Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Před 125 lety vyrazil Theodor von Liebieg z Liberce na dálkovou cestu Benzem Victoria

Dálkové cesty automobilem byly koncem 19. století ještě opravdovým dobrodružstvím. Jednu takovou podnikl baron Theodor von Liebieg v červenci 1894.
Zpět na článek
22. 7. 2019 12:30
KOnečně zajímavý článek
Tyhle věci se čtou jako povídka. To byl nářez. S kočičkou bez střechy s 8 11ti koňema přes Alpy do jižní Evropy...kolem roku 1900. Bože, úplně mi vlhnou oči. Já tam chci. Do té doby.
Jak strašlivé je potom srovnání s Kolmanovými články typu:
"Toyota letos postaví supersport?" Ačkoliv by si to fandové přáli, zdroje z automobilky něco takového neuvádějí. Ale co kdyby...blablabla

Vnímáte ten rozdíl? I v redakci? Ha?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jerry.Gunman
22. 7. 2019 14:02
Krásné nostalgické čtení
O době, kdy se odvážní mužové vydávali na cesty novým rachotícím, prskajícím a čmoudícím samohybným kočárem bez koní. V hlavě mi k tomu z dálky zní Pochod Maršála Radeckého a téměř ten čmoud a rachot cítím a slyším.

A hluboce, HLUBOCE A UPŘÍMNĚ smekám před tehdejšími pány průmyslníky (kteří je stavěli) a pány chaffeury, kteří se na těchto strojích vydávali na velké až objevitelské cesty, kam ještě nikdo nikdy před nimi...

Jen tak mezi námi - 99,9999% lidí, kteří by dnes (i když máme medicínu nepoměrně dokonalejší, nežli tehdy) měli na tomto velebném samohybu měli vydat z Ještědu střemhlav dolů (autora tohoto komentáře z toho nevyjímaje :D ) a spoléhat přitom jen na brzdný oučinek dřevěných špalíků, by mělo v krku sucho a ve spodním prádle podezřele mokro :D :D :D :D :D
Rozbalit vlákno
0