Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: V Monaku se závodí už 70 let. Jak to všechno začalo?

Královský motoristický sport formule 1 pamatuje 72 jednosměrných okruhů, 54 tratí se vzdálilo městskému obyvatelstvu, zatímco 18 závodních drah můžeme směle označit za kontroverzní městský okruh vedený téměř přes hlavní náměstí.
Zpět na článek
14. 4. 2020 09:49
14. 4. 2020 10:59
14. 4. 2020 11:42
14. 4. 2020 11:59
14. 4. 2020 12:07
14. 4. 2020 12:10
14. 4. 2020 12:50
Avatar - CHerokee
14. 4. 2020 09:49
Monako
Co se týká F1, tak poslední léta jde o nejnudnější závod celého seriálu. Neplní žádná pravidla pro závodní okruh, ale je to propagační jízda pro bohaté. Bohužel. Mimochodem podobné je to i na většině jiných městských okruhů.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Dinar
14. 4. 2020 10:59
Re: Monako
Tohle se papouškuje na netu pořád dokola. Jen nechápu, že ty jako kovaný tradicionalista nechápeš...

Jinými slovy, který okruh splňuje pravidla pro závodní okruh? Pravidla bezpečnosti nebo jaká? Píšeš o propagační jízdě, takže ti jde o bezpečnost nebo máš málo závodění? Nebo v čem je problém?
Já jen, že mně nevyhovuje spousta jiných okruhů, hlavně ty, které jsou namalovány na vyasfaltované ploše, kde jezdecká chyba nic neznamená, to je z mého pohledu mnohem větší vada na kráse závodění, než úzká trať, kde je obtížné předjíždět. Ale ok, i to je problém, pak mám ale mnohem víc proti všem těm Marina Bay a Azerbajdžánům, kde se jezdí městské okruhy s těmito omezeními, ale navíc bez jakékoliv nadstavby. A ta je pro Monaco zásadní, je to jeden z nejslavnějších závodů GP, jeden z nejhistoričtějších, je to část esence samotné F1. Už jen z těchto důvodu by měl být zůstat zachován napořád!
14. 4. 2020 11:42
Re: Monako
Podívej se na to, jak ti co opravdu umí, dokázali předjíždět i tam. Monacu by prospělo zařazení do kalendáře v poslední třetině šampionátu. Víc by kde bojovalo o konečné pozice. Mě se na těchto okruzích líbí hlavně to, že pokud uděláš chybu, tak to odskáčeš. Platí pro MC, Singapur, Baku, ale třeba dost i pro Soči, Kanadu nebo Melbourne ;-)
Avatar - CHerokee
14. 4. 2020 11:59
Re: Monako
Myslím, že i já můžu mít svůj názor, ačkoli sis mě zařadil do nějaké škatulky. Ano okruh neplní šířku, bezpečnost, únikové zóny apod. Dokonce se proto jezdí se seškrcenými motory. Nemám nic proti tomu, aby se tam jezdily závody veteránů, ale pro současné formule to není. Nedá se tam předjíždět. Jak jsem psal, propagační jízda.

A jasně spolu s tím i ty vyjmenované další městské okruhy.
Avatar - Dinar
14. 4. 2020 12:07
Re: Monako
Takže bezpečnost, hm, jen doufám, že si tě nepřečtu pod nějakým článkem o F1, kde budeš psát o nudě F1, kdy se krouží na nových okruzích s obrovskými únikovými zónami, nemá to ten prvek nebezpečí minulosti atd. atp. a málo se předjíždí protože...
Ono jde o to, že předjíždění v současné F1 není ani tolik problém úzkých tratí, jako problém nemožnosti využívat vzduchového pytle, to vždy byl základ pro předjíždění v F1.
Co se Monaca týká, kdyby tento okruh zůstal jako jediný městský v F1, svoje místo v kalendáři si zaslouží, je výjimečný!
Avatar - wakantanka
14. 4. 2020 12:50
Re: Monako
Predbiehať sa v Monaku samozrejme dá. Len to nie je také jednoduché ako na niektorých iných okruhoch s dlhou DRS zónou. No a samozrejme je nutné aby aspoň mierne spolupracoval aj ten predbiehaný. Čo do predbiehania samotného mám taký pocit, že najmenej sa predbieha na Hungaroringu.