Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Problémy Ferrari ve formuli 1: Čím to, že na titul čeká už 12 let?

Získal šestnáct titulů mistra světa v Poháru konstruktérů a patnáctkrát byli jeho závodníci šampiony. Na další jezdecký vavřín však čeká vzpínající se koník již dvanáct let.
Zpět na článek
9. 11. 2019 12:37
9. 11. 2019 13:07
9. 11. 2019 21:22
11. 11. 2019 08:11
9. 11. 2019 14:27
9. 11. 2019 15:27
Avatar - hugino
9. 11. 2019 12:37
Ferrari
Na to že je to značka ktorá vyrába len superšporty tak už sú trochu na smiech.Odkedy vstúpil do F 1 Mercedes tak som ich fanúšik lebo je si myslím že Mercedes je najlepšia automobilová značka na svete.Ma obrovské portfólio modelov nezameriavaju sa len na superšporty ako Ferrari a aj tam dominujú.Mne osobne sa ináč najviac z Ferrari páči F 12 Berlinetta .Ale aj tak sú to autá u nás prakticky nepoužitelné.Dúfam že sa budúci rok konečne zobudia lebo po 20 rokoch ma už F 1 začína nudiť.Keď už ten zlepenec limonádový s tým psychopatom Verstappenom Red Bull začína byť lepší ako Ferrari tak to je ozaj smutné pre Scuderiu.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
9. 11. 2019 13:07
Re: Ferrari
mercedes je okrem ineho ( teda toho financne obrovskeho zazamia ) aj perfekcionosticky tim s sikovnymi hlavami na tych spravnych miestach ... rovnako HAM je na trati velky profik ktoremu maximalne vyhovuje prave taketo doslova spickove prostredie kde "vsetko funguje" ... a preto im to spolocne tak genialne slape... uz ale ktovie ako by HAMovemu zivotnemu stylu vyhovelo take "zivelnejsie" ferrari alebo "striktny" redbull... ale bohvie.. mozno predsa len raz aj on uz bude potrebovat motivaciu a zmenu a pred koncom kariery skusit este nejaku tu vyzvu.... osobne rad by som ho videl ( ak by som si mohol vybrat ) prave v redbulle ... myslim ze by tam aj pasoval.. je to tiez hodne novatorsky a tiez perspektivny a aj zmyslanim a duchom mlady tim s velkymi profikmi a neskutocnym zazemim..

podla mna o rok to bude u ferrari podobne ako tento rok ... predpokladam ze zase si VET a LEC budu brat navzajom body a pozerat viac jeden na druheho .. navyse LEC je este stale hodne mlady a chybaju mu vodcovske skusenosti a SEB je z roka na rok uz zase akysi "marnejsi" a bezzubejsi takze suma sumarum ( moj osobny nazor ) je ten ze HAM ma najvacsieho konkurenta opat ( ako obvykle ) vo svojom timovom kolegovi a nie od pilotov inych stajni ... aj ked podla mna v r 2017 na to ferrari malo ( tam VET este po polovici sezony viedol nad HAMom o 25 bodov ) ale po letnej prestavke nastal zlom a SEB zacal robit chyby za chybou.... dokonca aj minuly rok si myslim ze HAM nemal o nic lepsie auto ako SEB... ale SEB sa opat nevyvaroval fatalit .. ( vid GP nemecka ) .. HAM pritom dnes jazdi v podstate bezchybne a hodne spolahlivo takze kazde zavahanie supera vie vyuzit vo svoj prospech...

a VER? ten ozaj takym kamikadze sposobom akym doteraz jazdi ten titul nema sancu tak skoro ziskat... ale casom ked jazdecky aj mentalne dospeje tak vidim u neho nejaku tu sancu aj na titul ... vsetko je mozne... aj ked vzdy plati ... bez rychleho a spolahliveho auta to na titul neda nikto
9. 11. 2019 15:59
Re: Ferrari
Ferrari je znacka s takou historiou a uspechmi o akych sa moze mercedesu len snivat. To ze im to nefunguje v tejto turbo ere? Samozrejme ze ma to ako dlhorocneho fanusika netesi ale ja stale verim ze sa pozviechaju. Najviac pole tento rok hovori otom ze nato maju, bohuzial ich strategie ich pripravuju o body a aj o titul. A ze sa Mercedesu dari? Mam taky pocit ze to niekto vo vedeni aj takto chcel aby to proste nebolo len o Ferrari. Dodnes sa hovori otom ze Mercedes dopredu vyvijal motor. Na koho popud sa menili zmesi pneumatik? Nie Mercedesu? Ferrari bolo poslednych par pretekoch extra rychle a kto uz vyplakaval? Toto Wolf a Helmut Marko.
Avatar - 3_diamanty
9. 11. 2019 21:22
Re: Ferrari
z historie sa dnes uz neda vyzit... ta je ti dnes k nicomu... treba byt pripraveny tu a teraz....
Avatar - wakantanka
11. 11. 2019 08:11
Re: Ferrari
vzhľadom k tomu, že ty F1 už údajne niekoľko rokov nepozeráš, tak odkiaľ berieš tú svoju neochvejnú istotu v tvrdeniach, ktoré píšeš?
Avatar - 3_diamanty
9. 11. 2019 13:34
GP rusko 2019
dodnes tej taktike aku tam ferrari zvolilo neviem prist na pointu... na vitaztvo tam jednoznacne mali ... HAM aj MB ale opat ukazali ze taketo "chyby" sa tu v F1 proste neodpustaju .. asi aj preto je ferrari stale tam kde je.. teda na mile vzdialene od titulu... popravde este aj redbulu dnes v tomto verim viac ako ferrari ..

gratulacia 6 nasobnemu HAMovi * * * * * * :yes:
Rozbalit vlákno
1
9. 11. 2019 15:51
Re: GP rusko 2019
Red bullu veris viac? A v com ta akoze takto presvedcili? Verstapen nevie nic ine len jazdit kamikadze style. S takymto pristupom nikdy titul neziska. Strasne mi je nesympaticky aj s jeho otcom. Jediny konkurent Ferrari je Mercedes. Ferrari ma najviac pole tento rok. Bohuzial ich strategie su natolko zle ze sa sami pripravuju o body. Ja som fanda ferrari odmalicka a zato ze je nejaky Hamik teraz na vyslni tak neprejdem k Mercedesu. Ja im stale verim i ked nepopieram ze uz je to fakt dlho co neziskali titul. Charles je podla mna omnoho lepsi a vyzretejsi jazdec ako ten pomatenec Ver.
Avatar - pradeda777
9. 11. 2019 14:27
HAM
pred koncom kariery ???? Copak, copak? On se vrací do Afriky?
Rozbalit vlákno
0
9. 11. 2019 15:27
Čím to?
Mercedesem to.
Rozbalit vlákno
0