Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chorvatsko zavedlo nový zákon o bezpečnosti na silnicích a výrazně zpřísnilo pokuty

Řidiči musí od 1. srpna 2019 v Chorvatsku počítat se zpřísněním pokut za dopravní přestupky. Mimo jiné se tvrdší postihy týkají rychlosti, alkoholu, mobilního telefonu či bezpečnostních pásů.
Zpět na článek
18. 7. 2020 11:00
Zimní pneu
Dobrý den, mohu se zeptat, mohu letos v létě jet do Chorvatska na zimních gumách? Jsou pokuty za to? Děkuji za odpověď
24. 5. 2020 22:22
Chorvatsko
Díky za článek. Když jezdíme na dovolenou, tak se pro jistotu dívám jaká pravidla aktuálně platí ve státech, kterými se chystáme projíždět. Právě do Chorvatska jezdíme nejčastěji. Letos bychom tam chtěli jet tak, konkrétně sem http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/omis/ Jestli to ale výjde je otázka. Doufám, že ano.
6. 8. 2019 22:38
Do Chorvatska
jezdím snad každý rok, páč je tam krásný moře, skalnaté pláže (písčité pláže nesnáším) a pokud dodržuji všechno, co tato země požaduje, tak nemám problém. Čecháčci jdou pořád hlavou proti zdi a myslí si, že oni si můžou dovolit všechno a kdo je víc. Tak jim aspoň někdo dá najevo, že jako prasata se tam prostě chovat nemůžou a nebudou. Mimo jiné - ubytováváme se tam, kde neslyšíme češtinu, abychom se pak nemuseli stydět.
Avatar - speedfred
4. 8. 2019 19:54
Re: Ziadny problem
Asi tak. Albánsko je pekná krajina a letecky za 9990,-a vo fulke. :-)
4. 8. 2019 16:54
Re: Chorvatsko je prostě divná země...
No přesně tak. Raději své peníze utratím jinde ;-)
Avatar - Beefcake
4. 8. 2019 15:05
Re: Chorvatsko je prostě divná země...
Ich nieco nuti tie zvysne mesiace sediet s vylozenymi nohami ?
Avatar - Beefcake
4. 8. 2019 15:04
Ziadny problem
O dovod viac tam nechodit. Hlavne, ked som videl tie neskutocne ceny. Trochu im stupla slava do hlavy.
Radsej si priplatim nieco letecky a je to bez problemov.
Tie pokuty su sice hnus, ale je to hlavne na tie ozaj vazne priestupky a je na kazdom sudruhovi, ci jazdi ako prasa.
4. 8. 2019 14:05
Re: Chorvatsko je prostě divná země...
Na jednu stranu lze pochopit, že musí za 4-5 měsíců vydělat na celou sezónu.
Na druhou, když i pro Němce je draho, je to na pováženou.A s jejich přechodem na EURo má přijít další velmi citelné zdražení...
4. 8. 2019 11:53
Re: Chorvatsko je prostě divná země...
Samozrejme je to vec nazoru. Ja napriklad nemam rad araby, rad se projdu beze strachu mimo rezorty - coz v arabskym svete nejde, jizni amerika a amerika vseobecne, tam te taky muze zastrelit stara babka. a muzes si koupit dovolenou i za pul mice. Chorvati jsou v cajku, vydelat se dnes snazi kazdej. A nikdo nikoho nenuti jezdit 200 a cumet u toho do mobilu. Dam si tempomat na 135 a no stress...
Avatar - CHerokee
4. 8. 2019 11:23
Re: Chorvatsko ,špatně
Jen tak na okraj, do Jugošky/Chorvatska se jezdí už od dob první republiky a i částečně předtím a ročně tam vyjede cca milion Čechů. Co tam místní znám, tak Čechy celkem rádi mají, už nejsme za paštikáře. Říct nelíbí p jedné návštěvě - oi mají od zeleného severu, po horký jih, který je úplně jiný. Kromě toho asi nejvíce ostrovů a ostrůvků vůbec.

Nicméně s těmi pokutami mě taky ser*u.
Avatar - CHerokee
4. 8. 2019 11:20
Re: Proč buzerace?
Neměl, ale běžně se to kolem mě stává a to nejen v nějaké zapadlé vesnici. Totéž ty jejich někdy podivné 50 kvůli dvěma chalupám.
4. 8. 2019 09:42
Chorvatsko je prostě divná země...
Jen blázen se táhne s milionem němců a půl milionem čechů do země, která se snaží turisty na každém rohu oškubat a teď ještě za překročení rychlosti zavřít :no:
4. 8. 2019 07:58
Re: Tož tak.....
HR a okolie bolo posledne roky preplnene kvoli 3 faktorom - v Grecku migranti, v Turecku konfliktna zona (syria, migranti + zhorsenie vztahov s EU). V Tunisku teroristicke utoky. A to vsetko viacmenej naraz, takze ludia zvolili dovolenky inak a vsetky tieto krajiny to hned razne pocitili ubytkom dovolenkarov. No a takze vecsina volila nieco menej rizikove.

EDIT: cherokee to pisal uz vcera
4. 8. 2019 06:46
Re: Proč buzerace?
No červenou bys neměl přehlídnout ani po 1000 km jízdy.
3. 8. 2019 23:17
Re: Tož tak.....
Bol som v Bulharsku, a aj tam bolo nejak voľnejšie. Nie že by boli prázdne pláže, ale ani hlava na hlave ako predchádzajúce roky. Schudobneli sme a chodíme k moru menej, alebo je teraz IN nejaká nová destinácia?
3. 8. 2019 21:24
Chorvatsko ,špatně
Nejde jim o bezpečnost.jsou to balkanci,,žádni lidumilove..jde o penize a zdroje,,navic nas nemaj radi.to je celý..mimo to češi jsou nedisciplinovani,,dnesni frajirci maji vše na haku,,dovča ze ZONKY,,dizajnkřáp ze ZONKY,,nic neoddělané,,jezdi jak prasata u nas,,natoz v zahraničí.pak se to spolu sejde a je problém.Chorvatsko není žadná výhra,,pokud by rakousko mělo moře jezdim tam.bohužel nemá.k balkancům nejezdim,,,jednou mi to stačilo..nelibi se mi tam,,čekají na chyby,,to je špatný..Talie je dražší,,zato kulturnější a mentalně vyzrálá...je velká škoda že blízké teplé moře mají většinou zlouni...bohužel
3. 8. 2019 20:14
Re: Tož tak.....
Ceny jsou neúměrné kvalitě a jednání Chorvatů k nám, jako zákazníkům, je dost otřesné. Hodně se to za 20 let změnilo k horšímu.
3. 8. 2019 19:54
Re: Proč buzerace?
Dálnice jsou podle mne OK, jen mne udivuje, že místní si to hasí klidně 180 - asi mají policisté dvojí metr.

Horší je vnitrozemí a jejich obce. Jednou jsem tam hodně zaplatil - cedule, kilometr nic, pak 2 - 3 domy, pak dva kilometry pustina a cedule. A u té cedule mne na nějaký kilometr zpředu naměřili 80. A když jsem pak jel skutečně podle předpisů, tak se na mne místní pořád tlačili a nebzepčně mne předjížděli. Policisté mají určitě dvojí metr.
Avatar - CHerokee
3. 8. 2019 19:28
Re: Proč buzerace?
Po 1000 km a x hodinách se v nějaké dědině může stát, že člověk přehlídne červenou u přechodu, kor když tam někdo nestojí...je to nesmyslné. Dodržování předpisů neospravedlňuje drakonické tresty.
Avatar - CHerokee
3. 8. 2019 19:25
Re: Buzerce, buzerace - buzerace
Spíše ne. Jim nahrála hysterie kvůli migrantům...od Itálie, přes Řecko, stejně jako přervané Španělsko nebo nestabilní Tunis. Útoky v Egyptě a diktatura a zatýkání v Turecku už jen třešničkou na dortu. Tolik lidí, co tam bylo v posledních třech letech, jsem tam ještě neviděl...včetně místních. I proto si teď dávám rok dva pauzu...
3. 8. 2019 17:16
Proč buzerace?
Jezděte tam slušně a nic vám nehrozí,co na to chcete slyšet? Pro místní to bude asi platit jinak,protože ti si z předpisů nic nedělají,ale i tak,to je jen na vás jakou dostanete pokutu a proč
Avatar - pradeda777
3. 8. 2019 15:06
Re: Buzerce, buzerace - buzerace
Souhlas. Myslím, že se tím střelili do varlat..... ;-)
Avatar - CHerokee
3. 8. 2019 14:23
Buzerce, buzerace - buzerace
To je docela brutální. Pro místní likvidační..asi budou mít jiné sazby. Docela hnus, přitom z turistů žijí.
3. 8. 2019 13:03
Re: Tož tak.....
Přijde mi jako by ty pokuty zvedli už na začátku roku, už teď je v HR nějak míň lidí
A to je dobře, aspoň je tam volněji
Avatar - narona
3. 8. 2019 12:14
Re: Tož tak.....
No a tam se dá závodit ještě hůř...
Avatar - pradeda777
3. 8. 2019 11:14
Tož tak.....
....bude se víc jezdit do Itálie...a pláže tam nejsou samý šutr.... ;-)