Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz GLE Coupé oficiálně: Trendy SUV-kupé přijíždí ve druhé generaci. Chce být ve všem lepší

Stříbrné šípy představují novou verzi modelu GLE Coupé. Konkurent BMW X6 je již osmým sportovně-užitkovým vozem v nabídce Mercedesu. A ve srovnání s předchůdcem přináší hodně výhod.
Zpět na článek
28. 8. 2019 14:00
28. 8. 2019 09:00
Z některých úhlů...
...je GLE Coupé obtloustlé i přes aplikaci černých plastů. Nástavce prahů pak naprosto znemožní nástup a výstup, pokud člověk není reprezentant v basketu s dlouhýma nohama.
Motorizace skvělé, interiér fajn ;-)

Ale za mě tedy X6.
Rozbalit vlákno
30
Avatar - Hammunasakra
28. 8. 2019 09:05
Re: Z některých úhlů...
Má to skoro samý negativa = je to sprostá napodobenina X6 a navíc SUV = z principu horší než běžný auto = ve všem. Ale přesto se mi docela líbí

400d pecka
350d asi každýmu = v pohodě stačí
AMG 53 je super = i když radši v něčem jako E coupe = ale super :yes: :yes:

Teoreticky jako auto skoro všechno špatně = přesto mě neuráží skoro až naopak :yes: :-)
28. 8. 2019 10:40
Re: Z některých úhlů...
U MB je největší aktuální problém kalibrace a nemožnost defaultně deaktivovat nebo omezit některé jízdní asistenty. Nejenže jsou v provozu velmi otravné a omezují plynulost, ale v hustší dopravě nebo užších prostorách i přímo nebezpečné.
Avatar - wakantanka
28. 8. 2019 10:06
Re: Z některých úhlů...
Niesom priaznivcom tejto karosárskej varianty, ale vidím to presne naopak. X6 mi proste "nereže".
28. 8. 2019 10:32
Re: Z některých úhlů...
100 lidí, 100 chutí. Jen můj názor, u vzhledu se těžko shodnout.
Avatar - wakantanka
28. 8. 2019 11:51
Re: Z některých úhlů...
asi tak :) :yes:
28. 8. 2019 10:08
Re: Z některých úhlů...
GLE coupe je pekne z vonku, za mna lepsie ako X6. Taktiez klasicke GLE mi exterierom ociam lahodi viac ako X5 ale jazdne mi to pride celkom tragedia. Podvozok aj v sporte hupacka bez istoty v riadeni a od 110km celkom slusny aerodynamicky hluk. Priplatok za akusticke skla a E-aktivny podvozok je nutnost.
Avatar - Londonbridge
28. 8. 2019 10:25
Re: Z některých úhlů...
Tie dvojite skla su fajn mam ich v sedane ale valivy hluk od pneu na draplavom asfalte alebo po panelke ala Praha - Brno budes pocut aj s aku sklami. Inak od okolia a na hladkom asfalte je to izolovane super. inak stale vaham nad SUV je to dost popularne a nejazdim po polnych cestach tak neviem kde hladat pridanu hodnotu oproti sedanu ;-\
28. 8. 2019 10:51
Re: Z některých úhlů...
Tak ja to mam v prvom rade ako rodinne auto kedze moja polovicka nechce jazdit s velkom kravkou. :-)
Z kombikov sa mi paci A6 Allroad ale do toho nenahadzem tolko veci kolko by som chcel.
28. 8. 2019 11:06
Re: Více úložného prostoru ...
Bratr to řeší tím, že má na střeše pořád nosiče na střešní box (Thule). Dá se to samozřejmě vylepšit a pořídit tažné zařízení a k němu vozík, přívěs nebo rovnou karavan a vozit sebou gauč na odpočinutí ;-)
28. 8. 2019 11:24
Re: Více úložného prostoru ...
Stresny nosic s truhlou pocuvat na dlhych trasach je celkom utrpenie najma ked mas inak dobre odhlucnene auto.
28. 8. 2019 13:29
Re: Více úložného prostoru ...
Na delší cesty používám bezhlučný bicykl a jediný náklad, který si sebou beru je toaletní papír ;-)
28. 8. 2019 14:25
Re: Více úložného prostoru ...
JJ, takhle se výborně jezdí třeba na lyže, na dovolenou atd... ;-)
28. 8. 2019 11:47
Re: Více úložného prostoru ...
To musí dělat hluk... ;-)
Avatar - Londonbridge
28. 8. 2019 12:51
Re: Více úložného prostoru ...
Dela strasny hluk raz sme dali Thule rakev na Jag XF a valili do Francuzkych Alp na dialnici to huci dost neprijemne :-)
28. 8. 2019 10:31
Re: Více úložného prostoru ...
Nové GLE horší? Původní model byl i v comfortu uskákanější než nová X5, ale hluk i na příplatkových 21" je velmi pěkně utlumen. Jak je na tom nový model ještě nevím.
28. 8. 2019 10:44
Re: Více úložného prostoru ...
Po 4 rokoch idem menit Q7. Mal som pozicanu X5 30d na vzduchu s 20" kolesami a to bolo paradne jazdenie. Skoda ze vo vnutri je to citelne mensie ako Q7. Napriek tomu som celkom nachylny zobrat 40d ak bude teraz na jesen. GLE som mal 400d s 22" kolesami. Mne osobne sa nepozdava plavny podvozok s nizkoprofilovymi gumamy ktore prenasaju celkom slusne priecne nerovnosti do kabiny. Urcite by som isiel max do 21. Okrem toho su celkom hlucne. Jazdne mi pride X5 a aj Q7 daleko lepsia (obe auta mali natacanie zadnych kolies) oproti GLE kde som si naozaj pripadal ako v autobuse. :)
Avatar - Dinar
28. 8. 2019 10:54
Re: Více úložného prostoru ...
Ta gle 400d byla na vzduchu?
28. 8. 2019 10:55
Re: Více úložného prostoru ...
Ano.
28. 8. 2019 10:59
Re: Více úložného prostoru ...
Ale do GLE se dá taky natáčení zadní nápravy objednat, ne?
28. 8. 2019 11:01
Re: Více úložného prostoru ...
Neda sa a ani do GLS. Teda aspon o tom neviem.
28. 8. 2019 11:46
Re: Více úložného prostoru ...
To je škoda, z hlediska ochoty zatáčet je to mezigeneračně u X5 nebe a dudy.
Avatar - Dinar
28. 8. 2019 12:02
Re: Více úložného prostoru ...
Aktivní řízení nebo natáčení zadní nápravy MB neumí, je tam ale nějaká nová verze aktivního odpružení, co mělo už esko, čte to terén, každé kolo pruží zvlášť, umí se to naklonit dovnitř zatáčky. Těžko říct, jak to auto tohle jízdně pozdvihne, je fakt, že standard airmatic je docela bída ve srovnání se vzduchy konkurence a u eska ten aktivní podvozek pomohl hodně, dost to změnilo charakter uhoupané loďky směrem ke komfortní stabilitě. A chtějí za to 200k takže se tím pěkně dorovná cena X5ky. ;-)
28. 8. 2019 13:16
Re: Více úložného prostoru ...
200k? No pěkně!
28. 8. 2019 10:59
Re: Více úložného prostoru ...
Kdy dáme srovnávačku? :-[]
Avatar - Dinar
28. 8. 2019 10:38
Re: Více úložného prostoru ...
Nová X5 s aktivním řízením a natáčecí zadní nápravou je na tom jízdně opravdu výborně. Nové GLE podobně vybavenou akt. podvozkem jsem ještě nejel, takže nevím, jak na tom je ve srovnání s novou X5, ale pokud píšeš o houpačce a špatném řízení, tak to se může týkat předcházející generace a výhradně klasické varianty GLE, protože GLE coupe jezdí úplně jinak. Jednak má i v komfortu tužší podvozek, ve sportu se náklony výrazně omezí a má ve své třídě snad nejlepší řízení, výborně vyvážené, přesné s relat ostrým převodem, celkově mnohem lepší než měla předchozí generace X5, potažmo i aktuální 5er, například.
A aerodynamický hluk? Popravdě, předchozí GLE už si nevybavuju, ale GLE coupe je na tom v tomto ohledu výborně i bez akustických skel.
28. 8. 2019 10:42
Re: Více úložného prostoru ...
Ano, así poprvé a možná naposled píšu, že X5 s aktivním řízením, aktivní zadní nápravou má lepší řízení než standard 5er ;-)
Avatar - Dinar
28. 8. 2019 10:41
Re: Více úložného prostoru ...
Nástavce prahů jsou naprostý nesmysl na těchto autech. Jinak, klidně by se dal exteriér nové generace splést s faceliftem, to auto se změnilo jen minimálně. Vnitřek je samo jiná story, motory dtto. Jsem na to celkem zvědav, pořád se mi to líbí víc než X6. ;-)
28. 8. 2019 10:43
Re: Více úložného prostoru ...
Mě přijde X6 štíhlejší, ale naživo jsem neviděl ani jedno. Kde má MB navrch je hlasové ovládání, ještě teď mám ve vrtuli občas chuť říct "hej mercedesi". :-[]
Avatar - Dinar
28. 8. 2019 10:50
Re: Více úložného prostoru ...
Mě právě přijde nová X6 hlavně vzadu výrazně mohutnější, uvidíme naživo. ;-)
Avatar - CICERO
28. 8. 2019 12:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.