Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford omezuje produkci Fiesty. Kvůli nízkému zájmu zákazníků

Ford Fiesta sice nadále patří mezi nejprodávanější automobily v Evropě. Jeho evropské prodeje ale loni meziročně klesly o významných 15 %.
Zpět na článek
14. 2. 2020 16:02
14. 2. 2020 17:10
14. 2. 2020 20:13
15. 2. 2020 12:04
Avatar - CICERO
14. 2. 2020 16:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
14. 2. 2020 16:02
Doufam
Že se fiestě bude dařit. Je to perfektně odladěné supermini. Jízdní topka segmentu B.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ja Prvni 123
15. 2. 2020 21:16
Re: Doufam
Jo, ale přišla o normální motory...
Avatar - xxc
14. 2. 2020 16:07
sen kazdej automobilky
Predavaju draho, predavaju relativne vela a ani nemusia vyrabat kazdy den v tyzdni. Este aj usetria na robotnikoch :-)
Rozbalit vlákno
0
14. 2. 2020 16:52
nikto normálny si Ford nekúpi
1. Drahé
2. Infotaiment nie je lokalizovaný.
3. Slabá záruka
4. Neuznávanie zaručených oprav.
5. Výrobca nemá zastúpenie u nás.

Ford nebrať.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - 3_diamanty
14. 2. 2020 17:13
Re: nikto normálny si Ford nekúpi
za mna su fordy u nas hlavne predrazene... ked vidim tie ceny fiesty tak sa niet comu cudovat ze u nas tieto auta skratka uz nevidno .. pritom este predosla fiesta je fakt skoro vsade ... ci je to skutocne len o cene alebo co .. to fakt neviem ... kazdopadne novu fiestu nestretnem jak je rok dlhy.... to skor u nas stretnem rr wraith .. a to uz je co povedat...

ale inak podobne ako fiesta dopadla aj panda u nas.. kym ta predosla panda bola trhak a na kazdom rohu tak tu novu pandu uz tiez vidim velmi malo... ale predsa len oproti fieste je aspon sem tam este na cestach viditelna.... ale uz to tiez nie je ono...
14. 2. 2020 17:14
Re: nikto normálny si Ford nekúpi
A prečo?
Avatar - CICERO
14. 2. 2020 18:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
14. 2. 2020 17:26
Re: nikto normálny si Ford nekúpi
Můj úterní pivní kamarád- přijímací technik- ten by ti to vymluvil :-). Vedl jsem s ním milion debat na toto téma.
14. 2. 2020 17:39
Re: nikto normálny si Ford nekúpi
Tiež mám negatívnu skúsenosť s Fordom . Predražený servis (výmena oleja na Fiestu drahšia ako na Passat) ,nekvalitné spracovanie ,arogantný technik - pochopil som význam slov mechanik od Forda .Pri stažnostiach mi bolo povedané,že čo chcem,že to predsa nie je Volvo . Ford never more!
14. 2. 2020 18:05
Re: Re: nikto normálny si Ford nekúpi
Ok. Ja mám s fordem tedy dobrou zkušenost.
Avatar - CICERO
14. 2. 2020 18:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
14. 2. 2020 19:13
Re: Re: nikto normálny si Ford nekúpi
Možno má Ford v Čechách lepší prístup k zákaznikom .
Avatar - Ozzman
14. 2. 2020 19:44
Re: nikto normálny si Ford nekúpi
Je to dealer od dealeara, mám špatnou i dobrou zkušenost s více auty a asi pěti servisy FordČR , zastoupení Ford ČR příšerné, ale když se nenecháš umlčet, nějak se to vyřeší, reklamaci uznali, spíše problém s náhradním autem a dlouhou čekačkou na součástky.

Ta auta za to nemohou, až na jeden specifický problém nám slouží léta dobře.
Avatar - Ozzman
14. 2. 2020 19:42
Re: nikto normálny si Ford nekúpi
1. V porovnání s čím drahé? S Dacií ano, s VW ne
2. Infotainment je v češtině od SYNC3.. chápu, že pro východní kmeny je to řeč nesrozumitelná :D
3. 5 let a tuším 100-120 tisíc km standart (dříve nebývala, v 2019 jsme ji získali automaticky k autu)
4. Reklamovali jsme 1x v záruce a uznáno, přístup zastoupení kontroverzní k dalším nadstandartním službám
5. Na slovensku není Ford? Aha...
15. 2. 2020 09:17
Re: nikto normálny si Ford nekúpi
A takhle budeš psát o všech automobilkách? S příchodem elektroaut a všemožných zákazů budou mít problémy skoro všichni. I tady se už psalo o Daimleru a Nissanu. A ještě větší problém bude mít naše země.
Avatar - 3_diamanty
14. 2. 2020 17:10
ako ok
viem ze nas trh nie je zrovna smerodajny co sa fordu v eu tyka... ale fakt ze som novu fiestu videl 1 krat za dva roky odkedy prisla na trh urcite nie je nahoda... pritom ten faceliftovany yaris novy swift alebo take clio vidim denne x-krat... uz aj uplne novy P208 som videl aspon 3 krat.... len ta fiesta ( ktora je uz na trhu 2 roky ) akoby sa pod zem prepadla... ale na druhej strane u nas v strednej eu kde za cenu fiesty mame ceed sa asi ani nie je comu cudovat ze u nas uz ford "dohral" ...
Rozbalit vlákno
0
14. 2. 2020 17:42
Myslim ze
koronavirus a cinska ekonomika odstrihne automobilkam podstatne viac modelov, ako by sme si dnes mysleli. Automobilky cakaju obrovske straty.
Rozbalit vlákno
1
14. 2. 2020 18:06
"Kdo chtěl víc,...
....nemá nic!" (resp. má ještě míň). Tímto klasickým zvoláním z dílny Divadla Járy Cimrmana (je to ze scény, kdy si princ Jasoň přeje dofouknout "ňadra dmoucí" princezny Zlatovlásky) by se dala přesně zhodnotit snaha Fordu o zvýšení ziskovosti řady Fiesta. Přišel tedy nikoliv se zcela novou generací, ale jen s výraznou modernizací (čímž uspořil náklady), zároveň ale brutálně zvýšil její ceny. A výsledek se dostavil, protože zákazníci nejsou žádní blbci! :D
Rozbalit vlákno
5
Avatar - miromen
14. 2. 2020 18:42
Re: "Kdo chtěl víc,...
Jo zakaznici nejsou blby, zřejmě tva uroveň, když se musi omezit vyroba nejlepšiho auta segmentu.

A tohle je taky pěkně hloupa myšlenka...
" Přišel tedy nikoliv se zcela novou generací, ale jen s výraznou modernizací (čímž uspořil náklady), zároveň ale brutálně zvýšil její ceny."
14. 2. 2020 19:05
Re: "Kdo chtěl víc,...
Jo Pepo, vsichni jsou blbci jenom ty jsi letadlo!
Avatar - miromen
14. 2. 2020 19:11
Re: "Kdo chtěl víc,...
Jsem rad, že to viš. :yes:
14. 2. 2020 19:07
Re: "Kdo chtěl víc,...
Ale já přece vůbec nepopírám, že je to "pěkně blbá myšlenka". Tuto kritiku ale adresuj vedení Fordu, nikoliv mě, já si takto stupidní prodejní strategii nevymyslel! ;-)
Avatar - miromen
14. 2. 2020 19:12
Re: "Kdo chtěl víc,...
Tak ještě, že to nepopiraš.
15. 2. 2020 12:04
reaguješ na mna?
Načo?
Samozrejme som písal o Slovensku, kde naozaj Ford nemá zastúpenie - autá predáva cez nejakú obskúrnu s.r.o., nemá lokalizáciu do slovenčiny, neuznáva záruky, minimum predajcov, a autá má so slabým výberom a jednoznačne drahšie ako VW.

Ako je to v Česku skutočne netuším. Možno lepšie. Možno nie.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ja Prvni 123
15. 2. 2020 21:21
Myslíte, že si někdo, aspoň na chvilku, připustil, že to je
Myslíte, že si někdo, aspoň na chvilku, připustil, že to je motorama?

Fiesta je auto pro specifickou skupinu zákazníků... a ti chtějí spolehlivý a dlouhověký čtyřválec, třepající tříválce prostě nechtějí kupovat.
Rozbalit vlákno
0
16. 2. 2020 02:35
Pro koho je Fiesta?
Není praktická - vstup do kufru snad už menší a užší udělat nemohli. Uvnitř malá. Motory, no nevím. Za cenu základní Fiesty (340 tisíc) se dá sehnat třeba Dacie Duster, dokonce v této ceně už i na LPG. FIesta je prostě předražená.
Rozbalit vlákno
0