Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Aston Martin opět láká na SUV novinku DBX. Pomůže mu z krize?

Aston Martin je ve ztrátě a s napětím očekává příchod nového crossoveru DBX. Zachrání ho? Automobilka nabízí další videoochutnávku nového modelu, do premiéry zbývají čtyři měsíce.
Zpět na článek
20. 8. 2019 11:01
20. 8. 2019 11:07
20. 8. 2019 11:01
neprezije
prisel pozde, vypada hnusne, nevidim duvod proc by to nekdo kupoval.
Rozbalit vlákno
0
20. 8. 2019 11:07
Zvuk
Minulý týden se kolem nás maskovaný prototyp proháněl, ten zvuk byl moc moc pěkný :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jerry.Gunman
20. 8. 2019 13:08
Aston Martin
je tradiční britskou automobilkou, zaměřenou na výrobu vozů (řekněme) kategorie Gran Turismo - tedy vůz určený primárně pro 2 lidi (James Bond and his girl) a jejich zavazadla (plavky, prezervativy, pistole a platinové platební prostředky :D )
Celou svou "novodobou" historii (tedy po 2.W.W) se tohto konceptu drželi.

V současné době, tak jako mnozí jiní, i AM pociťuje jisté existenční problémy a hledá "tahouna", který by mohl pomoci dostat se z toho ven. A tak, jako mnozí jiní, i u AM se vrcholový management rozhodl, že rozšíří sortiment a nabídnou lidem nějaký ten crossover - nebo, jak je označuje kamarád Vašek, "zbastlence"

Dneska vyrábí a nabízí crossovery skorem každej a je otázkou, zda toto je optimální cesta i pro AM.
Bojím se bojím, aby AM nenabralo tutéž cestu jako MG, Rover nebo třeba SAAB - ti všichni se "před smrtí" snažili zachránit různými zvěrstvy (City-Rover, Saab 9-2x, Saab 9-4x) a beztak jim to mnoho nepomohlo :-( :-( :-(
Pokud vím, na "záchranu skrze crossover" vsadila i Alfa Romeo - a že by model Stelvio byl nějaký prodejní supertrhák, který bude generovat bambilliony eurů, tak na to to zatím moc nevypadá :-( :-(

Spíše se zdá být pravděpodobné, že v nejbližších letech seznam výrobců komfortně-sportovních vozů zase o něco prořídne a další automobilová značka (druhdy skvělá a stále vynikající ) se odebéře do ... do háje zeleného :-( :'-( :-( :'-(

Začínám být FAKT rád, že je mi tolik, kolik mi je - a že se mne mnohé změny dotknou jenom VELMI okrajově :-(
Rozbalit vlákno
5
Avatar - speedfred
20. 8. 2019 15:44
Re: Aston Martin
Takéto maloseriové luxusné automobilky mali vždy nejaké existenčné problemy,po vojne 60,80-te roky.
Terajší boháči už majú asi iné koníčky ako sa prevážať na GT skrz kontinenty.
Avatar - Jerry.Gunman
21. 8. 2019 07:43
Re: Aston Martin
To máš (bohužel) pravdu - bohatí AM kupují méně - a pro "běžného člověka" je to přece jen... poněkud VELMI exotický vůz :D
21. 8. 2019 11:09
Re: Aston Martin
Já mám koníček přejíždět skrz kontinenty :D Ale zase teda nejsem boháč, tak nic :-)
Avatar - speedfred
21. 8. 2019 11:30
Re: Aston Martin
Aj keby som boháč bol tak v súčasnosti skrz kontinenty asi radšej súkromným jetom pri tejto premávke čo panuje v EU.
V takých 60-tych rokoch to asi romantika bola, sadnúť do nejakého rýchleho GT a valiť to po pobreží stredozemného mora. Slabá premávka a žiadne radary....
21. 8. 2019 11:43
Re: Aston Martin
V tom případě to chce správné GT...když jsem tam tudy projížděl 110R, tak ten provoz ani nevadil, stejně jsem jejich rychlost nestíhal :-!