Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Mazda má multimediální systém, který nikde jinde nenajdete. A funguje skvěle

Mazda CX-30 mě během vánočního testování naprosto dostala svým infotainmentem. Teď nám v redakci dělá společnost trojka, tak jsme se na něj podívali trochu podrobněji.
Zpět na článek
Avatar - palix
24. 1. 2020 13:43
Re: Fakt "skvely"...
Myslel som si, že to tak nejako bude ;)
24. 1. 2020 11:04
Re: Fakt "skvely"...
Krátké stlačení - vypnutí zvuku, dlouhé stlačení - vypnutí celého infotainmentu. Vypnutí zvuku ale s ponecháním zapnutého infotainmentu - viz můj příspěvek výše. Vybere si každý. ;-)
Avatar - palix
23. 1. 2020 14:38
Re: Fakt "skvely"...
Naschvál som sa pozrel na tlačidlo hlasitosti na novej Mazde 3 - je tam znak MUTE / On-OFF
https://www.auto.cz/…e-ne-pro-kazdeho?…
Podľa mňa:
- krátke stlačenie = MUTE
- dlhé stlačenie = ON / OFF
Môže to potvrdiť niekto za majiteľov novej 3-ky?
23. 1. 2020 14:28
Re: Fakt "skvely"...
V nové trojce jde vypnout úplně - v menu, kde se vybírá zdroj zvuku (FM, DAB, USB) je i položka "Audio vypnuto". :-!
Avatar - palix
22. 1. 2020 12:59
Re: Fakt "skvely"...
Je to riešiteľné s MUTE, ale vypnutie by bolo lepšie. Pre mňa je to ale taká maličkosť, že to už nevnímam.
Avatar - palix
22. 1. 2020 12:55
Re: Fakt "skvely"...
Navyše kolesá sa zablokujú len na chvíľu, potom sa uvoľnia. Každý výrobca to má asi spravené ináč. Na druhej strane aj klasická ručná často brzdí tak slabo, že auto nezabrzdí, len spomalí.
21. 1. 2020 19:26
Re: ...
Jednoznačně má bmw nejlepší infotainment, to podepíšu.
Jelikož Mazda nedovoluje zadávání písmen psaním na tej plošce, nedostahuje ani náhodou kvalit bmw. Ten vývoj je znát a na tohle mazda ještě dlouho mít nebude.
21. 1. 2020 19:24
Zadávání písmen
Hrůzou pro mě bylo zjistit, že se zadávání znaků probíhá výběrem tím otočným kolečkem. Hrůza. Proč to není jako v BMW? Zadávání do tohodle bylo dost otravný a pomalý.
21. 1. 2020 18:55
Re: ručnú brzdu
Na mazde áno. Za jazdy sa dá brzdiť elektrickou parkovacou brzdou, ale treba dlhšie podržať "gombík". Nie je to žiadne panické brzdenie, lebo pri tom brzdia iba zadné kolesá, ktoré moc sily v brzdách nemajú.
21. 1. 2020 18:52
Re: Fakt "skvely"...
Ten infotainment si pamätá povel "mute" aj po vypnutí motora a zapnutí po pár dňoch, takže pokiaľ niekto chce mať v aute ticho (ako moja polovička), tak si dá raz v živote mute a má to tak nastálo. Nič nerieši.
21. 1. 2020 18:50
Re: Fakt "skvely"...
Presne. 6 rokov už používam mazdí infotainment a s vypínaním hlasitosti som doteraz nikdy problém nemal, vlastne som vôbec nad tým vôbec nepotreboval ani rozmýšľať.
21. 1. 2020 18:48
Re: Fakt "skvely"...
Na mazde parkovacia brzda brzdí iba zadné. Omylom sa to urobiť nedá, lebo treba ten gombík držať vytiahnutý smerom hore nejakú dobu, kým to začne brzdiť. Kedže zadné brzdy majú dosť slabý brzdný účinok, za jazdy to kolesá nezablokuje ani náhodou. Iba ak na čistom ľade. Žiadny stres v tom nie je. Bežne tak brzdím aj v rýchlostiach okolo 100kmh, keď mám zadné brzdy zahrdzavené a chcem ich trochu "očistiť".
Avatar - xxc
21. 1. 2020 07:18
Re: ...
To som si kedysi aj ja myslel, ze ma najlepsie ovladanie. Ale zase ani po pol roku sa v tom nevyznam a ani velmi nepouzivam. Kym zistim tlak v pneumatikach, trosku sa nahladam a odputava to od cesty mozno rovnako, ako dotykovy displej :-)
21. 1. 2020 06:12
Re: Fakt "skvely"...
Znovu, el.rucna blokuje vsetky 4 kolesa tak, ze auto nepojde do smyku. Jej uloha je zabrzdit v co najkratsom case a zaroven drzat auto v stope. Je to aj pre pripad, ze vodicovi pride zle a spolujazdec alebo pasazier za nim to potiahne a nevyburaju sa. Blokovat musi do momentu kym drzis packu. Ak povolis co i len o mm, tak sa odblokuje. Klasicka rucna brzda blokuje iba zadne kolesa a vyradi z funkcie aj ABS, elektronicka nie. Ale je pravda, ze existuju aj hybridy - videl som to na MB C 2generacie dozadu, kedy je to sice packa a tvari sa ako moderna el.parkovacia brzda, ale nie je to regulerna el.brzda a tiez blokuje iba zadok.
20. 1. 2020 22:38
vypnutie zvukového zdroja
Dosiahneš dlhším stlačením ovládača hlasitosti
20. 1. 2020 22:30
ručnú brzdu
Za jazdy ani v stoji nezaktivizujes, pokial motor beží a nezośiapnes brzdový pedál
Avatar - palix
20. 1. 2020 21:58
Re: Fakt "skvely"...
Na mojej 3-ke r.v. 2017 sa rádio, lepšie povedané "audio" nedá vypnúť. Tiež mi to prišlo divné, že sa to nedá vypnúť, pretože doteraz som sa s tým nestretol. Nejako som to neriešil, lebo:
1. pri jazde vždy počúvam rádio, alebo hudbu
2. ak potrebujem stíšiť dám MUTE, alebo pauzu (MUTE by mohlo byť aj na volante)
3. oproti tomu, čo mi to auto dáva v iných oblastiach je nejaké vypnutie rádia úplná maličkosť, ktorá ale niekomu môže vadiť (napr môjmu kamošovi, ktorý nikdy nemá v aute zapnuté ani rádio, ani hudbu)

Tuším na najnovších Mazdach sa rádio dá vypnúť, ale to by mal potvrdiť niekto, kto má novú 3-ku, alebo CX 30-ku...
Avatar - palix
20. 1. 2020 21:53
Re: Fakt "skvely"...
Samozrejme - po zatiahnutí ručnej brzdy a jej držaní auto začne pípať a na chvíľu sa zablokujú zadné kolesá. Dá sa s tým spraviť smyk na dosť šmykľavej ceste - kolesá sa zablokujú len na chvíľu = na poriadny šmyk málo :(.
20. 1. 2020 21:17
Re: Fakt "skvely"...
Mas pravdu. Normalne sa aktivuje a auto zabrzdi. Musel som si to skusit. Doteraz som to neskusal.
20. 1. 2020 20:37
Re: Fakt "skvely"...
wtf? El. rucna brzda je bezpecnostny asistent. Ak ju za jazdy zatiahnes a "nic sa nestane" je nieco velmi zle.
20. 1. 2020 19:19
Re: Fakt "skvely"...
Teď jsem to v mojí M3 zkoušel. Dlouhý stisk tlačítka hlasitosti rádio vypne, ne jen ztiší hlasitost. Nevím, co tady furt meleš :no:
20. 1. 2020 19:03
Re: Fakt "skvely"...
Ale ide samozrejme...vypneš rádio, vypneš aj hudbu z USB a taká navigácia si ide svoje :-)
20. 1. 2020 19:02
Pre Teddyho
Tedy myslíš toto ? Že si pauzneš napríklad Jadranku a nastane ticho. Pustíš si navigáciu a tá ťa naviguje a keď dostaneš opať chuť popočúvať hudbu dáš PLAY ? Upluadol som ti to, či toto si myslel. Keby to nešlo, nahrám to nanovo niekam:
https://imgur.com/KBtJHDu
Avatar - Mikesus
20. 1. 2020 18:24
Re: Fakt "skvely"...
takže vypnout rádio nelze? tlačítkem on/off jako v každém jiném autě?
20. 1. 2020 17:49
Re: Fakt "skvely"...
Pravdu mas :yes: Takyto prispevok tu nieje prvy krat. Niektore auta maju daleko horsiu ergonomiu ovladania a jeho tu trapi ako znizit hlas.
20. 1. 2020 17:47
Re: Fakt "skvely"...
Ak za jazdy zatiahnes el. rucnu brzdu nic sa nestane. Pri pocuvani usb mas pause na rovnakom mieste ako play. Ak mas joystick na mieste play tak staci proste stlacit a je to. Podla mna very simple. Nemam stym ziaden problem. Trva mi to asi sekundu. Vzhladom nato ze displej je v zornom poli na tom nevidim sebemensi problem. Podla mna robis z komara somara.
20. 1. 2020 17:02
Re: Fakt "skvely"...
No ono ako píšeš s tými mazdistami, tak mne to pripadá aj s tými hejtermi :D novinár pochváli infotainment, lebo z jeho uhla pohľadu mu príde výborný a hneď na to nakluše nejaký Truľo so svojím nárekom, že nenééé fňuk neviem stíšiť a bla bla bla....ako nič proti, ale túto výtku s tým audiom od teba som už tuším dakde inde čítal. Ako taký mlynček stále dokola.
20. 1. 2020 15:12
Re: Fakt "skvely"...
Najlepsie? No ked som videl ze ovladac hill-holderu a rucnej brzdy je centimeter vedla tlacitka pre navrat v menu (vlavo vedla toho joysticku), nepripadalo mi to vobec bezpecne. Ziadne (ani len hapticke) oddelenie tlacidiel multitmedialneho systemu od tlacidiel patriacich k ovladaniu auta! Rozhodne by som nechcel aby tam niekam siahal spolujazdec a nedopatrenim mi za jazdy zatiahol rucnu burzdu...

BTW, tlacitko "pause" nikde nie je! Ani na volante, ani pri tom joysticku na stredovom paneli. Na vsetkych autach co som mal doteraz som mohol pauzovat alebo vypnut hudbu bez pozerania, tiacidlom na volante alebo po pamati hmatom na radiu. Jedine na novej Mazde6 musi clovek pozriet na display, presunut joystickom kurzor a kliknut. Kde je tu ergonomia a bezpecnost?
20. 1. 2020 13:54
Re: Fakt "skvely"...
Tak este raz. Co slacit pause pri pocuvani z usb, cd a co uplne stisit pri radiu? Inak ja som mal mazdu3(teraz6) a prezeranie usb priecinkov mi pride velmi jednoduche a intuitivne tak neviem. Aj manzelka si to pochvaluje ze moze normalne sediet(opierat sa) a listovat v menu. Podla mna ma mazda najlepsie ovladanie v danej triede.
20. 1. 2020 13:49
Re: Fakt "skvely"...
Neviem ako presne myslis vypnut radio ale proste ked nechcem pocuvat radio tak uplne stisim zvuk(pripadne mute) a ked nechcem pocuvat hudbu tak dam pauzu a ked budem chciet hudbu opat pocuvat tak dam play. Simple
20. 1. 2020 13:38
Re: Fakt "skvely"...
Ano, to je logicke, tak som to doteraz videl na vsetkych autach, a tak som to ocakaval aj na M6. Bohuzial japonski inzinieri na to dali len "mute" funkciu. Pesnicky "hraju" dalej az kym sa nepride na koniec media...
20. 1. 2020 13:35
Re: Fakt "skvely"...
Smarjajozef, skusim polopate: ked ti hra hudba (napr z USB, telefonu, alebo CD), a stlacis "mute", tak sa prehrava dalej, akurat nejde von hlasitost. Nabuduce ked budes chciet pokracovat tam kde si "prestal" (neprestal, len stisil hlasitost na nulu), zistis ze sa hra od uplneho zaziatku, pretoze pri stlacenom "mute" sa vsetko prehralo az do konca. Rozumies?

A k tomu vyhladavaniu: zistil som ze M6 nema hlasove vyhladavanie v slovencine, a zobrazenie pesniciek je len po jednej, resp. som zase nenasiel ako zobrazit list, cely zoznam, alebo aspon jeho cast. Takze clovek klika a ko blby po jednej. Ak je toto "skvely" multimedialny system, tak ani nechcem vediet ako vyzeraju tie co nie su skvele.

Inak po rozhovoroch s "mazdistami" mi pripada, ze ti ludia su ako daka sekta: obhajuju ocividnu blbost, ktora sa obhajit neda. Ja nemam problem povedat ze aj na mojom aute su chyby, ale oni nie ani zaboha...
20. 1. 2020 13:13
Re: Fakt "skvely"...
V mojom dotykovom aute vyhladam pesnicku bud hlasovym povelom, alebo tlacidlami na volante. V com je ta mazda genialna?
20. 1. 2020 12:49
chachaři
A co takhle v aute proste řídit 😀👌 bavíte mě čim dal víc.
Avatar - _Karel_
20. 1. 2020 12:44
Re: Fakt "skvely"...
A dá se čudlíkem vedle řadičky - jeho zmáčknutím - vypnout radio?
20. 1. 2020 12:19
Re: Fakt "skvely"...
Tak toto je problem hodny kupit auto u kunkurencie. No pri hudbe sa da dat napriklad pauza a tym hudba hrat nebude. Pri radiu jednoducho uplne stisim alebo stlacim tlacidlo mute. Tieto dva druhy utisenia ti vari nestacia? Co tam potom ze je daleko bezpecnejsi a intuitivnejsi ako ma konkurencia vsakze? Skus napriklad prepnut alebo vyhladat pesnicku pripadne pesnicku v inom priecinku v aute s dotykovym displejom a potom to skus v mazde. Boze ty mas fakt problemy
20. 1. 2020 11:46
Re: Fakt "skvely"...
No na moji cx5 stačí zmáčknout čudlík hlasitosti.
20. 1. 2020 10:41
Fakt "skvely"...
Mal som den pozicanu novu 6tku, a na tom skvelom multimedialnom systeme som nenasiel sposob, ako vypnut radio (resp. akukolvek hudbu), teda okrem toho ze stisim hlasitost na minimum (alebo tlacitkom "mute"). Skratka nieco hra, a uz nechcem aby hralo, lebo sa chcem napriklad rozpravat, alebo mat iba navigaciu, atd. Skutocne som tam nenasiel nic take ako "on/off" ktorym by sa dala zapnut/vypnut muzika (ale je pravda ze som to zase nehladal v manuali).

A uplny for je, ze ziaden z majitelov novej mazdy ktorych som sa pytal mi nevedel povedat ako sa to robi, ale uplne vazne ma presviedcali ze vsak mozem miesto toho dat hlasitost tak dole ze nebudem nic pocut, tak naco sa pytam (bohovska rada)! Akoze nic v zlom, mazdy sa mi pacia a tej automobilke fandim, ale nech mi nikto nevravi ze maju skvely multimedialny system...
20. 1. 2020 09:16
...
Doteraz som tvrdil, že najlepšie ovládanie infotainmentu na trhu má BMW. Odteraz ho má aj Mazda - keďže je rovnaké...
Jediná situácia, keď si viem predstaviť použitie dotykového displeja je zadávanie adresy - aj to len v prípade, že nefunguje spoľahlivo zadávanie hlasom. Hotovo. Dotykové hlúposti (ktoré bohužiaľ jazdím aj teraz) sú katastrofa...