Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Omlazený Chrysler Pacifica ohromuje novou čtyřkolkou i technologickou výbavou

Značka Chrysler představila na chicagském autosalonu facelift populárního minivanu Pacifica, který přinesl kromě designových změn i novou technickou a technologickou výbavu.
Zpět na článek
8. 2. 2020 21:16
8. 2. 2020 21:18
8. 2. 2020 22:13
9. 2. 2020 13:15
9. 2. 2020 08:46
9. 2. 2020 15:12
9. 2. 2020 22:22
8. 2. 2020 18:02
jo to je ok
Tohle muzu. Po vsech tech SUV, nebo MPV typu mergl B, BMW active tourer, kde jen sedis vysoko jak tatar a mista pod 500 litru, tedy min jak v kratky oktavce, konecne neco co je hezky a prakticky. Tomuhle fandim.
Rozbalit vlákno
0
8. 2. 2020 18:44
Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
:'-(
Rozbalit vlákno
20
Avatar - wakantanka
8. 2. 2020 18:47
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Pokiaľ viem, tak len šedý dovoz.
8. 2. 2020 19:30
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Je to bohužel tak. Problém není ani tak v tom, že by se to nedalo sehnat (firem co to dovezou a zprostředkují přihlášení je celá řada), ale že pak i na spotřebák budete čekat několik týdnů. No a pak taky ten individuální dovoz bohužel leze do peněz.
Avatar - Barrichello
8. 2. 2020 21:06
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
všechno tu máš do 3 dnů Fedexem, do 10 dnů USPS, běžný spotřebák typu náplně, filtry, destičky drží Impexta, Simix atd skladem
8. 2. 2020 21:35
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Díly na Pacificu i další nejenom Chrysler auta prodávají v Česku běžně multidealeři FCA, kteří mají i potřebnou diagnostiku. Vozidla se do ČR vozí pouze šedým dovozem, většina ojetých aut jsou ale opravené bouračky.
Avatar - Barrichello
8. 2. 2020 22:04
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
no jsou to aukce no. Záleží jak moc je to bouraný, někdy je to jen nárazník a světla....
8. 2. 2020 23:07
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Tohleto vy tvrdíte vždycky. Já mám bohužel informace jiné. Třeba blbý destičky na Mustanga se musely objednávat z Ameriky jen proto, že šlo o motorizaci 4.0 V6, která se v Evropě neprodává. A čekací doba na díl 2 měsíce+ bohužel není zcela neobvyklá ani u některých verzí Jeepů, které se tu oficiálně prodávají.

Já mám americký auta rád a klidně bych zaplatil i za ten individuální dovoz, ale tohle je pro mě killer. Navíc teď vedou US s Evropou obchodní válku, což dostupnost toho zboží může taky ovlivnit. Prostě, když to má sklady v Evropě, mám větší klid, i když vím, že Francouzi a Italové taky dokážou leccos nemít.
Avatar - Barrichello
10. 2. 2020 14:09
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Mustang 4,0 V6 je tuctovka, které jsou v Evropě tisíce kusů, když pominu kdo si tu vydechlinu může koupit tak pak destičky musí mít všude, v USA www.rockauto.com vám to sem pošle nejrychlejší dopravou za 3 dny. Nikdy sem neměl s díly problém, dýl jak 14 dní sem na nanic nečekal a to mam ameriky 16 let.

Když překonám lenost, hodím ti sem kdo má destičky na 4,0 V6 skladem v ČR, budeš zírat
Avatar - Barrichello
10. 2. 2020 14:16
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Trvalo mi to přesně 2 minuty
https://www.automobilovedily24.cz/textar/7681274

Když budu hledat dalších 5, hodím ti sem 30 odkazů kde jsou skladem v r, Je docela blbý neumět používat internet v roce 2020.

Na jaké Jeepy že nemáš díly?
Hod mi to sem....
8. 2. 2020 19:52
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Je to škoda, podobných áut je na trhu minimum, resp. s poriadnejším motorom prakticky žiadne. A Espace alebo toto za podobnú cenu...je to na pováženie. Ešte tak poľudštené mikrobusy, ale do nich musí človek šplhať ako do nákladiaku.
Podľa fotiek ma trochu vydesila vnútorná šírka, vzhľadom na vonkajšie rozmery mi príde až divné, že sa dozadu nevojdú tri rovnocenné sedadlá vedľa seba.
8. 2. 2020 20:00
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Šířka je dostatečná a větší než např. v Sharanu nebo Espace. Ale je to jiná koncepce. Takhle jsou koncipovaný všechny americký Vany. Ve druhé řadě mají 2 prostorná křesla a až ve třetí řadě jsou 3 místa. A za nimi je ještě velký zavazadlový prostor. Navíc sedadla ve 2 a třetí řadě jsou sklopitelná do podlahy.
8. 2. 2020 20:32
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Mno tohle je velká otázka.... To auto má 5,1 metru, a podle fotek se zdá, že při zvednutí třetí řady sedaček je kufr sice větší, než u evropských sedmimístných modelů, ale na převoz třeba pětičlenné rodiny na dovolenou furt žádná sláva. A když se tři děti dají dát do druhé řady, to je jiná, to je pak ten kufr naprosto luxusní. Jenže, standardně je Pacifica ve 2. řadě jen s dvěma místy. Dá se sice objednat třímístná lavice, kam se asi tři dětské sedačky vejdou, ale plnohodnotné řešení, jako má třeba Espace (s třema Isofixama) nebo S-Max, se třema nezávislýma sedadlama, byť to prostřední bez Isofixu, to pořád není, a dá se tak možná paradoxně říct, že pro pětičlennou rodinu využívají ty evropská MPV dostupný prostor lépe. Pro čtyři děti to je samozřejmě jiná písnička, tam už se z evropských aut chytá jedině Véčko.

Ale jinak, kdyby se to tady prodávalo, určitě bych to pro naši pětičlenou rodinu zvažoval.
8. 2. 2020 20:38
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Pacifica je širší než evropské MPV, takže pokud tam jde objednat lavice pro 3 cestující, tak v ní musí být víc místa než u evropské konkurence.

Pokud jde o tohle 2+2+3 uspořádání, tak jasně, má to svoje nevýhody, ale v USA je to oblíbené a asi je to koncipované tak aby v tom jezdily pohodlně víc než 5člené rodiny.
8. 2. 2020 20:43
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
No koukněte na ty fotky interiérů, v třímístné druhé řadě je prostřední místo jednoznačně užší a určitě nemá Isofix. Je to škoda, to auto je skutečně o 14 cm širší, než třeba ten Espace.
10. 2. 2020 11:46
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Tak jsem si našel tu 2+3+3 variantu a prostor v druhé řadě je podle mě královský a rozhodně větší než v Espace/Sharan/Galaxy.
Avatar - simon_sez
9. 2. 2020 14:53
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Mne sa tieto 'americke' mpv-cka veľmi páčia, len usporiadanie 2+2+3 je pre mňa nepoužiteľné. :-|
8. 2. 2020 20:27
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Za mě je to velká škoda, že se v EU neprodává oficiálně. Takhle velkoryse pojatý rodinný auto tady vůbec v nabídce není, když nepočítám dodávky.
Avatar - Barrichello
8. 2. 2020 21:29
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
https://www.sauto.cz/…acifica/18580026?…

https://www.sauto.cz/…acifica/18295320?…

Můžete vyrazit nakupovat, kdo Vám brání

Ojetá jde sehnat za 600 táců https://www.sauto.cz/…acifica/18536182?…
9. 2. 2020 11:51
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Tak si pohrávám s myšlenkou, jestli by po fúzi FCA a PSA nemohl Pacificu prodávat v EU Opel místo Zafiry. Jasně, penězma je to někde jinde, ale podle mýho by oproti US verzi potřebovala jen minimum změn a zákazníky by si to podle mě nějaký našlo. Navíc designově mi Pacifica poslední Zafiru připomíná.
9. 2. 2020 19:40
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Ano prodává, kupovali jsme novou před pár měsíci u Simixu, vše vyřízeno během pár dní.
Avatar - Barrichello
10. 2. 2020 15:29
Re: Tak predáva sa to v Čechách alebo nie?
Tak se to dělá když to někdo opravdu chce. :yes:
8. 2. 2020 19:28
To jsou zase perly
Tak za prvé, AWD v tomto segmentu unikátní rozhodně není, a třeba Toyota Sienna to má už léta. Za druhé nevím, kde redakce vzala, že je to zadokolka, tyhle auta mají všechny náhon na přední kola, cokoli jiného by taky u rodinné krabice byla pěkná blbost.

No a za třetí, bohužel se to tady neprodává, protože by se možná musely evropské automobilky začít učit, jak má vypadat pořádné auto pro vícečlennou rodinu.
Rozbalit vlákno
7
8. 2. 2020 19:53
Re: To jsou zase perly
To nevieš, že európsky rodinný ideál má byť po správnosti SUV? :D ;-)
Avatar - CICERO
8. 2. 2020 20:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
8. 2. 2020 20:40
Re: To jsou zase perly
Použitelných SUV pro rodiny s třemi nebo více dětmi mnoho není a není to třeba ani Kodiaq. Ale když se ještě vrátím k tomu AWD, to je sice hezký, ale pokud člověk nebydlí na horách, je otázka, zda to je v rodinným korábu vůbec žádoucí. AWD totiž většinou pořád znamená pořádně tlustej tunel uprostřed, což zbytečně ubírá na pohodlí třetímu dítěti co sedí uprostřed, nedá se tam dát něco delšího na podlahu, nehledě na to, že když tam ten tunel není, tak všechny děti mohou pohodlně nastupovat ze strany od silnice a klidně se při tom i překročit. Leda by to AWD bylo nějaké takové s elektromotorem na zadní nápravě jako má RAV 4, to na občasnou lepší trakci na sněhu úplně stačí a místo ve druhé řadě neubírá.
Avatar - _beta
8. 2. 2020 20:43
Re: To jsou zase perly
Kolega si zjavne robil prču.
Avatar - Beefcake
9. 2. 2020 22:43
Re: To jsou zase perly
"AWD totiž většinou pořád znamená pořádně tlustej tunel uprostřed" - nastastie iba "vacsinou" :)
Avatar - Barrichello
8. 2. 2020 21:10
Re: To jsou zase perly
Vozí to sem x firem včetně záruky, není vůbec problém si to sem koupit.
Avatar - Emel
8. 2. 2020 21:30
Re: To jsou zase perly
Myslím, že nejde o AWD ano/ne, ale o kvalitu toho AWD.
8. 2. 2020 21:16
spotreba
mel jsem moznost ridit Pacificu Hybrid rocnik 2018 po Kanade, a s tim autem se da pohodlne jezdit dalky okolo 7 litru, je to velkej rodinnej korab kde se pohodlne odveze 6 lidi, naprosto napohodu se me sedelo i v 3 rade a to i diky vetsimu naklonu sedaku, takze lidi s delsima nohama tam tolik nebudou trpet, mam 182cm, tady u toho auta by se Evropske automobilky meli ucit jak se dela velke rodinne auto, ne ty parodie co tu predvadi na tema rodinne auto, je velka skoda ze tohle auto se ofiko v Evrope neprodava, jiste by si naslo sve zakazniky
Rozbalit vlákno
5
8. 2. 2020 21:18
Re: spotreba
Myslím, že s tím tunelem máš úplně zbytečnou starost. Ta dvojitá rovná podlaha je tak vysoká, že tunel na kardanku obsáhne úplně v pohodě (a odhaduju, že ještě s výškovou rezervou)! :-)
8. 2. 2020 22:13
Re: spotreba
Hele, mě vynech! Já po vanu rozhodně netoužím! :-[] :-[] :-[]
9. 2. 2020 13:15
Re: spotreba
ja nekde pisu ze me neco brani? a odkazy na dovezena auta ktera nejsou hybrid postujes copy-paste proc? pokud bych si ho chtel koupit tak si ho dovezu sam a bez zbytecnych prirazek dovozcum v radu nad pul milionu korun ;-)
Avatar - Barrichello
10. 2. 2020 14:11
Re: spotreba
Sám rovná se bez záruky , nutno vyřídit všechny papíry, celnici atd a 500 neušetříš ani omylem, budeš rád když 250 za srovnatelnou výbavu....
9. 2. 2020 08:46
Toto v. EV
Je třeba dodat, že za cenu nesmyslného a pidi EV lze pořídit tento nádherný kočár.
Rozbalit vlákno
3
9. 2. 2020 10:22
Re: Toto v. EV
Tak si ten EV nekupuj ty trúbka...
9. 2. 2020 15:12
Re: Toto v. EV
Daně, dotace, zákazy - to je nesmyslná politika Bruselu, která nás nutí kupovat EV.
Avatar - Beefcake
9. 2. 2020 22:21
Re: Toto v. EV
Slusny matros.
Takze dotacie nafty nutia ludi kupovat dizle ?
Avatar - Beefcake
9. 2. 2020 22:22
AWD
Takze v titulke uzasny pohon 4 kolies a v clanku o tom jedna v podstate nic nehovoriaca veta ?
Ide o toto ? " eAWD integrates an electric motor on the rear axle, which allows for gaining all-wheel drive without a direct connection between the front and rear wheels."
Alebo ide v skutocnosti len o "The 2020 Chrysler Pacifica's New AWD System Can Go Full RWD" ? 2020 nech vas nepletie.
Aspon, ze tu je to lepsie popisane: https://www.thedrive.com/…-can-go-full-rwd
https://www.motortrend.com/…rst-look-review/
Bezna vec.
Rozbalit vlákno
0