Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auto roku v ČR 2020 odhaluje seznam nominovaných aut: Uspěje Kamiq, Clio, XCeed, nebo někdo jiný?

Anketa Auto roku v České republice odhaluje předběžný seznam 26 nominovaných aut, která se v příštích měsících o tento titul poperou.
Zpět na článek
Avatar - 3_diamanty
26. 9. 2019 20:52
Re: Já bych volil mezi 3
taketo "chutovky" ako i30N moc casto nevyhravaju taketo ankety .... aj ked u nas kedysi vyhral stinger tak pockajme.. mozno sa opat dozijeme nejakeho prekvapka tentokrat u vas ;-)

ale inak kamiq je fakt pekne auto a pre skodu aj hodne dolezite a zaujimave... a nakoniec aj celkom odvazne dizajnom... takze by ma skor prekvapilo keby nevyhralo ... ;-)
Avatar - Jerry.Gunman
26. 9. 2019 19:33
Já bych volil mezi 3
Chnujdaj I30 N Fastback
Pequod 508 combi
Šáde Kamýk

Všechna 3 jsou to dobrá auta, která za nepříliš přestřelený peníz nabízejí poměrně hodně muziky.
Jak je ale uvedeno výše, beztak to s největší pravděpodobností vyhraje Kamiq. Ne proto, že je to veskrze dobré a rozumné auto, ale proto, že je to Škodovka. A ty u nás vyhrát prostě "musejí", děj se co děj.

Ale bylo by hezké, kdyby to celé urputné klání nakonec vyhrál (co já vím) třeba Micák L 200, ne?
Avatar - 3_diamanty
26. 9. 2019 17:11
Re: Vitez
pisem o citelnom cenovom priplatku voci klasickemu ceedu s rovnakym motorom .. comu nerozumies? .. inak jasne ze uspech to v casoch imidzu mat bude a mnohi si radi priplatia :yes:
Avatar - 3_diamanty
26. 9. 2019 17:06
Re: No,
az na toho jimnyho to vidim velmi podobne :yes: ;-)
Avatar - 3_diamanty
26. 9. 2019 17:03
Re: Kandidáti
tiez verim ze corolla prekvapi ale na lepsie ako 3 miesto ju netipujem... predsa len kamiq je jasny favorit a potom je tu paradne clio aj s novym 1,3tce... corsa nemastna neslana pre mna nula bodov a len ako bokovka od P208 ktory ma daleko vacsie sance za mna.. takze mu davam 5 miesto.. no a xceed by tiez mohol byt kdesi vpredu ale v mojom rebricku to na lepsie ako 4 miesto nevyzera .... otazny je aj taky nenapadny jimny... ale ako 3 dverove auto robene vyslovene do terenu asi nebude mat sancu aj ked by som mu to doprial aj viac ako tomu kamiqu... lenze z realneho pohladu to fakt nepojde... :-(

PS: sranda ze mazdu CX-30 akosi nikto nefavorizuje.... a aj tusim preco... a zaroven sa ani nedivim ;-)
Avatar - Emel
26. 9. 2019 16:57
Kandidáti
Peugeot soutěží s 508SW a loni soutěžil s liftem... ten je pro mě out. Umíte si představit, že by jeden rok vyhrál lift a druhej kombík?
Suzuki fajn, Jimny je pěkný auto, ale na vůz roku je to přece jen moc specificky zaměřené.
Clio ok, ale na druhou stranu... posun proti minulé generaci nic moc. Jo, já vím, je tam nový motor 1.0TCe a vypadá zajímavě... ale pro mě je to málo.

Takže pro mě...

1) Corolla - tam vidím fakt velkej posun, navíc 2.0 hybrid je vlastně první "koupitelnej" hybrid v mainstreamu pro někoho, kdo chce trošku víc dynamiky... trošku překvapivě, ale já bych hlasoval pro Toyotu
2) Corsa, 208 - zatím můžu říct jen to, že se mi líbí a vidím tam větší mezigenerační posun než u Clia
3) Kamiq - povedený auto domácí značky... jinak to ale jde mimo mě, jak design, tak třída jako taková
26. 9. 2019 16:43
Re: Vitez
Ved motor tam je rovnaky ako v ceede, kufor tiez podobny tak neviem o akych casoch to rozpravas. To maju vsetci jazdit polom ci co? Mne sa tiez viac pozdava ako bezny ceed i ked menej ako proceed. Ten je top!
Avatar - 3_diamanty
26. 9. 2019 15:39
Re: Vitez
ma vraj velmi dobry podvozok... aj 1,4tgdi je pre taketo auto ako stvoreny... len skoda tej cenovky... voci klasickemu ceedu s 1,4tgdi je tam uz citelny skok a pritom je to nadalej 2kolka ... ale uspechu xceedu sa samozrejme divit nebude dnes uz nikto ... v casoch ked je uz imidz dolezitejsi pre vacsinu beznych zakaznikov ako motor ci velkost kufra je jasne ze takyto model dava aj pre kiu velky zmysel :yes:
Avatar - 3_diamanty
26. 9. 2019 15:25
mam hned 3 favoritov
a to dokonca vsetko od jednej znacky :D ty brdo .. sila jak to vyslo .... ale ok ... nebudem drazdit takze moj kusok nestranny tip by bol asi takyto :

1. kamiq
2. clio
3. corolla
4. xceed
5. P208

a dam krk ze kamiq horsi ako druhy nebude.. ceske auta roku su v podstate vzdy len akousi sou jednej znacky... ale tak uvidime ;-) .. u nas to ale vyzera na zaujimavejsie poradie... aj ked kamiq moze kludne vyhrat aj u nas to je pravda... kazdopadne ASX drz sa :-[] :yes:
26. 9. 2019 12:30
Re: Vitez
Vcera som si pozrel prvu jazdu R.Chvalu s Xceedom a vyzera aj jazdi dost dobre. S 1.4T to vyzera ako slusna nakupna taska. Ako samotny Chvala spomenul auto nema vela negativ. Jedine co sa mi nepaci je podsvietenie ovladacov klimy. Naopak ten digital cocpit aj novy vacsi infotainment vyzera byt ok.
Avatar - _Karel_
26. 9. 2019 11:48
Vitez
Hodnoceno jen designem, přál bych to někomu z trojice P508, Xceed, CX-30. Mimořádně pěkný auta.
Avatar - WinDiesel
26. 9. 2019 11:25
Re: Všichni víme, že vyhraje Kamiq
Jenže ty jsi Fostek. :-!
A kdybys kandidoval na autoprezidenta tak bys nedostal hlasy ani jedné ani druhé strany, radši by volili Škoda/fans trotla nebo Škoda/haters trotla.
26. 9. 2019 11:07
Re: Všichni víme, že vyhraje Kamiq
No a já nepatřím ani do jedné skupiny.
A když něco napíšu (a že mám možnosti ty auta poznat) tak na mě startují střídavě členové obou skupin. Jsou na tom zhruba stejně.
Jinak máš pravdu. Kamiq vyhraje i kdyby byl nej a bude to bezcené, protože musel vyhrát.
Avatar - WinDiesel
26. 9. 2019 10:57
Re: Všichni víme, že vyhraje Kamiq
Jakékoli vítězství Škody je předem oprávněně dehonestováno faktem, že Škoda v ČR MUSÍ vyhrát.
Třeba způsob jakým vyhráli tendr o policejní auta byl …. no comment.
A fanoušci aut zůstanou ostře rozděleni na 2 skupiny:
Jedna skupina říká že Škoda je střep (i když už dávno není).
Druhá skupina neuznává jiná auta než škodovky (a přitom je výběr široký)
Těmito vítězstvími Škodovka jen přesvědčuje již dávno přesvědčené a ty ostatní odrazuje.
Je to jako s Babišem, Zemanem a těmi ostatními.
26. 9. 2019 10:42
Všichni víme, že vyhraje Kamiq
Ale já poprvé mám posit, že vítězství Škody by mohlo být zasložené.
Kamiq i vzhledem k ceně je fakt překvapivě dobrej.
Nejsem Škoda fan ani hater.
Ovšem musím uznat, že třeba s novým Cliem jsem nejel.
Blbý je, žeby Kamiq vyhrál, i kdyby to byl střep.
Avatar - WinDiesel
26. 9. 2019 10:35
Kdo vyhraje:
1. místo - Kamýk
2. místo - Kamýk
3. místo - Kamýk

Škoda Auto Vám ostatním soutěžícím děkuje že jste vytvořili zdání otevřené a férové soutěže. :D
Avatar - Lackey
26. 9. 2019 10:34
Jedine Škoda
Jedine Škoda Kamiq je schopný splniť nároky na titul autoroka.
Ak sa tak nestane, prestanem chodiť na ACZ.
Nechápem načo ešte vyrábajú ostatní akési paródie na autá, keď už tu máme konečne K___q -y
Avatar - Ozzman
26. 9. 2019 10:23
Clio
Pokud má někdo vyhrát, je to podle mě nové Clio. Renault udělal velmi dobré auto pro "masy" i za solidní ceny. Kamiq to vyhraje, je to naše soutěž a i když je ošklivý, tak vlastně tak špatný není, ale Evropsky bude Clio velmi úspěšné, tipuji to na 2-3 příčku ;)