/android-auto/ . Verzi je potreba vybrat co nejnovejsi pro danou architekturu jadra. Ja mam napr. ARM v.8
4./ instalace stazeneho souboru, bezne nastaveni a propojeni kabelem s autem.

Tento postup mi na trojkove Oktavce po FL s infotainmentem bez navi funguje v poradku. Telefon mam Samsung Galaxy S8+
Rozbalit vlákno
4
18. 7. 2019 17:18
Re: Chybi fakta a jak na to...
Mne se osvedcil postup pripojeni Apple Car play:

1. Pripojit telefon

To je vse.
18. 7. 2019 17:56
Re: Chybi fakta a jak na to...
To mi nikdy primo neslo... zkousel jsem to v Octavii stejne jako v Leonu a S8 nikdy pripojit nesel... respektive pripojil se, ale zrcadleni neslo. Pres APK Mirror se to v pohode rozbehlo a slape jak ma. Nejspis to bude o kompatibilite / software auta a telefonu.
18. 7. 2019 18:40
Re: Chybi fakta a jak na to...
Ja mluvim o Apple, jen pro porovnani: https://youtu.be/I2h1oputLuM?t=76
Avatar - skejpa
19. 7. 2019 00:45
Re: Chybi fakta a jak na to...
Apple ma CarPlay přímo v systému, takže není potřeba instalovat aplikaci. Nicméně taky potřebuješ - zapnout Siri :-) Bez té to nespustíš.
AA stačí nainstalovat aplikaci a připojit. To co píše pán nademnou potřeba není.
Avatar - skejpa
19. 7. 2019 00:48
Na čem jste to AA testovali ?
Já to rozjel zatím na všech telefonech, Samsung J5, Samsung S8, S9, Huawei P20, Honor 10, Huawei Nova, Xiaomi Redmi Note 3 Pro (to je telefon asi 4 roky starej), Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi A2... Fakt by mě zajímalo, co jste tam vyváděli, že jste to nezprovoznili :D
Nainstaluju správnou verzi aplikace, po připojení povolím vše na co se mě to zeptá a jede se...
Jinak AA umí povely v češtině, umí i číst v češtině.
CarPlay si musí dát lidi bacha na tu Siri, kdo jí nemá zaplou, CarPlay mu vůbec nenaběhne.
Rozbalit vlákno
0
20. 7. 2019 08:40
Android auto
Android auto používám více jak 2roky a s telefony LG G4, LG V30 a nyní LG G7 jsem neměl žádný problém, nezrcadlí, ale pouze zobrazuje povolené aplikace jako Google mapy, Waze atd. Používal jsem ve všech služebních vozech Superb III., Octavia III. a nyní ve Scale a v soukromém Rapidu a vše je funkční . Bohužel ČR není zatím podporovanou zemí u Google, jsou tedy omezené hlasové povely. S tím se da žít ;-)
Rozbalit vlákno
0
26. 7. 2019 11:31
-_-
Na AA zatím funguje klasická angličtina, ČR není podporovanou. Furt lepší, než blbě přeložená čeština.
Sám jsem dodělával CarPlay do rádia, protože v základních nastaveních nebyl (https://www.2din.cz/…ay-android-auto/), a je to fajn.
Rozbalit vlákno
0
26. 7. 2019 11:31
-_-
Na AA zatím funguje klasická angličtina, ČR není podporovanou. Furt lepší, než blbě přeložená čeština.
Sám jsem dodělával CarPlay do rádia, protože v základních nastaveních nebyl (https://www.2din.cz/…ay-android-auto/), a je to fajn.
Rozbalit vlákno
0
14. 1. 2020 09:27
kalendář v AA
u Apple v CarPlay se mi krásně zobrazuje kalendář. I když odtud nemůžu převzít adresy do Waze, je to lepší, než nic. V AA se mi kalendář na obrazovku dostat nepodařilo. Dělám něco špatně, nebo to v AA nejde?
diky m.l
Rozbalit vlákno
0
14. 2. 2020 19:16
LG Q6 - nechce zrcadlit na displeji auta
Ahoj, mám v Hyundai i30 panel s možností zobrazování telefonu. Nainstaloval jsem do telefonu LG Q6 (Android 8.1) apku AA z 28.1.2020, v telefonu chodí, ale nemohu to dostat na displej auta. V autě je vše nastavené (Android system), ale k zrcadlení AA z telefonu nedochází. Je někde přesný popis co se má kde nastavit? Díky za radu
Rozbalit vlákno
0
27. 12. 2020 10:12
Funkčnost prosinec 2020
Mám Octavii III po faceliftu, příplatkový infotainment (ne ten nejdražší) a díky instalačním souborům z apk mirror jsem měl dostupný Android Auto i před oficiálním uvedením v ČR na mém Redmi 4x Global, Android 7. Bohužel s oficiálním uvedením mi tato pirátská verze přestala fungovat a Google se zatím nemá, a možná mít nebude, k uvedení verze pro nižší Androidy. Šel jsem tedy opět na apk mirror a mám pár poznámek. Budete potřebovat znát architekturu procesoru svého telefonu. Tudíž
Krok 1: Podle modelu telefonu si vyhledejte jeho přesné specifikace (nejlépe v anj) a podívejte se na model procesoru ("CPU"). Poté si vyhledejte specifikace procesoru a hledejte něco ve smyslu "arm64-v8a" nebo "x86". V angličtině si k tomu trochu počtete zde pod "Is it OK to install arm64...": https://www.apkmirror.com/faq/
Krok 2: Jděte na apk mirror na tuto stránku, kde by měl být plný seznam dostupných verzí: https://www.apkmirror.com/…nc/android-auto/
Krok 3: Vybírejte od nejnovější verze, tzn. aktuálně December 4, 2020. Klikněte na bledě modré "8 variants". Pro December 4, 2020 se dostanete sem: https://www.apkmirror.com/…-9-6046-release/
Krok 4: Vyberte co nejpřesněji pro váš procesor a co nejnovější, tedy klikněte na bledě modré číslo. Můj případ arm64-v8a: https://www.apkmirror.com/…id-apk-download/
Krok 5: Apk mirror je plné reklam. Bezpečné je kliknout na bledě modré tlačítko DOWNLOAD APK pod nápisem Verified safe to install. Na nic jiného neklikejte.

Doporučuji vše udělat na PC a pokud používáte Chrome, do kterého jste přihlášeni na PC i mobilu pod stejným profilem, tak místo kroku č. 5 kliknout na DOWNLOAD APK pravým tlačítkem a zvolit "Odeslat na zařízení XXX", kde XXX by měl být Váš telefon. Budete tak mít větší jistotu, že se nenecháte svést nějakou reklamou někam jinam. Tyto reklamy totiž často vnucují svá tlačítka DOWNLOAD a není lehké zvolit pak to správné. Na PC je výhoda, že když najedete na tlačítko myší, vidíte, kam vás povede.

Krok 6: Na mobilu stáhnout (cca 30 MB), nainstalovat, rozjet...
Rozbalit vlákno
0