Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Carlos Ghosn už není v japonském vězení. Bývalý šéf Renaultu nečekaně unikl do rodného Libanonu

Někdejší šéf automobilky Renault byl měsíce držen v drsných podmínkách japonské vazby. Tvrdí, že neutekl před spravedlností, ale nespravedlností.
Zpět na článek
31. 12. 2019 09:13
Kde je asi pravda
Faktem je ze za jeho vedeni se Renaultu darilo.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - _Karel_
31. 12. 2019 10:07
Re: Kde je asi pravda
A že v Japonsku panuje soudní středověk. Já Ghosnovi držím palce.
31. 12. 2019 13:55
Re: Kde je asi pravda
U mňa týmto práve stratil kredit. Ako občan Francúzka sa mohol skúsiť očistiť vo Francúzsku. Útek do krajiny, ktorá nevydáva trestancov a snaha vyhnúť sa súdu v akejkoľvek menej skorumpovanej krajine mi na jeho dôveryhodnosti nepridáva.
Avatar - WinDiesel
31. 12. 2019 14:09
Re: Kde je asi pravda
na hlavě máslo má
Avatar - CICERO
1. 1. 2020 21:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
31. 12. 2019 14:20
Re: Kde je asi pravda
A ty bys Francii věřil? Z vězení, kde byl o misce rýže, mu nepomohli. Politika je důležitější, než jeden člověk. Kdo ví, co bys po dlouhým pobytu v lapáku dělal ty. On jel zřejmě domů.
31. 12. 2019 15:17
Re: Kde je asi pravda
Vydať do cudziny a dostať zo zahraničného vezenia nie je to isté. Ak by vôbec prebehli procesy okolo jeho vydania, tak mohol byť počuť. Možno to časom spraví. Ale ak sa bude len skrývať, tak bude skôr dôkaz toho, že sa pripravoval na dôchodok.
V to, že by bol úplne čistý a všetky obvinenia vnikli z ničoho neverím. Japonsko nie je Bolívia. Ale tiež je možné, že ho nechali zdúchnuť, preto že vie veci, ktoré nik nechce verejne prepierať. Proste teórii je veľa a pravdu sa asi len tak ľahko nedozvieme.
Avatar - WinDiesel
31. 12. 2019 10:15
To byl tedy útěk :-)
To by bral každý vězeň který chce utéct z vězení, aby pro něj přilétl soukromý tryskáč.
O tom by se měl natočit film. Jak ho Japonci "nechali" uniknout.
:D :D :D
Ale dneska je Sylvestr ….. tak nevím jestli to není kachna? :*) :*) :*)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - xxc
31. 12. 2019 10:33
Vcera som na neho myslel
Ked mi zacali rezonovat dvere na Scenicu :-) Normalne som vystupil na semafore na cervenej, otvoril, zatvoril a rezonovalo to dalej. Dves to uz vyzera v poriadku. Mozno preto, ze auto stalo 2 hodiny v -4 stupnovom mraze. A dnes sa dozvedam, ze taky clovek si kludne cestuje po slobode :-)
Rozbalit vlákno
24
Avatar - _Karel_
31. 12. 2019 10:41
Re: Vcera som na neho myslel
Jestli ti rezonovali dveře na Sceniku, tak mám tip - neopírej si o ně hlavu a nebudou rezonovat. Anebo si dej na hlavu tlustou čepici, ta by měla přenosu vibrací zabránit. :-)
31. 12. 2019 15:39
Re: Vcera som na neho myslel
Dutá hlava bude rezonovat i v tlustý čepici, takže ta mu moc nepomůže.
Avatar - xxc
31. 12. 2019 15:50
Re: Vcera som na neho myslel
Tie urazky su uplne mimo diskusie.
1. 1. 2020 11:32
Re: Vcera som na neho myslel
Urážky by to boli, keby to nebola pravda. Ale žiaľ tvoja dutá hlava je tu už notoricky známa.Celý 507.
Avatar - CICERO
1. 1. 2020 21:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
2. 1. 2020 08:21
Re: Vcera som na neho myslel
nevolim kotlebu urcite :-)
Avatar - CICERO
1. 1. 2020 21:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
31. 12. 2019 10:55
Re: Vcera som na neho myslel
No za to urcite muze on :D
Avatar - xxc
31. 12. 2019 11:21
Re: Vcera som na neho myslel
A kto nastavoval procesy v automobilke? Jasne, ze moze :-)
31. 12. 2019 15:35
Re: Vcera som na neho myslel
Jasně a když jim náhodou v některý fabrice protejkala voda na hajzlíku, tak za to mohl taky Ghosn, protože vybral špatnýho dodavatele toalet.
" Pane vachmajstr, voni sou hlava.... "
Avatar - xxc
31. 12. 2019 15:48
Re: Vcera som na neho myslel
Ano, presne tak a spravodlivost ho aj dobehla. Uz snad automobilku budu riadit lepsi ludia.
31. 12. 2019 19:40
Re: Vcera som na neho myslel
Si asi nikdy zadnou vetsi fabriku nevidel vid? Natoz jak co v ni funguje. Myslis ze manazer na takovy pozici ma prehled uplne o vsem? To by musel mit hlavu jak balon.
Avatar - xxc
1. 1. 2020 10:13
Re: Vcera som na neho myslel
Prehlad nema, ale on nastavil procesy tak, ze sa testovalo malo co a ked sa prislo na chybu, tak ju ani neopravovali. Kludne poslali na trh nebezpecny huciaci produkt.
1. 1. 2020 10:35
Re: Vcera som na neho myslel
Trumpeta, to čo píšeš sa deje naprieč automobilkami. Skúšal si to reklamovať v servise?
Avatar - xxc
1. 1. 2020 13:17
Re: Vcera som na neho myslel
Samozrejme, ze som skusal reklamovat, vrzganie nieco poopravovali, nieco nie, nieco sa po case ozvalo znova. Hlucnost som rovnako reklamoval, sadli sme do druheho noveho auta, hlucnost na dialnici identicka. Je to vlastnost vozidla, reklamacia zamietnuta. Spatne zrkadla som tiez reklamoval, je to konstrukcna vlastnost vozidla, vedia o tom, ale nic s tym nerobia. Vedeli o tom urcite uz pri testovani a Ghosn povedal, ze nech to tak nechaju :-) Cize servis mily, vsetci by mi velmi radi pomohli, ale nemaju ako.
1. 1. 2020 14:17
Re: Vcera som na neho myslel
Zijes v trosku naivnim svete. Takhle s tebou vyjebou vsechny automobilky. Ale vinit z toho Ghosna je velice usmevny :D
Avatar - xxc
1. 1. 2020 14:38
Re: Vcera som na neho myslel
Reklamoval som aj Citroen, ale tam to porisili v pohode a zatial auto funguje nad ocakavania. BMW tak isto, nic nevrzga, nic neklepe, aj ked par veci na reklamaciu by sa naslo, ale na rozdiel od Renaultu to nie su nebezpecne veci. Zatial uplne mimo auto mi predal iba Renault na cele s Ghosnom.
3. 1. 2020 14:42
Re: Vcera som na neho myslel
:D Tak tohle je fakt dobrý. Věděli o tom, tak šli za Carlem a Carl řekl : " Nechte to tak, však ve východní Evropě se najde dost ***ů, co to koupí a pak jim neuznáme reklamaci. "
Jestli by pro tebe nebylo lepší toho Scenika prodat a koupit zas něco jinýho, aby si mohl hledat závady zase u jiný značky a nebo konečně najdeš nějaký ideální auto bez závad a konstrukčních vad a budeš konečně šťastnej.
I když ty seš asi ten typ, co hledá problémy všude a na všem a vadí mu, že mouchy bzučí, což je jejich konstrukční vada a příroda to taky odmítá uznat.
1. 1. 2020 12:48
Re: Vcera som na neho myslel
Vzpamatuj se, výrobní procesy nenastavuje takhle vysoce postavený člověk, to má nastarosti někdo jinej, běž se do nějaký fabriky podívat, ať víš o čem mluvíš.
Avatar - xxc
1. 1. 2020 13:19
Re: Vcera som na neho myslel
Ale on najima ludi, ktori to robia dalej. Urcite si nemyslim, ze to Ghosn montoval na linke, pripadne to konstruoval :-)
1. 1. 2020 16:00
Re: Vcera som na neho myslel
Myslel som si, že si kus, ale bol to omyl. Ty si celý.
Avatar - 3_diamanty
31. 12. 2019 14:42
Re: Vcera som na neho myslel
ani na skode 105L taketo nieco nehrozilo ... a to ani za velkych mrazov...
31. 12. 2019 15:36
Re: Vcera som na neho myslel
To je pravda, ta rezonovala celá. :-!
Avatar - xxc
31. 12. 2019 15:46
Re: Vcera som na neho myslel
Praveze ja som zazil taku skodu 105, alebo 125, ktora kruzila okoly skoly a ked som sa neskor pytal, preco nezaparkuje, tak nahrievala interier, aby sa dali dvere zavriet a zamknut :-)
Avatar - pradeda777
31. 12. 2019 12:58
Konec příběhu....
Nissanu se stal nepohodlným, protože chtěl ještě více provázat Nissan s Renaultem a Mitsubishi. A protože na něj neměli dost důkazů, tak ho nechali utéct.....jak prosté....
Rozbalit vlákno
20
31. 12. 2019 13:23
Re: Konec příběhu....
Myslis, ze japoncici su az takyto mafiani? Zaujimava uvaha 👍
Avatar - WinDiesel
31. 12. 2019 14:10
Re: Konec příběhu....
oni nevěděli co s ním
Avatar - pradeda777
31. 12. 2019 14:20
Re: Konec příběhu....
Myslím? Nemyslím, já to vím.....já pro ně 25 let pracoval....... :-!
Avatar - CICERO
1. 1. 2020 21:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
31. 12. 2019 13:40
Re: Konec příběhu....
Hmm, přiznávám, že tato teorie mě nenapadla, ale rozhodně má něco do sebe! Vlastně umožní si zachovat tvář oběma stranám...
31. 12. 2019 13:51
Re: Konec příběhu....
Ak by bol nevinný mohol to ako občan Francúzska riešiť aj s Francúzskymi úradmi. To že zdúchol do krajiny ktorá nevydáva zločincov evokuje skôr, že dôkazov by bolo dosť aj mimo Japonska.
Avatar - WinDiesel
31. 12. 2019 14:11
Re: Konec příběhu....
má na hlavě spoustu másla, wo tom není žádná
Avatar - CICERO
1. 1. 2020 21:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
31. 12. 2019 14:17
Re: Konec příběhu....
Ako moze byt nevinny, ked pouizval firemne peniaze na vlastne ucely? Druha vec je, ze ci si za toto zasluzi vezenie po tom, co pre firmu urobil.
31. 12. 2019 19:42
Re: Konec příběhu....
Jak mel vlastne pouzivat firemni penize pro vlastni ucely. Nejak tu kauzu nesleduju.
Avatar - xxc
1. 1. 2020 14:40
Re: Konec příběhu....
Ja uz to tiez nesledujem, v zaciatkoch sa o tom popisalo celkom dost.
31. 12. 2019 14:41
Re: Konec příběhu....
A co by jako měl řešit s francouzskými úřady? Francie jej neobžalovala, nevydala na něj žádný zatykač ani nijak jinak neobvinila. Tak co by s nimi řešil? Pokud je důkazů o jeho proviněních dost i mimo Japonska, tak proč jej žádná jiná země neobvinila? Prostě utekl před japonským soudním systémem, to by udělal každý rozumný člověk, protože v Japonsku znamená obvinění automaticky výrok soudu vinen a drakonický trest, to je úplně jiný svět než západní Evropa nebo USA, v Japonsku vládne středověk.
Avatar - xxc
31. 12. 2019 15:49
Re: Konec příběhu....
Ale obvinili ho na zaklade niecoho a snad to nebolo vymyslene.
31. 12. 2019 16:17
Re: Konec příběhu....
Obvinili jej na základě tvrzení lidí z Nissanu. A že to nebylo vymyšlené v tomto případě nevěřím ani omylem, lidé z Nissanu proti němu dlouhodobě intrikovali a bránili se užšímu spojení s Renaultem, viz to co psal pradeda777. Jejich důvěryhodnost je v mých očích nulová. Ghosn určitě není anděl, ale v tomto věřím daleko spíše Ghosnovi než japonské mafii.
31. 12. 2019 18:05
Re: Konec příběhu....
To si trochu odporuješ a len dokazuješ svoju zaujatosť. Na jednu stranu tvrdíš, že obvinenie znamená trest a tu zas, že nemali dosť dôkazov, aby ho odsúdili.
Ja by som si na jeho absolútnu nevinu nevsadil ani cent.
31. 12. 2019 18:18
Re: Konec příběhu....
Nikde nic netvrdím o tom, jaké měli či neměli důkazy. Pouze tvrdím, že v Japonsku důkazy nepotřebují, kdo je obžalován je prakticky automaticky odsouzen. Téměř 100% úspěšnost japonských prokurátorů to dokládá dostatečně jasně.
31. 12. 2019 18:02
Re: Konec příběhu....
Argumentačná logika malého dieťaťa. Keď spreneveríš peniaze v Čechách, tak Nemec nemá dôvod ťa súdiť. Ak ich spreneveríš v Nemecku, tak nemec môže požiadať o tvoje vydanie, ale ty máš ako občan právne prostriedky sa tomu brániť.
A v Japonsku sa rozhodnutia súdu bežne menia, ale to teba ako človeka zaujatého voči všetkému z východu asi nezaujíma.
31. 12. 2019 18:11
Re: Konec příběhu....
Více než 99% obviněných končí v Japonsku jako odsouzení, šance na nějakou obhajobu rovná se prakticky nule. To říká o japonské justici úplně všechno.
1. 1. 2020 12:05
Re: Konec příběhu....
Jestli se nepletu, tak Ghosn a jeho rodina pocházeli z Libanonu. K Libanonu má rozhodně lepší vztah než k Francii.
Avatar - CICERO
1. 1. 2020 21:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.