Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chrysler 180: Předrevolučnímu snu mnoha Čechů je padesát

Po Chrysleru 180 toužila v 70. a ještě i 80. letech řada našich motoristů. Jako nový si jej mohli dovolit jen někteří... Řada 160/180 se začala vyrábět před půlstoletím.
Zpět na článek
23. 3. 2020 19:14
Zažil som kultúrny šok...
...keď ma za boľševika na ňom kamarát odviezol.
Max pohodlie, ticho, palubovka, čalúnenie, výkon...
Rozbalit vlákno
17
23. 3. 2020 20:53
Re: Zažil som kultúrny šok...
Tak to si dovedu dobře představit. Já jsem takový podobný šok coby odrostlejší dítě zažil, když mě známý svezl nástupcem tohoto modelu, Simcou 1308. Naše rodina v té době jezdila Škodou 100... ;-\
24. 3. 2020 00:02
Rád na něj vzpomínám
Bylo to první auto, které jsem řídil rychlostí 200km/h. Na dálnici D1 s kopce dolů do Mirošovic. Kamarád ho měl půjčené od svého otce z Motokovu. Jinak dodnes opravdu hezké auto - neporovnatelně pěkné s těmi francouzskými zrůdami tehdejší i dnešní doby. Psal se rok 1974.
24. 3. 2020 08:00
Re: Rád na něj vzpomínám
Fíha, po dlhej, veľmi dlhej dobe (skoro) normálny príspevok od teba. :yes:
24. 3. 2020 18:59
Ado, ty si fakt asi dost na hlavu. Že prý francouzské zrůdy tehdejší doby - R16, Peugeot 504 ... Dej se konečně vyšetřit, už dost svými příspěvky lezeš na nervy.
25. 3. 2020 00:08
Cha chá, prý "zrudy". Hlavně Cars of the years! :-) :yes:
24. 3. 2020 07:31
Jj, z tohodle auta jsem byl taky vzdycky hotovy kdyz jsem ho v 80.tych letech nekde videl.... :yes:
24. 3. 2020 09:10
Tiež si pamätám tieto autá ako dieťa - na naších cestách to bol celkom "zjav".
A potom mi ostalo v pamäti, keď sme po 89 išli do Rakúska (ako všetci) a videli tam občas aj Porsche, neskôr aj Ferrari... Dnes ma už nejaké auto až tak nezaujme - skôr pekný veterán. Naposledy som bol hotový z Concord-u v múzeu - síce lietadlo, ale je to vrchol techniky :).
24. 3. 2020 10:10
Ta doba stála úplně za hov*o ale to oblézání "lepších" aut na ulici a dívání se kolik má na tacháči, to je prostě nostalgie.... :-)
24. 3. 2020 10:37
Dnešné deti to už nepoznajú - na ulici je toľko rôznych áut, že ich to ani nezaujíma... Pamätám si ako sme snívali o rôznych autách a obzerali ich v časopisoch.
Čo sa doby týka - z osobnej skúsenosti nemôžem nadávať, keďže som bol vtedy dieťa až čerstvý "teenager".
24. 3. 2020 12:20
Já zažil podobný kulturní šok, když jsem v roce 1997 ze Škodovky 105 přesednul do cca 16 roků starého Taunuse... A bylo vymalováno a začal jsem šetřit prachy na Scorpia :D :D :D
24. 3. 2020 13:17
Počas "socíku" som asi v poriadnom aute (inom ako štandard) ani nesedel. Ale v roku 1992 kúpil známy Mazdu 626 a to bol ŠOK :). Vtedy som mal ďaleko do ukončenia vzdelania a počas štúdia, keď som zavítal do nejakého bazáru, zdali sa mi ceny áut ASTRONOMICKÉ = to sa nedalo našetriť :). Vtedy sme mali doma Škodu 100. V tom čase som sa akosi už zmieril s tým, že nové auto nikdy mať nebudem, vlastne ani niečo lepšie. A doba sa zmenila, autá išli dole, platy hore... Ale znova sa to mení a autá zdražujú... Dnes mi ale autá už tak žily netrhajú :).

Teraz ak by som mal možnosť previezť sa napr na nejakom modernom skvelom aute, prípadne na Chrysler-y z článku, tak volím Chrysler ;). Tie nové autá sú skvelé, ale sú zároveň aj také dosť sterilné, dokonalé... Staré auto má také špeciálnu atmosféru...
24. 3. 2020 14:11
Ty jsi měl taky Scorpio? Já měl krátce karburátor GL, ale plasťák se 105HP bylo na plyn z NL, mělo jen centrál, okna na kličky atd...ale jezdilo tenkrát skvěle.
24. 3. 2020 14:44
Ford Scorpio Cosworth V6, 2.9i 24v, sedan v barvě "půlnoční modř", ve výbavě Ghia z roku 1991
Ford do "Skopků" dával dvě třílitrové V6
V6 EFI - cca 110 kW = +- 140 HP
a V6 Cosworth 143 kW = +- 191 HP

No a já měl jednoho z (dvou-tří tuctů), který byl osazen tou V6 od Cosworthů, která byla navíc opatřena nenápadnou plaketkou "Tuned by Cosworth Engineering" a mělo to (alespoň podle měření ve zkušebně) nějakých 185 kW?
Ono už je to 20 let, co jsem ho prodal, takže ta čísla ber jako orientační :) Ale bylo to moje první SKUTEČNÝ AUTO - a já byl ztracen :D :D :D

Jak řekl kamarád Petr, když jsem se mu s ním přijel pochlubit - "tohle nejsou žádný zasraný výlisky, to je frézované z plného" ;-) ;-) ;-)
24. 3. 2020 15:23
Hmmm, tak to byla nálož. Já si 96-tém připadal ve Scorpiu coby mladý kluk jako pán světa ;-)
Ale Cosworth verze to muselo být něco. Gumy tehdy neměly přilnavost jako teď, rozložení hmotnosti rozhodně nebylo 50/50 a zadek bez různých asistentů uměl tancovat i s polovičním výkonem. To byl manuál?
24. 3. 2020 16:18
Howno howno, slavnej soude. 4°automat s kick-downem.
Převodovka byla (prý) "émerická" - při zařazené (4) a 2.000 RPM to jelo 60 mil (96 km) / hod. Pokud mne paměť neklame, červené pole začínalo na 6.500 RPM?

A výbavy tam bylo ... HAFO :D Včetně originálního rádia s kazeťákem, kdy na středovém tunelu před zadními sedadly byly zdířky, do nichž si člověk mohl zapojit sluchátka a pustit si muziku přímo "do ouška" :D

A je pravda, že u tohohle auto to (decentní) přítlačné prkno na kufru fakt DÁVALO smysl :D
24. 3. 2020 16:39
Já ho tam měl taky, myslím, že Kamei. Ale u tmě dávalo houby a ne smysl :-[]

Tak to byla parádní strojovna, kdyby člověk v telecích letech tušil, jakou cenu to bude mít. Sakra, s tím bych se rád projel! ;-)

https://www.mobile.de/…r/294878176.html
24. 3. 2020 17:19
Pak mi přes něho jedné červnové noci přeběhly kroupy zvíci pingpongových míčků, sesypala se mi na něj eternitová střecha z baráku a hospodářské budovy... a bylo
24. 3. 2020 14:15
Když jsme u té nostalgie...
...už jsem to tu psal, ale klučičí sen se mi splnil někde kolem 1987, kdy jsme hráli na jedné z ulic mezi domky v České Lípě líný tenis a po hlavní přejelo něco placatého a červeného. Nechali jsme plácání a běželi se podívat kam jede. Bylo to asi o kilometr dál, tam už srocení pod stromy v klidné čtvrti, kde na kraji silnice stála zaparkovaná švýcarská Testarossa. Dodnes obdivuji majitele, že se nezalekl tolika dětí i dospělých kolem a nechal tam auto do druhého dne stát. Nechtělo se mi jít ani domů. Seděli jsme pod stíny dubů a buků a snad hodiny snili o tom, jaký to musí být mít Ferrari Testarossa. ;-)
Rozbalit vlákno
5
24. 3. 2020 16:03
Re: Když jsme u té nostalgie...
Ja som niečo podobné zažil o zhruba rok neskôr ako ty keď sme s folklórnym súborom boli na zájazde v NSR. Na diaľnici nás švihlo niečo červené placaté a o pár km keď sme zastavili na odpočívadle tam stála Testarossa. Nikomu sa naspäť do autobusu veľmi nechcelo a dodnes ľutujem že neboli vtedy mobily s foťákmi 🙂
24. 3. 2020 16:14
Nic tak placatého a širokého jsem si do té doby neuměl ani představit :-!
24. 3. 2020 16:42
Re: Re: Když jsme u té nostalgie...
Tak ono to v SM alebo STOPe nevyzeralo ani omylom také nízke a také široké. Keď si dobre pamätám tak väčšina fotiek z tej doby boli z predo očného pohľadu a trochu zhora,. O to väčší šok človek zažil keď to niekde uvidel naživo. A ten zvuk vytočeného motora čo prenikol do vnútra cez otvorené okná mi znel ešte veľmi dlho v ušiach. 🙂
24. 3. 2020 18:18
tak u Testarossy bych asi pěkných pár minut postál i dneska.... pro mě jedno z TOP aut všech dob.... :-)
25. 3. 2020 00:14
A takovýmto (a podobným) západním lákadlům chtěli soudruzi konkurovat svými debilními ideologickými kecy! Bez šance! :D :D :D
24. 3. 2020 16:30
Stare casy
Pamatam tieto vozy u nas to malo par doktorov ktory museli minut niekde nakradnute uplatky. Este sa dalo zarobit aj tvrdou pracou ako napr. moj nebohy otec ktory staval cesty v Lybii pre WTB tam platili slusne komunisti davali bony pre ktore trebalo sobne ist do Prahy do banky, myslim nejak 40 000 bonov doniesol za rok + okolo 2000 USD diety + doma isla nej. vyplata z Doprastavu . 80 te roky, Ja som poriadne auta uvidel az v Kanade ked som v r 1992 skusil zivot na zapade a za par tyzdnov som jazdil na jazdenke od Pontiacu ale uz aj vtedy sa mi viac lubil Mercedes ako GM... :-!
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku