Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Návrat Fiatu Coupé? Co kdyby legendární předokolka vypadala takhle?

Jan Zajíc Jan Zajíc 23. 4. 2020 • 03:18
41
11
Zobrazit náhledy (41)
Fiat Coupe Tribute Fiat Coupe Tribute Fiat Coupe Tribute Fiat Coupe Tribute Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe Fiat Coupe

Fiat Coupé je hodně zajímavé auto. Například tím, že ve své době patřil mezi nejrychlejší předokolky světa. 

Dokonce se můžete setkat i s tvrzením, že byl tou vůbec nejrychlejší předokolkou, a to hlavně díky přeplňovaným verzím. K dispozici byly dvě, dvoulitrový čtyřválec o výkonu 140 kW a dvoulitrový pětiválec, který dával dokonce 162 kW.

S ním Fiat akceleroval z klidu na stovku za 6,3 sekundy a jel až 240 km/h. Oba motory byly dostupné také v atmosféricky plněných variantách, základní motorizaci pak představovala jedna-osmička o výkonu 96 kW.

Coupé, jehož vnější design navrhl Chris Bangle, který se později proslavil u BMW, a interiér má na svědomí Pininfarina, se vyráběl v letech 1993 až 2000. Celkem vzniklo něco okolo 72.000 exemplářů. Nástupce italská automobilka už bohužel na trh neuvedla.

Za sedm let si Fiat Coupé každopádně stihl nadělat spoustu fanoušků, kteří by určitě byli rádi, kdyby se dostupný sporťák vrátil. Jistě mezi ně patří také grafik a designér Gaspare Conticelli.

Ten totiž navrhl vlastní vizi nové generace modelu Coupé. Pozoruhodné na ní je, že viditelně navazuje na práci Chrise Bangla, takže si ponechává známé proporce. Tvůrce vozu dodal i charakteristické detaily, mezi něž patří zejména netradičně tvarované přední blatníky a kulaté zadní světlomety.

Tak co říkáte? Líbil by se vám takový návrat?

Související články

Témata
Avatar - wakantanka
28. 4. 2020 10:28
Re: fiat coupé
V dobe keď prišli s derivátom Miaty by to bol vhodný ťah. Mazda by rozpustila svoje náklady na vývoj RWD platformy na ďaleko väčšie objemy výroby. Fiat by nemusel investovať do vývoja takejto platformy do ktorej by adaptoval svoje motory. Vo výsledku by mohol ponúktnuť dve rozdielne produkty, Spider + Coupé čo sú segmenty, kde sa nepredávajú kvantá, ale buduje image. Niečo na spôsob Barchetta + Coupé spred 20 rokov, navyše pre kupujúceho s bonusom RWD čo k takémuto typu auta proste patrí viac.
Avatar - palix
24. 4. 2020 19:31
Re: fiat coupé
Pravdu máte Fiat MAL plno nádherných áut. Ako sa Taliani dokázali dosať do štádia, že nevedia spraviť skvelé autá ako kedysi? Všetci začali študovať humanitné vedy ako u nás? Alebo zdegenerovali? Krajina, ktorá mala filozofov, umelcov, dizajnérov, motorárov, vývojárov... Kde sú Taliani dnes?
Avatar - palix
24. 4. 2020 19:29
Re: fiat coupé
124 Spider sa už tuším prestáva vyrábať... Otázka je: PREČO by mal Fiat používať techniku od Mazdy? Navyše ak sa ženie do rúk PSA? Nechajme Mazdu, nech si smotanu z vlastnej techniky zlíže sama ;). Z dua 120 Spider / MX5 by som si vybral originál = MX5 keď už také auto ;).
Kým Fiat padá hlboko na dno, Mazda má zaujímavé projekty, predaje idú... Fiat a Mazda sú na opačných koncoch "úsečky".
Avatar - palix
24. 4. 2020 19:25
Re: Pěkné a velmi stylové,...
Ťažko sa dnes predáva Toyota GT86 / Subaru BRZ, Fiat tuším končí s modelom 124, pomaly budú patriť pod koncern PSA... Nie som si istý, či práve Fiat má na to aby vyrábal také auto. Namiesto toho by mali spraviť nástupcu Punta. Len dnes je ťažké dostať sa do akejkoľvek triedy. Povedzme si, že aj nové Tipo sa kupuje hlavne preto, lebo je lacné. Kto by dnes túžil po Fiate? Pochybujem, že niekto taký je (možno okrem Fiatu 500). Fiat momentálne stojí len na lacných autách.
Kde sú tie časy, keď talianske autá boli snom motoristov, mali nádherný dizajn a predávali sa ako teplé rožky. Dnes? Naozaj nepoznám nikoho, kto chce Fiat z iného dôvodu ako je nízka cena.
Avatar - CHerokee
24. 4. 2020 18:07
Re: fiat coupé
Asi tak nějak. Bylo to krásné auto a tato malůvka je taky zajímavá, ale Fiat moc zajímavých aut nevyrábí...vlastně už ani tu překapotovanou mazdu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku