Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mitsubishi ASX 2.0 Mivec vs. Nissan Qashqai 1.3 DIG-T – Seniorská liga

Mezi SUV přichází jedna novinka za druhou, Mitsubishi ASX už ale patří mezi letité pamětníky. Stálicí je i druhá generace Nissanu Qashqai. Daří se těmto modelům držet krok s konkurenty a umějí využít své zkušenosti?
Zpět na článek
23. 1. 2020 19:47
dat do 2 litra
5 stupnovu prevodovku je iny ulet. Aby nedoslo k nedorozumeniu, mam doma aj Mitsu a v nom len 5 stupnovy automat a auto funguje ako ma, len ma 20 rokov, to moc sudruhovia z Japonska tych stupnov po 20 rokov nepridali. Asi nedali vyvojarom poriadne premie...
Avatar - xxc
20. 1. 2020 22:12
Re: Již od...
Ja to mam opacne, mne sa viac paci S-cross. To ma skoro vsetko v zakladnej vybave a nehra sa na nic.
Avatar - xxc
20. 1. 2020 22:06
Re: chybicky v teste
o akom komforte je asx? :-D
Avatar - 3_diamanty
19. 1. 2020 21:26
Re: chybicky v teste
u nas mame uz 2 nove na ulici a je to radost na ne pozerat .. a jedno mame uz aj v praci v areali. .. nahoda? urcite nie.. totiz bezny clovek na behanie do prace a na chalupu cez vikend povacsinou ani nepotrebuje ziadny i-cocpit ani nema ciel budit pozornost nejakym barokovym gycovym ci sablozubym lookom .... ale chce proste normalne auto.. teda nic zlozite ale zaroven ani ani nic gycove... ASX je prave preto tak uspesne ze je nicim inym len prave jednoduchym normalnym autom... a tych je dnes paradoxne coraz menej a to aj vzhladom na coraz vacsiu ponuku aut na trhu... ASX by som hned bral ... je dokonale :yes:
19. 1. 2020 20:44
Re: chybicky v teste
O ASX je asi zájem, zdražili ho na 429 000.
Avatar - 3_diamanty
19. 1. 2020 17:43
Re: Již od...
budem uprimny.. S-Cross je urcite fajn auto ale voci ASX v mojom vizualnom rebricku mu nesiaha ani po naraznik.... to iste kabina.. kazdy sa tu smeje z ASX-ka ale pri pohlade na kokpit S-Crossu ( budiky, sedacky, displej.. ovladace klimy aelbo aj klucky dveri ) si opat vravim.. zlate ASX :yes:

S-Cross ma navyse od ASX-ka aj o 7cm mensi razvor... tym netvrdim ze je automaticky aj menej priestranne ( nesedel som v nom ) ale rozhodne v tomto meritku priestoru od ASX-ka lepsie asi tiez nebude ... ale inak za mna prave S-Cross je skutocne asi najblizsi super pre ASX-ko .. a potom este asi aj Vitara aj ked ta je uz citelne mensia ( razvorom ) ....
Avatar - 3_diamanty
19. 1. 2020 17:25
Re: chybicky v teste
presne tak... navyse stejne to nie je sportove auto ani auto na zabavu tak neviem co tu kazdy od neho caka parametre na urovni wamrhatchu... kazdopadne ten 2 liter je uz zda sa fakt citelne lepsi ako predosla 1,6tka co je velmi dobra sprava pre bezneho nenarocneho zakaznika a kompaktne SUV na kazdy den v nejakej tej cene okolo pol melona :yes:

ono kto pochopi o com je ASX-ko .. ( o komforte... solidnosti.. spolahlivosti ... priestrannosti ... auto vhodne aj do maximalnej nepohody ) tak ten sa nesklame.. kto ale sa tesi na turovanie na kazdom semafore alebo dialnicne nahanacky ci vonu superplastov alebo aj na hykajuce pohlady okoloiducich tomu tu radsej odporucam nejaky povedzme T-roc s 2.0tsi R line v zlatozltej metle ..
19. 1. 2020 05:53
Re: asx
Tu reálnou dynamiku máš tady v tabulce... Zkus si to as Polem.
Avatar - xxc
18. 1. 2020 20:42
Re: Již od...
Suzuki da viac za menej penazi. Dnes vedla parkovala obycajna ASX a pred mnou dalsia ASX so xenonmi. Normalne som toho chudaka lutoval, co kupil auto v plnej vybave a ma neodhlucnene auto :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2020 17:59
Re: Již od...
kolko vacsich aj priestrannejsich aj povedzme ze terennejsich SUVecok je v cene okolo pol melona? prave naopak take ASX dava kludne zmysel aj v plnke kde za 600 litrov mas 4kolku aj s automatom a na 18tkach..... kto ti to da.. skoro nikto ... a ze za 600 je u konkurencie naduoay kombik alebo warmhatch? no a? kto raz chce 4x4 SUV tak mu moze byt cena akehokolvek warmhatchu ci kombika stejne ukradnuta .... za mna aj kaskaj ma dnes uz fajn cenu a ta 1,3 turbo od renaultu tu je fakt super... skoda len chybajucej 4kolky ....
Avatar - lamal
18. 1. 2020 11:15
Re: chybicky v teste
Ja poznam rozdiely aj dovody, akurat nie kazdy s tym musi mat problem a urcite neplati, ze to je kvoli tomu lina herka... je aj nie je, zalezi od medzikusu medzi volantom a sedackou ;-)
18. 1. 2020 00:30
Re: chybicky v teste
Protože doba se mění. Dřív si musel podřazovat, dnes máš jiné možnosti. Turbo a atmo mají jiné charakteristiky a turbo objektivně vyhovuje průměrnému řidiči více, protože výkon má v dostupnějších (nižších) otáčkách. Má plošší charakteristiku a tím pádem pod zátěží širší spektrum využitelných otáček. A mít k dispozici při předjíždění 2.500 nebo 3.500 otáček bez nutnost řazení už je rozdíl ... Stejně tak přeskok z běžného "eko" režimu do "sport". V atmo obvykle musíš podřadit o stupeň níž. Což pro další osazenstvo na palubě obvykle příjemné není, stejně jako řev vytočeného motoru.

Měl jsem ještě nedávno o něco výkonnější a živější atmo, než o kterém je diskuze (125kW, 9.0s), ale s pětikvaltem to už před 10 lety byl opruz řadit na okresce při předjíždění obvykle dvojku Nebo na dálnici v kopci při potřebě aspoň obstojného zrychlení trojku.
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 23:04
Re: chybicky v teste
tak atmo je atmo... kto uz moc nechce tu a tam podradzovat moze ist do turba

alebo si staci vybrat ako v matrixe.... cervena alebo modra? v teste su v galerii fotky oboch kuskov ... https://auto.sk/…hi-eclipse-cross ... a jak ta nova modra na eclipse .... tak ta paradna nova cervena na ASX su brutalne https://auto.sk/…cross/foto/14142 :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 22:25
Re: chybicky v teste
tak samozrejme je to teraz uz podstatne lepsie ako predosla 1,6tka.... ktora ako tak este stihala v lanceri ale pre vyssie ASX so sirsimi pneu uz to bolo vazne tak na hrane.... aj ked aky to paradox ze prave ta 1,6tka ASX-ko defakto v eu "zachranila" ... a to aj predajne aj casovo mu pomohla preklenut dobu kym sa do neho dostalo opat nieco silnejsie ( a aj v 4kolke )
Avatar - lamal
17. 1. 2020 22:03
Re: chybicky v teste
keby sa to este riesilo s ohladom na bezpecnost pri predbehnuti, alebo hodnote za vynalozene peniaze este pochopim, ale tu sa to riesi v negativach len preto, ze niekto nevie zit s podradenim... to co kedy si bolo uplne normalne je dnes v diskusiach nepouzitelne a automaticky to znamena linu lemru... to ze v otackach sa tomu turbu vyrovna je uz vedlajsie...

holt aj honde s2000 niekto vycita, ze je slaba ze ma len 218nm (a 240k), ked s tym niekto nevie jazdit a nechape o com to je tak to hejtuje.... stlacenie pedalu pri 2500ot nesposobilo palenie gumy, takze to je líne... pozri si link co som dal do diskusii, je tam potom zrychlenie od 52s videa a na 3ke robi 120-160... nech mi niekto povie, ze to asx na 3ke 100-160 bude lína nepouzitelna herka...
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 21:56
Re: asx
duster bude vhodnejsi na kratsie trasy s tym svojim menej komfortnym podvozkom ... alebo povedzme ako pracovne auto pre firmu .... kym ASX si viem predstavit uz aj ako rodinne auto na dlhie trasy.... ale samozrejme najde sa vzdy nieco v com je kazde auto lepsie od toho druheho... ASX je celkovo aj spolahlivostne inde ako duster ktory okupuje povacsinou tie posledne priecky... japonec je japonec ... a to inak mne sa aj duster paci... ale na dlhorocne spolahlive jazdenie by som urcite volil ASX:... nehovoriac aj o lepsom 4x4 pohone .. LED svetlach uz v zaklade ... lepsich sedackach.. makcenych materialoch... aj komfortnejsiemu podvozku ... vlastne asi nie je nahoda ze ASX je stale citelne drahsie ako generacne podstatne novsi duster ktory je nadalej docela lowendovy az na motor .. ale nakoniec dnes u toho faceliftovaneho ASX je motor tiez asi to vdacne a zaujimave ... preco ho vlastne zakaznici budu chciet
Avatar - lamal
17. 1. 2020 21:56
Re: asx
preto ze ho robil na 3ke... ziaden hladky 2,0 to v rovnako tazkom aute neda za 7.1... ma inak velmi dlhe prevody, tak meranie na 4ke je trochu nefer,,,, aj na tej 3ke zacina z okolia 2tis otaciek
Avatar - Jenik3
17. 1. 2020 21:53
Re: chybicky v teste
Já mam mentální problém s tím, ze u krabice SUV se řeší zrychlení. Vždyť je to krabice, pro pochodovou jízdu. 2 litr je odpovídající kubatura. Nm to ma jako jiný atmo dvoulitr a 5kvalt...jednoduše tam je. Nechci spekulovat, co by bylo vhodnější kdyby.
Každopádně se mi dvoulitr jeví k teto krabici jako lepší než šestnáctka.
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 21:33
Re: teda panecku vau... a diky
:yes:

uz len cakam kedy Rasto otestuje toto ASX... a nepochybujem ze ho vychvali do nebies ako kazde auto ktore ma v rukach
Avatar - Mikesus
17. 1. 2020 21:19
Re: asx
V tom videu je 60-100 za 7.1s, tady naměřili to samé za 11.8. To je tedy sakra rozdíl.
Třeba na tom videu nevidím míhat se žádné stíny, ale může to být jen trefenej úhel odrazu.
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 19:59
Re: asx
ani nevies aky som prekvapeny ked tu zase vidim test ASX ... este mam v pamati ten predosly a bum.. zase ASX... sila ... aspon mi takto chlapci "splacaju" ten predosly cely rok misackeho pôstu :-[]

este to chce test novej L200... aj ten by tu coskoro mohol byt... a na autosalone vo viedni ( ktory je tam v tychto dnoch ) uz je aj faceliftovany space star pre europu... takze po roku ho.vna to uz tentokrat vyzera na hojny rok co sa tu na acz misackych testov tyka :-[] :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 19:50
Re: asx
zaujimave moze byt aj to turbo z noveho Koranda 1,5ka... 120kw... akurat to cele kazi tazka kasna samotneho koranda.. ktore je razom dynamikou papierovo uplne priemerne
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 19:48
Re: To už je ten off road,
napriklad SX4 s-cross ponuka 4kolku uz za 20 tisic eur.. to nedokaze tusim ani ASX ( 20990 eur ) ... sranda :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 19:28
Re: asx
vobec to nie je lenoch.. okolo 10s zrychlenie je na kompaktnejsie SUV parada... to aj nejeden silnejsi a drahsi voz nema v tomto lepsie cisla ;-)

navyse mitsu sa vzdy pri udaji na papieri kusok "podceni" .. ale v reale je vzdy nakoniec lepsie... a ASX v dvojkolke to vie v reale aj za 9s a to uz je fakt supa na taketo docela az "nevinne" vyzerajuce auticko ktore si dnes kupi urcite aj nejeden dochodca ci nejedna mamicka s kocikom :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 19:25
Re: 8V ??
presne tak.. aj 1,6mivec v lanceri jazdi kludne za 6 litrov.. len zrovna nie vtedy ked podradis a mas na otackomeri 5000 ot v plnom tiahlom .. to je jasne :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 19:02
chybicky v teste
chcem upozornit na chybicky v teste.... s manualom je zrychlenie ASX-ka 10,2s.. ( a nie 11,7s ) a rovnako sirka auta je predsa 1810mm https://www.auto.cz/…ela-totez-132724 ( tu v tomto predoslom teste to mate spravne ) a nie 1770mm ako uvadzate v dnesnom teste ( ani neviem odkial ste zrazu nasli toto divne cislo ) .. takze je defakto este sirsie kasnou ako kaskaj .. ved uz z fotiek je minimalne vidno to ze nie je uzsim autom od kaskaja ... :yes:

PS: asi tazko by ASX bolo tak siroke a priestranne v interieri keby bolo kasnou od kaskaja popritom este o vyse 3 cm uzsie.... to da logiku nie? 8-s ... ale inak pecka... paradny test.. len skoda prave takychto chyb ktore potom neznalych citatelov kusok "mylia" a mozu takto ovplyvnit ich "dojem" z auta....

kazdopadne pecka kusky ( este aj tou spotrebou ake su si podobne.... to by som ani necakal )
.... ASX :yes: , kaskaj :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 18:11
Re: uz vim
a davam do pozornosti aj dalsi jeho zaujimavy video-testik https://www.youtube.com/watch?… zatial asi "najeomotivnejsi" z nasej SVK produkcie ...... ako iste viete ASX je japonske.. teda ine :D .. dobre to dal

a v tej red diamond.. je fakt uzasne.. pecka farba ... aj tie disky.. hned je to uplne ine kafe ako nejaky nenapadny zaklad na 16tkach :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 18:06
Re: Zrychlení ASX
ano.. manual ma 10,2s presne :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 17:59
Re: asx
akurat s tym morganom si uz nie som celkom isty :D ... nie je uz aj nejaky novy morgan :-[] :yes:

ono stale je na trhu malicky F500 a kto uhadne kedy prislo na trh? vedla neho je aj ASX potom vcelku "mladik" .. ono su obcas aj auta ktore fakt vydrzia aj dlhe roky... a tusim aj prve volvo XC90 sa vyrabalo 12 rokov a nikto nic nenamietal...... kam sa v tomto na neho hrabe 9,5 rocne ASX ze jo ;-)
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 17:55
Re: teda panecku vau... a diky
a pada prave asi aj na ukor spominanych coraz mensich a dostupnejsich SUVecok ktore uz neraz vedia zakaznika tak nalakat ze uz ani nepomysla na nejake male auto ale uz si priplati tych 1500 eur a ma rovno "terenak" 8-s :-[] .. ale nie ok.. srandujem... este aby to nevyznelo nejak divne.. tak len doplnim ze obecne nikomu nic ani nezavidim... ked clovek raz chce potrebuje a ma aj na GLE tak nech si ho kludne kupi.... ja stejne ako vravim... taketo nieco nikdy nevyuzijem ;-)
Avatar - lamal
17. 1. 2020 17:50
Re: teda panecku vau... a diky
to ze pada segment malych aut nie je nic nove, sam si sa to tu isto docital
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 17:48
Re: teda panecku vau... a diky
cas ukaze.... je fakt ze clovek podla potrieb uvidi co bude potrebovat... obecne mam rad male auta ale aj nejake sikovne SUVecka sa mi uz pacia .. predsa len je ich uz tiez oveal viac ako pred par rokmi takze aj tu uz je co vyberat... a paradoxne male auta akoby zuz postupne ubudali z trhu nie? vid punto... MiTo... a jaj povedzme honda jazz uz tiez bude len ako docela drahy hybrid ... fabia kombi kasi tiez uz skonci aj clio nvoe uz v kombiku asi nebude... takze v malej triede ozaj akosi uz je stale mensi a mensi vyber.....
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 17:43
Re: teda panecku vau... a diky
vysledok je aky je... v podstate neprekvapujuci... ale ja by som si vybral ASX... je pri podobnych rozmeroch aj priestrannejsie ako kaskaj a celkovo akesi drsnejsie... viem si s tym predstavit jazdit na zahradu aj kazdy vikend a kusok aj nalozit ho.. kosacka.., bednicky... teda nie zeby to kaskaj nezvladol... ale fakt to ASX mi je aj blizsie svojim DNA aj praktickostou aj vizualne a nakoneic aj tou svojou robustnostou a jednoduchostou :yes:

PS: aj nejaka takato tmava ASX-ku prekvapujuco sekne ( kym predchodca v takejto farbe bol akoby neviditelny ) .. a tentokrat musim priznat ze uz aj biele je moc pekne... kym predosle biele ASX fakt skoro nikto z majitelov ASX ani nepreferoval... to skor modre cervene a prave cierne
Avatar - lamal
17. 1. 2020 17:40
Re: teda panecku vau... a diky
takychto moznosti je milion, dovtedy mozno obetujes svoje vášne nejakému inému diamantu
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 17:19
Re: teda panecku vau... a diky
bracha o tomto novom ASX tiez rozmyslal.. ale aj on dospel k nazoru ze ani pre neho ( a to jazdi 15- 20 tisic rocne ) uz nema zmysal davat 16 tisic eur ( tolko stoji zaklad ASX ) do dalsieho noveho auta od mitsu ale kupil si radsej 5 rocneho sportbacka https://img4.auto.cz/…dfba068b62c6.jpg za polovicnu cenu noveho zakladneho ASX-ka a ma tam tiez pritom stale len 53 tisic najazdene ( pricom jeho 8,5 rocny kusok mal uz skoro 160 tisic ) .. a je aj garazovane... takze povodne kupovaneho noveho lancera teraz po 8,5 rokoch sluzby uz vymenil ( v novembri 2019 ) za 5 rocneho jazdeneho a vyslo ho to doslova za par babiek ( ak vezmes ze aj ten 8,5 rocny lancer mal este neaku tu hodnotu )... a ma etraz opat vystarane s autom aspon an dalsich 5 rokov ... a urcite ho to vyslo takto menej ako keby daval dalsich 16 tisic do neajkeho nvoeho ASX a ktore o 5 rokov bude stat uz sotva 10.. presne .. navyse ten sportback1,6 jazdi kludne za 6 litrov... to ASX 2.0 uz samozrejme ( a bohuzial ) nedokaze.. aj ked mne osobne ( pri mojom najazde ) toto zase az tak zily netrha ... proste kazdy si musi sam zvazit co kde a preco ... a aj uz tiez zacinam silne uvazovat o tom ze nemusim mat aj ja svoje dalsie auto uz opat uplne nove ale tentokrat uz to moze byt tiez nieco 5-6 rocne .... ale inak pre brachu je sportback 1,6tka aj taka uz akoby srdcovka... takze vedel do coho uz ide a co chce akurat to chcel mat uz kusok novsie a s mensim najazdom :yes:
Avatar - lamal
17. 1. 2020 17:08
Re: teda panecku vau... a diky
ako 5-6 rocna jazdenka za 10tis to isto my vacsi zmysel ako teraz nove ;-) v jazdenke najviac ocenis ten typ pohonu... snad ta korozia nebude platit...
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 17:03
Re: teda panecku vau... a diky
"problem" je len v tom ze momentalne mam len 3 rocne auto s 25 tisicmi na tachaci... takze ked ASX tak najskor asi az neiekdy okolo r 2025 ale uz len ako jazdenku samozrejme ( kedte dovtedy uz urcite v tejto svojej podobe aj s tymto motorom davno skonci ) ... ale uz traz sa mi pozdava ta myslienka mat nejaky malo jazdeny kus od nejakeho dedka .. a nalepsie aj garazovany.. samozrejme tie prve roky ich bude malo ( kedze vsetko su to nvoe kusy ) .. ale po 5-6 rokoch to uz moze byt zaujimava a ziadana "jazdenka" ... a za 10 tisic nejaky 5 rocne ASX preco nie... mne uz fakt nedava zmysel v tejto rychlej dobe pol zivota sporit na 20 litorve auto ktore o 5 rokov uz bude stat polovicu.... takze zatial fakt neviem kedy co a ako.. ale v buducnost isi ASX viem predstavit ako nastupcu pola... a vobec sa nebudem hanbit za to ze uz nebude uplne nove... na moje jazdenie do prace ci na zahradu ( 12 km ) a tak asi raz dvakrat mesacne do PO (a raz dvakrat v lete do tatier fakt ani nema zmysel kvoli davat viac nez nejakych 10 -12 tisic do auta ... tu fakt postaci nieco uplne jednoduche a aj vcelku kompaktne a zaroven nieco co ti moc ani nebude nikto zavidiet .. ale az cas ukaze co kedy a ako kedze momentalne fakt mam v tomto fakt vystarane a som spokojny s tym co mam ( a aj to nevyuzivam zdaleka naplno ) :yes:
17. 1. 2020 16:42
uz vim
Tak ted uz vim pro ma tady ten kluk prezdivku 3 diamanty :D
17. 1. 2020 16:22
Již od...
Tato auta dávají smysl snad jedině ve variantě "již od", kde cenově soupeří s hatchbacky nižší střední. Kdekoli nad 500k už jsou k mání výrazně lepší kousky.
Avatar - lamal
17. 1. 2020 16:17
Re: teda panecku vau... a diky
Kedy ho vymenis za pólo ? Uz by sa zislo ho získať aby ti MIVEC s 5kwaltom neušiel :-!
Avatar - lamal
17. 1. 2020 16:15
Re: asx
Nevidis dovod lebo nechces vidiet, Duster je prakticky vo vsetkom horsi, jazdi horsie na ceste, je hlucnejsi, menej bezpecny (v diskusii som dal odkaz na crash test pozri si tyč v polke auta, toto chces pre zenu ?) a jeho skutocne vyhody ako priechod terenom si teraz sam napisal, ze nevyuzijes... jedine teda, ze pozeras po najnizsej cene, potom sa da pochopit uspora... ale nepis, ze nevidis dovody... dovody su a nie male, zalezi komu ako :-)
Avatar - Londonbridge
17. 1. 2020 16:07
Re: teda panecku vau... a diky
Musim Ti dat like palec za velky fanatizmus a radost k tomuto tvojmu dream autu :yes:
Avatar - Londonbridge
17. 1. 2020 16:04
Re: asx
Neboj nastupy nahana v robote dukaty na novy ASX :*) pocitam cez 200 prispevkom do zajtra...
Avatar - speedfred
17. 1. 2020 16:02
Re: teda panecku vau... a diky
:-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :yes:
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 15:59
Re: teda panecku vau... a diky
No, je to opravdu dojemné, já jsem dnes nemohl kolegyni v kanceláři vysvětlit, proč dojetím pláču, neměla pochopení... a co říkáš na výsledek ?
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 15:46
Re: R.I.P TOPPER
ozzy ani nevies ako ma tento test potesil.... pecka... ale inak obe auta su krasne a svojim sposobom jedinecne :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 1. 2020 15:43
teda panecku vau... a diky
skvely test ... tak takyto ASX-kovy testovaci mesiac som ani necakal .... najprv cely rok diamantove suchoty a potom dva nadupane testiky nestarnuceho drahokamu v priebehu ani nie dvoch tyzdnov ... este teraz to hltam.... teda poviem vam tieto vianoce su fakt nejake u mna "dlhe" ... ale inak tento test ASX s kaskajom som si tu uz hadam aj vymodlil a neikto ma vyslysal ... tak velke dik :yes:

krasne porovnanie zabehnutych modelov a zaroven suboj atmo vs turbo ... a ( tentokrat uz ) v oboch pripadoch aj v stylovom obale :yes:
Avatar - speedfred
17. 1. 2020 15:38
Re: Jinak článek o dvou vyřízenejch rejžokasrolech
Tebe ale tá Škodovka leží v žalúdku, kvôli nej sa ale ešte viac ako už si zhovaďovať nemusíš.
17. 1. 2020 14:55
Re: Jinak článek o dvou vyřízenejch rejžokasrolech
Tak je možná lepší porovnávat trhy, kde je Škoda zastoupená, Karoq v Evropě za Q1-3/19 na 8.místě, Kodiaq o třídu výše na místě druhém.

