Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Světové prodeje sedanů klesají. Nižší zájem hlásí i jejich tradiční trhy

Sedany bývaly populární karosářskou variantou na čínském nebo americkém trhu. I tamější zákazníci však od nich postupně odstupují.
Zpět na článek
19. 3. 2020 09:37
19. 3. 2020 13:05
19. 3. 2020 15:00
19. 3. 2020 15:25
19. 3. 2020 15:52
19. 3. 2020 17:15
19. 3. 2020 21:26
19. 3. 2020 21:38
19. 3. 2020 22:41
19. 3. 2020 21:39
19. 3. 2020 23:14
20. 3. 2020 00:24
20. 3. 2020 09:42
20. 3. 2020 09:48
20. 3. 2020 09:40
19. 3. 2020 17:18
19. 3. 2020 19:19
19. 3. 2020 21:46
19. 3. 2020 09:37
Tesla Model 3
Bez Tesly by podil sedanu klesnul jeste vice.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 10:20
Re: Tesla Model 3
nejvíc sedanů prodávaj v USA japonci a z amerických koncernů GM

Až do lonska byly v nabídce

Buick Regal
Buick LaCrosse
Cadillac ATS, CTS, CT6, XTS nově jsou v nabídce CT5 a CT4
Chevrolet Impala, Cruze, Malibu,

Můžu ti sem hodit i prodejní čísla :-)
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 12:06
Re: Tesla Model 3
camry sa mi paci :yes:
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 10:11
asi aj preto
uz niektori presli radsej na praktickejsie liftbacky .. vid aj novy P508 ( ten uz dnes v sedane neuvidime ) ... ale tak asi lepsi je lift 508 ako ziadny P508 8-s
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 10:17
Dodge Dart byl propadák
a nebylo to tím že to je sedan, ale že FCA sedany resp. osobáky neumí dělat , proto taky jediné co dělaj je výtvor DaimlerChrysler resp. Cerberusu, který jen mírně faceliftují a to trio 300C/Charger a Challenger.

Stejně jako Dart dopadl i Chrysler 200
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 10:33
Re: Dodge Dart byl propadák
ja si spominam na sedan chrysler 200 kde prvy rok predaja sa mu v amerike este paradne darilo.. ale potom akoby utalo... ved sme sa o tom aj presne bavili ze preco zrazu uz tak prudko zacal padat... pritom prvy alebo snad este aj druhy rok v predaji bol to doslova skoro az trhak.. uspech mal... ale potom skutocne behom polroka roka doslova zmizol z trhu... neskutocne a dodnes presnu pricinu neviem ( lebo auto bolo pekne fakt paradne.. aj kabinou ..... aj motoricky... )
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 11:18
Re: Dodge Dart byl propadák
Lidi si začali stěžovat na kavalitu, na převodovky a pak to dorazil Serjoža Marchionne, když prohlásil že se auta nepovedla :-) :-)
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 11:32
Re: Dodge Dart byl propadák
ach jo... :-(
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 10:22
Sedan je nejlepší
je to tradiční kategorie, tradiční karoserie, elegantní a pohodlné vozy s dobrými jízdními vlastnostmi dané nízkou výškou vozu, menší hmotností než SUV a crossovery.

Svoje zákazníky to má pořád a po krizi myslím ještě přibudou.
Rozbalit vlákno
40
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 10:35
Re: Sedan je nejlepší
v com je povedzme lift horsi ako sedan? zeby odhlucnenie spod kolies od kufra o pol decibelu? ... inak mi pride ze lift je vo vsetkom lepsia volba .... len sa pytam skusenejsieho ... osobne som so sedanom jazdil naposledy 105Lkou :D v lete v r 2001 ;-) aj to bol kusok "iny" sedan vzhladom na motor vzadu :yes:
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 10:44
Re: Sedan je nejlepší
Pokud nevyužiješ ten kufr tak k čemu lift? Já měl krom 3 kupé a dvou hatchbacků samé sedany a odvezl sem vše.

A to jeden ten hatchback byl Smart (měl sem ho 2 a čtvrt roku) , kde se do kufru stejně nic nevešlo a bylo to víc nepraktické jak velký sedan a druhý je Caliber, který sem vyměnil za Smart a kterej mam teprve 14 dní a krom vzduchu jsem ještě v kufru nic nevezl :-)
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 11:00
Re: Sedan je nejlepší
no ale praveze vyuzijes ani o tom nevies kedy .. uz len ked povedzme prenasas zimne/letne pneu v aute ( 2 krat rocne ) .. tak do sedanu ich do kufra nedas... ale do hatchu/liftu sklopis zadne sedacky a razom mas "kombik" ;-)

rovnako ked chces preniest nieco vacsie objemnejsie... v lifte ci hatchi pomoze vzdy sklopenie zadnych sedaciek a razom mas dodavku.. lenze pri sedane to nejde... tam si stale limitovany tou koncepciu ...

napr v lanceri sedan je vzadu aj na hlavu menej miesta ako v lifte ktory ma dlhsiu tu strechu a masivnejsi zadny stlpik... rovnako aj ine auta ... kde v sedane vzadu sa uz kusok zvazuje ta strecha nad hlavou .. ale v kombikoch ci liftoch je to ok lebo tam maju nadalej strechu aj vzadu nad pasaziermi kusok vyssie polozenu ako v sedanoch

mne sa sedany pacia... ale popravde ako jedno jedine auto na vsetko by mi najviac vyhovovalo nieco ako vitara alebo ASX.. teda kompaktne zvysene krabicoidne kombikoidno hatchbackoidne auto :-[] 8-s
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 11:17
Re: Sedan je nejlepší
Jednak gumy nepřezouvám na sezonu a druhak pokud je měním, tak dam dvě pneu u sedanu do kufru a další dvě hodím na zadní sedačky do dek. Pohoda :-)

Všechno sem odvezl, v 300C sem odvezl matraci 190 cm, v Aleru koberce, sklopíš přední sedačku a protáhneš to dopředu.

Moderní lednice s karabicí se ti nevejde ani do kombíku, na to už musíš mít velké SUV, MPV nebo dodávku.
A co jiného tam vozit, fakt nevím.

V Sebringu sem onehdá odvezl 200 kg cementu a 100 kg keraštuku. Vyndali sme kompletně zadní sedačky ven :-)
Avatar - Londonbridge
19. 3. 2020 11:40
Re: Sedan je nejlepší
Suhlas. Normalne stredne velky sedan uplne staci. Ja mam sklopne sedadla a boli sklopene raz za rok. Pre istotu som nedavno kupil kombik na obcasne rychle zasobovanie drobneho stavebneho materialu. Jedine auto ktore ma zhrozilo ked som isiel s manzelkou na nakupy bola Ford Fiesta to auto ma kufor len tak na papieri, co im ostalo nazvali to kufrom...Nepocitam Skodu 120 ale to uz je history...
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 11:40
Re: Sedan je nejlepší
jasne .. dve osobitne do kufra a dve na zadne sedacky .. da sa samozrejme.. ale ja som rad ze mam hatch... je to sikovne... sklopim zadne sedacky a dam tam aj horske kolo alebo som takto prenasal pred rokom drevenu skrinku co sme kupili do obyvaku.. asi 1,2m vysoku .. usetril som takto aj za dovoz nejakym meganakladakom ... ja skutocne vyuzijem piate dvere ( uz vo felde som si toto chvalil.. ze auto je vcelku kompaktne ale ked treba preveziem v poho aj pracku ci kolo ) ... kdezto pamatam ked som siel to 105Lkou nic do nej nevoslo ... ani kolo.. ani kus nabytku nic... a pritom auto kasnou citelne dlhsie ako felda alebo aj ako dnesny moj hatch
19. 3. 2020 11:33
Re: Sedan je nejlepší
Do XE jsem dal čtvery 20" pneu. Sice jsem jel sám, ale dal. Každé auto má svoje a každý má své potřeby. Sedan určitě není nejuniverzálnější, ale přesto si klientelu najde.
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 11:50
Re: Sedan je nejlepší
panecku aj 20tky tam vosli.. tak to je sila.. lebo to su fakt uz megakola... :yes:

ale v kombiku by si tom mal daleko pohodlnejsie aj manipulaca a pod... ale jasne.. kazde auto nemoze byt kombikom ;-) ... aj ked aj kombik v strednej triede jag kedysi mal.. ach jo.. skoda ho .. aj ked popravde na tie casy nerad spominam lebo to boli take nic moc jagy ... alebo skor take fordacke jagy a aj vizualne skor take "baby jagy" :D ;-\
19. 3. 2020 13:22
Re: Sedan je nejlepší
Pomohla by ti informacia, ze ci 20" alebo 16"" je uplne jedno, ked su vonkajsie rozmery prakticky rovnake? Viac disku, menej gumy.
19. 3. 2020 15:04
Re: Sedan je nejlepší
XE jsem bral právě proto, že to je sportovní sedan a hlavně kvůli motoru, který tam už po FL bohužel není.
Lepší střednětřídní sedanové svezení byla až Giu QV Speedfreda. Dokonalost s atomovkou pod kapotou a náhonem jen na zadní kola.
Avatar - wakantanka
19. 3. 2020 12:29
Re: Re: Sedan je nejlepší
Keď budeš mať rodinu a viac detí môžme pokecať znovu. Tvoj problém je ten, že potreby iných posudzuješ cez svoje vlastné.
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 12:47
Re: Re: Sedan je nejlepší
je to tak.. ale tak pre neho je lepsi sedan a tak to berie.. pre ineho kupatko.. mne zase staci mensi hatch ... kazdy to ma inak... berme to teda vsetko s rezervou

a popravde SUV su asi aj preto take uspesne lebo vedia byt "viacerymi autami" naraz ked treba :yes:
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 13:14
Re: Re: Sedan je nejlepší
Kupé mam taky třetí a taky sem v nich vše odvezl, i když teda do 4kového Camara se do kufru vejde tak velký nákup :-)
Ale když sem potřeboval něco většího, vzal sem si Cadillac CTS (v té době). Pětkové už je v pohodě.

Já mam ty auta vždycky 2-3 :-)
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 13:19
Re: Re: Sedan je nejlepší
uz ta vidim v novom escallade .. iste by ti sadlo ... ale aj mne sa paci 8-s :yes:

SUVecko je za mna najpraktickejsie...
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 13:51
Re: Re: Sedan je nejlepší
Tak na to bohužel nemam, navíc nejsem moc příznivce SUV :-)
Avatar - wakantanka
19. 3. 2020 17:04
Re: Re: Re: Sedan je nejlepší
Aj mne sa viac páčia sedany, a mám dve autá. Malé auto na jazdy hlavne po meste pre manželku a druhé, ktoré musí zvládnuť skoro všetko ostatné. Ja teda primárne užívam veľké MPV, lebo sedan by tie mnou kladené požiadavky nezvládol. Najradšej mám také obecné pravdy typu, lebo mne to stačí.
19. 3. 2020 11:13
Re: Sedan je nejlepší
V com je lift horsi ako sedan? Nuz napriklad torzna tuhost. Ked karoseria konci obrovskym sikmo zrezanym otvorom, je tazke dosiahnut rovnaku tuhost karoserie, ako ma sedan alebo kombik...

Mne osobne najviac sedi sportovo strihnute kombi, ktore ma ladny tvar a nezenie sa za obrovskym kufrom. Je to aj prakticke, aj tuhost karoserie je dostatocna.
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 11:55
Re: Sedan je nejlepší
dnes mas uz tak tuhe kasne ze ci mas otvor o par centi vacsi v praxi nepocitis .. toho by som sa fakt nebal ze sa mi lift nejako "pokruti" kazdodennou cestou do prace po miestnej okrske ;-)

mne sa paci arteon... uplne dokonaly lift.. s 2.0tsi nieje o com ... nic viac tu ani je treba na nejake to bezne fungovanie :yes:
Avatar - speedfred
19. 3. 2020 13:01
Re: Sedan je nejlepší
Nemusíš za každým vyvetrať kabínu keď potrebuješ ísť do kufra. Aj na sedanoch sa dajú sklopiť zadné sedačky.
Každému čo jeho jest. Na prevoz chladničiek som si kúpil dodávku. :-!
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 13:04
Re: Sedan je nejlepší
chladnicku si raz za 10 rokov rad necham doniest za tych 15 eura .. na to sa mi dodavka neoplati aj keby som bol milionar ;-) ...

jasne ze sa daju aj v sedane sklopit sedacky... nalezato takto kolega vo fabii sedan nosi horsky bajk.. ale je to hodne nepohodlne ... ... poviem mu nech si kupi dodavku 8-s

mne sa sedany pacia.. pisem to vyssie.. ale ako jedno auto na vsetko za mna radsej nieco ako vitaru... ta by mi bodla :yes:
Avatar - Londonbridge
19. 3. 2020 13:15
Re: Sedan je nejlepší
Musim Ti dat :yes: za to vetranie kabiny... najlepsie to bude v zime ked niekto sedi vo vykurenom aute a druhy ignorant pomaly naklada svoje nezmysli do kufra :-!
ked sme pri to noseni tovaru dnes su vsetko donesu delivery a je to vatsinou zadarmo ako sluzby. Ja kupujem vsetko 90% online a nebavy ma chodit po obchodoch a dnes uz tam idete s maskou a cumite na prazdne regale ako v dobe CSSR tam som aspon raz za rok uvidel normalny tovar v Tuzexe a na nakupy stacila sietova taska. Teraz sme rozmaznany a chceme vsetko....Zaspominam na 80 roky a to co sa deje dnes ma nerozhadze ....stay safe everyone :-!
Avatar - xxc
19. 3. 2020 14:59
Re: Sedan je nejlepší
Delivery, keď sa vo štvrtok pokazí práčka a dovoz by bol až v pondelok :-) Pričom treba mať vypraté veci na druhý deň. Vtedy stačí rezervovať v predajni, naložiť starú do auta vymeniť v predajni a vo štvrtok večer môže prať. Len človek nesmie mať sedan.
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 15:12
Re: Sedan je nejlepší
Tak to se mi ještě nikdy nestalo a kdyby se mi to stalo, tak si vezmu prostě 3 dny za sebou jiný triko a fusekle a vyperu to až bude nová pračka. Co budeš dělat až nepůjde proud? U nás nešel loni 3,5 hodiny v jednom dni.
Avatar - xxc
19. 3. 2020 17:13
Re: Sedan je nejlepší
Nemam ine, staci mi jedno, vecer vyperiem, vysusim a rano beriem :-) Aj keby som siel na sedane nove tricko kupit (lebo kym dovezu pracku), tak aj nove by sa malo vyprat pred prvym pouzitim.
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 20:31
Re: Sedan je nejlepší
Já jich mam plnou skřín a některý jsem ještě ani neměl na sobě :-)
Avatar - xxc
19. 3. 2020 20:58
Re: Sedan je nejlepší
Ja ani skrinu nemam. Mam niektore veci viac, ale este som ich nevybalil. Kazdy den rovnake ciste nosim, aspon si ma nezmylia :-) Samozrejme, po opotrebeni menim.
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 21:39
Re: Sedan je nejlepší
To ti nezávidím, já mam dvě skříně na hadry a ještě mi to přijde málo...
Avatar - speedfred
19. 3. 2020 15:51
Re: Sedan je nejlepší
Takže čistota tvojich odevov záleží od toho aké máš auto? Ty si hodne divný človek.🤦
Avatar - xxc
19. 3. 2020 17:10
Re: Sedan je nejlepší
Jasne, je to realna situacia, potreboval som mat vyprate urcite veci a odisla pracka. Ako hovorim, len som vymenil a zivot bezal dalej. Nie vzdy spravny je argument, ze to dovezu, odvezu a pod. Kto ich bude doma cez pracovny den cakat? Staci spravne auto a clovek je panom svojho casu. Kto si kupi horsie auto (sedan), ked si moze kupit hocico ine lepsie. Podla clanku to uz zacinaju chapat aj vo svete.

Dlho som chodieval sedanom. Nikdy to velmi nevadilo, iba kazdy rok bolo treba preniest vianocny stromcek. Vzdy vosiel aj do sedanu, ale posledne roky som uz chodil jeden den do prace sukromnym kombi, lebo tam stromcek vosiel este lahsie.
Avatar - Londonbridge
19. 3. 2020 16:26
Re: Sedan je nejlepší
Mi pereme raz za tyzden a volakedy som bol viac lakomy tak som manzelke kupil len rajbak neviem ci to poznas taka roletka vlozis to do vane a manzelka moze fungovat nemusi potom do posilovne to su vynalezy.
Avatar - xxc
19. 3. 2020 17:11
Re: Sedan je nejlepší
Vyprat nie je problem, ale potom vysusit treba :-) Pracku som mal, len susicka mi odisla. Nakoniec som kupil rovno pracku so susickou a odvtedy je pokoj.
Avatar - Londonbridge
19. 3. 2020 18:59
Re: Sedan je nejlepší
https://www.robertdyas.co.uk/vileda-extra-x-leg-indoor-airer?source=&gclid=CjwKCAjwsMzzBRACEiwAx4lLGwg3BL-Fuv7BaSYJnYvLzbCJKrDnFT7qmhz0jNigp1kp2rOMmlYs6xoCsC8QAvD_BwE

Toto je moja susicka jednu mam na terase a jednu v izbe ked je zima ;-) Setrim elektrinu musis byt viac lakomy inak nebes mat 2 Mercedesy pred barakom...
Avatar - xxc
19. 3. 2020 19:23
Re: Sedan je nejlepší
Ja mam tiez taky susiak, planujem v lete susit na terase z ekologickych dovodov :-) Skusal som aj v zime, ale to tam mesiac viselo a nebolo suche. Ale zase by trebalo mat viac veci, lebo cez noc nevyschne na takom ekologickom.
Avatar - Londonbridge
19. 3. 2020 19:49
Re: Sedan je nejlepší
Vyschne neboj vies co nas ucilil fyzik aj mraz pomoze vyshnut pradlo len o 3 dni neskor...
Avatar - xxc
19. 3. 2020 20:54
Re: Sedan je nejlepší
Ved preto som to dal von susit, ze nas tak ucili na fyzike, ze aj mraz vysusi :-) Nevysusil.
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 20:33
Re: Sedan je nejlepší
Hele já sem předloni na podzim potřeboval přivést 4 palety nábytku, čekal sem na to doma dohromady 3 dny. Tvojí logikou sem si měl koupit LIAZku abych si to mohl odvézt sám a najednou vid :-) :-)

BOHA BOHA
Avatar - xxc
19. 3. 2020 20:56
Re: Sedan je nejlepší
Jasne, ze liaz nie. Ale ked ma clovek moznost si vybrat auto a vybrat obmedzene (ale mozno krajsie) auto, tak v Europe si vyberie lepsie auto. A uz to zistuju aj vo svete. Ako som vyssie pisal, prihoda mozno raz za zivot, ale aj to sa pocita.
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 21:36
Re: Sedan je nejlepší
Jasně, svět zjištuje. V USA si tu ledničku a pračku přivezou na pikapu, takže neptřebují žádný hatchback, kombík ani MPV.

Mít jedno auto jako universální stroj na všechno je naprostá blbost. Třeba na to jednou přijdeš.
Avatar - xxc
19. 3. 2020 21:43
Re: Sedan je nejlepší
To som nevymyslel ja, to pisu v clanku. Ideal je jedno auto na vsetko, preto vymysleli sport utility vehicle :-) Minimalne z ekologickeho hladiska.
Avatar - Barrichello
20. 3. 2020 00:26
Re: Sedan je nejlepší
Jedno auto na všechno bude vždycky kočkopes, tyhle věci 3 v jednom nikdy pořádně nefungují jako 3 samostatné věci....
19. 3. 2020 13:05
sedan
Mě se sedany libí a dobře se mi s nimi jezdí, ale když má člověk barák a rodinu, tak je prostě jejich omezenější praktičnost limitující. Pokud je jen jedno auto v rodině. Proto musím vždy volit mezi kombikem a MPV.
Rozbalit vlákno
13
Avatar - xxc
19. 3. 2020 15:00
Re: sedan
Možno sa v sedane jazdí dobre, ale v ostatných autách sa jazdí lepšie. Minimálne v daždi.
Avatar - speedfred
19. 3. 2020 15:52
Re: sedan
Pretože sedany nemajú zadný stierač 😂😂😂

Váš “Krypeľ X”.
Avatar - xxc
19. 3. 2020 17:15
Re: sedan
Presne tak :-) Zato vyhodu sedanu som si nikdy nevsimol a to sme mali 407 sedan a C5 Tourer, rovnake auta, cize trosku som mal moznost porovnat.
19. 3. 2020 21:26
Re: sedan
Protože ho ani nepotřebují. Už šest let jezdím se sedanem a stěrač mi vůbec nechybí :-!
Avatar - Barrichello
19. 3. 2020 21:38
Re: sedan
Já jezdím se sedany skoro 15 a taky mi neschází. Mam zrcátka, parkovací kameru, senzory, na co stěrač
Avatar - xxc
19. 3. 2020 21:39
Re: sedan
Celkom viem pochopit, niektorym nechybaju ani spatne zrkadla. Keby prislo na trh auto bez smeroviek, tiez by vela ludom nechybali :-)
Avatar - CICERO
19. 3. 2020 23:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
20. 3. 2020 00:24
Re: sedan
tak tak, majitelé německých uberwagenů blinkry zásadně nedávaj, dneska mě jeden idiot v bmw takhle hodil myšku před auto , tak sem ho na další křižovatce předjel zas zpátky když se rozšířil pruh na dva :-) Borec byl tak nasranej, že to nakonec vzal pruhem vyhrazeným pro busy :-) :-)
Avatar - xxc
20. 3. 2020 09:42
Re: sedan
Mne sa tiež bez smerovky vopchal niekto na audi dnes a som ho vyskolil a nechal na semaforoch. Na Citroene. Ale aspoň si uvedomil a nechal to tak. Ľudia myslia, keď vidia Picasso, že pôjde pomaly, alebo čo.
Avatar - speedfred
20. 3. 2020 09:48
Re: sedan
Nechápem ako sa ti mohlo stať :-[] keď jazdíš 151km/h po meste, to musel byť ešte väčší magor
Avatar - xxc
20. 3. 2020 09:40
Re: sedan
Áno, ja som šéfku nikdy nevidel používať normálne smerovky na BMW, maximálne trojblik sem tam. Ťažko posúdiť, či to je autom, ani v minulom aute sa smerovkami nepretrhla. Ale jedno je isté, keď sa blbo používajú, tak ich ľudia používajú menej.
Avatar - Londonbridge
19. 3. 2020 16:27
Zadny stierac
Ten nemam ani na dodavke :*) dokonca ani okna tam nie su
Rozbalit vlákno
1
Avatar - xxc
19. 3. 2020 17:18
Re: Zadny stierac
ale v sedane su okna a vnutorne spatne zrkadlo, tak preco nepozerat cez ciste okno :-) aj ked neviem naco vobec do aut davaju vnutorne spatne zrkadla, ved ani na dodavkach nie su :-)
Avatar - Londonbridge
19. 3. 2020 19:02
Spatna zrkadla
Stmavuju sa automaticky to nenavidim vsetko vidis tmavo ako cez kopirak... Stare dobre casy myslim next time E 190 E tieto nove auta nemaju charismu o nicom.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - xxc
19. 3. 2020 19:19
Re: Spatna zrkadla
Zalezi, ake zrkadlo. Najlepsie stmavovalo C5, tam stmavovali vsetky a len tak do zelena a bolo velmi pekne vidno. Na 407 stmavovalo len vnutorne, aj to tak do tmava, o nicom. BMW stmavuje asi len na vodicovej strane, ale este som nemal moznost vyskusat, lebo za sebou auta nemavam :-) Renault neviem, asi normalne, ale na C5 to nema. A nestmavuje vonkajsie, ale tam su ine problemy.
Avatar - Londonbridge
19. 3. 2020 19:52
Stmavovanie
mne smtmavuje na mojej strane + vnutorne tak do tmava nie zelena ale je to o nicom . dnes uz ma skoro kazdy inteligentne LED tak mi nepalia do spatnych ako pred 20 rokmi
Rozbalit vlákno
1
Avatar - xxc
19. 3. 2020 21:46
Re: Stmavovanie
Ja mam jedno auto, co nestmavuje nic a niekedy v meste je to dost utrpenie. Inak to stmavovanie sa da myslim aj vypnut, ale neskusal som nikdy :-) Ale presne viem tie pocity, ked niektore auto stmavuje dobre a niektore o nicom. Skoda, ze testeri sa tomu vobec nevenuju.
Avatar - Jerry.Gunman
20. 3. 2020 08:50
Propad prodeje sedanů JE logický
"Klasický" typ sedanu (tříprostorová karoserie - motor/ kabina/ kufr; dvě řady sedadel pro celkem 5-6 lidí) se de facto zrodil těsně po II.W.W. v USA - a v poměrně krátké době se rozšířil po celém světě, do všech zemí a všech velikostních tříd automobilů. Od amerických křižníků až po prťavý a "tak ošklivý, že byl vlastně krásný" Citroen Ami, sedany byly všude a dominovaly všem třídám vozů.

No a od první poloviny šedesátých let, kdy u Renaultů "vynalezli" karoserii typu hatchback či liftback (R4 a R16) evropané postupně přicházeli na chuť těmto vozům, které při menších rozměrech nabízely vyšší praktičnost.

Kyž si uvědomíme, jak dramaticky se za posledních 60-70 let změnil životní styl obyvatelstva vyspělých zemí, je logické, že se změnily i jejich automonilové nártoky, preference a priority.
Sedanu (nejspíše) i do budoucna zůstane role "solidního + reprezentativního vozu", kde je (zatím) obtížně nahraditelný

BTW, řekněte jakémukoli dítku v mateřské škole, aby vám nakreslilo "AUTO" - co nakreslí? Sedan. Klasický tříprostorový čtyřdveřový sedan, hranatý jak knihovna, s velkými koly a kouřícím výfukem :D
Rozbalit vlákno
2
Avatar - xxc
20. 3. 2020 09:45
Re: Propad prodeje sedanů JE logický
Ja už deťom kreslím hatchback. A výfuk sme možno kreslili my v škole, u detí som si nejak nevšimol. Doba sa mení.
Avatar - Barrichello
20. 3. 2020 17:42
Re: Propad prodeje sedanů JE logický
Vymejvání hlavy funguje dobře vid. Hlavně v Helmut landu :-)