Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Postavil si vlastní Tatru 603: Proč má atypickou barvu?

Dvoubarevná šestsettrojka Václava Heřmana vznikla skoro z ničeho a dnes sbírá jednu cenu za druhou. Pomáhal na ní i tatínek Václav, pro kterého je prý limuzína prvním vnoučetem.
Zpět na článek
15. 9. 2019 13:48
15. 9. 2019 16:56
15. 9. 2019 18:41
15. 9. 2019 13:59
15. 9. 2019 20:09
15. 9. 2019 23:53
Avatar - cascadia2
15. 9. 2019 11:50
Krásná práce
Ceny jsou kapitola sama pro sebe a myslím si, že jsou obecně nadhodnocené. Zejména když to není tovární stav, ale postavené auto. Pán to má udělané ale velmi velmi pěkně. Barva je super a nejlepší je, jak k tomu ladí i vnitřek. Škoda že z obrázků moc nepoznáme mechanický stav a jak se s tím jezdí. Jinak radost pohledět a palec samozřejmě nahoru. :yes: :yes: :yes:

Už se těším, jak se mu nějaký expert z české parodie na Dekru na STK bude dožadovat o připojení do diagnostiky :D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - DaewooMaster
16. 9. 2019 13:55
Re: Krásná práce
Ta poslední věta byla zřejmě myšlena jako vtipný dodatek, ale mně to připomnělo opakované vlastní zkušenosti s povinnou emisní kontrolou u nemehel (nebudu psát jméno firmy, ale je to na výpadovce z HK do Třebechovic). Platím a stojím frontu na něco, o co nestojím, dokonce jim vytisknu příslušnou pasáž z jejich vlastního věstníku, stejně mě pošlou bez omluvy do pr... Jezdil jsme k nim roky s více auty, už tam ani nepáchnu... Nakonec jsem našel jinou emisní kontrolu, kterou mám blíž, bez front, je levnější a hlavně tam umí číst. Takže vlastně happy-end. :yes:
Pro ty, co nezažili, tak mám auto z přelomového období, které už má sice OBD konektor, ale nikoliv s protokolem, co po něm dnes požadují (kvůli informacím, které s emisemi stejně nesouvisí). ;-\
15. 9. 2019 13:29
Mozno nie je uplne povodna
ale su to velmi citlive zmeny k lepsiemu. Dokonca by som sa odvazil povedat, ze je taka paradna, aka si 603ka vzdy zasluzila byt a nebola. Je fantasticka. Ale priznavam sa, ze som zaujaty, lebo pre mna je T603 najkrajsie ceskoslovenske auto ;-)
Rozbalit vlákno
0
15. 9. 2019 13:48
tatra
samotné chromy za 150 tisíc? to mu asi dělal největší zloděj v republice. lak ho stál 300? to potom ta Tatra má cenu 10 mega nééééééééééééééééééééééééé
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Stejsn
15. 9. 2019 16:56
Re: tatra
No a kolik si myslíš že kvalitní chrom stojí? Kdysi jsem si nechal dělat na stejšná jen přední nárazník (to jsou dva takové zahnuté kusy) a vyšel na desítku. BTW to dělali v kopřivnici, je to cca 15 let zpátky a do dvou let začal chrom podrezávat.
15. 9. 2019 18:41
Re: tatra
jsou zavedené firmy, které to v tomto rozsahu zvládnou perfektně za 50. na škodovku bych ti prodal přední fungl nové za zlodějskou cenu 2500. stačí hledat. na drobných náhradních dílech jsem vydělal 50 tisíc. to ten stejšn nestál
Avatar - Jerry.Gunman
15. 9. 2019 13:59
Tatra 603
Je (asi nejen pro mne) jedním z nejkrásnějších aut, která se u nás kdy zrodila. A podoba, kterou jí páni majitelé vtiskli, sice není 100% věrná, ale je elegantní, vkusná - a pro mne úchvatně nádherná.

Drahá je, o tom není sporu. Že by se některé věci (asi) daly pořídit laciněji, to je také pravda. Ale chlapi, ruku na srdce... Dokonalost a elegance jsou prostě drahé a stojí balík. Vždycky. Ať už mluvíme o autě, ženě, krásném koni, psovi nebo zbrani, je to zkrátka tak.

Tož páni Heřmani, "hodně ščestí s tým Pertinaxom" a ať vám to všem stále bublá! :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
1
15. 9. 2019 14:53
Fantastická kombinácia farieb
Je vidieť, že tvorca má dobrý vkus. Kiež by to tak vedeli fabrickí dizajnéri súčasných výrobcov. Neexistuje súčasné auto, ktoré by dosahovalo eleganciu tejto Tatry.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Jerry.Gunman
15. 9. 2019 15:05
Re: Fantastická kombinácia farieb
Travele,
nevím, jak to děláš - ale opět se s Tebou 100% shodnu :D
Vínová metalíza v kombinaci se slonovou kostí na střechu tomuhle tatrošovi vysloveně sluší
15. 9. 2019 15:58
Re: Fantastická kombinácia farieb
Tak občas musí byť aj sviatok, nie? Inak nie iba zvonka, tejto tatre to sluší aj v interiéri, aj keď vzorovaný koberec by som na podlahu asi nedal a drevo na výklopnú opierku s barovou skrinkou by som volil výrazne tmavšie.

Vínová a slonová kosť jedna z troch kombinácií, ktoré považujem za najlepšie, čo sa týka automobilového dizajnu. Vždy je v tom odtieň slonovej kosti. A základná farba, ktorá pokrýva väčšinu plôch.

Na niektoré modely sa vyslovene hodí jej kombinácia so studenou zelenou - po Bratislave tu a tam vidieť nádhernú Corvette v tomto laku. http://veterany.mwp.sk/…0-3_11-13-23.JPG

A tretia kombinácia je táto: http://i.pinimg.com/…17eacd78b193.jpg
Čo myslíš?
Avatar - Jerry.Gunman
16. 9. 2019 13:56
Re: Fantastická kombinácia farieb
Tak to jsou takové ty "klasické" barevné kombinace, které ošklivému autu drobet napomohou - a z krásného vozu udělají nádherný
- (pastelové) odstíny červené - od jasně krvavě rudé až po fialovou
- tlumená pastelová modrá
- sytá zelená
To když nakombinuješ se slonovou kostí, tak výsledek vypadá krásně


Úžasná je i lesklá černá s doplňky ve zlaté nebo jasně rudé :yes: :yes: :yes:
16. 9. 2019 19:17
Re: Fantastická kombinácia farieb
No tak neviem, či by mi čierna so zlatou niečím nepripomínala pohrebák... pri týchto smutných špeciáloch je dosť častá.
Avatar - Jerry.Gunman
16. 9. 2019 22:32
Re: Fantastická kombinácia farieb
No, tu 603 bych si jako v té černo-zlaté představit dokázal...
Poctivý a nefalšovaný klavírní lak v několika vrstvách, chromované dínablýskané jak psí tentononcy :) , běloboké pneumatiky a hlavní linky karoserie zvýrazněné tenkou zlatou linkou... Ani Ti nevím, zda si to jenom představuju - a nebo zda jsem takový obraz od pana Václava Zapadlíka fakt někde neviděl???
17. 9. 2019 07:30
Re: Fantastická kombinácia farieb
Ja som videl podobný lak ako píšeš, ale bola to silne tmavá zelená s tenkými linkami striebornej. Aj keď to nebola T603, ale tuším nejaký špeciálne karosovaný Walter alebo niečo také. Ale vyzeralo to famózne.
Avatar - Jerry.Gunman
17. 9. 2019 10:34
Re: Fantastická kombinácia farieb
Ani nehovoř.. Já mám auta DOORPAVDY rád - a bolí mne srdce z tho, když vidím, že tu 50 letou průrvu (1939-1989) už nikdy nepřekonáme a Zetka, Aero, Walter, Wikov a podobné už nikdy na silnice nevyjedou
18. 9. 2019 22:57
Re: Fantastická kombinácia farieb
Auto z mojej fotky poznáš? ;-)
https://www.flat4.org/…9/aero_30_02.jpg
15. 9. 2019 20:09
Je to iné
Je zaujímavé, ako dokážu iné farby celkom zmeniť vnímanie auta. Z čiernej obludy vzbudzujúcej obavy a nedobré pocity je zrazu priateľské a elegantné auto. :yes:
Rozbalit vlákno
3
15. 9. 2019 23:53
Re: Je to iné
Tak tak, šestsetrojka opravdu nemohla za to, že ji zneužívali komunističtí papaláši a Stb... :-(
19. 2. 2020 15:37
Re: Je to iné
Tebe asi zneužili pořádně, blázne.
Avatar - Jerry.Gunman
16. 9. 2019 14:00
Re: Je to iné
Nooooo, když se na 603 dala "půlnoční modř" (modrá tmavá tak, že byla vlastně černá), napucovaly se chromy a celé auto tak, že se blejskalo jak psí kulky... :D
Byla na to taky radost pohledět