Nicméně tvojí optikou by tedy byl Kodiaq lepším autem než X5 nebo RR Sport.
Avatar - speedfred
17. 1. 2020 14:53
Re: asx
Ja by som ale radšej vymenil tú žiarovku raz za čas ako počúvať každý deň hluk od kolies,motora či očumovať tie plasty.
PS: kde je trojdiamantový? Snáď si nenechá ujsť “duel roka”.
Avatar - Londonbridge
17. 1. 2020 14:29
Re: asx
Na to je diskusija nazory su rozne u mna je to len skareda skatula na styroch kolesach so zastaralym motorom a technikov nic viac. Nevidim dovod taketo auta uprednostit pred Dusterom . Manzelka ma Fiestu 1.6 Tdci Eco a to je stejny lenochod predbiehanie s takym autom nie je prijemna zalezitost...Auto na presuvanie malo zere a okrem toho ze bolo danovo zvyhodnene nic viac. Proste su take auta ktore do seba vobec nic nemaju a takym je ten Nissan aj ASX nuda a seda obloha.
Avatar - wakantanka
17. 1. 2020 14:03
Re: 8V ??
Ale no tak jasne, že drvivej väčšine užívateľov to bude stačiť, pretože to pre nich je fakt len tá škatuľa na prepravu z bodu A do bodu B. :)
Avatar - lamal
17. 1. 2020 14:00
Re: asx
dobry TIP... aj v kategoorii, pretoze tam je Vitara a Scross
Avatar - lamal
17. 1. 2020 13:58
Re: asx
s tym by sa dalo suhlasit, iba ze to nie je ziaden lenochod, nikde som nepisal o krasnych, duchaplnych vozidlach pre iny ucel ako presun z bodu A do B... keby si bol trochu inteligentnejsi vsimnes si, ze v diskusii som presne toto napisal uz pred tvojim prispevkom:

´´zalezi od pozadovanej dynamiky, na dodrziavanie predpisov ho tocit nemusis, ...v diskusiach je to len take podjebávanie za kazdu cenu aj tak je to len škatula z bodu A do B´´
Avatar - Londonbridge
17. 1. 2020 13:47
Re: asx
U mna je to skaredy lenochod a presuvac auto bez ducha to uz radsej Daciu tam to aspon obkecas cenou.
Avatar - lamal
17. 1. 2020 13:35
Re: Zrychlení ASX
To by si chcel moc, tu sa zije doba s 8 ventilmi :D
Avatar - lamal
17. 1. 2020 13:35
Re: asx
skus sa spytat konkretnejsie, v com lepsi ?
Avatar - lamal
17. 1. 2020 13:33
Re: asx
9s je real s manualom, nikto sa tu nebavi o rychlom SUV nepis blbosti... testuju sa LACNE SUV a od ´´lenochod pomaly presuvac´´ to ma daleko...
Avatar - Londonbridge
17. 1. 2020 13:23
Re: asx
10.2 s udava vyrobca , myslis ze to je rychle SUV na dnesnu dobu? :no:
Avatar - xxc
17. 1. 2020 13:15
Re: To už je ten off road,
To je uplne jedno co to je, vyssie som pisal auto.
17. 1. 2020 13:12
Zrychlení ASX
Prosím autora, aby překontroloval udávané zrychlení z 0 na 100 km/hod. Podle ceníku Mitsubishi je pro manuál 10,2 s a 11,7 s je pro vozy s automatem (CVT) .... viz https://www.mitsubishi-motors.cz/…e-asx/parametry/
Avatar - lamal
17. 1. 2020 13:10
Re: asx
tak fajn, iba vravim, ze kvoli 6r vlastnictvu nemusis kupovat len atmosferu... takze trebars nieco ine ako Q, ale na atmosky by som sa uplne neobmedzoval
17. 1. 2020 12:51
Re: Jinak článek o dvou vyřízenejch rejžokasrolech
Myslis tu lůzu co v Cesku kupuje skodovky?
O tom co je najlepsie rozhoduje vůl fostek.
Vsetci su blbci a fostek je bůh.
17. 1. 2020 12:46
Re: asx
Netvrdím, že to určitě bude ASX ale z těch dvou určitě ne Q. Motor není jediný důvod.
Avatar - lamal
17. 1. 2020 12:41
Re: asx
Neviem, asi by som to prehodnotil... skor ako o najazd ide o dlzku vlastnictva, ked budes 150tis km naberat 15 rokov je to ine ako za 5r... v pripade dlhodobeho vlastnictva ma samotny MIVEC nejaky vyznam a istotu, pokial to vymenis za 6r bral by som 1.33...
17. 1. 2020 12:29
Re: asx
Bohužel na malý péro je ASX málo, to chce nějaký Lambo ;)
17. 1. 2020 12:27
Re: asx
Je to jistota, že si bude držet cenu, já bych se svým nájezdem neutahal ani litrovej tříválec :)
U Q je to spíš naděje
Avatar - lamal
17. 1. 2020 12:22
Re: asx
ty si tiez spadol z jahody...
https://www.youtube.com/watch?… pusti si od 0:52s ´´ lenochod pomaly presuvac´´ ? diskusne mudrosti... kecy za kazdu cenu
17. 1. 2020 12:21
Re: asx
Twl to je paráda.
Takže až budu mít jednou depku, že mám malý péro, tlustou starou a udělal jsem bankrot, tak ti napíšu. Ty mi poradíš, jak si namluvit, že je to super. :-!
Avatar - lamal
17. 1. 2020 12:19
Re: asx
ja by som s tym suhlasil, pre bezneho cloveka ten 2.0 bohate staci, nie je slaby... otazka je, ci to na 6r potrebujes riesit... ta 1.33 pri rozumnom uzivani vydrzi 6r ako nic o akej spolahlivosti sa bavime ? ak si ho nechas 10r v rodine trebars pre deti, pochopim, ze tie spominane veci DPF EGR Turbo ocenis...

pozri od 0:52s
https://www.youtube.com/watch?…
17. 1. 2020 12:19
Re: asx
Pryčny, ale tohle jemi relativně jedno. Nějak se nepamatuju.
Jen na řev, nemohoucnost a bakelit.
17. 1. 2020 12:18
Re: Jinak článek o dvou vyřízenejch rejžokasrolech
jsi tak blbý, že si myslíš, že nejprodávanější je nejlepší?
Od kdy má lůza libovej vkus?
Přemýšlej proboha.
Avatar - lamal
17. 1. 2020 12:10
Re: 8V ??
zalezi od pozadovanej dynamiky, na dodrziavanie predpisov ho tocit nemusis, ...v diskusiach je to len take podjebávanie za kazdu cenu aj tak je to len škatula z bodu A do B
Avatar - Londonbridge
17. 1. 2020 12:07
Re: asx
Pravda stale rad zaspominam mal som vtedy o hodne menej rokov a mal som najprv Primeru 2 Slx nieco take, proste 2 l mal 96 kw a potom 2 l Gt 110 kw , to sa neda zabudnut ta Gt milovala vysoke otacky vlastne ako atmo motor v spodnych to moc neslo. V tych casoch mi malo aut uslo a v zakrutach to sedelo ako zadok na serbliku, sem tam ju este vidiet a stale si rad spomeniem na 2 l atmo :*) Ten Mitsu ASX je tazky a vysoky na 2 l atmo dnes to je len lenochod pomaly presuvac z bodu A do bodu B nic viac, ziadne emocie ziadna rychlost a vlastne nic co zaujme taka seda vyplznuta myska...
17. 1. 2020 11:42
Re: Jinak článek o dvou vyřízenejch rejžokasrolech
Predajne cisla SUV za rok 2019 https://focus2move.com/…est-selling-suv/
Qashqai na 6. mieste, Duster na 32.mieste, v prvej 50ke 5x Hyundai, ziadna Skoda sa medzi prvych 50 nedostala
Preco zakaznici nekupuju najsamlepsie auta?
17. 1. 2020 11:42
Re: asx
Já ho mám už šest let (1.6 Mivec) a tenhle test mě utvrdil v tom, že je horkým favoritem i ve výběru následovníka:

- s dílenským zpracováním problém nemám, věřím, že se nezhoršili
- pružnost motoru mi nevadí, stačí řadit, na rozdíl od turbomotorů se ale umí krásně loudat v zácpách, krásná linearita
- pětistupňovou převodovku považuju za výhodu, důležitější je sladění s motorem a to funguje dobře, nejsem přítelem vietnamskýho přístupu 'čím víc stupeň tím víc převodovka'
- je to spolehlivý, za těch 6 let jsem nemusel vyměnit ani prasklou žárovku
- nemá to ani EGR, ani turbo, ani filtr pevných částic, na rozdíl od přímovstřiku to nebude zarůstat

Co mě vadí, je že interiér je prakticky stejný s tím co mám v autě teď.
U současného ASX mi vadí hlučnost ale podle všeho na tom dost zapracovali.
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 11:28
Re: asx
Takže jsi taky absolvoval to točení motoru bez výsledku? A co sedačky? :D
Avatar - wakantanka
17. 1. 2020 11:22
Re: 8V ??
Mno hádam aj áno, aj tak si myslím, že hlavne pri naloženom aute tie Nm budú chýbať v tom Mitsu a teda bude ho treba točiť oveľa viac a následne aj spotreba vyskočí.
17. 1. 2020 11:00
Re: asx
Nene, měl jsem jednašestku.
A jak jistě víš, jsem u aut zastáncem specializace.
Takže mám i off road dělníka a vybral jsem si L200. Ovšem v plné palbě. :)
A tam mi dali ASX.
Ale už mi dali i Picanto nebo co. Maj tam i Kie. :no:
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 10:53
Re: asx
Měl si už tento 2.0 , nebo "starou dobrou jednašestku" ? Hele, já myslel, že jezdíš v prémii, to už i servis takových aut je na tom tak špatně, že dává jako náhradní ASX? To by mne asi urazilo na tvém místě :D
17. 1. 2020 10:44
Re: asx
Tak to si piš, že tady je.
Jen počkej, až přijde.
Hele za mě - dali mi to jako náhradní auto na den.
Je to kepl.
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 10:38
Re: asx
Zase není moc aut, které byly in za tvého mladí a ještě v 2020 koupíš jako nové :D
Avatar - xxc
17. 1. 2020 10:36
Vitaz
Nie je vitaz SX4 S Cross? Nedavno v rodine vyberali lacne auto, poradil som, nech si pozru najprv Suzuki a hned to aj objednali.
Avatar - lamal
17. 1. 2020 10:27
Re: 8V ??
Myslim, ze tie zakladne kontury zostanu rovnake ci uz prazdny alebo 4ria... pri beznej jazde staci aj s tym mivec jazdit medzi 2-3tis a ked chces predbehnut tak podradis a vyzenies ho medzi 4-6500... ked si jazdil na Lanceri tak si musel zrhuba spravit to iste, ked budes mat cas tak miesto 3ky podradis len na 4ku a predbehnes pomalsie ... stale mi to pride len o zvyku vodica.
Avatar - Londonbridge
17. 1. 2020 10:23
Re: asx
Ano pockaj az to precita 3 diamanty ... ASX je jeho vysnivany kocar. Ja tie SUV nemusim a 110 KW som mal v atmo 2l motore Primera GT pisal sa vtedy rok 1998 , dnes je myslim 2020 tak Mitsu sa drzi historie a kalendar ich nezaujima :D
Avatar - lamal
17. 1. 2020 10:16
Re: R.I.P TOPPER
V poho, nieco snad zbuchneme v sezone :-)
17. 1. 2020 10:15
asx
Tady nekdo byl kdo chtel ASX že? Jak to vypada z jeho pohledu? Diky
Avatar - lamal
17. 1. 2020 10:14
Re: Kufr
preto som spominal tie platformy... tie zohladnuju vseobecnu technicku uroven aj v parametroch, kt. crashík nezmeral... ale to nepadlo na urodnu podu.. ovsem crashik je dobry na to, aby si videl aspon tuhost skeletu a ta je pri bocnom naraze na tyč limitna a velmi vypoveda o vyspelosti resp tuhosti skeletu... Duster ma tu tyč v polovici auta, tam je jeho vek vidiet najviac... vek jeho zakladu tj platformy
Avatar - wakantanka
17. 1. 2020 10:12
Re: 8V ??
Mno, ten motor je fajn do Lanceru či iného nízkeho auta. Do vyššie postaveného auta to podľa mňa nie je to pravé orechové. Už len preto, že je predpoklad, že do toho ASX sa naskladajú trebárs 4 dospelí + batožina a to už taká paráda nebude ani v spotrebe, o dynamike nehovoriac.
17. 1. 2020 10:03
Jinak článek o dvou vyřízenejch rejžokasrolech
snad nejhorších autech svých tříd.
Ale to je jedno, proč je nesrovnat.
Bohužel je článek plný žvástů, faktických chyb (viz kolega výše o počtu ventilů) a je zakončen perlou:
"Ani jeden z vozů nepatří v rámci segmentu mezi nejlepší, už dlouho se nestalo, že by na vítězství stačila známka 2,00"
Nestačila, kokůtku. To auto, co mělo 2.00 prohrálo.
Když to vezmu kolem a kolem s tím blábolem co napálil hned ze startu Kolman do článku o liftbackové Octě (a pak si to jako smrad potichu bez omluvy a poděkování opravil) je to katastrofa. Děsí mě, že tohle někdo vlastní, že tomuhle někdo šéfuje atd.
Takhle dělat všichni, žere republika kamení.
17. 1. 2020 09:56
Re: Kufr
Chlapi, někdy by to chtělo do podrobna rozebrat - že crash testy jsou hodně málo vypovídající a dost zbytečná věc.
Dneska na to nemám náladu, ale jednou se možná dočkáte.
;-)
17. 1. 2020 09:53
Re: Kufr
Proboha!
Jestli ty auta znáš z osobní zkušenosti, nemůžeš Karoqa srovnávat se střepem ASX a ani ho dát do jedný věty,
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 09:52
Re: R.I.P TOPPER
Ludra líná to je :D

No, ale ty umíš řadit o trooochu líp, než já :D To už jsme zkoušeli... Možná se tu časem ty testy s podřazením objeví ;)

A nebo dostaneš ASX s CVT ! :D Za trest! :D Kdyz neco bude, ozvu se... o to ASX tě nesmíme ochudit, možná pak změníš názor :D Já už ho jel..
Avatar - lamal
17. 1. 2020 09:32
Re: R.I.P TOPPER
jééé ... ´´To máš jedno, stejně je to ludra líná... to je fakt horší, než jsem čekal´´ kto sa v tom ma vyznat ci to nemyslis vazne nahodou :D

PS: zrovnanie kasky + ASX v ´´trojici´´ a zrychlenia vedla seba s podradenim... to by sa nam lubilo nemyslis ? ja by som soferoval MIVEC :-O :D
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 09:27
Re: R.I.P TOPPER
No já mám z dob mého mládí spojenou korozi s mitsubishí, stejně jako špatnou elektroniku s francouzi, už generace mých rodičů o tom povídala... asi na tom něco bude :)
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 09:25
Re: R.I.P TOPPER
Od kdy nechápeš srandu? :D
Avatar - lamal
17. 1. 2020 09:16
Re: R.I.P TOPPER
Nebud naivny, ten MIVEC tvojmu Cliu vytrie zrak kedykolvek, ani sa nezapoti... ;-)
17. 1. 2020 09:15
Re: R.I.P TOPPER
On ten QQ byl taky skokanem roku v růstu prodejů v minulých letech alespoň v CZ. Takže proto možná ten velký pokles za minulý rok. Jinak ASX by se určitě hodila 6 stupňová převodovka, což si ovšem u Mitsubishi nemyslí. Co se ASX týče bych rád věděl zda zlepšili antikorozní ochranu, především spodku vozu. On má možná motor ze staré školy, ale koroze co byla vyfocená v testech mladých ročníků ASX tomu moc nenasvědčovala. Jinak si majitelé stěžovali korozi na karoserii.
Avatar - lamal
17. 1. 2020 09:14
Re: Kufr
miesto toho aby si si porovnal platformy z ktorych dane modely vychadzaju a videl crash testy tu len pises nejake žvásty... tvoja vec, komu niet rady ;-)
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 08:59
Re: R.I.P TOPPER
No ale on ten "končící" Nissan tento QQ úspěšně prodává v Evropě již několik let a obsazuje ve své kategorii přední příčky prodejů :D

No a já alespoň našel auto, na které si na silnici mohu troufnouti se svým starým Cliem :D
17. 1. 2020 08:58
Re: Kufr
videl a co ako? videl si asx? ved to s niecim porovnavam, ked de fakto konstrukcne identicke auto z roku 2010 dnes posles na moderny crash test s inymi parametrami tak dopadne rovnako alebo horsie ako Duster a za tym si stojim na 100% lebo na to existuju dokazy z inych prikladov...preto to automobilky ani po faceliftoch nechcu davat testovat, radsej nechaju v marketingovych brozurkach 5* hodnotenia spred 6-10 rokov a spoliehaju sa na ludi ako si ty, ktori si myslia, ze vedomosti maju

to tvoje asx je pre dospelych podobne konstrukcne bezpecne ako fiat panda, fakt bez srandy...ty si ale zlata bana pre predajcov s tvojimi "vedomostami" :D
Avatar - fOE
17. 1. 2020 08:51
Re: R.I.P TOPPER
Toper neni ten typ cloveka co by se nechal testem rozhodit. Naopak to pro nej bude prilezitost si tu strihnout kolovratek, a alespon pro jednou pod spravnym clankem, takze nakonec proc ne.

Usmevne je akorat to ze pod poslednim clankem o Nissanu komentoval, ze nissan konci a kdesi cosi, ze nema vlastne jedine tahnouci auto, a ejhle. Tady i ten netahnouci nissan mitsu vypraskal. Netahnouci samozrejme pokud jde o prodeje, pokud jde o netahnout jako netahnout tak netahne spis to za 20s pruzne akcelerujici ASX :-[] :D
Avatar - lamal
17. 1. 2020 08:48
Re: R.I.P TOPPER
Kaskai vacsinou chvalia za ovladatelnost https://www.autocar.co.uk/car-review/nissan/qashqai/ride tu to je trochu rozpacite v tomto teste...
Avatar - lamal
17. 1. 2020 08:36
Re: 8V ??
Prve turba zrali viac, pri udrziavani rychlosti dokazali byt uspornejsie, ale jakmile si zacal na to slapat, zozrali viac ako atmoska rovnakeho vykonu... to sa dnes zmenilo, dnesne turba su uz o velky kus umiernenejsie aj v tomto rezime a spotreby su dobre... az na vynimky, vacsinou Korea alebo Cina s tym ma problem este... pripadne Volvo...
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 08:34
Re: 8V ??
No fámu o tom, že turbomotor žere méně, jsem nikdy nebral zcela vážně... nebo spíše takhle, on možná umí být o trochu úspornější, ale taky tomu musíš přizpůsobit jízdu. Já už kdysi dávno, kdy moje expřítelkyně měla 1.2TSI a rodiče 1.6MPI v srovnatelných koncernových autech, tak jsme to měřili a to TSI umělo jet na okresce i za 5.5, ale když si trochu přislápl, spotřeby byly totožné.

10-20r je pro ASX výhoda, protože až ho budeš prodávat, pořád ho budou vyrábět :D
Avatar - lamal
17. 1. 2020 08:29
Re: Kufr
ale nekecaj :D videl si uz crash test dusteru ? https://www.youtube.com/watch?…

pozri si naraz na tyč v 32kmh a potom tu nieco pis... duster je s platformou najstarsi z celej trojice, je to ta ista platforma z jeho 1generacie a ta uz vo svojej dobe bola vybehovka z X-Traila stareho vid jeho podvozok... vidim, ze vedmosti tu moc rolu nehraju :D
Avatar - lamal
17. 1. 2020 08:27
Re: 8V ??
Jasne... nepopieram, ze MIVEC je motor vhodny pre staromilcov, dnesny vodici s nim budu mat problem a preto preferencie turba chapem, hlavne ked je vydarene... avsak ked si vezmes spotreby, tak je to velmi pekna ukazka Mysaka, ze nezerie viac, tym pada jedna z velkych nevyhod atmosfer, ze zeru viac ... pre niekoho kto chce auto na 10-20r alebo vysoke najazdy to je stale vyhoda ta atmoska... keby mam vsak kupovat auto na 5-7r tak beriem 1.33 bez vahania...

Myslim, ze Kasky je v otazkach bezpecnosti lepsi, idem kuknut NCAP, holt je novsi...
17. 1. 2020 08:27
Re: Kufr
no lebo realne su to take vacsie zdvihnute hatchbacky, ktore sa priestorom na klasicke kombiky nechytaju...plus to ma +30% ceny a +20/30% prevadzkovych nakladov oproti alternative klasickeho auta

paradoxne ten duster bude asi aj viac bezpecny, asx mal v roku 2011 5* co by dnes boli mozno, fakt len mozno 3*, qashqai z 2014 detto...na takychto autach je to proste citit, ten rozdiel v bezpecnosti a ergonomii zacina byt priepastny po 5-6 rokoch a nie to este 10tich...slabsiu bezpecnost vsak automoto-"zurnalisti" spominaju spravidla len pri Dacii, hmm preco asi
Avatar - lamal
17. 1. 2020 08:24
Re: Kufr
Pri pohlade do kufra Kasky problem nevidim, je rovnako velky ako inde, akurat ma mensiu vysku - co do sirky a dlzky mi to pride v norme... dan za to, ze to nieje ´´baculka´´ ako kazda Škodovka... staci sa pozriet na Scalu...
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 08:22
Re: 8V ??
Tohle mne trochu štve, že vedle té dynamiky na rychlostní stupeň nedají i "volnou" akceleraci z 60-100/80-120. Protože podívej na ty tabulky, to je rozdíl skoro dvojnásobný.

Na druhou stranu 1.33TCe je proste dobrý motor, asi to tak má být :D Z těchto dvou se mi vším více líbí Nissan, když už by to muselo být SUV :D
Avatar - lamal
17. 1. 2020 08:19
Re: 8V ??
Okrem toho mate aj chyby v tabulke:

´´Mitsubishi ASX 2.0 Mivec
Motor, ventilový rozvod zážehový, R4, DOHC´´ - SOHC ! ako moze mat 8V a DOHC ?? omg...

OZZ jedno to nie je, ak to je jedno tak mozu to rovno zabalit s tech datami a venovat sa pocitom a meraniam s mobilmi v ruke... k comu su nepresne udaje a tabulky ? radsej ziadne...

Loudra lina je to pre tych co nevedia radit, sorry jako... za mna je dynamika OK, tym netrvdim ze by som radsej nejazdil v 1.33 :D Kazdopadne by mi MIVEC a 4000 ot+ nevadili, som na to zvyknuty !
17. 1. 2020 08:16
Kufr
Je co jsem co tak rychle všiml - ano, etalon Karoq má "až 588l", ale je to jen s varioflexem a zcela dopředu posunutou zadní sedačkou, což je ideální konfigurace pro beznohé. Škodovka sama uvádí 521l.
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 08:15
Re: 8V ??
To máš jedno, stejně je to ludra líná... to je fakt horší, než jsem čekal, pokud jsou měřené věci pravdivé. Škoda, že ještě nezkoušeli v pružné dynamice měřit i s řazením.
Avatar - lamal
17. 1. 2020 08:10
8V ??
´´Motor řady 4J11 využívá proti předchozímu dvoulitru 4B11 (dříve například v outlanderu) osmiventilovou techniku´´

Vazena redakcia, toto je blud ! Opravte si to, je to 16V motor s 1 vačkou... sirite nepresnosti Copy+Paste z Kolmanovho clanku...naucte sa konecne pracovat s datami a nebudte prikladom amaterizmu.

´´4J11
Specifications
Engine type Inline 4-cylinder SOHC 16v, MIVEC
Displacement 2.0 L (1,998 cc)
Bore x Stroke 86 mm × 86 mm (3.39 in × 3.39 in)
Compression ratio 10.5:1
Fuel system Electronically controlled MPI
Peak power 110 kW (150 PS) at 6000 rpm
Peak torque 195 N⋅m (144 lb⋅ft) at 4100-4200 rpm´´
Avatar - Ozzman
17. 1. 2020 08:08
R.I.P TOPPER
No, tak nějak to tady je vše.... QQ možná není nejlepší, z testu se dozvíme ,že je spíše na chvostu (Evropsky pak pořád velmi dobře prodávané SUV) a i přesto napráská ASX a to především v dynamických disciplínách, kde v pružnosti je rozdíl až propastný. Pak už tu zbývá jen poslední soupeř pro ASX a to Dacia Duster, která až na to, že je to Dacia a jako značka nemá takové jméno, jakou mívalo Mitsu, bude minimálně v poměru cena-výkon taktéž lepším autem .... No, hezkypěkně ASX :D

Tuto padesátou třetí plastiku ASX jsem nejel, ale koukám, že ani nové plasty v interiéru a nový nárazník moc neválí a ani očekávaný posílený motor pod kapotou revoluci neudělal...

Toppere, snad si z toho testu nehodíš... i přesto všechno by to byla škoda :)