Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Návrat Fiatu Coupé? Co kdyby legendární předokolka vypadala takhle?

Fiat Coupé je hodně zajímavé auto. Například tím, že ve své době patřil mezi nejrychlejší předokolky světa. 
Zpět na článek
23. 4. 2020 20:24
24. 4. 2020 09:14
24. 4. 2020 19:29
24. 4. 2020 19:31
Avatar - Dzakobo
23. 4. 2020 20:24
Tahle vize
Se mi hodně zamlouvá, a přitom původní Coupé mě moc nezaujalo. Ale nyní už by nebyl k dispozici R5, takže smůla.
Rozbalit vlákno
0
23. 4. 2020 21:38
Pěkné a velmi stylové,...
..stejně jako původní model. Bangleho za zprznění BMW nesnáším, ale musím uznat, že Fiat Coupé se mu fakt povedl... :-) A teno nový návrh by se mi taky velmi zamlouval. Je vidět, že to dělal Ital, jejich cit pro krásu je prostě nepřekonatelný!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - wakantanka
24. 4. 2020 08:55
Re: Pěkné a velmi stylové,...
S tým Banglom sa nezhodneme. Aj keď neadorujem všetky jeho výtvory, tak rozhodne E60 je veľmi nadčasový design, ktorý nezapadne ani dnes. O tom že ním nastavený smer používa BMW v podstate dodnes je ďalší fakt a je akurát smutné, že sa nejak nevedeli výraznejšie posunúť ďalej.
A pôvodný Fiat Coupé je pecka aj dnes. Či by tomu bolo rovnako aj v prípade nástupcu si už ale nie som istý.
Avatar - palix
24. 4. 2020 19:25
Re: Pěkné a velmi stylové,...
Ťažko sa dnes predáva Toyota GT86 / Subaru BRZ, Fiat tuším končí s modelom 124, pomaly budú patriť pod koncern PSA... Nie som si istý, či práve Fiat má na to aby vyrábal také auto. Namiesto toho by mali spraviť nástupcu Punta. Len dnes je ťažké dostať sa do akejkoľvek triedy. Povedzme si, že aj nové Tipo sa kupuje hlavne preto, lebo je lacné. Kto by dnes túžil po Fiate? Pochybujem, že niekto taký je (možno okrem Fiatu 500). Fiat momentálne stojí len na lacných autách.
Kde sú tie časy, keď talianske autá boli snom motoristov, mali nádherný dizajn a predávali sa ako teplé rožky. Dnes? Naozaj nepoznám nikoho, kto chce Fiat z iného dôvodu ako je nízka cena.
24. 4. 2020 00:03
Dnes neprodejné,
preference se posunuly, to se nevyplatí vyrábět. Machr už není člověk v placatém sporťáku ale v opulentním SUV na placatých silničních gumách s ráfkem průměru deklu od popelnice. Je to asi taky o nutnosti celodenně svítit a xenonech - měl jsem sporťák vysoký jen 125 cm a naprosto všichni mi prali světly do očí. Teď v MPV je to mnohem lepší :D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - del42sa
24. 4. 2020 09:14
fiat coupé
dizajn moc pěkný, krásné auto, ale Fiat to stejně nevyrobí, tak nač se tím vůbec zabývat ? ;-)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - wakantanka
24. 4. 2020 11:09
Re: fiat coupé
A pritom techniku od Mazdy by na to mali. :) Mne by sa takýto bráška 124 Spider celkom pozdával.
Avatar - palix
24. 4. 2020 19:29
Re: fiat coupé
124 Spider sa už tuším prestáva vyrábať... Otázka je: PREČO by mal Fiat používať techniku od Mazdy? Navyše ak sa ženie do rúk PSA? Nechajme Mazdu, nech si smotanu z vlastnej techniky zlíže sama ;). Z dua 120 Spider / MX5 by som si vybral originál = MX5 keď už také auto ;).
Kým Fiat padá hlboko na dno, Mazda má zaujímavé projekty, predaje idú... Fiat a Mazda sú na opačných koncoch "úsečky".
Avatar - wakantanka
28. 4. 2020 10:28
Re: fiat coupé
V dobe keď prišli s derivátom Miaty by to bol vhodný ťah. Mazda by rozpustila svoje náklady na vývoj RWD platformy na ďaleko väčšie objemy výroby. Fiat by nemusel investovať do vývoja takejto platformy do ktorej by adaptoval svoje motory. Vo výsledku by mohol ponúktnuť dve rozdielne produkty, Spider + Coupé čo sú segmenty, kde sa nepredávajú kvantá, ale buduje image. Niečo na spôsob Barchetta + Coupé spred 20 rokov, navyše pre kupujúceho s bonusom RWD čo k takémuto typu auta proste patrí viac.
Avatar - CHerokee
24. 4. 2020 18:07
Re: fiat coupé
Asi tak nějak. Bylo to krásné auto a tato malůvka je taky zajímavá, ale Fiat moc zajímavých aut nevyrábí...vlastně už ani tu překapotovanou mazdu.
Avatar - palix
24. 4. 2020 19:31
Re: fiat coupé
Pravdu máte Fiat MAL plno nádherných áut. Ako sa Taliani dokázali dosať do štádia, že nevedia spraviť skvelé autá ako kedysi? Všetci začali študovať humanitné vedy ako u nás? Alebo zdegenerovali? Krajina, ktorá mala filozofov, umelcov, dizajnérov, motorárov, vývojárov... Kde sú Taliani dnes?