Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Pomsta za hluk. Mustang to odnesl montážní pěnou ve výfuku

Jestli máte souseda se sportovním autem, je možné, že slyšíte, když projíždí okolo, nebo vůz startuje. A třeba vám to i vadí.
Zpět na článek
25. 5. 2020 19:54
25. 5. 2020 20:58
25. 5. 2020 20:10
25. 5. 2020 20:44
25. 5. 2020 21:39
25. 5. 2020 23:23
25. 5. 2020 20:52
25. 5. 2020 20:57
25. 5. 2020 21:30
26. 5. 2020 00:11
26. 5. 2020 07:43
26. 5. 2020 08:21
26. 5. 2020 10:14
26. 5. 2020 10:20
26. 5. 2020 08:30
26. 5. 2020 08:41
26. 5. 2020 09:38
26. 5. 2020 12:12
26. 5. 2020 10:49
26. 5. 2020 08:33
Avatar - xxc
25. 5. 2020 19:54
zasluzil si to
Aj u nas sa nejak rozmohli Mustangy, ten zvuk je zaujimavy z dialky. Ale pocuvat to casto by som nechcel. Omnoho horsie je Audi R8, sused nastartuje a zena vybehne z domu, ze stena sa trasie :-D
Rozbalit vlákno
5
Avatar - CICERO
25. 5. 2020 19:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
25. 5. 2020 20:58
Re: zasluzil si to
Mozno keby bol R8 moj, tak by ma bavil zvuk :-D Inak na tom nie je fakt nic. Samozrejme montaznu penu si nezasluzi majitel, ale ten, co to schvalil do pravadzky na pozemnych komunikaciach :-)
Avatar - lyon667
26. 5. 2020 08:46
Re: zasluzil si to
Narvat pěnu by recipročně zasloužil onen americký soused. A taky do koncovky svého "výfuku". Oko za oko...
25. 5. 2020 23:01
Re: zasluzil si to
Lenže klasické V8 magicky bublali.
Teraz to je to sedláčina - že racing car
26. 5. 2020 08:57
Re: zasluzil si to
taky sem mival mustanga a ruzne ho poladoval a samozrejme i kuchal vejfuk. nastesti soused byl hodne chapavej, a v ty dobe nejspis ani zadna montazni pena nebyla.
ale ze jsem par lidem urcite lez na nervy, to priznavam
25. 5. 2020 20:10
...
Je to tak no, petrolheadům se to sice blbě akceptuje, ale většina lidí prostě na ten laďák vod akrapoviče už není zvědavá... aut je všude až po hlavu, hlasitej vejfuk má každý druhý, a i mě už kolikrát všichni ti túrovači s těma svejma Mkama, AMGčkama, nebo jenom starejma paštikama s vykuchanejma vejfukama lezou krkem.

Dokud človek pěkný a řádně hlučný auto potkal jednou za čas, tak super, ale dneska když člověk sedí někde na zahrádce v Karlíně nebo podél Vinohradský, tak neuběhne deset minut, aniž by nějakej im-becil na nejbližších světlejch nevytúroval ten svůj bazmek.

Tut mir leid... :-(
Rozbalit vlákno
6
Avatar - _Karel_
25. 5. 2020 20:44
Re: ...
Nejde ani tak o laďák, stačilo by nebýt bezmozek a netůrovat auta kde se to nedělá. Pokud to soused zkusil nejdřív slušně (pokud), pak se mu nedivím.
25. 5. 2020 21:39
Re: ...
Tak to zkrátka je... takhle už to bezmozci zkazili petrolheadům, dronistům, elektrokoloběžkařům a dalším skupinám. :-(

Nicméně zmínku zasloužej carmakeři, kteří žádný "good neighbor" režim nemají, naopak jejich auta po nastartování musejí ještě hlasitě štěknout. Mít takový auto a odjíždět s ním pravidelně před sedmou ranní do kanceláře, to sousedský vztahy taky pokvetou... ;-)
Avatar - trapid
25. 5. 2020 23:23
Re: ...
Tos mi připomněl jak před léty jezdil k vedlejšímu paneláku každé ráno jeden bezmozek pro sousedku do práce. Aby jí upozornil, že přijel, tak vždycky zatroubil. Že to je kolem šesté ráno už neřešil. Naštěstí jí stačilo říct a ustalo to. Ale jde vidět ta bezbřehá bezohlednost lidí a to, že jim vůbec věci nedochází.
25. 5. 2020 20:52
Re: ...
podobne to je z druhy strany

byly doby, kdy mi trabanti, wartburgy a podobna vetes smrdela, dnes kdyz jednou za uherskej rok potkam trabanta, tak se te vune nemuzu nabazit a s ostatnima podobne postizenejma se predjizdime, kdo bude mit tu cest jet hned za trabantem, aby mu neunik ani dousek ty opojny vune.

a za par let az tady budou bzucet elektromobily, tam zas budem na zahradkach cekat na ten opojnej zvuk bublajiciho osmivalce...
Avatar - CICERO
25. 5. 2020 20:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
25. 5. 2020 21:30
Re: ...
Mas pravdu, jde to obema smery. Zrovna s tim trabantem je to super priklad, vnimam to podobne (ja si teda z nostalgie cuchnu, ale pak davam stejne vnitrni okruh) :-)
Avatar - eLzyx
25. 5. 2020 21:01
zničený výfuk?
Nestačilo by to trochu vydloubat a pak chvíli tůrovat motor, aby se to vyfoukalo ven? Přinejhorším přijde ten stavitel.
Rozbalit vlákno
3
25. 5. 2020 23:03
Re: zničený výfuk?
Preboha , to nie je vata.
P.S. Vieš vôbec ako funguje PUR pena?
Avatar - eLzyx
26. 5. 2020 00:16
Re: zničený výfuk?
vždyť je tam použitá nějaká nízkoexpanzní. Protipožární taky nebude. A jak znám tuning výfuky, tak tam žádná přepážka nebude. Aspoň v tom mém* je jen jedna přepážka, dost hluboko, s tou pěnou by se tam nedostal. Takže vyškrábat, výfuk pořádně zahřát a ta pěna vyhoří. Pokud ne, tak tlumič sundat, vstříknout menší množství hořlaviny a zapálit.
* ten můj je podobně hlučný jako originální, jen nad 4500ot. nepatrně víc. Hlavně, že je z nerezu.
26. 5. 2020 09:47
Re: zničený výfuk?
Tak si to vyskúšaj na nečisto:
Zober trubku, nastriekaj PUR penu a potom ju prilož k výfuku. ;-)
25. 5. 2020 22:38
Moc nechápu, proč si ten majitel Mustangu....
...při odjíždění do baráku nezapne ten mód "Dobrý soused", když už ho v autě má! Asi to tedy tomu svému sousedovi dělal schválně. Nerad to říkám, ale pokud se to opakovalo, tak si o podobné zvěrstvo svým způsobem koledoval.. ;-\
Rozbalit vlákno
0
25. 5. 2020 23:07
Takáto PUR sabotáž je už otrepaná
U nás bol ignorant, čo aj po takomto PUR upozornení stále ohlušoval okolie.
Tak mu niekto postriekal celé auto PUR penou a odvtedy je v ulici ticho! ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jenik3
26. 5. 2020 00:11
docela to chapu
Mne se naopak libi, kdyz hybridy vyjizdeji od nas z garaze - ticho a cisto. Kdyz projede superb I, je to dost poznat, stejne jako astra 98.
Uznavam, ze moderni diesely (euro 6) citit nejsou, ale na rozdil od hybridu jsou slyset :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - _Karel_
26. 5. 2020 08:24
Re: docela to chapu
Jj, když vyjede z garáže taková Astra s 1,6i, to musí být vzhůru celej barák.
Avatar - Jenik3
26. 5. 2020 09:11
Re: docela to chapu
Barak vzhuru neni, ale je to dost citit.
26. 5. 2020 03:04
Sladká rozlúčka
Pred pár rokmi, keď som ešte nebývala vo svojom dome, ale v bytovke, som mala suseda takého ober***a, že takúto fajnovú pur-penovú nádielku som mu zabezpečila po mojom odsťahovaní. Ako bonus dostal kompletné poškodenie a poleptanie laku a prepichnuté gumy. Jeho fajnový Mercedes dostal novú fasádu a komplet výplň, vraj chlapci použili aj nejaké lepidlo a ja som mohla sladko spať. A čerešnička na torte bola, ževraj nemal ten *** havarijní poistku! 😂 Nuž, pomsta býva niekedy sladká... Ale psssst, nikomu to nehovorte! 😉
Rozbalit vlákno
5
26. 5. 2020 06:31
Re: Sladká rozlúčka
Este si vymysli nejaky dojemny pribeh, preco si to urobila. Absolutne neschvalujem nicenie cudzieho majetku. Ak si to aj zasluzil dalo sa to asi riesit aj inak.
26. 5. 2020 07:58
Re: Sladká rozlúčka
Martinka, ty si čistá pička. Jediné štěstí je, že kecáš...
Avatar - lyon667
26. 5. 2020 08:52
Re: Sladká rozlúčka
Můžes, prosím, udělat něco pro lidstvo a skočit z mostu? Díky.
Avatar - iudex
26. 5. 2020 10:46
Re: Sladká rozlúčka
Ak to nie je výmysel a trolling (a osobne myslím, že je), tak si sa práve priznala k spáchaniu trestného činu poškodzovania cudzej veci. V závislosti od výšky spôsobenej škody je za to trest odňatia slobody 6 mesiacov až 3 roky (ak je škoda najmenej 2660 eur), resp. 3 až 8 rokov (ak je škoda najmenej 26600 eur). No a pri takto zničenom Mercedese tá škoda bude v desaťtisícoch.
Avatar - fOE
26. 5. 2020 07:43
Smutno
Po precteni diskuse je mi az smutno jak malo nekterym staci na to aby schvalovali poskozovani majetku, vandalismus. Uvedomte si ze ta hranice nez se tenhle pristup obrati proti vam je hodne tenka. Vam vadi hlasita auta, dobra, sousedovi muze vadit vas obcas stekajici pes, vas strom hazejici stin na jeho zahradu, fasada vaseho domu na kterou "se musi divat" a ktera se "bije" s tou jeho...
Taky cajk kdyz vam psa otravi, strom behem vasi dovolene pokaci, fasadu zasvini... ?

