Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Trable s kunami v motoru se nevyhnuly ani naší redakci. Podívejte se, jak s nimi zatočit

Kuny jsou nenápadným strašákem každého majitele automobilu, který nemá možnost pravidelně garážovat. Jak předejít překousaným kabelům, podtlakovým hadicím nebo jiným pryžovým dílům v motorovém prostoru? Odpověď jsme hledali v oficiálním příslušenství Volkswagen.
Zpět na článek
15. 1. 2020 21:32
Re: Koncern
Co vím tak např. kabeláž v palubce Daewoo Nexia moc chutnala myškám :-) , opravována dvakrát. Tak šťastný byl tehdy majitel.
Avatar - zaplosak
15. 1. 2020 16:42
Re: Koncern
kia jim taky šmakuje, vlastní zkušenost... :-(
15. 1. 2020 15:36
Koncern
Zatočíme s nima nejlíp tak, že si nebudem kupovat koncernový auta.
Volkswageňácký a škodovácký izolace a hlavně podtlakový hadičky k turbu jim totiž chutnaj - daleko víc než cokoli od Italů nebo Frantíků.
Těžko říct, čím to je :-)
30. 5. 2022 23:33
kuna v autě
Taky jsem se s kunou dost natrápil a stálo mě to nemalé peníze, přitom stačí takový malý trik za pár korun a je hned po problému. Když jsem o tom četl poprvé na https://kralmotoru.cz/…na-kunu-v-motoru , tak jsem nevěřil, že by to mělo fungovat. Ale za ty 2 roky co to používám je od kun pokoj.
4. 11. 2020 08:12
Kuna
Strčil jsem do garáže, kde kousek od ní venku stojí druhé auto elektronický odpuzovač, který jsem koupil od delisa .cz a kuna nám už do auta neleze. Zavolal jsem jim a domluvil se jak to udělat. Doporučí nejlepší postup.
8. 4. 2020 05:39
Jak zatočit proti kunam
Nevím , ale doposovad nejlepším prostředkem byl a také nejlevnější dávat jakoukoliv rohošku, samozřejmě starší , ošlapanou etc, tam jsou různé pachy a to kuna nemá rada, vypadá to hrozně pod kapotou ale je klid od kun!!15 let to praktikuju a je klid!!!a komu jsem to řekl tak má také klid!!!někteří mě označili bláznem , ale toho si nevšimam!!Joe!!!
16. 1. 2020 12:15
Re: Koncern
Mne na pezote vyzrala tepelnu alebo protihlukovu izolaciu, pod kapotou na zadnej strane v mieste pod stieracmi. Nastastie ziadne kable ani hadicky a nastastie ani ta izolacia jej moc nechutila. Okrem toho nepoznam nikoho, komu by plasicky pomohli.
16. 1. 2020 10:13
Re: Koncern
3x klop: peugeot, renault do teraz (15 rokov) bez nezelanej navstevy, ale aj tak som kupil minuly rok plasicky.
16. 1. 2020 07:24
Re: Kuna sem, kuna tam
Palivo sa už toľko nekradne cez hrdlo nádrže. Zlodej si kúpi najlacnejšiu aku, navŕta do dna nádrže dieru a už to tečie samo...
16. 1. 2020 16:43
Jak s nimi zatočit ?
Nekupovat Volkswagen Gruppe TSI. Volkswagen - das Kunas.

Použité materiály jsou pro kuny extrémně lákavé.
15. 1. 2020 17:38
Re: Koncern
Kuny značky moc nerozlišují :-) Fiat, Opel, Renault a Subaru jim chutnalo .....
Avatar - Dzakobo
15. 1. 2020 16:19
Kuna sem, kuna tam
:D :D
Uživatelsky nejpříjemnější se mi jeví vozy od H/K, tam se potíže s hlodavci moc neobjevují. Nebo zlodějům paliva se prakticky nikdy nepodaří prostrčit hrdlem hadičku do nádrže. A spousty dalších milých drobností. Kluci korejský uměj :yes: I když hodně vývoje probíhá v Německu, to je fakt.