Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

To bude asi preklep
| 13. 11. 2019 09:33
To asi malo byť 2125. A aj tomu sa ťažko verí.
Re: To bude asi preklep
| 13. 11. 2019 11:37
No možná tak ještě na dálnici by to mohlo fungovat. Na obyčejných okreskách nebo po městě tak tomu fakt nevěřím. Orientaci podle čar na silnici za ideálního počasí autonomní auta zvládnou, ale jinak je to utopie.
Re: Re: To bude asi preklep
| 14. 11. 2019 09:11
Trochu obdoba e-aut - aby bylo autonomní řízení (nebo e-auto) všeobecně použitelné, muselo by se pravděpodobně stavět na jiných infrastrukturních technologiích, než současné ICT. Jeden z klíčových problémů je např. dostupnost systému a jeho komponent (např. napájení, komunikace, disaster ...) o inteligenci a odezvách systému nemluvě. Stačí to, jakým způsobem, s jakými chybami, dnes pracují relativně "hloupé" a již delší dobu vyvíjené navigační systémy.
Je to jen další chyméra úředníků.
Avatar - pradeda777
Polo-autonomní...
| 13. 11. 2019 10:22
...ok. Plně autonomní řízení je výzva a to je tak asi vše. Divize lidí u koncernu se tím baví a zákazníci to platí. Jako by už nebylo dost toho mega prrůůsseerru s emisemi, tak ještě tato "vesmírná" divize.
Rozumím inženýrům, že je tato věc láká, ale náklady jsou náklady a je třeba se na to dívat realisticky.
Už dnes je ve voze řada "asistentů", které jsou užitečné. Některé více, některé méně. Myslím, že by se měli inženýři spíš zaměřit na vývoj takových asistentů, které zamezí podobným smrťákům, jaký se včera stal na silnici mezi Znojmem a Jihlavou (4 mrtví) a autonomní řízení přenechat letadlům.
Avatar - twistedTSD
Re: Polo-autonomní...
| 13. 11. 2019 11:17
Asi měli průserů málo.
Avatar - pradeda777
Re: Polo-autonomní...
| 13. 11. 2019 15:38
Dnes u Nitry 13 mrtvých.........u náklaďáku praskla levá přední a byla z toho čelní s autobusem plným studentů. Toto by ani autonomní řízení neodvrátilo. Páni automobilový inženýři zapracujte raději na bezpečných pneumatikách a autopilota přenechte těm leteckým. Ušetříte tím životy... :-[]
Re: Re: Polo-autonomní...
| 14. 11. 2019 08:55
Pokud šlo o pneu, tak těch důvodů mohlo být více, ne jen konstrukce, napadá mně: staré, ojeté, zpuchřelé, špatně nahuštěné ..., nebo auto bylo auto přetížené.

Ale jinak souhlas.
Avatar - CICERO
GRETA
| 13. 11. 2019 11:22
OT DNE - GRETA THUNBERGOVA PLACHTI DOMU.... !!!

( a doufá, že stihne sojovými prdy zamořit od 2-13 Prosince ekofašistickou konferenci v Madridu)
Avatar - Missouri
Už to vidím
| 13. 11. 2019 12:40
v barvě. Po okresce spojující Dolní Horní s Horní Dolní se nad ránem hlemýždím tempem motá jako opilé autonomní vozidlo značky VW. Ještě je tma a padá sníh s deštěm. Za ním se krokem plouží kolona asi stovky aut řízených lidmi, co míří do rachoty. Pak konečně na krátkém přehledném úseku dva šťastlivci stihnou to nebohé autonomní zvířátko objet (předjet ne, tím bych tomu čemusi lichotil). Druhý ze šťastlivců zastavuje, otvírá kufr svého vozu, náhle drží v rukou těžký kulomet (asi voják z povolání, či co) mačká spoušť a nepovolí, dokud do té mršiny na kolech nevyprázdní zásobník. Už se na to těším, vážení soudruzi z NDR! :*)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku