Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Předpisy v dovolenkových destinacích: Pozor na antiradar a nepřete se s policisty!

Třetina Čechů vyráží v zimě autem na hory, velká část z toho do Alp. Přinášíme přehled toho, co je dobré znát. A také informace pro ostatní, kteří raději v zimě létají za teplem.
Zpět na článek
20. 1. 2020 10:11
"Vyšší" pokuty v zahraničí.
Německo:
Za nevytvoření záchranné uličky pokuta v přepočtu 5000 Kč, za její projetí ještě o čtvrtinu víc.
Parkování na chodnících a cyklostezkách pokutováno částkou 1400 Kč.
To jsou palby, co? Natož pro Němce :-) Tak schválně, jestli i tady bude někdo kvákat, že venku se předpisy dodržují, protože mají vyšší pokuty :-)
20. 1. 2020 08:08
Uz je to tu zas...
Rakousko
Povinně předepisují zimní pneumatiky od 1. listopadu do 15. dubna a za porušení hrozí vysoké pokuty...

Tato ober-blbost sa tu opakuje so zeleznou pravidelnostou. Kedy sa uz redaktori tohto webu naucia cerpat informacie z ineho zdroja, nez Blesk? Napriklad §102 KFG 1967, odseky 8a a 9. A ak nerozumiete co znamena "bei winterlichen Fahrbahnverhältnissen", alebo "oder... Schneeketten auf mindestens zwei Antriebsrädern angebracht sind", dajte si to do google-translatora...
19. 1. 2020 20:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 1. 2020 20:34
19. 1. 2020 20:32
19. 1. 2020 20:01
19. 1. 2020 18:08
Re: Němci jsou praštění
To už je zakázané v navigacích pár let (od 2013 jistě) . Žádná horká novinka, jen to celkem logicky rozšířili i na smartphony které zatím zákon nevyjmenovával.
19. 1. 2020 17:10
Re: Němci jsou praštění
Koukám na to jako blázen. V Reichu jsem byl naposled na konci října a Waze jsem měl, hlásil mi i radary. Nevím teda jak teď. Jestli fakt změnili legislativu, tipuju že Waze se přizpůsobí a jen tam přestane ukazovat tenhle typ POI.
19. 1. 2020 14:29
Němci jsou praštění
zakázat Waze, kdo to může dodržet. Vlastně bílí Němci poslechnou, ale pro Turky to bude rasismus. Nebo je to lobby výrobců antiradarů?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku