Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak se žije 91letému řidiči: V klidu, předvídat a kousek štěstí

Má recept na miliony kilometrů bez nehod za volantem všech možných vozidel od osobáků přes náklaďáky a autobusy až k autojeřábům. Za jejich volanty usedal celý život jako profesionální řidič dnes 91letý Miroslav Řepa z Brna.
Zpět na článek
23. 2. 2020 13:15
23. 2. 2020 23:15
23. 2. 2020 12:35
91 letý řidič
Tak přeji hodně štěstí na cestách a doufám že netrumfne mého pradědu, který řídil do 96 let v Litvínově
Rozbalit vlákno
3
Avatar - white label
23. 2. 2020 23:28
Re: 91 letý řidič
Tak tady už jen zbývá doufat, že nezemřel při dopravní nehodě (vlastní vinou).
P.S. Sorry za ten "černý humor".
24. 2. 2020 14:11
Re: 91 letý řidič
Umřel v klidu. Nevím proč by mi měl vadit "černý humor" :-)
Avatar - white label
24. 2. 2020 21:12
Re: 91 letý řidič
Někdo je na to citlivý...
P.S. Moje prababička se narodila v r. 1899 a zemřela (bez řidičáku) v r. 2000, dá se říct, že se prožila přes tři století.
Rád jsem z ní tahal osobní zážitky z období Rakousko-Uherska apod.
23. 2. 2020 13:15
old boy
Pro pana stesticko a pro nas rychle reakce, predvidavost a pevne nervy
Rozbalit vlákno
0
23. 2. 2020 13:45
91 letý řidič
Kdyby měl pan autor zájem (dodal bych mu spojení pro zajímavé vyprávění a zkušenosti), v Praze je pouze přesně o dva měsíce mladší, tedy taky skoro 91 letý řidič (profesionální hudebník) Miroslav Janda, který celý život jezdil po celé Evropě a jezdí dodnes v pohodě! Troufám si tvrdit, že jeho prvenství spočívá v tom, že si vloni koupil své poslední auto - nový černý mercedes - se slovy a toto je moje poslední 76 (sedmdesátéšesté) auto!!! Jinak dodávám, že nikdy nebyl havarijně pojištěn a když jsem se ho zeptal, proč si ta drahá auta nepojišťoval, tak odpověděl "Já nebourám" :-) A opravdu nikdy neboural, pouze prý to někdo do něj zezadu nedobrzdil, když stál na křižovatce na červenou. :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
23. 2. 2020 21:01
91 letý řidič
Pán z Komárova není sám kdo v 91 letech řídí. Můj tatínek ročník 1928 řídí také a byli vlastně sousedé, neboť celý produktivní život bydlel v Brně Černovicích. Na důchod se odstěhoval na chalupu a tak brázdí silnice na okrese Brno-venkov, ale zná dobře Brno, takže žádný problém :*) Znám mnohem mladší řidiče, kteří si do Brna netroufnou.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
23. 2. 2020 23:15
klobuk dole
klobuk dole v takom veku este jazdit.... pan je velky frajer

cisto teoreticky-vedecky povrava sa ze organizmus je nastaveny zhruba dozit sa az 120 rokov... a je len na nas ako dokladne tuto sancu vyuzijeme a ako to ovplyvnime ( stravou... zivotospravou.. cvicenim... myslenim... prostredim... a pod ) ... samozrejme niektore veci proste nejde ovplyvnit ( genetika a pod ) ...

takze prajem este vela stastnych kilometrov :yes:

PS: pri terajsom zhodne strese pracovnom nasadeni a pri tejto sialenej dobe a tempe ake nas ovlada budem rad ked sa aspon toho dochodku vobec dozijem 8-s
Rozbalit vlákno
0
23. 2. 2020 23:36
řidič 91 let
V Kroměříži jezdí pán, a pokud se nemýlím, tak je mu 96let. Do 92let stále pracoval.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - white label
24. 2. 2020 21:08
Re: řidič 91 let
Kroměříž a Opava je tradičně plná zajímavých lidí... ;-)