Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Předpisy v dovolenkových destinacích: Pozor na antiradar a nepřete se s policisty!

Třetina Čechů vyráží v zimě autem na hory, velká část z toho do Alp. Přinášíme přehled toho, co je dobré znát. A také informace pro ostatní, kteří raději v zimě létají za teplem.
Zpět na článek
Avatar - JohnyRnR
20. 1. 2020 10:11
"Vyšší" pokuty v zahraničí.
Německo:
Za nevytvoření záchranné uličky pokuta v přepočtu 5000 Kč, za její projetí ještě o čtvrtinu víc.
Parkování na chodnících a cyklostezkách pokutováno částkou 1400 Kč.
To jsou palby, co? Natož pro Němce :-) Tak schválně, jestli i tady bude někdo kvákat, že venku se předpisy dodržují, protože mají vyšší pokuty :-)
20. 1. 2020 08:08
Uz je to tu zas...
Rakousko
Povinně předepisují zimní pneumatiky od 1. listopadu do 15. dubna a za porušení hrozí vysoké pokuty...

Tato ober-blbost sa tu opakuje so zeleznou pravidelnostou. Kedy sa uz redaktori tohto webu naucia cerpat informacie z ineho zdroja, nez Blesk? Napriklad §102 KFG 1967, odseky 8a a 9. A ak nerozumiete co znamena "bei winterlichen Fahrbahnverhältnissen", alebo "oder... Schneeketten auf mindestens zwei Antriebsrädern angebracht sind", dajte si to do google-translatora...
Avatar - CICERO
19. 1. 2020 20:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
19. 1. 2020 20:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
19. 1. 2020 20:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - AnnaXxx
19. 1. 2020 20:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 1. 2020 18:08
Re: Němci jsou praštění
To už je zakázané v navigacích pár let (od 2013 jistě) . Žádná horká novinka, jen to celkem logicky rozšířili i na smartphony které zatím zákon nevyjmenovával.
19. 1. 2020 17:10
Re: Němci jsou praštění
Koukám na to jako blázen. V Reichu jsem byl naposled na konci října a Waze jsem měl, hlásil mi i radary. Nevím teda jak teď. Jestli fakt změnili legislativu, tipuju že Waze se přizpůsobí a jen tam přestane ukazovat tenhle typ POI.
Avatar - KANKUNEN
19. 1. 2020 14:29
Němci jsou praštění
zakázat Waze, kdo to může dodržet. Vlastně bílí Němci poslechnou, ale pro Turky to bude rasismus. Nebo je to lobby výrobců antiradarů?