Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia váhá nad druhou generací sedanu Stinger. Zachrání ho elektrifikace?

Sportovně laděný sedan Kia Stinger sklidil po svém představení řadu úspěchů a ovací, ovšem prodejně si nevede zdaleka tak dobře, jak by si automobilka představovala. Nabízí se proto otázka, zda se dočkáme i druhé generace.
Zpět na článek
18. 9. 2019 13:46
18. 9. 2019 14:43
18. 9. 2019 15:19
19. 9. 2019 07:58
18. 9. 2019 14:54
18. 9. 2019 15:49
Avatar - 3_diamanty
18. 9. 2019 12:43
dajme si el valcik
byl to ten slavny den kdy k nam byl zaveden... ach jo.... nejedno pekne auto dnes uz bez baterky nema sancu... smutne .. 8-s

teda nie zeby som ocakaval ze stinger dostane nastupcu.. lebo taketo auta dnes uz stejne nefrcia a ani negeneruju zisk.... ale aj napriek tomu tak nejak clovek dufa a veri ze tu budu co najdlhsie... co uz

ak ho ale ma zachranit el. prud z nabijacky tak nech sa deje vola bozia :-[] amen .... byl to ten slavny den.. kdy k nam do kie stinger byl zaveden.... .. no jo drz se stingere :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - iudex
18. 9. 2019 13:46
Zlé čísla?
Tak je zrejmé, že v Európe v zabehnutej nemeckej konkurencii nemal Stinger veľkú šancu sa presadiť, 3820 kusov je ale aj tak pomerne slabý výsledok. U nás bola okrem chýbajúceho image prekážkou cena, dať vyše 50t za Kiu je málokto ochotný, technika-netechnika.
Ale v USA to nebolo také zlé, predalo sa tam minulý rok 16806 ks, čo v porovnaní s prémiovou konkurenciou je vcelku fajn. Treba totiž porovnávať porovnateľné, teda nie napr. sedan BMW 3, ale 4 Gran Coupé. Napr. rad 4 spolu (kupé, kabrio aj GC) v USA minulý rok mal 31t a keď si odmyslíme kupé a kabrio, tak päťdverák 4GC asi nemal o moc väčšie čísla ako Stinger (ak vôbec). Detto Audi A5, kupé aj Sportback mali spolu 25t ks, teda je dosť možné, že Sportbackov sa predalo menej ako Stingerov.
Rozbalit vlákno
38
Avatar - fOE
18. 9. 2019 14:43
Re: Zlé čísla?
Tohle cleneni na subkategorie, co se ma nebo nema porovnavat, postrada logiku. Jednoho dne se tu dockam toho, ze nebudu moct porovnavat prodeje BMW 5er s prodeji Audi A6, protoze jen audi A6 ma kuzi v barve Tofee a BMW ji ma jen v barve cognac. :D
Ale ted vazne, jiste se najde skupina lidi, kteri potrebuji lift, hledaji lift, nevemou nic jineho nez lift a pro ty je Audi A4, 3er atd proste ze hry. Spouste dalsich (a troufnu si rict, ze vetsine) to ale bude putna, neb hledaji hezke auto sedanoviteho tvaru nebo jak je to dnes v mode v pseudocoupe tvaru (kde se za tim snazi sve vytvory schovat marketaci fordu s mondeem, marketaci jaguaru s XE a kdekdo dalsi), to vse v nejake tride a v nejake cene, a proste neresi je-li to lift nebo sedan. Resp. resi to tak, ze se jim treba pseudocoupe libi vic, proto je treba tahnou vic, ale konfrontace s cenou je zase klidne svede k sedanu. Ja jsem jeden z tech. Bylo by mi uprimne putna ze 3er je sedan a stinger je lift, stavel bych to proti sobe, co mi ktere prinese, pro a proti, klasika. No a tam uz pak ty cisla stingru vypadaji tristne i v USA. A nedivim se tomu. Premie je cenikove zverstvo, ale umi se tam kouzlit, ruzne promo akce atd. ty auta tu a tam dostanou na dohled mainstreamu. Stinger ne. Ten se proste Kia prodat nesnazi, slevy nicotne nebo zadne (mluvim o Nemecku), snaha s cenou neco udelat nulova. I ve firemnim konfiguraku kde je na nemce -25% standard (obcas jsou k viceni i slevy zacinajici trojkou v procentech) neslo z Kie stinger srazit vic nez 10%. I v inzerci coby jahreswagny se to prodava za hnusne penize. Takhle to nepujde.
Muzu delat auto s technikou premie, image BMW a za ceny mainstreamu a lidi mi utrhaj ruce.
Muzu delat auto s technikou premie, image Kia a za ceny mainstreamu a furt se to bude prodavat skvele.
Kdyz ale zacnu delat auto s technikou premie, ale s Image Kia a za ceny stejne (nebo vyssi) nez premie, nestekne po me pes. A presne sem to Kia umne napoziciovala. "Tleskam" tehle promarnene prilezit
Avatar - iudex
18. 9. 2019 15:07
Re: Zlé čísla?
Ja v zásade súhlasím, Kia to prestrelila s cenou a ani nedávala žiadne zľavy, takže sa niekedy dala tá prémia kúpiť lacnejšie ako Kia. A to je proste nepriechodné.
Inak ale trvám na tom, že nemožno Stinger pri porovnávaní predajov radiť medzi bežné modely, a to ani prémiové. Napr. BMW 3er začína na trojvalci 1,5 (a ide až po M3 CS), takže tam tie objemy robia slabšie - a teda lacnejšie - motorizácie (povedzme 18d, 20d). Plus 3er má okrem sedanu aj kombi, to robí veľa (možno až polovica 3er v EU budú kombíky). Takže skutočne myslím, že je spravodlivé pomerovať Stinger so 4Gran Coupé či A5 Sportback. To ale samozrejme nič nemení na vyššie spomínanej prehnanej cene ako základného kameňa neúspechu.
Avatar - fOE
18. 9. 2019 15:19
Re: Zlé čísla?
Ted se pomalinku zacinam rozkoukavat po pristich 4 kolech. Zatim nemam nejmensi predstavu co by to mohlo byt, ale az ten vyber uzavru ti pak napisu co vsechno se v nejakem case objevilo jako realna moznost k porizeni. Co vsechno si (alespon v me hlave) konkuruje s cim. :-)
Avatar - iudex
18. 9. 2019 16:54
Re: Zlé čísla?
Tak to je druhá vec, to, že zvažuješ všeličo od povedzme mainstreamovej nižšej strednej po prémiové SUV ešte neznamená, že si konkuruje Megane s BMW X3. :-)
Ja tiež virtuálne vyberám nástupcu rodinného dostavníka a môj záber je tiež extrémny, od kombíka nižšej strednej cez strednotriedny liftback až po SUV. A do toho polovička, že jej by sa páčil Mustang alebo Mini Cooper. :D To sú konkurenti, čo? :D
Avatar - Ozzman
18. 9. 2019 17:07
Re: Zlé čísla?
Poslechní ženu..... sakra co by za to jinej dal, kdyby mu žena poručila Mustanga :D
Avatar - iudex
18. 9. 2019 17:16
Re: Zlé čísla?
No ale voz štvorčlennú rodinu v Mustangu. :D
Avatar - Ozzman
18. 9. 2019 17:18
Re: Zlé čísla?
To bych řešil až bych ho měl... :D :D Děti si zvyknou... :D
18. 9. 2019 20:20
Re: Zlé čísla?
Určite si zvyknu. Jedno na ležato do zadu a druhé do kufra :-)
Avatar - Dinar
19. 9. 2019 10:53
Re: Zlé čísla?
Kup dvě mini, děti si s manželkou do aut rozdělíte a ještě si cestou na dovču můžete spolu zazávodit. :D ;-)
Avatar - Katikakus
18. 9. 2019 19:00
Re: Zlé čísla?
A uz mas uzsi vyber? Pred casem jsi zminoval take Proceed GT. Ja uz na nej cekam, za tu cenu, co nabidli, se tomu fakt nedalo odolat. Snad ho stihnou do konce roku dodat.
Avatar - iudex
18. 9. 2019 19:46
Re: Zlé čísla?
Proceed GT je stále v hre (toho som myslel tým kombi nižšej strednej). Takže Ty už si objednal? Super, ak môžeš napíš mi do SZ akú zľavu si vyjednal.
Avatar - Ozzman
18. 9. 2019 21:11
Re: Zlé čísla?
Já ho jezdil, hodně dobře auto a nabídli nám předváděcí za 650 s DCT.
Avatar - Katikakus
18. 9. 2019 22:56
Re: Zlé čísla?
MR 2019 se dá s DCT pořídit za cca 610 tisíc - nový vůz, už vyrobený. MR 2020 s DCT je o 50t dražší.
19. 9. 2019 09:11
Re: Zlé čísla?
Proceed MR20 má navíc jen větší televizi a místo analogu digitální budíky, což mi prislo faj. Ale když jsem je konečně viděl naživo a zjistil že navigaci neumí, vzal jsme MR19 a od pátku mi stojí v garáži :)
Avatar - Katikakus
19. 9. 2019 12:09
Re: Zlé čísla?
Digitalni budiky jsou v prvni verzi, pocita se s jejich postupnym updatovanim a pridavanim funkci.
Avatar - Katikakus
18. 9. 2019 22:49
Re: Zlé čísla?
Máš SZ, a ta sleva je na nový vůz do výroby, žádná předváděčka 😉
18. 9. 2019 20:22
Re: Zlé čísla?
Ten palec hore maš odomňa :yes:
Avatar - fOE
19. 9. 2019 07:58
Re: Zlé čísla?
No, konkuruje si ten megane s X3 ve hre o tve penize, jinak samozrejme moc ne. Ale kdyz uz se zacnes bavit a zblizovat, treba rekneme si ujasnis ze chces stredni tridu a tam volis mezi plnym supem, nebo poloplnou premii s r4, nebo holou premii s R6, kastle sedan, lift, coupe, combi... vsechno jedno, pak uz se muzeme smele bavit o konkurenci kde valci kazdy s kazdym.

Jinak k tve polovicce, ja si ted sednul na zadek z manzelciny kolegyne. Jen tak mezi reci z ni vypadlo ze si v breznu objednala Mustang GT, 450k, manual, v cerne pry aby to melo ty spravne tvrdacke grady (jeste takhle to podala). Aneb ten pocit kdyz tricetileta doktorka co do ted jezdila peugeotem 206(!) ma vetsi koule nez ty. Rozdychaval jsem to 3 dny. :D :D Ale tleskam ji. :yes:
PS: Objednano v breznu a dodani pristi rok, pry "snad unor". Jsem netusil ze je na tang az takova cekacka. :-O
Avatar - iudex
19. 9. 2019 12:31
Re: Zlé čísla?
"Aneb ten pocit kdyz tricetileta doktorka co do ted jezdila peugeotem 206(!) ma vetsi koule nez ty." :D :-[] :yes:
18. 9. 2019 16:53
Re: Zlé čísla?
Ked som bol v ke skusat proceed gt na stingera bolo myslim kolo minus 7000e
Avatar - Shr3k
19. 9. 2019 11:52
Re: Zlé čísla?
Bude zajímavé sledovat, jak si v USA povede Genesis G70...
18. 9. 2019 15:34
Re: Zlé čísla?
Problém Stingeru rozhodne nie je cena. Osobne poznám dvoch ľudí, ktorí sedlali a sedlajú Audi a Lexus a obaja prikúpili Stingera GT v plnej výbave za cca 60 000 €. Sú veľmi spokojní a okrem drobností ako zvuk motora, ktorí riešili prikúpením nejakého ladeného výfuku a pár detailov si užívajú špičkové jazdné vlastnosti na úrovni tých najlepších v triede. Treba ale povedať, že Stinger existuje v slabších verziách v cene cca 40 – 45 000 €, čo je cena stredne vybaveného Passata, alebo napr. Talismana, Superba prípadne Mazdy 6 v plnej výbave. Toto porovnanie už Stingera ukazuje v úplne inom svetle. Skôr to vidím na spomínaný EU konzervatívny prístup k značkám a typ karosérie, ktorý jednoducho nie je v kurze. Spomínate a porovnávate ceny s nemeckou prémiou, mám ale pocit, že máte k dispozícii úplne iné cenníky. Trojkové BMW je nižšia trieda voči Stingeru, pri privretí všetkých očí a dorovnaní do verzie/výbavy porovnateľnej napr. s TOP verziou GT, príde BMW výrazne, možno aj o 15-20 000 € drahšie.
Avatar - pradeda777
18. 9. 2019 15:45
Re: Zlé čísla?
...zapomněl jsi dodat, že ti tvoji známí vyjíždí se Stingery jen za tmy, aby sousedé neviděli, že doma "drží" i Koreu.... :-!
Avatar - fOE
18. 9. 2019 15:49
Re: Zlé čísla?
A v tom je prave ten problem, ze za plne vybaveny stinger chce kia 60tis E a i ty "zakladni" kusy zacinaji jen tesne pod 50tis. Problem to je kdyz clovek za 60k E sezene uz rozumnou 340xi treba i z nove generace. https://suchen.mobile.de/…uge/details.html?…
Jeste doprodavane 4er s 40i pak jsou v rozumnych vybava (M paket, kuze, automat, nejake ty blbustky uvnitr) k sehnani dokonce od 50tis E. Co naplat ze ta kia bude za 60k plna a aby byla plna 4er bude v ceniku alespon za 80k E, kdyz se to slevama u BMW a absenci slev u Kia pak srovna nebo priblizi az tak, ze uz si clovek rozmysli jestli dat X za Kia nebo X+0-5k Euro za zabehnuteho premioveho nemce.
Kia, chce-li prodavat, musi byt realne levnejsi (ne jen cenikove).
18. 9. 2019 22:48
Re: Zlé čísla?
Nejak sa mi nechce veriť, že by na Stingera nedávali zľavu. Možno prvé mesiace. Ja už som v Kii par krát cenu jednal a vždy sa dalo niečo vybaviť. A pokiaľ sa bralo na firmu, tak tie zľavy rozhodne neboli zanedbateľné.
Avatar - iudex
18. 9. 2019 17:05
Re: Zlé čísla?
Tak ľudia, ktorí sú ochotní dať za Kiu 60t (!) eur, predstavujú v našich končinách mizivé percento (viď celkové predaje v EU). Keď ako píše foe za tieto prachy kúpiš najnovšiu M340i a končiacu 440i ešte výrazne lacnejšie. No a teraz mi povedz, keď dáš 100 ľuďom na výber medzi BMW 440i za 57t a Kiou Stinger za 60t, koľkí si vyberú bavorák a koľkí Kiu? Ja to tipujem tak 99:1.
Ja osobne nemám žiadne predsudky a značka mi nevadí, Stinger sa mi páči, ale tie ceny, za ktoré sa predáva, si (popri konečných cenách, za ktoré tú prémiu reálne vieš kúpiť) neobháji.
Avatar - Londonbridge
18. 9. 2019 19:37
Re: Zlé čísla?
Zase to nema tak vela ludi ako napr. BMW je to vlastne dost vzacne auto na cestach zatial som stretol 2 kusky. Inak pekne aj rychle auto len ta cena je bolestiva...
18. 9. 2019 22:56
Re: Zlé čísla?
Presne to iste som chcel napisat, ze je to taka tazko videna specialitka. Tusim zijes v uk, tak vies potvrdit, ze v davoch vsakovatych bmw, audi a mercedesoch je osviezenim vidiet nieco ine a zaujimave.
Avatar - Londonbridge
19. 9. 2019 10:52
Re: Zlé čísla?
Ano zijem v Londyne a videl som zatial 2 Stingre dost som sa po nich otacal je to vydarene auto len dve veci su spatne cena a image , s cenou by nieco mohli spravit ak to chcu predavat a potom ten image tak nebude vadit...
Avatar - Dinar
19. 9. 2019 11:01
Re: Zlé čísla?
Vybavená ta M340i bude stát o deset tis Eur více než stinger, ale je o ty peníze také lepší, ono se v diskusích o stingeru básní, ale málokdo s tím skutečně jel. Není to špatné auto, ale na podobně specifikovaný 3er nebo céčko jízdně nestačí, o kvalitě vnitřku nemluvě, nižší cenou se v tomto případě omluvit nedá. A pak, pořád se o stingeru mluví automaticky jako o verzi s V6, ale skutečně tvoří její prodeje tato verze a ne ty čtyřválce, hlavně dýzlové? Myslím tím EU, US trh je jiné hřiště.
Avatar - iudex
19. 9. 2019 17:24
Re: Zlé čísla?
Jasné, výbava v prémii je osobitná kategória, ale proste nemusíš si priplácať blbosti a môžeš sa držať pri zemi. Ja som si M340i nakonfiguroval na 63600 eur, pričom tipujem, že takých 20% by sa dalo dať bez problémov dole a budeš na necelých 51t; Stinger GT je za 56500, niekto vyššie spomínal zľavu 7000, takže si tesne pod 50t. Ergo cenová remíza.
A aj keď by sme neboli detailisti a opomenuli, že 3er je o chlp výkonnejšia (372 vs 366k), o dva chlpy rýchlejšia (5,0 vs 4,4s), ľahšia a agilnejšia, proste nebavili by sme sa o objektívnych veciach, stále tu proste bude najsilnejší argument: kúpiš mainstream za cenu prémie?
Avatar - Beefcake
19. 9. 2019 09:09
Re: Zlé čísla?
Cele je to o e-peene . Za pseudo sportove Skodovky sa dava vysoko nad 40K (pripadne K-RS "Už od 49 990 €"), takze preco nie za realne sportovu Kiu ? Ja viem, nema kufor.
Na pobavenie, nieco pre imidzistov, ktorym je Stinger malo :)
https://auto.bazos.cz/…i-V8-automat.php
19. 9. 2019 12:14
Re: Zlé čísla?
Tak to je vrazda! To by mal davat za odtah...
Avatar - Londonbridge
19. 9. 2019 16:12
Re: Sikovnej cu rak
Dobre som precital ten inzerat na tu 7 cku sikovnej cu rak z toho jeste dokaze udelat pekny auto wtf :D
Avatar - iudex
19. 9. 2019 17:09
Re: Sikovnej cu rak
Tu nikto netvrdí, že Stinger je zlé auto, alebo Ty tu niečo také čítaš? Témou sú zlé predaje Stingeru (osobitne v EU).
V zásade je zhoda na tom, že Stinger je dobré auto, ktoré v mnohom môže konkurovať prémii. Zadný pohon /resp. AWD/, šestvalec s parádnym výkonom, technika, výbava, dizajn, všetko fajn. Ale potom je tu tá cena, ktorú proste trh neakceptuje, pretože dať za mainstreamovú značku také prachy je ochotný len málokto. Ak by to Kia uznala a v reále dávala na to zľavy, tak to mohlo fungovať, lenže keď si Kia stála na svojich cenách a u BMW či Audi Ti dajú 20-30% dolu a teda reálne tú 3er/4er/A5 kúpiš za menej (ak to nepreženieš s výbavou), tak to si každý dvakrát rozmyslí.
Alebo inak, polopatisticky: ak máš dva technicky podobné produkty, oba za podobné ceny, ale jeden je prémiovej značky a druhý plebejec, ako sa rozhodneš? Trh dáva jasnú odpoveď.
Avatar - Londonbridge
19. 9. 2019 17:47
Re: Sikovnej cu rak
V Sobotu ma pozval Mercedes do show roomu chcu mi vymenit povoz za 3 mes mi konci lizing tak dufam vyrukuju z nej zlavami , minule to bolo super zobral som im predvadzacku , vymenim potom 3 l dizel za 3 l benzin hmm este 400 d je slusny motor. Neviem ale Kia to urcite nebude ostanem pri hviezde :-!
Avatar - Beefcake
19. 9. 2019 22:29
Re: Sikovnej cu rak
Ja som nenapisal, ze to niekto tvrdi. Ale presne tu logiku kupy , co si napisal, ja vobec neuznavam. Preto aj ten inzerat ;-)