Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Carlos Ghosn už není v japonském vězení. Bývalý šéf Renaultu nečekaně unikl do rodného Libanonu

ČTK ČTK 31. 12. 2019 • 15:03
11
54
Zobrazit náhledy (11)
Carlos Ghosn Carlos Ghosn Carlos Ghosn Carlos Ghosn Carlos Ghosn Carlos Ghosn

Někdejší šéf automobilky Renault byl měsíce držen v drsných podmínkách japonské vazby. Tvrdí, že neutekl před spravedlností, ale nespravedlností.

Bývalý předseda správní rady japonské automobilky Nissan Motor Carlos Ghosn uprchl z Japonska do Libanonu. V prohlášení, které dnes zveřejnil, uvedl, že neutekl před spravedlností, ale před nespravedlností a politickou perzekucí. Ghosn měl v Japonsku stanout před soudem kvůli obvinění z finančních deliktů, včetně podhodnocování příjmů ve finančních výkazech.

"Neuprchl jsem před spravedlností, unikl jsem před nespravedlností a politickým pronásledováním," uvedl Ghosn v prohlášení, v němž potvrdil, že se nachází v Libanonu. V Japonsku mu podle něj byla upírána základní lidská práva. Justiční systém asijské země, ze které uprchl, bývalý šéf Nissanu označil za "zmanipulovaný" a odmítl být dál jeho "rukojmím". "Konečně mohu svobodně komunikovat s médii a těšit se na začátek dalšího týdne," dodal Ghosn.

Ghosn má podle agentury Reuters francouzské, brazilské a libanonské občanství. Jak se mu podařilo opustit Japonsko, není jasné. Do Bejrútu podle některých médií dorazil již v neděli, podle listu The Wall Street Journal ale až v pondělí. Francouzský list Les Echos napsal, že Ghosn přiletěl soukromým letadlem z Turecka. Libanon nemá s Japonskem uzavřenou dohodu o vydávání svých občanů.

Kvůli obviněním z finančních deliktů byl v Japonsku Ghosn zadržen loni v listopadu. Později byl propuštěn na kauci, jejíž součástí ale byla podmínka, že nesmí Japonsko opustit. Měl rovněž zakázáno používat bez dozoru internet či kontaktovat manželku. Začátek soudu s ním je naplánován na duben příštího roku. Ghosn všechna obvinění odmítá.

Ghosn je architektem dlouholeté francouzsko-japonské automobilové aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila také automobilka Mitsubishi. Po loňském zatčení byl postupně odvolán z čela správních rad všech tří členských podniků aliance.

Ghosn začátkem roku uvedl, že obvinění z finančních deliktů jsou důsledkem "komplotu a zrady" části vedení Nissanu, které se stavělo proti jeho plánu hlubší integrace s francouzským partnerem Renault.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vcera som na neho myslel
| 3. 1. 2020
:D Tak tohle je fakt dobrý. Věděli o tom, tak šli za Carlem a Carl řekl : " Nechte to tak, však ve východní Evropě se najde dost ***ů, co to koupí a pak jim neuznáme reklamaci. "
Jestli by pro tebe nebylo lepší toho Scenika prodat a koupit zas něco jinýho, aby si mohl hledat závady zase u jiný značky a nebo konečně najdeš nějaký ideální auto bez závad a konstrukčních vad a budeš konečně šťastnej.
I když ty seš asi ten typ, co hledá problémy všude a na všem a vadí mu, že mouchy bzučí, což je jejich konstrukční vada a příroda to taky odmítá uznat.
Avatar - xxc
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vcera som na neho myslel
| 2. 1. 2020
nevolim kotlebu urcite :-)
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Konec příběhu....
| 1. 1. 2020
V Libanonu jsou sexy ***... snima hezky vztah nelze musíš tvrdě... :-!
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Konec příběhu....
| 1. 1. 2020
Dyť ti říkám, že tam má vlasy... Gréta Máslo nejí...
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Konec příběhu....
| 1. 1. 2020
JAKUZA - COSA NOSTRA - VOR V ZAKONE.... HOUNO NA STROME

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku