Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Špatný výhled z auta přes sloupky je strašákem všech. Řešení našla čtrnáctiletá dívka

Řešení strastí, nad kterými si automobilky už roky lámou hlavu, může být někdy kouzelně jednoduché. Své o tom ví jedno čtrnáctileté děvče z USA.
Zpět na článek
4. 11. 2019 15:14
4. 11. 2019 16:10
4. 11. 2019 16:00
4. 11. 2019 17:24
4. 11. 2019 18:05
4. 11. 2019 20:24
4. 11. 2019 19:13
5. 11. 2019 17:56
5. 11. 2019 01:46
10. 11. 2019 16:48
26. 11. 2019 16:57
Avatar - Jerry.Gunman
4. 11. 2019 13:01
Přední sloupky
S tím, že se je výrobci pokoušejí dělat stále tenčí a tenčí, tak s tím si dovolím usilovně nesouhlasit.

Vzpomenu a srovnám-li automobilový pravěk (Škoda MB 1000, Fiat 125 P, Ladu 1200, Škodovku 105 a 120)
s 90. lety (Favorit, Sierra, Volvo 960)
s přelomem milénia (Scorpio, Peugeot 406, Octávia)
až po má auta aktuální (C5 a Peugeot 508),
tak mám dojem, že přední sloupky se naopak dělají čím dál tím tlustší... :-(
Rozbalit vlákno
2
5. 11. 2019 12:29
Re: Přední sloupky
Jo dívka na to přišla... hmm a jak vyřešila všechny problémy s projekcí na zakřivený povrch, vyditelnosti za jasného dne atd. atd.?

To že někoho napadl nápad, že by se tam mohl promítat obraz z kamery no to není žádný "řešení" chci říct to by napadlo každého, ale jestli ta dívky vyřešila všechny problémy spočítala zakřivení čočky/zdeformování obrazu pro projekci na členitý povrch tak super je fakt chytrá!!! :-!
5. 11. 2019 12:33
Re: Přední sloupky
Přesně kdyby ji napadlo jak udělat ty sloupky tenké jako dřív a přitom stejně pevné, stejně drahé, a s airbagy uvnitř tak to by bylo na uznání a neto to...
4. 11. 2019 13:39
přední sloupky.
Nápad nad zlato.Za svou dlouhou řidičskou praxi profesionálního řidiče,jsem třikrát unikl po štěstí bouračce díky sloupkům.Sjížděl jsem serpentíny a proti mně druhé auto stoupalo,pořád bylo ve slepém místě sloupku a pořád jsem o něm nevěděl až najedno se oběvil vedle mne .Měl jsem štěstí,že jsem si zatáčku neříznul.
Rozbalit vlákno
0
4. 11. 2019 14:33
Přední sloupky
Světlo z projektoru v kabině????? Na oba dva sloupky???? Viděl někdy někdo, jak projektor svítí, omylem se do něj podíval???? To už je lepší displej nanesený na sloupek než tohleto....
Rozbalit vlákno
0
4. 11. 2019 15:14
Nesmysl
Nějaká projekce. Tohle je samozřejmě nesmysl. Teoreticky, kdyby byl na sloupcích displej, tak by to šlo docela rozumně zobrazovat, ale aby to bylo v praxi použitelné, musel by systém i skenovat polohu hlavy řidiče a podle toho zobrazovat určitý výsek ze záběru kamery. Jinak by pouhým posunutím hlavy 10 cm dopředu obraz vůbec neseděl. V praxi je to nepoužitelné. Takový systém by stál min. 50 000 navíc a ve finále by to řidiče i ostatní pasažéry rušilo, než pomáhalo.
Rozbalit vlákno
1
4. 11. 2019 16:10
Re: Nesmysl
Dovoluji si doplnit, že systém by musel aktivně sledovat polohu každého oka zvlášť a každému servírovat vlastní, trochu posunutý obraz. Některé displeje to dnes v rámci 3D reprodukce umějí, ale ta cena...
A to neberu v potaz kameru, která nikdy nebude v ideální poloze, aby mohla zachytit ideální obraz při pohledu nad nebo pod úroveň očí řidiče - pokud bych připustil, že bude v této výšce umístěna.
4. 11. 2019 16:00
Novinka ?
Zajímavé, jaký přehled mají ve spojených státech o inovacích. Přední automobilky testují už několik let "zprůhlednění" A sloupků pomocí různých zobrazovacích technologií a to i s kombinací pohybu hlavy ta, aby na displey pokrytých sloupcích bylo ono "zprůhlednění" realistické. Projektor je samozřejmě nesmyslný z důvodů oslňování při noční jízdě.
Rozbalit vlákno
0
4. 11. 2019 16:19
Kdyz mi sloupky vadi...
Kdyz mi sloupky vadi a nevim, jak se pres ne divat, tak *** nelezu za volant a jezdim hromadnou dopravou!!! Usetrite si cas stravenym v nemocnici, s policii a pojistovnou ;-)
Rozbalit vlákno
0
4. 11. 2019 16:58
napad neninahodou spatnej, ale lepsi je mit funkcni auto
Napad nahodou neni spatnej, u modernich popelnic pripominajici pojizdny tablet to muze byt docela fajn, ale ja radsi dobre vymysleny auto - podivejte na reseni u Fiatu 500L. Nemam nejmensi problem, je to jedno z poslednich aut, ze ktereho je dokonale videt do vsech stran - vlastne nema mrtvy uhel, pruhledny A sloupek, pruhledny C sloupek, zrcatka ze kterych je videt zaroven vedle sebe i za sebe a pod zadni kolo, naprosto vzorova ergonomie ovladani, lepsi ochrana posadky nez u kodiaku, prostor pro posadku stejnej jako u kodiaka (ano samozrejme, bez ceskeho megakufru, ale od stehovani mam dodavku), osvedcenej motor bez turba a pici*curek okolo.... Naprosta dokonalost a ano, vzhled je podrizeny funkcionalite. A o tom to je. To uz dneska umi malokdo. Taky je to snad jediny evropsky auto, ktery se prodava i v USA a Kanade absolutne bez jakekoli upravy, to nedal ani mercedes nebo bmw (i takovyhle velikani meli specificke americke verze).
Rozbalit vlákno
0
4. 11. 2019 17:08
Ať vrátí peníze
Jaguár takové sloupky ukazoval dávno a Range Rover má dokonce průhlednou přední kapotu několik let. Amerika si asi žije vlastním životem
Rozbalit vlákno
1
4. 11. 2019 17:59
Re: Ať vrátí peníze
souhlasím na 100% mládí se má podporovat, ale ne v kopírování, myslím, že Jaguar tohle představil v tehdy "nové" řadě XJ s tím úplně novým designem se splývavou zádí, videa existují, nechápu jak je možné, že to v komisi přehlédli ... :-) a nevěřím, že na to někdo nedrží patent... dnes to bude tak 10 let starý nápad už se mi to nechce hledat
4. 11. 2019 17:24
???
Nevím, co tady má každý za problém. Podobné soutěže pro studenty nižších stupňů škol nemají za cíl přinést nějaký dosud neobjevený a radikální objev, který zbortí úplně vše, co v dané oblastni doposud známe (neříkám, že se to odařit nemůže). Jde hlavně o to, jak se děti a studenti dokáží sami, bez nějakých financí, profi vybavení, vývoje atd., poprat s určitou problematikou a navrhnou své vlastní řešení daného problému, a to za pomoci jím dostupných materiálů a přístrojů. Rozhodně si tady nemyslete, že jsou tam nějaké opice, které netuší, že to ještě před němi nikoho nenapadlo a nijak nezkusil, onen překážející sloupek, zprůhlednit... Nechápu, co někdo proti ní má... Zamyslete se Vy všichni, kteří tady pomlouváte 14 letou holku, která v garáži realizovala svůj nápad, který tento problém určitým způsobem řeší, co jste dělali Vy v jejích letech? Pravděpodobně si tahali bambus nad tátovým Leem, usilovali o to vypít půl litru piva nebo ukecávali bezdomovce u trafiky, ať Vám koupí Sparty a o tom, co to je A-sloupek, jste neměli ani tušení. Nebýt Wiki a Googlu, který Vám dává pocit toho, že v hlavě něco "máte", pokračovali byste v tom nadále.
Rozbalit vlákno
2
4. 11. 2019 18:05
Re: ???
no nemyslím si, že by v dnešní době ta dívka byla tak internetově negramotná, že by si to video od Jaguaru nenašla. Stačí pár klíčových slov do vyhledávače na řešené téma, to je pro danou věkovou kategorii zcela adekvátní a neříkejte, že to není pravda. Těžko pak uvěřit, že to byl od začátku její vlastní nápad. Jiná věc je, že to v garáži doma sama realizovala, to je samozřejmě super a to se musí podporovat. Možná zase jen novináři zkreslili celou situaci debilním textem. Kdo ví? Ale třeba v příštím ročníku nějaký šikovný student "vymyslí" ledničku :-)
4. 11. 2019 20:24
Re: ???
Proč se rozčiluješ? Moje reakce je myslím odpovídající názvu článku a to: "Špatný výhled z auta přes sloupky je strašákem všech. Řešení našla čtrnáctiletá dívka". Nikoho jsem neurážel a nesnižoval šikovnost, tak proč hned útočíš a předpokládáš, že jsem toužil pít, kouřit a něco tátovi tahat?
Avatar - _Karel_
4. 11. 2019 19:13
Pokrok
Vymýšlí se neustále složitý a drahý vifiku.ndace, aby se člověk míň a míň namáhal a mohl vesele víc a víc degenerovat. A pak stojí malá bouračka stotisíc(e). Modla neustálého růstu a pokroku, za každou cenu.
Rozbalit vlákno
1
5. 11. 2019 17:56
Re: Pokrok
dnes všichni řeší, jestli tříhrnek vydrží 150.000km a vůbec jim nedochází, že to je úplně fuk, protože po pár letech začne odcházet elektronika a tak bude úplně jedno, jestli má auto natočeno 20k nebo 150k km....
4. 11. 2019 19:22
Jednodušší zrcadlový systém
Mně se tedy více zamlouvá jednodušší zrcadlový systém, který si nechala patentovat Toyota:
https://www.auto.cz/…ednoduche-109191
Rozbalit vlákno
0
4. 11. 2019 20:17
Jaká novinka ?
Co je na tomhle nového ? Obdobu na nějakém konceptu předváděli už před delším časem a nic se nepromítalo, na sloupku byl displej. Dokonce takhle zkoušeli "zprůhlednit" i kamion pro auta jedoucí za ním.
Rozbalit vlákno
0
4. 11. 2019 22:00
nápad O.K.
Asi zajimavý napad. Osobne bych to ve svím aute ale nechtel, dalši kurvítko co se muže pokazit. Taky to pusobí dost rušive, hlavne v noci.
Rozbalit vlákno
0
5. 11. 2019 01:46
...
Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Zvláštní, že dříve to výrobci uměli udělat i s tenkým A sloupkem, ale dnes s tím má problém většina nových aut a o C sloupcích, které jsou doslova brutální, že se za ně schová i slon, už ani nemluvě. Vypadá to, že bez kamer se autoprůmysl už neobejde a jenom čekám, kdy je začne cpát i místo vnějších zpětných zrcátek.
Rozbalit vlákno
0
5. 11. 2019 17:54
Chytrá holka...
Zvláštní. teď na to přišla čtrnáctiletá dívka, V r. 2014 toto představil Jaguar, před rokem tento nápad představil Continental... a podle toho, kolik aut už je tímto vynálezem vybaveno, tak je to opravdu jednoduché a také praktické...
Ale je fajn, že po pěti letech od prvního představení řešení tohoto problému to objeví náctiletá dívenka a zinkasuje za to odměnu... :-D :-D
Rozbalit vlákno
0
6. 11. 2019 14:37
Jednouché řešení?
Tak tomu fakt říkám jednoduché řešení :-D Posrat se tam může asi jen 150 věcí..
Rozbalit vlákno
0
10. 11. 2019 16:48
2014
Tahle studie to měla řešené pomocí vysokopevnostní oceli a sloupek byl z (postačující) části průhledný fyzicky:
http://www.autoforum.cz/…okonmi/obrazek/1
Rozbalit vlákno
0
26. 11. 2019 16:57
Dvojitý A sloupek
Dvojitý A sloupek určitě nebude kvůli lepšímu výhledu, alespoň já přes něj vidím ještě hůř než přes jednoduchý. Nejhorší je, když se mi zasekne pás a já se nemůžu o půl metru předklonit.
Rozbalit vlákno
0