Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ti nejlepší na MOJE.AUTO.CZ: Renault Safrane Baccara Biturbo Quadra

"Safrane Biturbo byl můj sen v podstatě od doby co jsem se dozvěděl že něco takového existuje…"
Zpět na článek
20. 1. 2008 00:43
neregistrovaný "Ada je zase tady"
20. 1. 2008 04:10
anonym
20. 1. 2008 13:06
neregistrovaný "Ada je zase tady"
20. 1. 2008 17:57
anonym
20. 1. 2008 20:18
anonym
21. 1. 2008 15:12
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
24. 1. 2008 14:48
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
21. 1. 2008 15:18
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
20. 1. 2008 15:10
neregistrovaný "Ada je zase tady"
21. 1. 2008 15:17
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
21. 1. 2008 19:07
neregistrovaný "Deception"
22. 1. 2008 10:37
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
22. 1. 2008 07:39
neregistrovaný "autoscout"
22. 1. 2008 10:38
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
21. 1. 2008 15:05
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
22. 1. 2008 10:35
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
23. 1. 2008 23:05
neregistrovaný "Ada je zase tady"
20. 1. 2008 09:46
anonym
21. 1. 2008 07:53
neregistrovaný "autoscout"
20. 1. 2008 11:10
neregistrovaný "VáclavI"
20. 1. 2008 13:06
21. 1. 2008 00:09
neregistrovaný "r"
21. 1. 2008 14:37
neregistrovaný "Maroslav"
21. 1. 2008 22:51
neregistrovaný "Mrkev"
15. 2. 2008 22:45
neregistrovaný "_NeviM_"
2. 2. 2008 22:16
anonym
14. 3. 2008 07:02
anonym
neregistrovaný "Ada je zase tady"
20. 1. 2008 00:43
Pekny veteran
Ale jezdit bych s tim nechtel. Hrabat se v tom kazdych par tisic km? To radeji nejake slusne nemecke, nebo japonske auto o kterem vim, ze me vzdy doveze az do cile me cesty.
Rozbalit vlákno
23
anonym
20. 1. 2008 04:10
Re: Pekny veteran
Tyhle příspěvky mě vždy dostanou.. Ty jsi pekař nebo co jsi zač? Kolikpak francouzů tě kde nechalo? čteš hodně na netu a někde jsi tohle četl co? já si myslím, že, kdyby tě v tomhle autě někdo svezl, tak si nadělá blátíčko do trenek... Kup si Němce a nepřispívej do diskuse k francouzským autům... Jedna paní povídala, tohle mám nejadši...
Avatar - Ronault.
20. 1. 2008 04:55
Re: Pekny veteran
A já bych tohle auto chtěl. Asi to bude mít své mouchy, ostatně jako každé auto. Navíc běžný Safrane byl spolehlivý. Tohle je prostě kousek, ačkoliv se to nezdá, tak to má punc exklusivity a pro fajnšmekra a milovníka aut i to hrabání v autě a úpravy motoru má své kouzlo... A hlavně, ten pocit, když s tímhle nenápadným starým Renaultem ujedeš nabubřenému majiteli nové Audiny, to Tě rozveselí vždy >:-[]
neregistrovaný "Ada je zase tady"
20. 1. 2008 13:06
Re: Pekny veteran
Ano, to je typicke chovani rendlikovcu. Mysli si, ze s nimi kazdy ridic Audi zavodi a pokud se jim nahodou podari jej riskantne predjet, vyleci si tim na chvilku svuj pocit menecennosti, ze nemaji na poradne auto, ktery si kompenzuji tim, ze se chovaji na silnici jako idioti.
Take take proto nemam rad podobne vyrobky fy rendlik a syn - u jejich majitelu totiz vyvolavaji jisty druh schizofrenie - zvlastni stav, kdy pocit menecennosti se nelogicky spojuje s pychou a pocitem vlastni nadrazenosti ridicskych schopnosti nad ridici vozu koncernu VW.
Normalni ridici pritom maji s temito dusevne narusenymi jedinci jen soucit :-!
Avatar - Ghostyx
20. 1. 2008 13:12
Re: Pekny veteran
Ty budes asi nejakej zkriknutej ko.otek, ze? Nezlob se na me, ale to co tady pravidelne prevdadis uz hranici s naprostou imbecilitou... :no: Vzpamatuj se magore!!!
