Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Německý boj proti SUV? Ministryně životního prostředí by je ráda zdražila

Německé ministryni životního prostředí by se líbil systém bonusů a malusů, který by zdražil pořízení aut s vysokou spotřebou, především tedy SUV, a zvýhodnil koupi elektromobilů.
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
6. 2. 2020 12:25
Re: .... zbytečně složité....
Ty dovozové firmy jezdí na vzduch vid :-) To autíčko košíku a rohliku než ke mě dojede tak vypustí polovinu splodin co já za cestu do práce a zpět, při které se stavím nakoupit
Avatar - Barrichello
6. 2. 2020 12:24
Re: .... zbytečně složité....
Kůrovec sežral lesy, protože státní lesy ho zlikvidovlai a vedle Franta Jetel, soukromý vlastník se na to vybodnul nebo církev a a kůrev přeskočil od nich zas zpátky do lesa, kde ho zlikvidovali. Nikdo to neřeší, odpovědnost soukromých majitelů nula, dostali les někde 300 km od míst akde bydlí, nemaj techniku, lidi si anjímat nebudou protože na to nemaj a už to jede. Zeptej se lesáků a těžařů, oni ti to vysvětlí jak je to s kůrovcem.

To samé je špatné zadržování vody, není to o tom že prší málo, ale že vybetovanované a vyasfaltované plochy, megalány polí, bez remízků a lesů, vybetovaná koryta řeka potoků nic nezachytávaj

jenže tohle nikdo neřeší. Z toho není byznys, hlavní je stavět větrníky a EV auta a namastit si kapsy
Avatar - Barrichello
6. 2. 2020 12:19
Re: .... zbytečně složité....
Komunismus kde je tržní hospodářství, není tam beztřídní společnost, sou tam mulitmiliardáři a zadarmo ti nikdo nic nedá.

zajímavej komunismus :-)
Avatar - Barrichello
6. 2. 2020 12:18
Re: Už i politici vědí...
Jo neuvěřitelné peníze v tom jsou, vyhozené oknem a bude to znamenat ekonomický krach a občanské války akorát. Počkej si :-)
6. 2. 2020 10:54
Re: .... zbytečně složité....
Obecne zvasty tu davas ty. Ono totizto nestaci mat nazor, alebo pocit a dojem. Treba si otvorit data z historie, alebo precitat od naozajstnych vedcov, nie klimaalarmistov, ako sa veci maju. V mnohych oblastiach sa veci zlepsuju lebo technologie a podmienky. Kludne si deti nemaj, aspon tie moje budu mat viac priestoru.
6. 2. 2020 10:49
Re: začít s náklaďáky
na motokáry jsem nebyl pozván:)
jestli teda nějaké jsou. snažil jsem se vysvětlit organizátorům, že rozdílné názory na jisté věci přece nemají nic společného s osobními sympatiemi, ale evidentně se to nesetkalo s ohlasem:)
6. 2. 2020 10:33
Re: Už i politici vědí...
kolik let byly některé nemoci neléčitelné a dneska jsou... nebyl bych skeptik. nebyla taková vůle/chuť/potřeba to řešit. jsou v tom neuvěřitelné peníze a nevěř tomu, že si je chce někdo nechat ujít.
6. 2. 2020 10:31
Re: .... zbytečně složité....
je pohodlné mít dvě auta. nezbytné to není. i já bych dokázal fungovat bez automobilu, i když mě polije studený pot při tom pomyšlení. dneska ti dovezou všechno až domů. to jen na protiargument "tahat se s nákupama".
6. 2. 2020 10:29
Re: .... zbytečně složité....
to jsou podle mého takové obecné žvásty.
a klima se mění - až nebudeme mít vodu a budeme ji tahat z oceánu a odsolovat tak pokrčíš rameny a řekneš - klima se mění, no?
krom tohohle problému je ještě další, daleko větší, a sice s narůstající populací. ani s tím se nedá "nic dělat". ale s tím, jak nás přibývá taky můžeš říkat no tak je nás víc, to se dělo vždycky, to přejde... ne, nepřejde.
osobně nemám děti a přemýšlím, jestli je rozumné a především nesobecké si je pořizovat, jestli je přivedu do světa, kde je čeká nějaká perspektiva...
5. 2. 2020 20:21
Re: .... zbytečně složité....
Ked ti buchne sopka ovplyvni ti pocasie na celej planete na niekolko mesiacov. Navyse, to co povazujes za "normalne" pocasie ake si ty pametas z minulosti by tvoj dedo s velkou pravdepodobnostou s tebou nesuhlasil. Klima sa meni - neustale uz miliardy rokov, robit z toho hysteriu niekomu nahana len prachy.
Avatar - white label
5. 2. 2020 17:56
Re: .... zbytečně složité....
V Rusku je Putinismus a Putin byl/je komunista...
5. 2. 2020 17:37
Re: .... zbytečně složité....
Osobně nic z Činy nekupuju.
5. 2. 2020 17:36
Re: .... zbytečně složité....
Ekonom expert na ekonomii? Takového už jednoho máme, ne? Dohledal sis k tomu Grónsku další souvislosti?
5. 2. 2020 17:35
Re: .... zbytečně složité....
Ale bylo nás mnohem min. Lesy žere kůrovec, nové se sázejí ale bude to trvat. Co to počasí? Přijde ti stejné?
Avatar - Barrichello
5. 2. 2020 12:48
Re: .... zbytečně složité....
V Anktartidě je víc ledu než bývalo před 30 lety a Gronsko bylo zelené a pěstovali tam obilí. A v té době měl člověk tak klacek a šutr. Dohledej si to, přečti si vědce, ekonoma Ševčíka a další.
Avatar - Barrichello
5. 2. 2020 12:46
Re: .... zbytečně složité....
V Rusku je komunismus? Kde? :-)

A není tam ani ekomarxismus.
Avatar - Barrichello
5. 2. 2020 12:45
Re: Už i politici vědí...
Baterie se řeší 100 let a vodík 60 a pořád se nic nevyřešilo, blbý vid.

Máme takový úžasný technologie a baterie v notasu vydrží 3 roky max a v telefonu rok a půl, pak to začne výrazně ztrácet kapacitu :-)
Avatar - Barrichello
5. 2. 2020 12:43
Re: začít s náklaďáky
Prej oktávky, co říkáš když potkáš Tatru 148, 35 let starej Liaz, 25 let starej Transit a další čadící kárky nebo třeba Wartase a Tráboše, dneska sem potkal VW Brok ze 70. let a tuhle šáde 120 :-)

To když potkáš, musíš mít záchvaty ne :-)
5. 2. 2020 12:36
Re: .... zbytečně složité....
Je fakt, ze spousta liší si vykládá vyšší životní úroveň jako značkové hadry a drahé auto...
5. 2. 2020 12:11
Re: začít s náklaďáky
Přijde mi zbytečně mít takové auto jaké mám na běžné ježdění. Nechám si ho pro radost a poridim něco k němu, hybrid nebo čistou elektriku.
Avatar - Ozzman
5. 2. 2020 11:30
Re: .... zbytečně složité....
Tak ještě jinak v tvých jinotajích:

Pokud nechceš, aby se kradlo, nekupuj kradené zboží !

To je stejné s tou Čínou a jinými znečiš´tovateli. Proč si ubírat naší kvality života, když my už jsme pro planetu udělali za posledních 30 let obrovské snížení emisí a každé další snížení nás stojí víc a víc úsilí a efekt je menší a menší. Životní prostředí je celá země, takže pokud má mít něco efekt, začněme od těch největších... nemůžeme jim to nařídit? Tak od nich nekupujme ty cetky, které se vyrábí nešetrně.... konzumní společnost může za to, že tam kvete průmysl takový, jaký tam je...
5. 2. 2020 11:09
Re: .... zbytečně složité....
Lidstvo produkuje emise a lidé se chtějí mít lépe než jejich rodiče. Co s tím chceš dělat? Polovinu zabiješ? Necháš se také zabít? Snížíš si životní úroveň?
5. 2. 2020 11:06
Re: .... zbytečně složité....
Jak vidíš, tak je to jinak. ;-)
5. 2. 2020 11:00
Re: .... zbytečně složité....
Mnoho lidí 2 auta potřebuje. Na vesnici to mnohdy jinak nejde.
5. 2. 2020 10:54
Re: začít s náklaďáky
JJ, nechal jsi se vyloučit z KPŽ? ;-)
5. 2. 2020 10:52
Re: .... zbytečně složité....
Jen ti udávám příklad, dříve se mnohem víc stromů kácelo na otop, byl to jeden ze stěžejních stavebních prvků atd. Určitě to však má větší váhu než nesmyslné a nekoncepční omezování těch, c nemají kolem sebe asociace, sdružení apod.
5. 2. 2020 10:51
Re: začít s náklaďáky
pracuju na změně.
5. 2. 2020 10:49
Re: .... zbytečně složité....
Ok takže stromu teď je víc a tohle je jasný důkaz:)
5. 2. 2020 10:15
Re: .... zbytečně složité....
V lese byly stromy... Doporučuji ti zajít si někam do archívů a podívat se jak vypadalo okolí měst v ČR před stoletím. Teď řeším jeden projekt, kde mi úředník z odboru ŽP spílal jak si dovolím přijít s návrhem kácení části staletých dubů, buků, platanů (které jsou mimochodem dle dendrologa v tak špatném stavu, že musí dolů). Architekt zajel do archivu a přinesl fotky z 20-tých let, kde na pozemku a vysokém kopci nad ním je pár kusů stromů, oproti lesu dnes.
Hysterií se nikdy nic nevyřešilo a článek je jen o hysterickém, pro samozvané mesiáše populistickém návrhu. A spíš než koncepční je antikoncepční.
5. 2. 2020 10:10
Re: začít s náklaďáky
Ooops, souhlas Bariku. ;-)
5. 2. 2020 10:09
Re: začít s náklaďáky
Tak mi přijde, že jezdíš už jen na koloběžce a na dálkové trasy používáš vlak, či takový autobus, který splňuje nejmodernější exhalační normy. ;-)
Naopak si myslím, že je na čase se zamyslet nad dopravou obecně, nad trajekty, výletní lodě, možnost tranzitů nákladů po železnici atp. Jde se vždy jen pro těch, kteří se nebrání zaštítěni organizacemi a neprosazují své zájmy nad ty ostatní.
5. 2. 2020 09:44
Re: .... zbytečně složité....
no to je hezké, ale je to jako říkat, proč nemůžu já krást, když oni kradou taky a víc...
mimochodem Čína a životní prostředí to už je takový stereotyp, ale hodně se tam změnilo
https://www.ceska-krajina.cz/…livin-v-ovzdusi/
a další věc, ok, životní prostředí je samozřejmě nutné řešit globálně, ale ad jedna, čím víc bude těch, co s tím něco dělají, tím líp, druhak, lokální životní prostředí se zlepší a to je taky plusem, pro nás všechny.
5. 2. 2020 09:41
Re: .... zbytečně složité....
zdaleka ne. mě by se nejvíc líbilo mít ten obrovský pick-up a s.r.á.t. na všechno ale tak nějak si uvědomuju, že to není správně.
druhak, obecné problémy lze bohužel nejlíp řešit zákazy. dřív mi imrvére chodily pokuty a dneska už prakticky nechodí. prostě mě to naučili, 3,14čoval jsem, ale nakonec se jim to povedlo. naučil jsem se dodržovat povolené rychlosti. na spoustu lidí, hlavně na ty jako jsem já, nic lepšího neplatí.
ptám se znovu, životní prostředí, klima, nic se nezměnilo? ty jsi ještě o kousek starší než já, takže nejspíš pamatuješ, jaké bylo za našich let počasí, jaké byly zimy, že v lese byly stromy...
Avatar - Dinar
5. 2. 2020 09:31
Re: .... zbytečně složité....
Máš dva problémy,
první, vše nahlížíš pouze svou optikou, optikou svých vlastních potřeb a preferencí.
Druhý, obecné problémy, navíc vágně formulované, chceš řešit zákazy, omezením svobodné volby ostatních.
Obojí je špatně...
Avatar - Ozzman
5. 2. 2020 09:30
Re: .... zbytečně složité....
Tak první, komu omez vodu, je Asie, ti z toho barelu létají 10 litrů vody denně a nesnizujme si ten půllitr na 0.2l denně, který si bere Evropa...
5. 2. 2020 08:55
Re: začít s náklaďáky
Stačilo by, aby přesedli do starého benzínového auta, ideálně předělaného na plyn a už je situace někde úplne jinde. Ale oktávka žere pět, že...
Neboj se, empatie mi není cizí, ale prostě situace je taková jaká je a tvrdit, že se nic neděje je alibismus.

viz
http://www.cngplus.cz/…kych-pohonu.html
Avatar - speedfred
5. 2. 2020 08:44
Re: začít s náklaďáky
Ak splňuje príslušné emisie, nariadenia tak nech s ňou jazdi, nie každý máme na nové auto.Ty už nejazdíš ani motokáry kvôli eko?
5. 2. 2020 08:31
Re: Už i politici vědí...
myslím, že není. je potřeba najít baterie, které nebudou tak odvislé od cenných kovů a zajistit jejich větší kapacitu. a myslím si, že by to mělo jít, vyřešili se už složitější problémy.
5. 2. 2020 08:15
Re: .... zbytečně složité....
Prosím o nějaké linky, ve kterých si přečtu, že to co se děje je naprosto přirozené.
Protože já si pamatuju zimy, kdy byl sníh tři měsíce v kuse a v noci bylo mínus 25. Naopak si nepamatuju zimu, ve které by sněžilo dva dny.
5. 2. 2020 08:14
Re: .... zbytečně složité....
To je ekvivalent.
Sázka na lidskou uvědomělost a skromnost nikdy nevyjde. Každému hladí ego, když pojede ve velké káře. Samozřejmě, existují lidi, co mají doma sbírku obrazů za 100 miliónů a nevlastní automobil, protože jezdí električkou, ale moc jich nebude.
Dokud bude na trhu možnost koupit si za větší peníze a větší pokutu lepší automobil, pořád se najde dost lidí, kteří se na nějakou ekologii vykašlou. Podle mého to nelze řešit jinak, než takhle, bohužel. Podle mého je nespravedlivé produkovat odpustky. Všem jedním metrem.
To je o čem mluvím.
Avatar - Blue Sun
5. 2. 2020 08:09
Re: .... zbytečně složité....
Jenže my nejsme trosečníci v záchranném člunu. A když už bychom měli ty trosečníky brát vážně, tak jsme v takovém člunu, který je unášen proudy, a na jeho pohyb máme minimální vliv.
Avatar - Blue Sun
5. 2. 2020 08:05
Re: Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
Vyrovnaný nebo přebytkový rozpočet si může dovolit ekonomicky silná země s vybudovanou infrastrukturou. Není problém zavést vyrovnaný rozpočet i u nás, ale výsledkem bude to, že se přestane stavět, důchody spadnou někam na úroveň životního minima, zdravotnictví a školství se dostane někam na úroveň zemí třetího světa...
Avatar - Dinar
5. 2. 2020 07:58
Re: .... zbytečně složité....
Já tady nic o 110 km/h u Klagenfurtu nečtu.
"podle mého jediná spravedlivá cesta je prostě určité automobily zakázat. příliš velké, příliš těžké, příliš žravé."
5. 2. 2020 07:50
Re: .... zbytečně složité....
ztroskotá loď. v záchranném člunu zůstane šest lidí a já nevím dvacet litrů vody. chtějí se dostat ke břehu. takže si rozdělí pádla, budou se střídat, šetřit vodou a třeba jídlem a budou se snažit nějak dopládlovat ke břehu.

no a jenom trouba začne vykřikovat, že se nic neděje, že on má právo vypít tři litry za den, že pádlovat nemusí a že je svoboda a demokracie a jeho nikdo nemůže nutit...

já jsem ze všech nejpohodlnější a všechno musím dostat příkazem, jinak se na to vy... ale zase dost chytrej na to abych pochopil, že některé nepopulární věci jsou prostě nutné...
5. 2. 2020 07:42
Re: .... zbytečně složité....
zjednodušeně. když se na dálnici omezí rychlost u Klagenfurtu na 110 km/h - klesnou emise? všechny auta jedou stejnou rychlostí. sníží se emise nebo ne?

to o čem muvím, je emisní pokuta za luxusní auto ve výši třeba 20 tis. EUR. to je prostě odpustek jako ve středověku. co to má společného se spravedlností a ekologií?
Avatar - Dinar
5. 2. 2020 07:39
Re: .... zbytečně složité....
Reaguju na tohle:
"podle mého jediná spravedlivá cesta je prostě určité automobily zakázat. příliš velké, příliš těžké, příliš žravé."
To je panečku postoj hodný kovaného předsedy uličního vejboru.

A na rozumování o klimatických změnách způsobených pick-upy si budeš muset sehnat jiného parťáka.
5. 2. 2020 07:37
Re: začít s náklaďáky
ono ale nelze nikoho z toho procesu vyřadit, to je jako neřešit kapsáře, protože někde se krade ve velkém...
můžeš říkat co chceš, emisní normy fungují, auta při stejném výkonu spotřebovávají míň paliva než před pár lety, když zmizí smradlavé oktávky první generace z ulic, nic se nestane - když potkám takovou starou vraždu s komínem místo výfuku, jako bych slyšel jak křičí "já mám právo jezdit v takovém střepu" - ne, nemáš...
Avatar - Dinar
5. 2. 2020 07:34
Re: začít s náklaďáky
Bohužel, je to tak, tato éra vejde do učebnic dějepisu jako "doba pokrytecká".
5. 2. 2020 07:32
Re: .... zbytečně složité....
panebože. ctitel Putina a ruské automobilové produkce někoho nazývá komunistou.
5. 2. 2020 07:31
Re: .... zbytečně složité....
Tady nejde ani o velikost, ani o barvu, ani o jízdní vlastnosti. Tady jde o to, že není v žádných základních lidských právech zakořeněno, že máš právo vypouštět z výfuku bordelu kolik tě napadne. Nepochybuju o tom, že pro kupce, požadující exkluzivně vypadající vozidlo bude na trhu pořád něco. Jde jen o to, aby ty vozidla vypouštěly méně exhalátů.
Na co se ptám, opakovaně, zkuste mi někdo vyvrátit, že je všechno v naprostém pořádku a žádné klimatické změny se nedějí.
Avatar - Dinar
5. 2. 2020 07:27
Re: .... zbytečně složité....
Přesně tak, co si má někdo rozhodovat, jaké auto se mu líbí, jaké chce, my víme nejlíp, co potřebuje. A nějak bych reguloval i počet aut vlastněných jednotlivcem, rodinou, na co má mít kur-va někdo třeba tři auta, vždyť vézt se může jenom v jednom...
5. 2. 2020 00:31
Re: začít s náklaďáky
Zlatá slova, která by se měla tesat do kamen. Ekofašisti by rudli vzteky a řvali by, že říkáš POLITICKY NEKOREKTNÍ věci! :-[] :-[] :-[]
Nejsou to jen šašci, jsou to nebezpeční šílenci a vlastně zločinci, kteří západní společnost ženou do totální záhuby! :-( :no:
Avatar - Barrichello
5. 2. 2020 00:00
Re: začít s náklaďáky
Přesně a větrníky maj 15metrové základy z čeho? Ano správě, BETON!!

Nelegální kácení sibiře čínou nikdo neřeší, až roztaje permafrost a uvolní se všechen metan, vyjde to jako roční produkce Co2 z 20 miliard aut :-) :-)

Sůl z Aralu taky nikdo neřeší a tání ledovců

kácení pralesů, obilí na biopaliva, palmový olej....nic

Hlavně auta a uhelný elektrárny

Pokrytecký šašci
Avatar - CHerokee
4. 2. 2020 23:45
Re: začít s náklaďáky
Ona vůbec doprava má relativně minimální vliv. Ale je jednoduché se do ní strefovat. Tady se pořád žvaní o emisích CO2 v osobní dopravě. V Evropě jsme v tom mistři, zpřísňujeme již nejpřísnější normy nehledě na důsledky, které z toho plynou. Automobilky v posledních letech neinvestují do ničeho jiného než do alternativ, Evropa tedy ztratila technologický náskok, ale výsledky nikde. Jak to tedy je s těmi auty a Co 2. Nemusím psát o tom, že pár zaoceánských nákladních lodí ročně vyprodukuje více emisí než všechna osobní auta za rok. Ale ono je na tom podobně i letecká doprava..ale o tom se moc nemluví, to není tolik na očích, navíc při lajkování hejtů Gréty většina lidí chroupe kešu oříšky z druhé půlky planety a přeci se o tu pochoutku nepřipraví. Ale nemusíme zůstávat jen u té dopravy. Za posledních 30 let se zejména kvůli stavebnímu boomu zdvojnásobila produkce betonu. Surovinami jsou písek a cement. Světové zásoby písku docházejí a cement se vyrábí z vápence při teplotách okolo 1400 stupňů, kdy každý rok vzniká 3x více CO2 než z celé globální letecké dopravy. Ale o tom se taktně taky mlčí... obětní beránek byl již vybrán - osobní automobily a s nimi celý průmysl zaměstnávající přes 12 miliónů lidí v Evropě.
Avatar - CHerokee
4. 2. 2020 23:43
Re: Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
Přesně tak. Němci co mohli, tak už zapřáhli. řadu let mají vyrovnaný nebo přebytkový rozpočet. To u nás se i v době prosperity zadlužujeme.
4. 2. 2020 23:18
začít s náklaďáky
Proč se furt trefují do osobáků, když největší emise mají náklaďáky, autobusy atd. (to nepočítejme lodě, lokomotivy, buldozery atd...). Ať všechny tyhle mašiny začnou jezdit na elektřinu a pak ať se začnou řešit SUV a nebo limuzíny. A měli by začít u sebe, ať si vozí tihle chytrolíni v Bruselu či v Německu zadky v malých elektromobilech a přesunují se po elektrifikované železnici!!! A né si vymýšlet, jak SUV moc žerou a jsou to zabijáci... Myslím, že je furt lepší trefit chodce (myslím pro toho chodce) moderním SUV než jakýmkoliv dvacet let starým osobákem...
Avatar - Barrichello
4. 2. 2020 22:55
Re: Už i politici vědí...
Eletromobilita je nesmysl stejně jako větrníky a soláry. Funguje to jen v pár zemích kde fouká a hodně svítí a je to nestabilní zdroj. A EV auta je podvod, na jejich výrobu, na výrobu baterek a dobíječek, wallboxů atd a následnou recyklaci padne tolik surovin a vypustí se tolik CO2, že je to nesmysl...Jen byznys.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2020 22:52
Re: Už i politici vědí...
ono se to sesype, dej tomu čas. Čína tomu pomůže.... spadne to jak domek z karet
Avatar - Barrichello
4. 2. 2020 22:49
Re: .... zbytečně složité....
další komunista co chce omezovat výkon :-)
Avatar - Barrichello
4. 2. 2020 22:48
Re: .... zbytečně složité....
Nemá to smysl, postav si stan na louce a ušetříš emise vo*e
Avatar - Barrichello
4. 2. 2020 22:48
Re: .... zbytečně složité....
Klasická otázka, kdy jdeš před čínsku, uzbeckou, brazilskou atd ambasádu s transparentem kdy jdeš dělat anketu na instáč že 6x ročně lítat do Dubaje už není moderní???
Avatar - Barrichello
4. 2. 2020 22:46
Re: .... zbytečně složité....
tady je to samej ekobolševik a neomarxista, ztracená Evropa
Avatar - Barrichello
4. 2. 2020 22:44
Re: Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
S úpadkem číny moc dlouho v přebytku nebudou a německé firmy začínají propouštět nebo miminálně nepřijímat nové lidi. Jak kde.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2020 22:42
Re: Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
o prachy jde v zeleném byznysu až na prvním místě :-) Záchrana planety je pouhý žvást pro tupé ovce.
4. 2. 2020 21:56
Re: .... zbytečně složité....
Omezit výkon, spotřebu, rychlost. Cokoliv bude fungovat. Když se člověk oprosti od své přirozené nenazranosti, zjisti, ze by v pohodě mohl existovat s autem o výkonu cca 100-130 hp.
Avatar - xxc
4. 2. 2020 21:38
Re: .... zbytečně složité....
preco obmedzovat vykon? co ked niekto vie urobit vykonnejsi motor s mensimi emisiami? :-)
Avatar - xxc
4. 2. 2020 21:35
Re: Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
Nemci na to v pohode maju, maju rozpocet v prebytku :-) Keby vsade na svete tak dobre bolo a najvacsi problem by bol ekologia (co aj moze byt).
Avatar - palix
4. 2. 2020 21:19
Re: .... zbytečně složité....
Objem by som neobmedzoval. Mal by sa obmedziť výkon, emisie... Nie každý výrobca robí turbomotory. Pri atmosfére je potrebný vyšší objem - zároveň ak sú výkon, emisie... porovnateľné s menším turbo motorom bolo by to v pohode. Aj hybridná Toyota má 1,8 / 2,0L...
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2020 21:05
Velká a těžká auta?
Nejsou náhodou elektromobily výrazně těžší???
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2020 21:03
Re: Už i politici vědí...
Právě že elektromobilita řešení není. Je to jen slepá ulička, která bude hodně bolet.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2020 21:00
Re: EV auta se neprosadí tržně
No, nejsem si jistý, jestli tak trochu všechny plasty na prodlužovacích kabelech nejsou tak trochu ropným produktem...
4. 2. 2020 20:59
Re: Už i politici vědí...
Elektromobilita je možná mizerné řešení, ale zjevně zatím nejlepší, které máme k dispozici...
4. 2. 2020 20:56
Re: .... zbytečně složité....
Bydlení produkuje emise? Nepochybně - ale má to jistý smysl...
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2020 20:56
Re: .... zbytečně složité....
Ok, pak se omlouvám. :yes:
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2020 20:56
Re: .... zbytečně složité....
Podle mě jediná spravedlivá cesta je vytáhnout hlavu z *** a přestat zakazovat, nařizovat a diktovat co je a co není správné.

Někdo jezdí na kole, běhá, chodí, a má 5,7 HEMI pro radost, se kterým najede 10 tis. km/rok.
Někdo druhý jezdí autem i pro noviny a najede 50 tis. km/rok s nějakým usopleným trojhrnkem... Kdo vypustí více emisí???

Ne, regulace je jasná, z PHM platíme spotřební daň.
4. 2. 2020 20:55
Re: .... zbytečně složité....
Zkus mi Karle vyvrátit, ze je klima hodně v pr...
a samozřejmě, uskrovnit se budeme muset všichni. Včetně me a tebe.
Avatar - _Karel_
4. 2. 2020 20:53
Re: .... zbytečně složité....
To byla IRONIE
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2020 20:49
Re: .... zbytečně složité....
Omezil bych bydlení na 2+1 max 60 m2. Průměrné rodině s jedním dítětem to musí stačit...

Bože, vzpamatuj se... :-!
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2020 20:47
Už i politici vědí...
...že elektromobilita je pouhým snem pár zelených ekofašistických organizací. Jako taková nemůže fungovat. Jenže pokud nebude fungovat, tak západní průmysl je v podstatě v pasti. Tak se snaží vymyslet, jak pokřivit volný trh tak, aby se to tady nesesypalo jako domeček z karet.

Doba absurdních, nesmyslných a nepochopitelných nařízení přichází. Jediné, co může těšit, že UK kde je podíl vylízaných ekofašistů ještě vyšší než jinde, už se vydala do černého otvoru sama dobrovolně jako první.
Avatar - WinDiesel
4. 2. 2020 19:47
Re: zdražit
tady je problém že EV nelze vyrobit levně …..
Avatar - WinDiesel
4. 2. 2020 19:46
Re: .... zbytečně složité....
Dneska sis nevzal prášky co, wole? Podle toho vypadají twoje wejšplechty.
Avatar - WinDiesel
4. 2. 2020 19:44
Re: .... zbytečně složité....
Zdálo se mi že jsi wůl ….. a jo, jsi
Ty jsi komár že chceš zakazovat? U komanče bych to pochopil wole.
Avatar - WinDiesel
4. 2. 2020 19:41
Re: Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
na nelegální migranty jde 28 000 000 000 Euro ročně, přijde ti to málo, a kde na to vzít?
4. 2. 2020 19:07
Re: .... zbytečně složité....
Treba sa zobudit do reality, drviva vecsina SUV vazi pod 2 tony. A nezabudni zacat zase s tym, co ty povazujes za SUV.
Avatar - _Karel_
4. 2. 2020 18:47
Re: .... zbytečně složité....
:yes: Souhlas. Tak stejně bych omezil objem motoru na max. 1,5l, v běžně velkých autech to musí každému stačit a není pochyb, že to žere míň. Je nesmysl jezdit s velkými motory v rámci svojí osobní prezentace.
:D
4. 2. 2020 18:25
Re: .... zbytečně složité....
nevím. asi je zbytečné aby jeden člověk jezdil ve 2,5 tunovém SUV v rámci svojí osobní prezentace...
4. 2. 2020 18:24
Re: .... zbytečně složité....
když není problém řešit např. červenou naftu tak by neměl být problém ani s tímhle. např. živnostenské oprávnění atd.
4. 2. 2020 18:02
Re: .... zbytečně složité....
A kto bude urcovat, co je prilis velke,tazke zrave? Ja sa pri podobnych diskusiach pytam, kde tito mamrdi nechali MPV? Zavedieme povolenky podla poctu deti v domacnosti, alebo to budeme riesit ako? Ano mam "velke" SUV, ktoreho vaha je porovnatelna alebo nizsia nez sedan premiovej triedy. Spotrebu mam o par deci vyssiu nez auta s trojvalcom. Takze ako chces riesit nejaku univerzalnost?
4. 2. 2020 17:57
Re: .... zbytečně složité....
.... A co uděláš s lidmi kteří ten pick-up reálně potřebují? Bude to schvalovat nějaký uliční výbor? ;-)
4. 2. 2020 17:53
Re: .... zbytečně složité....
podle mého jediná spravedlivá cesta je prostě určité automobily zakázat. příliš velké, příliš těžké, příliš žravé. protože praxe chceš pick-up co žere 20 na sto - tak zaplať pokutu a my ti to povolíme - to je jako ve středověku, kdy bohatému prošla snad i vražda...
4. 2. 2020 17:32
zdražit
a nenapadlo ji nechat cenu suv ček jak je a ostatní auta zlevnit? :-)
Avatar - KANKUNEN
4. 2. 2020 17:16
Re: Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
Že by velký malus a malý bonus. Jedná se o politiku, takže nic dobrého v tom nehledej.
4. 2. 2020 16:51
.... zbytečně složité....
Nejdřív divně nastaví emisní pokuty pro auta a pak to zase chtějí řešit jiným (duplicitním) způsobem.... citace:" Je to složitější než se zdá, protože ten limit 95 g CO2 na kilometr platí jen pro auto s provozní hmotností 1380 kg. Každých 30 kg pod znamená gram dolů, nad gram nahoru. Takže lehká Škoda Fabia 1.0 MPI 44 kW je penalizována za cokoliv nad 82,53 g/km, kdežto těžký Superb 2.0 TDI 110 kW s automatem může bezplatně vypouštět až 99 gramů. Proto emisní pokuta za nejlevnější fabii je 59.968 Kč a za manažerský superb jen 4902 Kč. Zkrátka sociální spravedlnost, ale naruby. "

https://www.auto.cz/…ejsi-auta-131380

prostě to měli nechat natvrdo pro všechna auta a ať si s tím výrobci poradí jak chtějí.... někdo nižší hmotností vozů, někdo pokročilejší technologií....
Avatar - _Karel_
4. 2. 2020 16:35
Bulvár
To je zas chujovina, novináři.
Já teda čtu, že by ráda zdražila auta s vysokou spotřebou. Kdyby to byla např. hranice 10l, pak to budou zejména auta s benzínovými motory. Neboli pravděpodobněji projde X5 3,0D než 540i.
4. 2. 2020 16:30
EV auta se neprosadí tržně
... tak vám je nacpeme za každou cenu, ať chcete, nebo ne.

EV mají také ničivou klimatickou stopu a také ničivou ekonomickou stopu, jenom se o tom raději mlčí.

Pokud by ale Evropa opustila větrníky a soláry a uhelky a plynovky a rozvinula JE - to by bylo o něčem zcela jiném. Pak už jenom natahat biliony kabelů a miliony dobíječek ... no, nějak jsem se zasnil.

Co takhle vodík ?
4. 2. 2020 16:20
Re: Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
je takový problém si před napsáním komentáře k tématu něco zjistit? jak ze systému malusů a bonusů němci získají peníze na nemakačenka a neziskovky? a bonusová otázka: kolik peněz dává německo na nemakačenka a neziskovky a jaká část rozpočtu to je?
Avatar - CICERO
4. 2. 2020 16:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
4. 2. 2020 16:01
Hlavní cíl je stahovat prachy z lidí,
aby byly prachy na nemakačenka a neziskovky.