Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Opel Corsa 1.5 CDTI vs. Renault Clio Blue dCi 115 – Těžká volba mezi diesely

Segment malých automobilů se v minulém roce rozrostl o několik zajímavých modelů, které je stále obtížnější mezi sebou srovnávat. Rozdíly jsou totiž často minimální.
Zpět na článek
Avatar - Dany
10. 3. 2020 09:08
Re: Samozřejmě diesel!
Jeden z prvých. Tak v tom bude celý pes zakopaný :-!
Avatar - Dany
10. 3. 2020 08:54
Re: Re: Opel Corsa
Ľudia to už majú v tvojom podvedomí :D
10. 3. 2020 02:42
Re: Re: Opel Corsa
pozri Janobike 2000w, s kuponom ktory sa da vygooglit sa predava za cenu 750-850eur z EU skladu bangood. ja to mam a spoko
9. 3. 2020 08:28
Re: Renault dospel
Fakt máš problém čítať s porozumením. Skús viackrát a pomalšie. :)
8. 3. 2020 10:57
Re: Co mě překvapuje
To možná zanfunguje u nového auta s GAPem. Ale jakmile auto bude trošičku jeté nebo bez GAPu, pojišťovně vyjde kalkulace ťukance jako totálka na odpis. Ekologie v praxi.
8. 3. 2020 10:54
Re: Těžká volba?
Samozřejmě toho může být víc. Ale jak se říká, peníze jsou až na prvním místě. Podobné to bylo v Belgii, kde byl podíl dieselů nejvyšší. Snížili daňové zvýhodnění nafty (nezrušili jej úplně, pouze jej snížili) a už se tam prodává více benzíňáků než dieselů.
Avatar - xxc
8. 3. 2020 09:39
Re: Renault dospel
Hlupak nepochopi, ani ked mu este raz napisem :-) Predpokladam par rokov ZS mate a nikde vas neposielam, pravdepodobne by to nepomohlo. Zase pokus o zbytocne hadky o nicom.
Avatar - Jaros71
8. 3. 2020 00:21
Re: U mne by rozhodl design
Škoda je usedlá a nudná?
Občas ano ale někomu to nevadí..a lidi si je kupují .
Design jiných aut je zajímavější a je aspoň na výběr.
208 a Corsa vypadají lépe než Fabia i Polo. Asi snad jen Ibiza je designem srovnatelná a pro mne i Fiesta.
Která navíc i nejlépe jezdí.
Avatar - Jaros71
8. 3. 2020 00:15
Re: B segment
Holt už to není bráška Grande Punta..to bylo rozměry super auto a Corsa na tom dřív dost vydělala.
208 je vzadu snížený prcek..s tim Opel už nic nenadělá. :no:
Ale design je pěkný u obou..Corsa i Clio vypadají dobře. :-)
Avatar - Jaros71
8. 3. 2020 00:10
Re: Re: Opel Corsa
Asi u těchto malých aut to vyjde dost nastejno..

Lepší volbou by bylo jedině jit do nové Fiesty nebo Pola. :-)
A ty jsou o pár tisíc dražší.
7. 3. 2020 21:28
Re: B segment
To je pravda. Ale napr. od Fiatu neviem, čo by som vedľa Clia alebo dvestoosmičky postavil. A čo taká Lada?
7. 3. 2020 21:20
Re: U mne by rozhodl design
Článok a debata je o P208 vs. Clio. Prečo sem serieš Škodu? Nie je o nej dosť článkov?
7. 3. 2020 21:17
Re: Renault dospel
Vráť sa do ZŠ a dotrénuj čítanie s pochopením... :-|
7. 3. 2020 21:14
Re: Z hľadiska dizajnu Clio
Nehovor. Aj tak ti neverím.
7. 3. 2020 21:14
Re: Nafta?
Homologizácia sa ešte nerobí pre celú EÚ enbloc?
7. 3. 2020 21:09
Re: Těžká volba?
Jejda, ty si fakt ťažký kaliber...
7. 3. 2020 21:08
Re: Těžká volba?
A prečo by nepatril? Dnešné autíčka tejto triedy dosahujú rozmery kompaktov z nedávnej minulosti, vo vnútornom priestore a jazdných vlastnostiach ich prekonávajú - prečo by teda nemohli byť aj náradím na mimomestské a diaľničné trasy? Tam už je nafta doma.
7. 3. 2020 21:05
Re: Re: Opel Corsa
Koki, ani po toľkých narážkach ti nedošlo, že s tebou nikto nediskutuje, len si z teba uťahujú?
7. 3. 2020 16:43
Re: Těžká volba?
Jestli to nebude i něčím jiným. Změnilo se toho trochu víc.
Avatar - xxc
7. 3. 2020 14:53
Re: Co mě překvapuje
Vyplatia totalku a vraj nebude stacit ani na opravu :-)
7. 3. 2020 14:23
U mne by rozhodl design
Jeden z prodejců vystavil novou Corsu v obchodním centru, kde jsem měl možnost si tuto novinku Opelu pořádně prohlédnout.
Nová Corsa má, jak je vidět i na společných fotografiích s Cliem, všechny aktuálně moderní prvky designu.
Jenže má smůlu v tom, že v reálu tyto prvky absolutně nefungují, jsou na karoserii dost podivně poskládané a Corsa vypadá strašně nudně, nebál bych se srovnání s tím, jak kdysi nudně vypadala korejská auta, i když se snažila o "modernu" ......
Celkem by mne zajímalo, jaké jméno nosí šéfdesignér Opelu a rád bych viděl jeho předchozí práce.
Clio působí vedle Corsy jako elegantní, hezké auto.
A hned si "přihřeji" i svou názorovou "polívčičku"....
Vzhledem k tomu, jak nudně a až fádně vypadají aktuální sériové modely VW, hlavně aktuální generace VW Polo, mám obavy o další vývoj škodovky... Oliver Stefani, aktuální šéfdesignér Škody, byl totiž designérem exteriérů u VW......
Konkrétním příkladem je budoucí Škoda Enyaq. Z nádherného původního konceptu elektrické Škody, který měl "díky" Kabaňovi kabát v duchu "italské módy", se stal těžkopádný "traktor" s černými "ozdobnými" prvky, které mají už několik let sériová auta a který na mne působí jako "vlhký sen" německého tunera.....
Velmi mi taky vadí, že Stefani porušil DNA škodovky, kterou nosily Spartaky a Octavie v padesátých a šedesátých letech a na kterou navázala moderní Octavia a další škodovácké modely. Stefani "zrušil" charakteristický "nos" na kapotě Enyaqu a nahradil jej nějakou prohlubní......
Škoda, že se Kabaň nevrátil do Škodovky.
Avatar - xxc
7. 3. 2020 08:57
Re: Renault dospel
"mňa je Clio ukážka, ako má vyzerať medzigeneračná evolúcia"
"(PSA) čo nová generácia, to úplne iné auto. Clio už také nie je."

Clio je tiez uplne nova platforma a nove auto, ziadna evolucia. Len vyzera podobne :-)
Avatar - xxc
7. 3. 2020 08:54
Re: Co mě překvapuje
Na to su asistenty, aby sa netuklo :-) Ale tukne sa aj tak. To je velka dilema nielen pri novych autach.
6. 3. 2020 21:53
Re: Co mě překvapuje
To jo, ale jak po 3 letech skončí GAP, bude ťukanec v podstatě totálka.
6. 3. 2020 21:47
Re: Renault dospel
Tvrdím niekde, že nie je nové?
6. 3. 2020 21:46
Re: Co mě překvapuje
Chce to prostě pořádnou pojistku, no. ;-\
6. 3. 2020 21:46
Re: Samozřejmě diesel!
Já taky,. Jenom kdyby tento jinak skvostný hot-hatch nekazila samořiditelná zadní náprava! Měl jsem možnost to auto pořádně vyzkoušet a na limitu jsem byl překvapen tou nejistotou a značnou nevyzpytatelností, jak se to auto chová... :-( Proč Renault nevyrábí ostrý Megane i s normální zadní nápravou? Mohl by být navíc i levnější a určitě by se prodával víc, než teď! :-(
6. 3. 2020 21:42
Re: B segment
Já mám u nové Corsy přesně ten stejný designový problém, jako u nové 208 - absurdně krátké zadní boční dveře (ve srovnání s těmi předními). To je fakt proporční tragédie, který jinak velmi pěkné designy těchto vozů hrozně sráží! :-( :-( :-( :no:
Avatar - xxc
6. 3. 2020 20:45
Re: Renault dospel
Clio je uplne nove, len tak nevyzera :-)
6. 3. 2020 20:41
Co mě překvapuje
Co se týče dieselů v malých autech, už je tu několik vláken. Ale cena náhradních dílů v malých autech, nad tím zůstává rozum stát. Ťukanec na předek (LED světla, nárazník, čelní sklo, plus pár dalších věcí) už je cca polovina ceny nového auta.
6. 3. 2020 20:37
Re: Těžká volba?
Bývávalo. Od doby, kdy Francie snížila daňové zvýhodnění nafty, podíl dieselů ve Francii razantně klesl. Aktuálně je někde kolem 30 %.
6. 3. 2020 20:33
Re: Nafta?
Souhlas, hned po přečtení nadpisu jsem se také hned podíval na SDA, kolik že se těch dieselů v malých autech prodá. Ale přiznám se, že jsem nečekal, že ta testovaná dieselová Corsa je jedna jediná.
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2020 20:26
Re: Těžká volba?
V tomhle s iuxedem taky nemůžu souhlasit, v některých částech Brna větším autem než subkompaktem (někam ke sloupu) po desáté večer nezaparkuješ, ani kdybys kroužil až do rána.
6. 3. 2020 19:58
Renault dospel
Corsa presne ukazuje, ako by 208 vyzerala bez všetkých tých wow prvkov ako i-Cockpit, 3D displej, tlačidlá á la klávesy, ale aj zaujímavé LED svetlá. Keď toto všetko dáte preč, stále máte zaujímavé auto, ale zároveň ničím výnimočné. Presne taká je Corsa a nemusí to byť vôbec na škodu, PSA spravilo super krok, pretože osobne poznám prípad, kde miesto Clia či 208 padla voľba na Corsu lebo dotyčný francúzskym autám neverí a je mu fuk komu dnes patrí Opel.

Osobne som bol z interiéru Corsy dosť sklamaný. Tvrdé plasty, dizajn prístrojovky už dnes mierne out, ale jazdí to fajn, čo by za to Fabia dala.

Pre mňa je Clio ukážka, ako má vyzerať medzigeneračná evolúcia. "Páči sa vám náš dizajn? Okej, ten veľmi nezmeníme a zameriame sa na to, kde sme zaostávali." Ten interiér je super, taký minimalistický, solídne spracovanie, pomaly začína pripomínať Mazdu. Musí byť ale vo vyššej výbave, aspoň teda Intens, inak sa tento dojem nedostaví.

Peugeot sa mi zdal trochu živší, ale aj tak by som si vybral Clio. Už teraz som presvedčený, že lepšie zostarne, prešlo si už fázou klavírového laku, ktorý je hneď zapatlaný a doškriabaný. Ale zároveň rozumiem prečo Auto roka vyhrala 208-ka. Stále ide cestou wow efektu, že čo nová generácia, to úplne iné auto. Clio už také nie je.
Avatar - Ozzman
6. 3. 2020 19:37
Re: Těžká volba?
Nesouhlasím s tím parkováním ve městě, v Praze je velikost B dost velká výhoda :D ono jde i o to, že mezi velká SUV už další velké auto nenapasujes. Já dnes po delší době vyrazil Mondeem a u obchodů jsem musel na konec parkoviště, s Bckem to narves i vedle ***a co parkuje křivé :D
Avatar - xxc
6. 3. 2020 19:30
Re: Re: Opel Corsa
To cabrio by mohlo byt zaujimave pri elektrickom pohone, lebo odpada hluk od motora a clovek moze byt vo vacsom kontakte s okolim. Novy Fiat 500e bude aj bez strechy, keby bola cena podobna ako u citiga, uprednostnim :-)

A je to pravda, ze pohyb ide do uzadia, ale zase auto je na cestovanie. Aj na kolobezke sa da prejst cele mesto a pri minime pohybu. Preto musim pridavat do denneho manazmentu aj chodzu a iny pohyb. Mozno zacnem behat :-)
Avatar - xxc
6. 3. 2020 19:23
Re: Těžká volba?
Praveze nie, ja mam v garazi aj trojfazovu zasuvku 16A a vedla vacsiu 32A. Pouzival som to asi iba na miesacku, ale vraj to ma kazdy doma tak.
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2020 18:59
Re: Těžká volba?
Že to tobě nedává smysl, ještě neznamená, že někomu jinému ne. Např. v minulém roce jsem bydlel v oblasti s kritickým nedostatkem parkovacích míst, ale o víkendech jsem lítal stovky km po dálnicích a okreskách. Klidně bych to jezdil béčkem v naftě, těch pár krátkých tras v týdnu by snad přežilo. Druhá věc je, zda najedu tolik, aby se to vyplatilo proti benzínu se spotřebou do 6 litrů, jakože asi ne, ale čím širší výběr, tím lepší.

A 20 km určitě stačí na vrácení šťávy do baterie.
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2020 18:47
Re: Těžká volba?
J, a prodlužku nataženou z paneláku...
6. 3. 2020 17:58
Re: Re: Re: Opel Corsa
Ok podělím. Doteď máme čtyřku a úplně bez problémů
6. 3. 2020 17:44
Re: Těžká volba?
No, já nejezdím s malým autem. Ale mluvil jsem o té pověře, že s dieselem musíš při každý jízdě najet buhví kolik desítek km aby to ta auto dlouhodobě mohlo fungovat. Moje zkušenost je jiná.
Avatar - Blue Sun
6. 3. 2020 17:32
Re: Těžká volba?
S malým autem za 7,5 litru? To jsou sakra těžké nohy.
Avatar - xxc
6. 3. 2020 17:23
Re: Re: Opel Corsa
Ani vo vesmíre som nebol a vraj je nekonečný. Vychádzam z článku. Aj som to spomínal v pôvodnom príspevku. Hádať sa ďalej nejdem, dokonca ja som ani nezačínal tému vŕzgania Renaultov. Ale ľudia to už majú v podvedomí :-) Inak tie zvukové fenomény som nevyskúmal, aj keď som sa snažil, proste to hučí, vibruje a vŕzga ako žiadne iné auto.
Avatar - lamal
6. 3. 2020 17:08
Re: Re: Opel Corsa
Tebe to treba vysvetlit ako na osobitke vzdy,... pokial si v cliu nesedel, nemozes vediet, ci je hlucne, alebo nie a teda nemozes vediet ani to, ze corsa je tiez hlucna pripadne PSA tj 208 ako sam tvrdis, ze sa nepolepsili... pretoze ak je clio velmi dobre odhlucnene, stale to moze znamenat, ze su tiche aj tieto PSA modely ako 208 a corsa...

vibrovanie, nie je vŕzganie, neviem co ti na tomto mam vysvetlit ? v tomto ponimani je vibrovanie odvodene od nedostatocneho tlmenia ´´sport´´ silentblokov/ulozeni motora a hrubeho chodu motora samotneho, tj frekvencia je odvodena od frekv spalovania a intenzita je omnoho vyssia ako pri beznych podmienkach - na co interier bezneho clia nie je stavany...
vŕzganie, ma povod zvukov v ohybe/trení plastov ci uz vplyvom krutenia karoserie, spatneho uchytenia, spracovania, zleho materialu, dizajnu, opotrebovania... vzajomnym trenim vznika rezonancia istej casti materialu, pravdepodobne dana strukturou povrchu, rychlostou trenia, tlakom a vlastnostami materialov, prostredia ako aj zdroja i vyslednice fyz. sil vyvolavajuci tento jav :D TVL..
6. 3. 2020 16:56
Re: Těžká volba?
To je blbost a pověra rádobypetrolheadů. Jezdím dieselem několik let trasu 25 km do práce ráno a večer zase zpět. Přes město 30- 50 min z toho max. 10 min na výpadovce (80km/h). A za tu dobu po mě DPF chtěl nucenou regeneraci pouze 1. Ale je rozdíl jestli jezdíš za 5,5 nebo za 7,5. Asi tak.
6. 3. 2020 16:55
Re: Samozřejmě diesel!
akoze uz z principu, preco by ta mali ostatni vodici vnimat na zaklade TVOJHO vlastneho nazoru na urcitu znacku ? :D to bude chlapec za idiota vlastne len sam pred sebou
Avatar - xxc
6. 3. 2020 16:52
Re: Samozřejmě diesel!
Ale to je pravda, mňa cudzí ľudia zastavovali na parkovisku, keď som mal jeden z prvých Scenicov a chytali sa za hlavu, že aj oni mali renault kedysi (a vždy to bolo v servise a pod.). Druhý problém je rodina a známi, keď sa začnú čudovať, prečo som kúpil Renault. A najväčší problém, že všetko sa vyplnilo a v podstate mali pravdu. Inak mne až tak nevadí, čo si ostatní myslia. Ale niekomu môže aj toto vadiť.
Avatar - xxc
6. 3. 2020 16:47
Re: Re: Opel Corsa
Neviem kde je problém. Mal som starú 208 a tá hučala na diaľnici poriadne. Ale nevrzgalo nič :-) Tak som dúfal, že novú odhlučnia lepšie. Ale v testoch sa sťažujú aj na novú 208 a tu na Corsu. Ja som myslel, že viete, že opel už patrí pod PSA a že sú to približne rovnaké autá. Renault podľa článku hučí menej a to si ilúzie o odhlučnení nerobím (ale to je môj subjektívny predsudok).

Inak čo je vibrovanie plastov? Ja to dobre poznám zo Scénicu, je to druh vrzania. Mne všetky plasty vibrujú, sedadlo spolujazdca vŕzga a pod.
6. 3. 2020 16:26
Re: Samozřejmě diesel!
aha, takze ty nechces byt pred ostatnymi za idiota. a co potom predvadzas na tomto fore? :D
Avatar - lamal
6. 3. 2020 16:16
Re: Re: Opel Corsa
´´Co sa hucania tyka, tak podla clanku Corsa huci viac ako Clio. Ja som kedysi mal 208 a podla vsetkeho sa PSA vobec nepoucilo/nezlepsilo, ked este aj Clio sa zda tichsie.´´ - v tom cliu si vobec nesedel a uz vytvaras sudy o odhlucneni PSA aj ked ide o opel, kt moze mat uplne ine odhlucnenie... tomu vravim vecnost na urovni homelessaka

´´Jazdim dve 3kove clia, jedno 1.2 uplna socka grandtour (nevrze a neklepe nic aj ked je z vnutra priserne lacne) a druhe da sa povedat v top specifikacii aka sa vyrobila a tiez s tym nie je problem...´´ - kde spominam vrzanie ? pisal som, ze vibruju niektore plasty kvoli silentblokom a nie ze vrzá...

debaty s tebou mi niekedy pripominaju nesvojpravnych jedincov, nieco napises a potom to popieras a vymyslas si blbosti, mas to tam jasne napisane o com tocis zase ?
Avatar - xxc
6. 3. 2020 16:09
Re: Re: Opel Corsa
Ja súdy vytváram? Veď to je v článku napísané, že Corsa sa zdala hlučnejšia. No vidíte, vám vŕzga 50% renaultov, ja mám jeden a aj ten vŕzga. Mne je jedno, z akej príčiny to vŕzga, ale je to nepríjemné v každom aute.
Avatar - lamal
6. 3. 2020 16:05
Re: Re: Opel Corsa
teda si kupil citigo cabrio hybrid bez spalovacieho motora, kt ste nahradili dierou v podlahe aka flinstone mobile, aby si zachoval vsetky benefity pobytu na cerstvom vzduchu a pohybovej aktivity (elektrobike)
6. 3. 2020 16:02
sedacky
je fajn, ze vzadu je primerene prostoru, ale jak se tam sedi, tzn jake jsou sedaky(nizko , vysoko) a operadla. Kupr sedak vzadu u Clia je o 2cm delsi..ma to nejaky vliv? Zase tak me nezajima jestli mam o 1cm ci dva vice prostoru na kolena, kdyz tam pak sedim jako na zidli...
jinak asi bych sel do Clia kvuli pohodli
Avatar - lamal
6. 3. 2020 16:00
Re: Re: Opel Corsa
v tom cliu si vobec nesedel a uz vytvaras sudy o odhlucneni PSA aj ked ide o opel, kt moze mat uplne ine odhlucnenie... tomu vravim vecnost na urovni homelessaka

Jazdim dve 3kove clia, jedno 1.2 uplna socka grandtour (nevrze a neklepe nic aj ked je z vnutra priserne lacne) a druhe da sa povedat v top specifikacii aka sa vyrobila a tiez s tym nie je problem... rezonuju niektore plasty v istych otackach a teplotach motora, ale to je z velkej casti silentblokmi powerflex a vysoko otackovym motorom, ktory pod 1200ot bezi tvrdo a hrubo... tj volnobeh a pohynacky na 1tke inak nevibruje nist ani nevrze
6. 3. 2020 15:41
Re: Nafta?
Člověče, tomu moc nevěřím. V lednu 7. Já si nemyslím, že Zoe by měla bejt jako předváděčka. Ale možný to je. Uvidíme další měsíce.
Avatar - Ada je zase tady
6. 3. 2020 15:40
Samozřejmě diesel!
O tom není sporu. Pokud nové auto, tak samozřejmě ne francouzské. Pokud už francouzské, tak samozřejmě ne rendlík. Kdo by chtěl být před ostatními řidiči za idiota?
Avatar - xxc
6. 3. 2020 15:40
Re: Re: Opel Corsa
Nie nie, ale ked som uvazoval elektrobicykel za 2000€ pre kazdeho clena rodiny, tak som radsej objednal rovno Citigo a mozeme ist vsetci spolu za 10 000 €. To ilustruje nezmyselnu predrazenost elektrobicyklov a lepsich kolobeziek.
Avatar - xxc
6. 3. 2020 15:36
Re: Re: Opel Corsa
To sa prave hovori, ze Clio vrze uz na vyrobnej linke :-) Ja by som uz asi neriskoval, aj ked moze to byt dobre auto. Zase vpredu ma isofix :-) Inak volume tlacitka nie su zbytocne, len netreba precenovat. Rovnako, ako ovladanie automatickej klimatizacie.

Co sa hucania tyka, tak podla clanku Corsa huci viac ako Clio. Ja som kedysi mal 208 a podla vsetkeho sa PSA vobec nepoucilo/nezlepsilo, ked este aj Clio sa zda tichsie.
Avatar - speedfred
6. 3. 2020 15:32
Re: Re: Opel Corsa
Mali si radšej objednať elektrokolobežku pre každého člena rodiny. :-[]
6. 3. 2020 15:19
Re: Nafta?
Mne spíš v tý tabulce zaujalo 17 prodaných Zoe...
Avatar - iudex
6. 3. 2020 15:19
Re: Z hľadiska dizajnu Clio
Prečítaj si ešte raz nadpis môjho príspevku .... zaplo? ;-)
6. 3. 2020 15:18
Re: Z hľadiska dizajnu Clio
Představ si, že zvolili i Jaguar I-Pace. A ten se neprodává. Takže co jsi tím chtěl vlastně napsat?
6. 3. 2020 15:17
Re: Těžká volba?
Ale o tom se nepřu. Já jen napsal, že např. ve Francii je spousta llidí, co v týdnu dojíždějí z vesnic do měst. A to o hodně víc, než 20 - 30 km, protože např. okruh kolem Lyonu je celkem super štreka... A jim se prostě ta nafta vyplatí. Nevím, jaký jsou rozdíly v ceně benzín/nafta třeba v tý Francii, ale tady v ČR vzhledem ke mzdám se to většině nevyplatí. I já jsem přemýšlel a počítal do C segmentu a vzal jsem benzín...

A ten vzorek, co se prodá tady, fak nevypovídá o ničem...
Avatar - lamal
6. 3. 2020 15:11
Re: Těžká volba?
V taliansku, alebo francuzku si ten diesel kupia aj do mesta a neriesia ziadnu zivotnost ani zahrievanie, predtym nez sa to stihne vysypat to davno predaju a dovezie sa to sem... taliani jazdia ako prasce (prej) studeno nestudeno, potom to predaju... fiataci vravia, ze t-jety z talianska su tou najhorsou kupou :D
6. 3. 2020 15:11
Re: Re: Opel Corsa
... a vrže. Jo a má zbytečný tlačítka Vol+ a Vol-...
Avatar - lamal
6. 3. 2020 15:07
Re: Re: Opel Corsa
veru pridu na to, ze maju spinave bocne okna, pri dazdi a taktiez, ze auto velmi huci na dialnici okolo stlpikov a zrkadiel... ako kazdy reanult (scénic)
Avatar - xxc
6. 3. 2020 14:52
Re: Re: Opel Corsa
To sa podelite potom, ci sa povedlo :-)
Avatar - xxc
6. 3. 2020 14:51
Re: Těžká volba?
Zena pouziva jeden diesel v meste a zatial celkom drzi, dokonca aj baterku stihne dobit. O co vacsie riziko je pri dieseli, ako pri benzine, ze bude riedit olej beznzinom? :-) Male auto nemusi sluzit len v meste. Aj ked na dialnice ich predpokladam neodhlucnili.
Avatar - xxc
6. 3. 2020 14:47
Re: Z hľadiska dizajnu Clio
Asi preto vsetci novinari presli tie auta a ako najlepsie v Europe zvolili Peugeot 208. Lebo Clio vyhrava :-D
6. 3. 2020 14:46
Re: Těžká volba?
Nuz, ja si stojim za tym, ze tam nafta naozaj nepatri. Aj ked niekto dochadza denne 20-30km tam a naspat, stale je velke riziko ze budu problemy s vypalovanim DPF (obzvlast ak polovicu z tej trasy sa clovek pomaly posuva v zapche). To uz skor benzin, hybrid, alebo aj elektromobil. Nafta ma v urcitych pripadoch zmysel, ale v malych autach nie...

Navyse nastartovanie naftoveho motora (aj maleho) si viac potiahne z baterky. A potom tych 20-30km jazdy nestaci na to, aby sa bateria stihla "vratit" aspon na rovnaky stav, aky mala pred nastartovanim.
Avatar - xxc
6. 3. 2020 14:45
Re: Těžká volba?
Ked spalovacie, tak diesel, ked do mesta, tak snad elektriku :-) Ked uz delite auta na mestske a medzimestske.
6. 3. 2020 14:23
Re: Těžká volba?
Chápu, já taky níž píšu, že bych si vybral benál. Jen si myslím, že kategoricky napsat, že nafta v B je nesmysl, bych si nedovolil. A věřím, že ty automobilky mají spočítané, jestli se jim to vyplatí, ať už finančně, nebo i v rámci snižování flotilových emisí...
Avatar - iudex
6. 3. 2020 14:18
Z hľadiska dizajnu Clio
Neviem sa vyjadriť nad rámec dizajnu, ale z hľadiska výzoru to u mňa v danej triede vyhráva Clio, videl som naživo v tej testovanej oranžovej a veľká paráda, zrejme najkrajšie auto v triede. 208 v žltej zvonka drží krok, interiérom to ale zabíja. A tí, čo jazdili, si nové Clio dosť pochvaľovali, takže sa zdá, že sa fakt podarilo.
Avatar - iudex
6. 3. 2020 14:15
Re: Těžká volba?
Samozrejme máš pravdu, každý trh je iný a dochádzať do Paríža autom znamená iné priority ako u nás. Ale z pohľadu našich trhov je skutočne subkompakt v nafte zbytočnosť, nikde u nás nie je taký priestorový problém, aby tam nevošiel povedzme kompakt (naopak sa zdá, že v mestách máme len veľké SUV) a ak človek dochádza viac, tak aj z hľadiska komfortu, priestoru atp. je kompakt v dízli lepšou voľbou. Naopak na poskakovanie po meste a v okolí je to Béčka dízel zbytočný, na takých trasách sa ani nezahreje.
No a zbytočnosť dízlu v segmente B u nás dokumentujú aj tie predaje, ako dal kolega nižšie.
6. 3. 2020 14:02
Nafta?
Hmm , podľa SDA sa registrovalo vo februári "až" 15 naftových áut ale 5697 v benzíne v tejto triede ...
8x 208
4x Clio
1x Corsa
1x Sandero
1x Fiesta

To sa im tu ani homologizovať neoplatí ...

http://portal.sda-cia.cz/stat.php?m
6. 3. 2020 14:02
Re: Těžká volba?
Přesně. Dost často jsou tato auta využívána na delší cesty, já mám několik známých, co dojíždějí za prací denně několik desítek km od svých domovů ve vesnicích do měst (Marseille, Monaco), a ti mají Béčka v naftě. A na víkend mají v garáži A6, dokonce i 911. ;-) A jestli se tady v diskuzi brečí, jak Brusel reguluje motory, pak nehaňme naftu, ať je kdekoliv.

Takže pokud je výběr, proč ne. Je to stejný, jako když se pod některými auty hořekuje nad absencí manuálu. A tady je hned nafta nesmysl? Ať si každej vybere, Evropa nekončí za Rozvadovem.
6. 3. 2020 13:58
Re: Re: Opel Corsa
Jo clio se moc povedlo. Příští týden objednáváme do rodiny 1.0tce intense
6. 3. 2020 13:53
B segment
Jooo, v Béčku je pěkně nabito, zákazník má z čeho vybírat. A to dokonce i v naftě. Já bych ale vybral benzín. No a k testu: mně se moc Corsa nelíbí, přední maska mi přjde jak 10 let stará myšlenka, boční pohled mi kazí malinko C sloupek, ale co mi přijde jako hrůza je zapracování tabletu. Tohle https://www.auto.cz/…lba-mezi-diesely?… fakt nevyšlo. A nejde o černou plochu. Celkově do šestihranu zapracovat obdelník, to je matematika. Tady bych volil "sa frère" 208 i s jeho I cockpitem. Mně nevadil. Clio je vyspělejší, a jestli se dříve (5-10 let zpátky) vychvalovala Fabia a její motorová paleta, pak dneska si člověk může vybrat u Clia. Tří, čtyřválce, benzín, nafta, bude hybrid, LPG. Hurá. Snad to neořežou.

Ale je pravda, že dneska v B segmentu asi člověk vedle nešlápne.
Avatar - Ozzman
6. 3. 2020 13:51
Re: Těžká volba?
Na západě, kde se dost prodávají, mají tato auta často diesel, Francie, Itálie..
6. 3. 2020 13:47
Re: Těžká volba?
Presne tak, myslel jsem ze v nafte uz takove auta nikdo nevyrabi.... mala auta patri do mesta a tam diesel nema co delat.... je hezky ze moderni diesely emise celkem minimalizovaly, ale porad jim dyl trva nez se ohreji a do te doby je to proste humus 8-s
6. 3. 2020 13:32
Těžká volba?
Naopak, velmi jednoducha volba: z tychto dvoch testovanych kusov ani jeden. Naftovy motor do takychto malych aut nepatri...
Avatar - Ozzman
6. 3. 2020 13:31
Re: Opel Corsa
Zkoušel jsem obě, jednoznačně bych volil Clio. Je lépe zpracované a i teriér i exteriér mi sedí víc, bohužel Corsou jsem nejezdil, jen Cliem a za mne je to nejlepší Bcko na trhu za super peníze. Každopádně ani já bych tady nevolil dci...
Avatar - xxc
6. 3. 2020 13:30
Re: Opel Corsa
Stačí sadnúť dovnútra a bude sa zdať hrozne malé :-)
6. 3. 2020 13:21
Opel Corsa
Tohle auto jsem viděl ve středu v Globusu ČB a zaujala mě jeho velikost. Prostě mi připadlo hrozně velké.