Avatar - da_b0mb
20. 1. 2008 15:35
Re: Pekny veteran
Adolfe Adolfe...ty nevypadas, ze bys patril mezi normalni ridice
anonym
20. 1. 2008 17:57
Re: Pekny veteran
Souhlasím s Tebou. Příspěvky níže......tomu se jenom smějem >:D >:D :-!
anonym
20. 1. 2008 20:18
Re: Pekny veteran
Ahaaa, já si nevšiml, že to psal náš Áda, tak to jsem zase jednou zbytečně amortizoval klávesnici
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
21. 1. 2008 15:12
Re: Pekny veteran
zase to tvoje "Deutchlan,Deutchland iber ales"To ste celý vy germanisti,co si myslíte,že ste nadevše.Renault vám už častokrát natrhnul p.r.d.e.l,skvělé bylo,jak v Carautu označili Renault Mégane sport R26 za nejlepší Hatchback současnosti a nevěděli s kým ho ještě poměřit,tak mu po jeho boku postavili Porsche 911 GT3-a v poměru ceny a výkonu Mégane porazil i Porsche.Echt kvalited.a nejen to RENAULT JE PROSTĚ LEPŠÍ
Avatar - Ronault.
21. 1. 2008 21:14
Re: Pekny veteran
No zase to nepřehánějme, každé auto má své chyby, ale taky výhody. Spokojenost nemusí hovořit jen o autu, ale taky o majiteli. Kdyby třeba náš Áda dostal služebního Renaulta a bylo by to auto, které by mělo vše, bez konkurence ve všech směrech, tak by to stejně označil jako šmejd, protože je to jak říká Rencek a syn. Prostě objektvity se člověk nedočká. Ovšem raději být objektivní, než být za blba jako tady Áda, nemyslíš?
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
24. 1. 2008 14:48
Re: Pekny veteran
je fakt,že každý dělá chyby,i Renault,ale hlas srdce má vždy pravdu
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
21. 1. 2008 15:18
Re: Pekny veteran
:yes: ;-)
20. 1. 2008 14:39
Re: Pekny veteran
Neviem cim jazdis ty (predpokladam ze otcovou A4 avant 1.9 tdi) ale ja vlastnim aj francuzske aj nemecke auto a nedovolim si ani jedno z nich zatracovat. Maloktore auto (adekvatneho veku) sa pohodlim v sedackach, dojmu z interieru a motoru vyrovna renckom a taktiez malo ktora znacka sa spolahlivostou vyrovna nemeckym vyrobcom. Aj ked .... 50% vyskereho vyrobne programu nemeckych automobiliek sa vyraba vsade inde nez v nemecku a z dielov ktore sa vyrabaju hocikde po svete. V ziadnom pripade by som teda nehanil ani jedno zo spominanych aut. A co sa tohto Safranu biturbo tyka, je to jedno z najnadupanejsich a najbrutalnejsich aut svojej doby, ak nie vobec jedine. Donendavna neexistovalo takmer nic, co by to tomuto 15 rocnemu autu mohlo natriet. Skus sa schvalne niekedy previezt aj na silnejsom aute ako 130PS a skus take do ktoreho sa leje benzin, nie nafta. Potom hodnot veci. A nie ak o nich nemas ani najmensej potuchy...
neregistrovaný "Ada je zase tady"
20. 1. 2008 15:10
Re: Pekny veteran
Nu tak dobra - dovol mi nekolik faktu: Muj otec jiz ve veku 81 let bohuzel dojezdil. Vlastnim 2 auta. Vsechna auta (7), ktere jsem kdy za vydelane penize kupoval, byla nova. V renaultu se mi sedi velmi spatne, mekka a neforemna sedadla nesnasim. Interier vetsiny rendliku je hrozny. Ano je pravda, ze auta jsou slozena z dodavek ruznych subdodavatelu. Proto take me muj koncernovy automobil jednou jedinkrat nechal na ceste. Zavada byla v mezizavitovem zkratu rele vyrobenem ve Francii. V aute, ktere melo vic jak 130PS jsem najezdil asi 160tis km. Rovnez jsem ze svych asi 1,6 mil km vice jak polovinu najezdil v autech, do kterych se lil benzin. Bohuzel i s renaultem. A proto ty veci hodnotim tak, jak je hodnotim.
20. 1. 2008 17:57
Re: Pekny veteran
Hm, tak to si asi borec ze? Nj, kolko ludi, tolko nazorov. Skus si niekedy ocihnut tych subdodavatelov pre tvoje fantasticke auta nie francuzskej vyroby. Made by germany neznamena vzdy Made by germany ... Ale to tebe asi nemusim vysvetlovat, ty si predsa otcom automobiloveho priemyslu podla toho co si napisal, vsak?
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
21. 1. 2008 15:17
Re: Pekny veteran
Renault má nejlepší interiéry,snad je nechceš srovnávat se ***mi typu VW nebo nový Mercedes GLK(nebo jak se ten šmejd jmenuje >:-[] )Třeba nová laguna interiérem porazí i všechny němce,a nejen ona.Třeba takové Clio,Twingo ale i ostatní Renaulty mají ergonomicky,kvalitativně a designově špičkové interiéry.A to nemůžeš popřít
neregistrovaný "Deception"
21. 1. 2008 19:07
Re: Pekny veteran
Proč bych nemohl? Můžu a popírám to! ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
22. 1. 2008 10:37
Re: Pekny veteran
dobře,je to otázka vkusu,ale srovnej si je třeba s VW.
neregistrovaný "autoscout"
22. 1. 2008 07:39
Re: Pekny veteran
ergonomie renaultu je na dvě věci,ano je pohodlný,možná prostorný ale ve výsledku je totálně na... ovšem to je otázkou názoru
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
22. 1. 2008 10:38
Re: Pekny veteran
je to subjektivní,já třeba s ergonomií nemám problém
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
21. 1. 2008 15:05
Re: Pekny veteran
já už si díky tobě pomalu,ale jistě pěstuji odpor proti německým a japonským sra.Moc dobře víš,že BMW a Mercedes zachraňuje pouze po5raná IMAGE,totéž VW.Jediné německé auto,které za něco stojí,je Audi a Porsche.Z japonských potom Nissan a Infiniti
Avatar - Ghostyx
21. 1. 2008 18:23
Re: Pekny veteran
... a taky moje Mazda CX-7! ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
22. 1. 2008 10:35
Re: Pekny veteran
Ještě nějaké ty Mazdy-CX-7,6,3 :yes:
neregistrovaný "Ada je zase tady"
23. 1. 2008 23:05
Re: Pekny veteran
Muzes si brsnit kravatu jak chces, ale fakta nezmenis :-!
anonym
20. 1. 2008 09:46
Safrane
Sám vlastním Safran, ale jen 2.2Si. Měl sem možnost se svézt v Biturbu a mužu říct že je to neskutečnej zážitek! Když člověk na to šlápne a zatalčího to brutální sílou do sedačky. A jak už tady říkali, asi není nic lepšího než timhle autem frnknout v pohodě nějáky namistrovaný blbečkovi v nějákym tunning autě:). Když mě někdo problikne ve 140km/h na dálnici, tak člověk by jen přidal plyn a ten za ním by se ani nestačil divit co problikává. Je výhoda, že to auto není moc známý a že ve sve době to byla nejrychlejší limuzína.
Jinak o vybavě tohohle kousku není taky špatný se zmínit. Kdo v dnešní době má elektrický sedačky i v zadu:). Pneumatické perování a pod. To že to je plnohodnotná 4kolka taky o něčem svědčí (žadnej Haldex).
Sám si myslím, že jsou to poměrně spolehlivý auta. Moje má už nalítáno 300tkm a uplně bez problemu, motor krásně ševelí, převodovka řadí přesně a bez škubanců, žádný pazvuky.
Za tu cenu mužu jen doporučit!!! Když to srovnám, že kamoš koupil za 150000jetou fabii v základu z bazaru a pořád je v opravně, tak at mi někdo něco říká o francouzech:).
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "autoscout"
21. 1. 2008 07:53
Re: Safrane
Padlo tady mnoho názorů a každý má své opodstatnění. Ikdyž pravda někteří lidé vyzerají ako totální magoři, ale co se dá dělat i takoví sou :-) Já osobně sem do nedávna o tomhle ostrém Safranu neměl ani potuchy a když sem si přečetl tento článek, byl sem na chvíli tak trochu ovíněn. Opravdu tohle auto má svoje kouzlo a z tohoto článku jasně vyplývá že jeho majitel zná své "přibližovadlo" velmi dobře což chválím. Jestli můžu přidat své zkušenosti z francouzskými vozy, pak musím říci jen pár věcí. Francouzi mají skvělý design, kam se na ně hrabou konzervativní němečtí kolegové. Co se týče renaultu nemám rád jejich ergonomii,nesedí se mi v nich zrovna nejlépe a jejich posez za volantem mě irituje >:D Ovšem něco jiného bude Clio a Safrane biturbo,to nemůžu soudit. Naproti tomu koncern PSA má ergonomii mnohem lepší. Sám mám momentálně
306 cabrio a ten interiér miluju. Ale cose týče převodovek ty jsou naprosto strašné! O nějaké přesnosti tady nemůže být vůbec řeč. V tom se má koncern PSA ještě hodně co učit právě od německých kolegů a dalších. Toď asi vše >:D
neregistrovaný "VáclavI"
20. 1. 2008 11:10
Safrane
Mám takovej dojem, že by se mělo více diskutovat o článku. Myslím, že kdyby (pokud se pletu, omlouvám se)_Nevím_ měl jakýkoliv auto, tak dokážet fantasticky o tom poreferovat, nebo spíše vyždímat. Díky za článek - a pro německy laděný lidi, doporučení. Raději přemýšlejte o obsahu (článek) nikoliv o formě (auto).
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ghostyx
20. 1. 2008 13:06
Biturbo
Ve sve dobe brutalni kara, taky jsem ho obcas v Praze potkaval v 90-tych letech. Myslim, ze tady byly tak 2 kousky a pokud se nepletu, tak jen kousek tehdy mel i Babis z Agrofertu... ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - SpiderJ
20. 1. 2008 19:11
Mít sen.........žít sen...
Snad každý z fandů aut odkojených vůní, kterou vydává motor po otevření kapoty potom, co ze sebe vydal maximum, má auto svých snů.... ;-)

Někteří sní o Veyronu, Turbu, Maranellu, Impreze a jejich auta také zůstávají jen v garáži snů a přes den sedlají auta bez vášně...

Jsou tu ale jiní, kteří sní o tom, co si splní, co se stane tak trochu součástí jejich života... Je jim jedno, že si zašpiní ruce olejem a stráví občas odpoledne klením a přemýšlením o tom jak to či ono udělat lépe... To jsou lidi, kteří znají svoje auto nejen z pozice za volantem, ale umí mu i nahlédnout pod sukně... Tihle lidé jsou opravdoví fandové, takoví, co se vyskytují od dob, co poprvé auto spatřilo světlo světa...

Gratuluju Ti k splnění snu ;-)
Rozbalit vlákno
3
20. 1. 2008 19:14
Re: Mít sen.........žít sen...
?????????
neregistrovaný "r"
21. 1. 2008 00:09
Re: Mít sen.........žít sen...
:yes:
Avatar - T613
21. 1. 2008 10:01
Re: Mít sen.........žít sen...
:yes:
neregistrovaný "Maroslav"
21. 1. 2008 14:37
Trapný kecy..
Moc se divate na kobru 11 a podobne serialy co? zkuste mrknout i na Transformers, mozna vam to doda inspiraci pro dalsi prispevky do tehle profi diskuze...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Mrkev"
21. 1. 2008 22:51
Ze by?
Neni tohle ten Safrane Biturbo, se kterym jeho majitel zajel PH-BO za 48 minut a bavil se o tom tak v letech 96-97 v diskusi na Mageo.CZ v tématu Cool Racers?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "_NeviM_"
15. 2. 2008 22:45
Re: Ze by?
ne to neni on, jeho majitel byl myslim nemec, a bylo to dost upraveny, jakoze 6kvalt, asi 500ps a udajne to litalo az k 350km/h.. jo a ten "rekord" zajizdel predseda RCCR..
anonym
2. 2. 2008 22:16
pro" helmuty"
mel jsem R25 2ks a safranky,ted mam druheho safrana v plne palbe. :yes: kamoši maji vw a bmv a moooc opravuji.. myslim že renaulty moc neznate.
Rozbalit vlákno
0
anonym
14. 3. 2008 07:02
Tleskám
Zdravím,
Musím říct, že při čtení tohoto článku jsem chvílemi ani nedýchal. Vytiskl jsem si ho, a když mám chuť se pokochat tak ho čtu znova. Safrane sice nikdy nebyl mojí No. 1 mezi rencky, ale tento bych rád alespoň viděl. Nevím čím majitel je a kolik mu je let, ale když k zápalu, šikovnosti, trpělivosti, schopnosti vydělat si na provoz a rekonstrukce takového skvostu přidáme i schopnost napsat článek, který má sloh, znalostní portfolio, hlavu a patu tak to teda tleskám. A klidně ve stoje. Parádní auto, zdá se, že rozumný majitel (tedy až na těch 200 na okresce, do toho bych já nešel). Přeji hodně zdaru, tkm a doufám, že nás, kteří máme zálibu ve francouzích (neřku-li rendlících), majitel dále obeznámí se stavem věcí na tomto parádním kousku.
D. Wilimský.
P. S. Mám podobnou tužbu, ale je to o Laguně I s V6 24V s manuálem.
:yes: :no:
Rozbalit vlákno
0