Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Pozor na ojetiny ze zahraničí! Každé dvacáté dovezené auto je po totální havárii

Jen v loňském roce se do Česka dovezlo 177.117 ojetých osobních vozidel.
Zpět na článek
20. 10. 2021 17:44
Auto ze zahraničí
Určitě souhlasím, pokud kupuje člověk auto z druhé ruky, tak je potřeba si na toto dávat pozor. Také mám své BMW dovezené z Německa a to, jestli náhodou nebylo havarované jsem si předem nechal zkontrolovat. Naštěstí nebylo. I tak to ale neproběhlo bez problémů. Konkrétně jsem měl docela problém s infotainmentem. Byl totiž celý v němčině a v nastavení nebyla k dispozici čeština. Tu jsem si tam nakonec musel nechat nahrát od https://www.autacesky.cz/bmw_35
Avatar - palix
10. 10. 2019 08:07
Re: totálka
Tiež mám a mladších kolegov... Tí slobodní väčšinou auto nemajú - požičiavajú si od rodičov. Ak už ale "vstúpia do manželského stavu" väčšinou si auto kúpia. Práve táto skupina kupuje niečo jazdené. Predsa len auto v rodine značne uľahčí život.
Mladých na drahých autách vidím tiež, ale táto skupina sa pohybuje zrejme v iných kruhoch ako ja.
Avatar - palix
10. 10. 2019 07:55
Re: totálka
Čo som písal ja ohľadne ľudí okolo mňa, tak väčšinou sú to Dacie, Hyundaie, Kie, menšie Citroeny občas Škoda a samozrejme SUV od Suzuki...
Mazdu tiež nekupujú firmy, ale aj medzi súkromnými osobami v mojom okolí je ich poskromne. Predsa len Mazdu za 13 000€ veľmi nekúpim. Mazdu viacmenej musí človek chcieť z nejakého dôvodu = dizajn, jazdné vlastnosti, atmosferické motory, spoľahlivosť... Dôvodov je dosť, ale cena "od" je aj tak vyššia ako u výhodnejšej konkurencie. Na druhej strane, vždy sa dá nájsť praktickejšie auto za lepšiu cenu ako práve Mazda.
Avatar - Barrichello
9. 10. 2019 11:17
Zlatý USA
stačí VIN kod a všechno se dovzím, kdy to bylo koupený u delaera, kdy to bylo vyrobený, kde to jezdilo, kolik to mělo najeto když to opustilo USA a co to mělo za bouračky atd.
Avatar - Barrichello
9. 10. 2019 11:16
Re: totálka
Nové auta kupují převážně jenom firmy, jinak soukromníci sem tam nějakou Dacii, Hodu, Mazdu, ameriku a to je tak plus mínus všechno.

Většina kupuje zánovní ojetiny 2-5 let staré, chudí holt ty starší 6-15 let. + Se kupují veterány jako investiční auta nebo víkendovky a na srazy. Netuším přesně jaký je roční dovoz veteránů, ale šacuju to mezi 10-40 000 ks v ČR
Avatar - rokyta.p
8. 10. 2019 22:03
Mototechna revival se bojí :-D
Ono také záleží kdo to vozí a prodává. Ve Švýcarsku jsou modely, které v ČR v nabídce nejsou. Starší Italové jsou pro změnu nepohnití. U nových se také hodně modelů a zajímavých motorizací v ČR nenabízí. ČR žádná automobilová velmoc není a náš trh není všemocný. Takže já bych dovozy vůbec nedémonizoval. Uzavření hranic už tady bylo. Samozřejmě přes čím víc ruk to projde, tak tím víc to mládne. Ale dokud varuje něco tak neschopného a zbytečného jako Cebia vlastněná Áčky, tak jsem úplně v klidu. :-)
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2019 20:32
Re: totálka
aj ja to mam od hlavneho mesta docela kusok :-[] .. sranda

PS: ja vidim coraz viac mladych jazdit uz naopak drahymi vozmi .. az sa divim odkial na ne maju ... ja v ich veku som bol rad ze som vobec rad.. proste nachapacka ... ale tak nie vsetci samozrejme... poznam ale aj par mladisch kolegov ktori auta ani vobec nemaju a cuduj sa svete ani neriesia ziadne auta hoc by na ne podla mna aj mali ... takze to je tiez taka za mna zvlastna skupina dnes uz
Avatar - palix
8. 10. 2019 20:06
Re: totálka
Ani ja nerozumiem kto stále kupuje "ojetiny". Ako tak pozerám v práci okolo seba, tak každý kupuje nové autá, maximálne ľahko ojazdené, prípadne predvádzačky. Dodám, že bývam ďaleko od hlavného mesta. Ľudia nikdy nekupovali toľko nových áut ako dnes.
Aby sa nepovedalo - jazdené autá kupujú viacmenej mladí do cca 30 rokov.
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2019 18:22
Re: totálka
ja len nerozumiem kto tie ojetiny stale kupuje... ked aj nove sandero je uz za 6500 eur a mas auto pre 4 ludi... k tomu zaruky... vsetko este vonave.... a uplne nove a funkcne ... tu vozit z nemecka nejakeho smradlaveho dizloveho 10 rocneho golfa s 200 000km za 4000 je proste absolutny nonses ( o bezpecnosti takychto starych vrakov ani nehovorim ) .. cele je to blud a zase len o prachy tu ide.. o nic ine .. dam krk
8. 10. 2019 16:48
totálka
Ono je totálka a totálka. Pokud je to případ, kdy se totálka vytvoří i z poměrně lehce nabouraného vozu, jak s oblibou dělají u ojetitn naše pojišťovny, tak bych v tom problém neviděl.