Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Loni přišlo o řidičský průkaz kvůli vybodování 40.000 motoristů

Téměř 40.000 řidičů loni přišlo o řidičské oprávnění kvůli dosažení maximálního počtu trestných bodů.
Zpět na článek
15. 3. 2020 12:11
15. 3. 2020 13:47
15. 3. 2020 18:38
16. 3. 2020 08:18
16. 3. 2020 09:26
16. 3. 2020 10:45
16. 3. 2020 11:19
15. 3. 2020 10:57
Staré dobré
Slovensko :D ... máš cash, máš vodičák (len tie pokuty pri vyšších prekročeniach sú na SK platy neadekvátne). Áno, sú prípady zbohatlíkov, ktorí na predpisy zvysoka kašlú, no pre bežného obchoďáka by bola strata vodičáku doslova likvidačná. A pri tomto počte hliadok by sa tých 12 bodov nazbieralo veľmi rýchlo.
Rozbalit vlákno
23
Avatar - xxc
15. 3. 2020 12:11
Re: Staré dobré
Na bicykli ziadny vodicak nemas a mozes prekracovat v pohode a nic sa nedeje. Preco by to v aute malo byt inak?
15. 3. 2020 13:02
Re: Staré dobré
Necháp ma zle, jazdím veľmi rýchlo a rád, preto tu kritizujem bodový systém. No rovnako si myslím, že niekde(!) tá MPR dáva zmysel...
Avatar - xxc
15. 3. 2020 13:47
Re: Staré dobré
Urcite, poznam jednu zatacku na strednom slovensku, kde je povolena maximalna povolena rychlost 60 km/h a je tam taky sklon cesty, ze fakt nad 60 sa velmi ist neda. Rovnako celkom dobre je to obmedzenie na zamrznutej ceste, tiez sa da ist 90 +- bezpecne.

Ale preco umelo obmedzujeme rychlost cely rok? Hlavne, ked obmedzenia uz mame zahrnute na Slovensku hned v prvom odseku:
"Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad."
15. 3. 2020 16:36
Re: Staré dobré
rychlost omezená být musí.
kdybys to omezoval nějakou primerenou rychlostí, to je uplne z cesty, protože lidi by jezdili jak totální prasata. takto, přece jenom, to na většinu motoristu působí trosku výchovne a nelítaj po okresce 170.
a ty seš první adept v tomto prípade. Na jedné strane resíš isofix, vozíš v aute děti, a na druhé bys jezdil po okreskách bez omezení rychlosti.
nic naplat, bezpečnost je neprimo umerna rychlosti.
Avatar - xxc
15. 3. 2020 18:38
Re: Staré dobré
Praveze nie bezpecnost nepriamo umerna rychlosti, lebo dialnice by boli najnebezpecnejsie cesty. A to nie su. Pozor, vyzyvam na zrusenie obmedzeni, nie na sialenu nebezpecnu jazdu :-)
Avatar - JohnyRnR
15. 3. 2020 18:50
Re: Staré dobré
To je zase názor...
"Rychlost omezená být musí ... protože lidi by jezdili jak totální prasata."
Důkaz samozřejmě nikde, jak je u podobných nesmyslů zvykem.
"Takto ... to působí výchovně ... a nelítaj po okresce 170."
To za a) není pravda, setkal jsem se s tím mnohokrát a nikdy s tím nebyl problém, na rozdíl od řady jiných situací, za b) opět nikde žádný důkaz ani k tomu, že by "se to určitě" stalo, ani k tomu, že se to teď údajně neděje kvůli existenci omezení.
"Bezpečnost je nepřímo úměrná rychlosti."
To je tak nehorázný a ničím nepodložený žvást, že to považuji spíš za trolling, proto místo složitější a v tomto případě zcela zbytečné argumentace konkrétními fakty zmíním pouze německé dálnice, které nesmyslnost tohoto výroku dokazují samy o sobě. Dále doporučuji nastudovat tyto oficiální policejní statistiky, ze kterých je jasně patrné, že samotná velikost rychlosti nehraje při nehodách roli. https://www.policie.cz/…ec-2019-pdf.aspx
Zřejmě narazíte na pojem "nepřiměřená rychlost", ta ovšem nemá ani s maximální povolenou rychlostí, ani s jejím dodržením nebo nedodržením a dokonce ani s číslem na tachometru vůbec nic společného.
15. 3. 2020 21:34
Re: Staré dobré
Viac žvástov je v tvojom príspevku ako v jeho.
15. 3. 2020 23:18
Re: Staré dobré
Píšeš hlouposti.
Kdyby lidi jezdili přiměřeně, nehody se nedejou. Přiměřenost se nemůže nechat na jednotlivci, bohužel.
Nemůžeš porovnávat německou dálnici s českou okreskou. Věř tomu, že je spoustu pablbu, co by to tam palila ještě víc než teď. A méně zdatní řidiči by na tu jejich "přiměřenou" rychlost prostě nedokázala reagovat.
Takže statistika krásná, ale nepochopils.
Tak prosímte jezdi jak člověk. Díky.
16. 3. 2020 07:32
Re: Staré dobré
Ano a i přes restriktivu lze přiměřenost aplikovat. Jezdím bez nehod (ťuk, ťuk, ťuk) a body mám všechny, přesto ne vždy zcela předpisově, zato ale přiměřeně.
16. 3. 2020 08:04
Re: Staré dobré
Dlouhodobě? Nikdy body? podle mého je to otázka štěstěny. Dva roky zpátky jsem se s devíti klepal o holý život, teď dva roky jezdím s nulou... a přitom se skoro nic nezměnilo.
Avatar - xxc
16. 3. 2020 08:18
Re: Staré dobré
Presne tak, je to o stasti. Neviem, ci to je spravny pristup. Tiez som zatial nastastie nehodu nemal, jedine skodovu udalost na parkovisku (v uplne malej rychlosti!!!).
16. 3. 2020 08:19
Re: Staré dobré
já napríklad predpisove nejezdím, prekracuju s rozumem a za dobu co mám ridicák - coz je 12 let - jsem dostal pokutu 2x v zivote. bodu 0.
Avatar - xxc
16. 3. 2020 09:26
Re: Staré dobré
a co by sa zmenilo, keby ste jazdili s rozumom dalej, ale aj predpisovo, kedze by zrusili obmedzenie rychlosti a ostatne predpisy by ostali v platnosti?
16. 3. 2020 10:17
Re: Staré dobré
A budeš ručit za rozumný přístup u ostatních? Já ne, proto jsou předpisy.
Avatar - xxc
16. 3. 2020 10:45
Re: Staré dobré
Ani v kuchyni sa ludia nevrazdia hlava nehlava, aj ked su noziky volnopredajne. Na bicykle obmedzenie nie je a sa nezabijaju len tak. Ale auta nie, tie by sa zabijali a havarovali vsetky :-)
16. 3. 2020 11:23
Re: Staré dobré
Děláš jak kdyby exitence předpisů zaručovala že se nebudou porušovat.
16. 3. 2020 10:16
Re: Staré dobré
Asi před 5-ti lety jsem pokutu za 2 body. Je to štěstí i předvídání. Mám kamaráda, který jezdí velké vytrvalostní závody ve světě a auta umí využívat, nevím, že by kdy platil pokutu za rychlost ;-)
16. 3. 2020 11:22
Re: Staré dobré
Jasně že je to otázka pouze štěstí. Dřív jsem jezdil 70tis za rok a chytli mě snad jednou. Pak jsem jezdit přestal a během jednoho roku jsem se málem vybodoval za rychlost.
16. 3. 2020 11:52
Re: Staré dobré
asi tak. jinak bych musel bejt furt přilepenej pohledem na tachometr a sledovat, jestli mi to náhodou někde neulítlo... nebo jezdit furt na tempomat.
16. 3. 2020 12:07
Re: Staré dobré
To je lepší koukat kolem sebe, mnohem bezpečnější z hlediska provozu i bodů ;-)
16. 3. 2020 12:07
Re: Staré dobré
Protože jsi přestal vnímat ta nakoukaná policejní civilní auta, neměnná místa kde stávají atp. ;-)
17. 3. 2020 06:56
Re: Staré dobré
Když jezdis po cele republice tak nenakoukas nic...
16. 3. 2020 11:23
Re: Staré dobré
Tak nejdřív bychom si asi museli definovat co to znamená přiměřeně.
15. 3. 2020 15:00
ja sem dostal ridicak jen na 5 roku
minule na celejch 10
asi se mnou uz do budoucna nepocitaj :D
Rozbalit vlákno
0
16. 3. 2020 11:19
Hmm
To je fakt vysoké číslo. Škoda že to není na silnicích vidět. Jezdim teď oproti dřívějšku málo, ale situace na silnicích je čím dál horší. Lidi nějak přestávají umět řídit a tady se hlídá jen trychlost a kasíruje.
Rozbalit vlákno
0
16. 3. 2020 11:47
Prima, je vidět...
že bodový systém funguje, tj. odstraňuje ze silnic ta největší řidičská prasátka! ;-)
Rozbalit vlákno
2
16. 3. 2020 13:54
Re: Prima, je vidět...
Předpokládám fór?
16. 3. 2020 16:46
Re: Prima, je vidět...
Ne, proč? ;-)
P.S. Řídím 31 let (najeto minimálně kolem milionu km) a za tu dobu jsem platil pokutu asi tak 10x, (možná ani to ne), a stále mám plný počet bodů (za dobu platnosti bodového systému jsem jich sice několik málo nasbíral, ale zase se mi časem automaticky vymazaly, takže posledních cca 6 let má konto čisté). A nijak zvlášť pomalu rozhodně nejezdím, spíš naopak. Když ale někdo jezdí opravdu agresivně a bezohledně jako hovado a ohrožuje nejen sebe, ale i všechny kolem, tak je jen dobře, že něco jako bodový systém existuje. Jsou totiž mezi nimi i lidi finančně hodně "za vodou", pro které i vysoká pokuta nic moc neznamená.