Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Němci protestují proti evropské Gigafactory. Prý jim ukradne vodu

První evropský závod automobilky Tesla může přinést řadu ekonomických výhod, ekologičtí aktivisté však hlasitě nesouhlasí s místem jeho výstavby.
Zpět na článek
20. 1. 2020 21:23
20. 1. 2020 22:42
20. 1. 2020 22:55
21. 1. 2020 14:10
21. 1. 2020 10:58
21. 1. 2020 11:21
21. 1. 2020 12:09
21. 1. 2020 14:12
Avatar - CICERO
20. 1. 2020 18:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
20. 1. 2020 19:46
ekoterorismus vladne
bylo by na case "ekology" pozavirat a ne je nechat nas terorizovat a brzdit vse
Rozbalit vlákno
3
Avatar - WinDiesel
20. 1. 2020 20:37
Re: ekoterorismus vladne
a to které? ty nabllby co horují pro Teslu nebo ty nabllby co jsou proti?
Avatar - beibej
21. 1. 2020 10:24
Re: ekoterorismus vladne
jako stalin, oboje! :-[]
Avatar - CICERO
21. 1. 2020 22:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - pradeda777
20. 1. 2020 20:09
Strýc Adolf....
....by s takovými "aktivisty" zatočil....ein, zwei, drei.... :-!
Rozbalit vlákno
3
Avatar - WinDiesel
20. 1. 2020 20:38
Re: Strýc Adolf....
… a to s kterými? s eko-EV-tesla-fans nebo s eko-fans, nebo nejlépe s obojími?
Avatar - lyon667
20. 1. 2020 22:52
Re: Strýc Adolf....
Kompromis je rozumou volbou :-!
Avatar - palix
21. 1. 2020 07:59
Re: Strýc Adolf....
Problém je, že EKO fans sú tiež za Teslu, len asi by sa mala vyrábať niekde inde - Afrika, Ázia, aby emisie nevznikali u nás.
Na druhej strane majú pravdu všetci - taká výroba môže ohroziť prostredie / teoreticky môže vzniknúť veľa pracovných miest (pokiaľ sa to nezautomatizuje).
20. 1. 2020 20:20
Tak tentokrát zcela výjimečně...
...ekologickým aktivistům tleskám! :-) :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - _Karel_
20. 1. 2020 22:43
Re: Tak tentokrát zcela výjimečně...
Seš stejnej pokrytec jako oni. Tleskáš jim jen proto, že jdou vyjímečně proti Tesle. Kdyby protestovali před branami Seatu, plácal bys o ekofašistech.
20. 1. 2020 22:52
Re: Tak tentokrát zcela výjimečně...
Samozřejmě. Pokud by protestovali proti Seatu, Renaultu, Fordu, Fiatu, Suzuki, Chevroletu atd. atd., tedy proti jakékoliv automobilce, produkující normální pořádná auta. ;-)
Avatar - Barrichello
21. 1. 2020 12:08
Re: Tak tentokrát zcela výjimečně...
Znáš to o tom, jak v boji za vyšší cíle není občas na škodu se spojit i s nepřítelem? :-)
Avatar - _Karel_
21. 1. 2020 12:51
Re: Tak tentokrát zcela výjimečně...
Vyšší cíl je nepostavit továrnu Tesly? Odkdy? Pro mě je cílem nedopustit povinnou elektromobilitu. Ne zakázat tu dobrovolnou. Tesla ať si staví továrny, to je mi fuk.
20. 1. 2020 20:39
EV od Tesly budou levné
Zvýšenou produkci EV prodají, pokud se sníží cena.
Pokud chcou zachovat stávající ceny od 45 000€, tak tu automobilku stavět nemusí.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - palix
21. 1. 2020 08:02
Re: EV od Tesly budou levné
Minule sol kdesi článok o raste ceny za dobíjanie... Uvádzali cenu nabitia cca plnej nádrže benzínu / nafty. Pričom elektroauto prešlo cca 400 km a konvenčný pohon 700 až 1000 km. Pri vysokej cene elektroáut a nabíjania také autá nebude chcieť už vôbec nikto.
21. 1. 2020 10:10
Re: EV od Tesly budou levné
Ano, to je tak, když poskytovatel jediné nabíječky někde u Berouna zvedne cenu a hned je v médiích o čem psát.
Já nabiju na 200 km za cca. 60,- Kč. Kolik toho ujedete Vy za 60 korun?
Prostě jeden poskytovatel přepálil cenu pro neregistrované uživatele a hned se počítají nerealistické scénáře, že každý uživatel elektromobilu tam bude dennodenně nabíjet za ceny pro neregistrované.
Avatar - palix
22. 1. 2020 12:57
Re: EV od Tesly budou levné
Prečo si myslíte, že je to nereálne? Koľko je v prevádzke elektroáut? 1%, alebo menej? Až to bude 30% ceny sa zvýšia. nikto nebude večne niečo dotovať. Samozrejme aj ceny iných palív budú rásť, takže to bude jedno. Keď sa to stane budem už dosť starý. počítam, že za 20 rokov sa toho veľa neudeje. Pozrite ak osa propagujú elektro-autá... Predaje sú stále mizerné = bez dotácie to nikto nechce.
22. 1. 2020 13:07
Re: EV od Tesly budou levné
Kdo mluví o tom, že všichni ostatní to dotují? Někteří ano, ale domnívám, že pokud Vám někdo na veřejné rychlonabíječce prodá kWh za 12 korun, tak když mi tu samou energii ten samý distributor prodává za 2 koruny, tak se domnívám, že zisk už tam je.
Dneska Vám pumpa prodá benzín za tu samou cenu, ať už kupujete 5 litrů do kanystru nebo 1000 litrů do kamionu.
U elektřiny je to jinak. Rychlonabíječka je drahá investice (vyšší statisíce až nižší jednotky milionů), takže když budete spěchat, tak si připlatíte. Kdežto když budete nabíjet někde pomalu na parkovišti z wallboxu, kde náklady jsou mizivé, oproti rychlonabíječce (mě to stálo cca 10 tisíc vlastními silami, když by mi to dělala firma, tak jsem na cca nižších desítkách tisíc), tak budete platit cenu o něco vyšší než máte doma.
Nevím jak ostatní, ale já z více jak 90% nabíjím když parkuji, nepotřebuji rychlonabíječku, kterou potřebuji jen na dlouhé cestě, kde nestihnu na jeden zátah baterky dojet do cíle, kde bych mohl zase nabíjet pomalu.
Takže pokud pojedu 2x za rok do Alp a u Mnichova zaplatím 20 Kč/kWh (to je pouze pro cizí, pokud budete mít evropské auto Audi, BMW, MB, VW, Škoda, atd., tak budete mít výrazně nižší cenu), tak mi to vadit nebude.
Avatar - palix
22. 1. 2020 13:24
Re: EV od Tesly budou levné
A bývate v dome, že? Ja by som nemal možnosť dobíjať auto počas parkovania, keďže bývam v byte. Ak by mal každý elektroauto, tak by pod oknami vznikla pekný pavučina. Nehovorím už o tom, že EV auto sa môže dobíjať aj poriadne dlho, ak človek nemá dosť silnú sieť. Samozrejme cena elektriny je dnes nejaká, ale 10 rokov môže byť úplne iná. Záleží to od dopytu a ponuky... Ak bude elektriny dosť - bude lacná, ak málo, cena porastie. Ak štátu vypadnú dane z palív (vysoké %) - zdaní sa elektrina ako palivo.
Každopádne ako veľa používateľov automobilov si radšej počkám na to, kam sa vývoj nasmeruje. Dovtedy budem konzervatívny a kúpim si to najmenšie "zlo" pre mňa aj pre planétu. Momentálne mi vychádza hybrid.
22. 1. 2020 16:49
Re: EV od Tesly budou levné
Ano, bydlím v domě (stejně jako 49% populace). Nikdo nepředpokládá, že na stávajících parkovištích si budete tahat prodlužky, to je nesmysl. Tak jako dříve se benzín prodával v drogerii či lékárně a musela se teprve postavit síť čerpacích stanic, tak se musí na elektromobily připravit infrastruktura.
Pokud nemáte možnost nabíjet tam, kde nejčastěji parkujete, tak si elektromobil nepořizujte. Já už tu možnost mám, takže mně se elektromobil vyplatí a prakticky mě menší dojezd neomezuje.
Nikdo ostatní typy pohonů nezakazuje (pouze EU nepřímo automobilky nutí k vývoji v oblasti elektromobiliy) a dnešní nabídka v autosalonu benzín/nafta/CNG/LPG se rozšířila o elektro. Na tom přece není nic špatného.
Když přijdete do autosalonu, dealer Vám rád prodá naftovou Octávku a neřekne Vám "Nafťáka Vám neprodám, musíte si koupit elektriku."
Avatar - palix
23. 1. 2020 13:21
Re: EV od Tesly budou levné
Z ekologického pohľadu sa môj záujem momentálne zameriava na hybridy. Ako píšete - na elektroauto momentálne nemám "vhodnú infraštruktúru". Rovnako by sa na to mali pozerať aj politici ;).
Ďalšie auto tak skoro kupovať nebudem, verím, že v dobe, keď to bude aktuálne už bude dávno vytýčený "správny" smer budúcnosti automobilizmu. Zatiaľ sa budem správať ekologicky a využívať súčasné auto dosť dlho.
23. 1. 2020 14:39
Re: EV od Tesly budou levné
Hybridy nejsou špatným krokem. Když Vám vyhovují, tak proč ne. Měl jsem Priuse i RX400h a to byl můj mezikrok k plné elektrice.
S poslední větou souhlasím, jediné ekologické auto, které existuje, je pouze to, které se nevyrobí.
Avatar - palix
23. 1. 2020 15:12
Re: EV od Tesly budou levné
Súčasné hybridné Toyoty Corolly sú veľmi dostupné, navyše Toyota dávno nemala tak pekné autá v nižšej strednej triede.
Minule som jednu videl na parkovisku a musel som sa pristaviť a obzrieť si ju.
Viem si predstaviť aj Plug-in hybrid - človek má "normálne" auto a vie si vyskúšať aj "elektro-mobilitu". Ak to nabíja pravidelne, hlavne po meste potom jazdí na baterky.
Lexus RX 400h bol zrejme tiež plug-in hybrid. Alebo nie?
Avatar - Barrichello
24. 1. 2020 13:14
Re: EV od Tesly budou levné
Nikdo to nezakazuje, jasně, jenom tě s ním nechtějí za 10 let pustit do měst jako Berlín, Paríž, Mnichov, Stuggart atd.

A chtěj ti na to napálit uhlíkový daně...
24. 1. 2020 15:56
Re: EV od Tesly budou levné
Bavíme se o nových autech. Nikde jsem nečetl, že by chtěli zakázat vjezd novým autům, co splňují poslední emisní normy.
Ano, "uhlíkové daně" nejsou žádnou novinkou, spíše to je daň z vyšší spotřeby. Stejně jako s autem, co žere více, platíte na tu samou vzdálenost vyšší spotřební daň díky spotřebě.
20. 1. 2020 21:23
Ekologie
No ono pokud se staví fabriky v číně tak je to pro ekology z evropy ok. Ale když je to tady tak ups to už není cista ekologie pro elektro auta. Tak jak je to se vším. Pokud to nemám před barákem tak je to ok.
Rozbalit vlákno
2
20. 1. 2020 22:41
Re: Ekologie
Tak Čína je ještě ekologická první třída, protože je tam malá porodnost.

Daleko větším problémem budou plodnější státy, třeba i Indie, ... .
Avatar - Barrichello
21. 1. 2020 13:05
Re: Ekologie
Dyt to tady přiznávali i místní pokrytci a alektrošílenci, že hlavně že jim nečadí komín za barákem, že čadí v číně nebo je v rusku a africe po těžbě surovin měsíční krajina plná toxických látek, to jim je šumák.

To je ta péče o světové podnebí v praxi. :-) :-)
Avatar - _Karel_
20. 1. 2020 22:42
Voda
Je to evidentní pokrytectví zelených debílků, kteří a)chtějí jezdit elektroauta a zakazovat spalováky b) čekají, že elektroauta se vyrobí z...čeho vlastně? Z CO2 a tříděných plastů? Blbečkové.
300m3/hod. je 83l/sec, to zřejmě spotřebuje i kdejaká jiná velká továrna jen na splachování hajzlů a vaření obědů.
Prostě vyrábějte pro nás elektroauta, ale někde jinde. Suroviny těžte někde jinde. Elektřinu na pohon kupujte v ČR. Banda pokrytců.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - lyon667
20. 1. 2020 22:55
Re: Voda
O tom je celá dnešní "progresivní levice".
21. 1. 2020 14:10
Re: Voda
Jako neříkám, že by asi nešla najít lepší lokalita než kvůli tomu vykácet lesy, ale jak píšeš 83l/sec není nic extrémního to sežere kde jaká fabrika a nikdo to neřeší. Navíc ta voda se v tý fabrice neztratí, ať už přeměněná na vodní páru nebo v podobě vody odpadní se vrátí zpátky do přírody. A jakože už v dnešní době neexistuje vypouštět za***nou vodu od chemikálií z fabriky pryč, takže z té odpadní vody nebude problém udělat zase vodu pitnou. Prostě argumentovat tím, že fabrika bude používat vodu je hodně velkej nesmysl. Taky proti tomu protestuje jen 250 lidí. To zase není taková masa, aby bylo potřeba se jejich názorem zabývat.
Avatar - Missouri
21. 1. 2020 10:58
Děkuji
lidem, kteří si nechtějí nechat líbit všechno, co si korporátní magnáti usmyslí. Voda, lesy a příroda obecně, musí mít přednost před chamtivostí. Věřím tomu, že Gigafaktory se tam už nepostaví, stejně jako se podařilo aktivistům zachránit Hambašský les před uhelnou lobby. Mám rád auta, ale ještě radši mám lesy a čistou vodu. A že jde o fabriku na elektroauta nehraje roli, je to slepá ulička, tudy cesta nevede. Tedy alespoň do té doby, dokud nebude k dispozici nějaká geniální baterie bez vzácných kovů a za málo peněz. Do té doby, než bude k dispozici nekonečné množství energie vyráběné z čistých zdrojů. Tuhle elektrománii rozpoutal jeden člověk, je až absurdní, že je to možné, ale za tenhle "dobrý skutek" Elona Muska zaplatí miliony lidí vysokou cenu. Protože každý dobrý skutek musí být potrestán... :-|
Rozbalit vlákno
0
21. 1. 2020 11:21
Cha
Cha, tak to už vypadá, že klimaalarmističtí klimalháři už nechtějí žádná auta. Budeme jezdit jedině na kole. Ale to jen do příštího roku. Pak se přijde na to, že člověk jedoucí na kole produkuje moc co2 a už se nebude jezdit ani na kole :-) Nakonec se přijde na to, že nejekologičtější je jaderná válka. Po té přijde jaderná zima, něco na způsob malé doby ledové, po čemž všichni klimaalarmističtí klimalháři touží. Sice nedomýšlí, že ani obilí, ani dobytek (nebo třeba jejich soja, nebo co žerou) v době ledové neporoste. Ale to jim zřejmě taky nevadí, protože nejlepší pro klima je žádný člověk, že? :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Barrichello
21. 1. 2020 12:09
Re: Cha
No vidíš, konečně si na to přišel. Až se tu oteplí, tak bratři machometáni přáhnou z domoviny vembloudy a budeš jezdit na vembloudu. :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
21. 1. 2020 15:26
Teta Gréta jede
Musíme zasavit vypuštění emisí, ideálně hned zítra :-) :-) :-)
https://zpravy.aktualne.cz/…lne-zastavit-emi***kla-thunb/r~42fc35e23c5311eaac760cc47ab5f122/
Rozbalit vlákno
2
Avatar - CICERO
21. 1. 2020 22:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
22. 1. 2020 14:58
Re: Teta Gréta jede
a posty za ní píše indickej aktivista a její otec a sponzorují to požírači dotací, výrobci větrníků, solárů atd atd.

Hodně průhledný.

Někdo zopakoval Samanthu Smith, co zachraňovala svět před jadernou válkou a domlouvala soudruhu Andropovovi.... Nakonec pak špatně dopadla.
Akorát tady to vzali na eko notu.