Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW má nového šéfa. Jaké úkoly ho čekají?

Oliver Zipse se stává nástupcem Haralda Krügera na pozici předsedy představenstva automobilky BMW. Ve funkci ho nahradí v srpnu.
Zpět na článek
Avatar - CICERO
21. 7. 2019 18:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
21. 7. 2019 20:44
Bude mat co robit
Navrhujem opravit trojblik, aby opacny smer packy nerusil aktualne blikanie, ale blikal opacnou stranou. Potom moze opravit sportove sedadla, aby netlacili. Opravit aj normalne, aby vobec o nich ludia uvazovali. A nech vyskusa cez ten idrive streamovanie hudby z telefonu a nech porozmysla, ci je normalne mat rozne hlasitosti z dab zdroja, z fm zdroja a telefonu. Lebo toto Krugerovi trosku uslo :-)

A este prednu kapotu. Aj na ostatnych BMW tak trieskate kapotou, aby sa zavrela?
Avatar - pradeda777
21. 7. 2019 23:25
Re: Bude mat co robit
....tož s tou kapotou to je dílo...... :-[]
Avatar - xxc
22. 7. 2019 16:10
Re: Bude mat co robit
Ved zo servisu/predajne auto vyslo :-) Inak kapotu neotvaram, len som prve metre po prebrati auta tankoval a dolieval vodu do ostrekovacov.
Avatar - xxc
22. 7. 2019 16:08
Re: Asi konektivita vs Iphone
Len ci si to zapamata radio. Lebo mne sa zda, ze velmi nie. Aj na googli to ludia dost riesia. Este sa s tym pohram :-)

Tak nič, hral som sa s tým a žiadne nastavenie nenašiel. Rôzne zdroje hrajú rôznou hlasitosťou a nastavuje sa to centrálne :(
Avatar - xxc
22. 7. 2019 15:55
Re: Bude mat co robit
Aj volvo to má tak trošku debilne, ale volvo počas trojbliku aspoň raz blikne na druhú stranu. Citroen a (snáď) Renault to majú normálne, kam sa ťukne, tam to 3x blikne. Jednoduché a účelné. To aj dosť mení situáciu idiotov na diaľnici, keď niekoho obiehajú, tak smerovky dávajú až neskôr, keď sú pred obiehaným autom. No jasné že dávajú, keď im to počas obiehania nejde :-)
22. 7. 2019 12:57
Re: Asi konektivita vs Iphone
Ano jde, potenciometrem na středové konzoli.
Avatar - Dinar
22. 7. 2019 12:55
Re: Bude mat co robit
Telefon pro muziku taky nepoužívám, velká fleška je z mého pohledu nejlepší řešení, ale rozdíl v hlasitosti, pokud např. přepnu mezi rádiem a fleškou, nepozoruju. Hlasitost dopr. hlášení mám nastavenu o něco výše než rádio, plus funkci zeslabení/zesílení podle rychlosti resp. hladiny hluku uvnitř a spokojenost. Hlavně to funguje stejně u bavoráků od půlky minulé dekády, tak nemusím nic vymýšlet, vždy nastavím při první jízdě od dealera a pak už na to nesahám.
Avatar - Dinar
22. 7. 2019 12:50
Re: Asi konektivita vs Iphone
Hlasitost dopravních informací by měla jít přednastavit extra. ;-)
22. 7. 2019 12:48
Re: Bude mat co robit
Víš kde je problém s blinkry? Zkus je dávat dříve než při otočení volantem a vyjde to akorát. M-B to más stejně, VAG taky.

Používám rádio a hudbu si vozím na flešce, tam může stejně jako u telefonu být výchozí úroveň hlasitosti různá (obvykle po albech).
22. 7. 2019 12:45
Re: Je třreba zvětšit ledviny
Ještě větší masky nejen konkurence, ale i neprémie nevadí...len tie obličky ;-)
Avatar - speedfred
22. 7. 2019 11:35
Re: Bude mat co robit
Tak si choď dať do servisu nastaviť zámky na kapote. Ja som taký problém nemal.
Avatar - xxc
22. 7. 2019 11:01
Re: Bude mat co robit
Dakujem za radu, mozno sa fakt opytam v servise. Auto bolo obuchane krupami, tak mozno davali aj kapotu dole pri oprave.
Avatar - xxc
22. 7. 2019 10:57
Re: Asi konektivita vs Iphone
Mne to nevypadava, len je velmi nizka hlasitost. Musim to zosilnit. To by nebol problem, kym sa neprepnu dopravne informacie z radia, vtedy je to hlasity sok. Ked tak rozmyslam, vypadlo to asi iba raz, ked dohral album z google music a neslo to zapnut znova. Auto je na trhu od 2015, tak som predpokladal, ze take veci maju vychytane :-) Aj ked idrive montuju asi nezavisle, ale updatovat tam zatial nie je co.
22. 7. 2019 10:40
Asi konektivita vs Iphone
Telefon co vypadává každých deset minut i častěji, při přehrávání hudby atd. To je totální opruz
Avatar - Dinar
22. 7. 2019 10:17
Re: Bude mat co robit
Doporučuju navštívit servis, u všech ostatních bmw to jde. Že s tím musíš mlátit, může být důsledek špatné opravy po bouračce atp., určitě ne konstrukční vada...
Avatar - xxc
22. 7. 2019 09:48
Re: Bude mat co robit
Zle je to, ze ked sa pusti, ako na kazdom inom aute, nezavrie sa dobre. Treba ist znova do auta, 2x odistit a buchnut tym viac. Znova sa nezavrie. Znova do auta, odistit, buchnut tym uplne silno a vzpery nedovolia zavriet. Zase do auta, odistit, potom skusit len jemne zavriet, ved je to premia. Este sa to pritlaci, kapota sa vlni. Potom to vyzera ok, ale v polke cesty zacne hlasit, ze kapota nie je dobre zatvorena :-) Finta je v tom, ze ju treba dat dole na 10 cm a vtedy poriadne buchnut. Zbytocna komplikacia.
Avatar - speedfred
22. 7. 2019 09:29
Re: Bude mat co robit
Áno,stačí.
Ty by si mal ísť asi do vývoja v automotive.
Avatar - speedfred
22. 7. 2019 09:29
Re: Bude mat co robit
Čo je nej zlé? Ja som nemal problém so zatvaraním a na 2x otváranie keď si zvykneš tak nič lepšie nie je.
A hlavne pri tvojich km ani nemusíš otvárať kapotu :-)
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2019 08:58
Re: Bude mat co robit
Ti nevim neteta byla ze sedaček BMW vždycky nadšená co pamatuju od prapůvodní první 1čky po 7. Poslední BMW co měli na tejden nebo 14 dní půjčený bylo nový Z4 = a po delší cestě prej trochu rozpaky právě nad sedačkou = na delší cestu nečekaně trochu divná

To asi nebude tajný = měří asi 160 cm a i ve svym věku asi 55 kg = tu váhu nevim na kilo přesně :-!
Avatar - xxc
22. 7. 2019 08:56
Re: Bude mat co robit
Mne sa nezda, ze to maju vsetci rovnako. Este som taky problem nemal, ale overim. A radio pouzivate? Ani dnes som nenasiel nastavenie rovnakej hlasitosti z roznych zdrojov.
Avatar - xxc
22. 7. 2019 08:44
Re: Bude mat co robit
Z pol metra ju nepustim, lebo vzpery nedovolia. Aj ja som si povodne myslel, ze ju staci pustit, ako na inych autach :-)
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2019 08:42
Je třreba zvětšit ledviny
To je velký úkol, BMW se může stát pojízdnými ledvinami.
Avatar - Dinar
22. 7. 2019 07:51
Re: Bude mat co robit
Sedačky bmw jsou top, trojblik funguje stejně jako u jakékoliv jiné značky, řešení otevírání přední kapoty dvojím zatažením za páčku v kabině bez nutnosti šmátrát rukou pod kapotou (a ušpinit se) je nejlepší jaké existuje, kapotou netřískám, stejně jako u jiných aut ji volně pustím z půl metru a zaklapne.
22. 7. 2019 06:22
Re: Bude mat co robit
Směrová světla používám tak, jak je jasné z vyhlášky a jak vyžaduje provoz (tedy někdy i více). Stále však nevím, proč dehonestovat něco, co mají všichni stejně. Pokud jdeš jen na dotyk, pak trojblik jede ve stejném režimu jako u jiných značek.
Avatar - xxc
22. 7. 2019 06:05
Re: Bude mat co robit
Ja som zvyknuty smerovky aj pouzivat, tak pri obiehani cyklistov bliknem do jednej strany, obehnem a bliknem do druhej strany a to len zrusi blikanie. Potom je jasne, ze preco ludia v BMW nepouzivaju smerovky :-)
22. 7. 2019 05:23
Re: Bude mat co robit
Pokud má člověk štíhlou, normální nebo i lehce "spravenou" postavu, nemá ve sportovních sedadlech problém, naopak jsou úžasná. Blikání jsem si nevšiml, funguje asi podobně jako u jiných a kapota mi u žádného modelu nepřišla těžká zavřít. Možná si vyhoď tlumiče a namontuj ocelovou podpěru, to pomůže ;-)