Za me je tohle brani spravedlnosti do vlastnich rukou a trestani uplne to same jako vychovavaci na silnicich, proste dno.
Rozbalit vlákno
8
26. 5. 2020 08:21
Re: Smutno
Poškozovat cizí majetek je jiný level, to udělá jen mentální žebrák. Obvykle ten, co není schopen normálně argumentovat s protistranou a v případě neúspěchu se obrátit na úřady.
Avatar - honzaHK
26. 5. 2020 10:14
Re: Smutno
Otázka je, co potom dělat s dotyčným hulvátem, který po dvaadvacáté hodině čistě s plezíru prohání svoji S5 po sídlišti a mezi rodinnými domy daleko nad povolenou rychlostí. S tím, kdo z podstaty své povahy nijak nereflektuje domluvu. Tam, kde je ta činnost nahodilá a tudíž policie "nemá čas na něj každý den vyčkávát", aby ho odeslala na STK k přeměření.

To je vlastní zkušenost. Jaká je pak obrana? Není to řečnická otázka, skutečně mě zajímá postup v takovém případě.

Nutno dodat, že se to ve mně pere, jelikož zvuk vytočené V8 je boží...dokud se nevzbudí dítě, nezačnou štěkat psi a neaktivuje se alarm u některých citlivých aut. Cizí majetek bych nikdy neponičil, to je hnus, ale chápu, pokud se nějaká slabší povaha k něčemu podobnému odhodlá.
26. 5. 2020 10:20
Re: Smutno
No, vzhledem k tomu, ze majitel mustanga dostal psanou zadost o odstraneni ladaku (psanou relativne hrube, ale nevime, co bylo predtim) a jeho odpoved na to byla "come see me, i have guns for days" (je to American, jak jinak), tak na obou stranach barikady budou trochu hovada.

Neobhajuju niceni ciziho majetku, sam bych se k tomu asi neuchylil (pisu asi, protoze sam nevim, jak bych se zachoval, pokud by mi soused vytacel kazdy rano pod okny motor do omezovace napriklad), ale dokazu si predstavit proc se k tomu nekdo muze uchylit.

Prumernej soused proste nechodi na auto cezet nebo carthrottle a hlucny auta ho spis se.rou, nez co jinyho. Ale to si spousta tuneru proste nedokaze uvedomit. A pak se strasne divej, ze nemci zakladaji antituningove policejni hlidky a tak podobne, a lid tomu tleska...
Avatar - _Karel_
26. 5. 2020 08:30
Re: Smutno
Pes bohužel od přirozenosti štěká, strom, který by neházel stín neexistuje, ale auto nemusí ráno nebo v noci řvát. Prvotní by určitě mělo být pokusit se o domluvu jako běloši. Ale nenapadá mě, jak by např. tento problém vyřešily úřady, jak navrhuje pája. Tohle je nepochybně krajní řešení.
Avatar - xxc
26. 5. 2020 08:41
Re: Smutno
Presne tak, sused sa obratil na urady a starosta mu odkazal, nech sa dohodnu susedia medzi sebou :-) Pokial je auto homologizovane, urad s tym nic neurobi.
Avatar - fOE
26. 5. 2020 09:38
Re: Smutno
Tady se Karle neshodneme. Snaha se domluvit by nemela byt to prvotni, snaha se domluvit (s akterem, uradem atd.) by mela byt to jedine k cemu se pro sve nepohodli uchylim. Jinak receno kdyz u uradu neuspeju, protoze "splnuje normu", muj problem se meni v probmel s normou. Kdyz neuspeju, protoze "vymozitelnost prava u nas" pak se muj problem meni v problem se statem. V zadnem uzlu toho rozhodovaciho procesu nevidim vetev "tak vemu montazni penu a ukazu mu sam!". Proste nevidim, ani jako krajni reseni (tohle uz jednoduse je za carou).

A ano, priznavam ze tenhle pristup casto muze vest k tomu, ze sve nepohodli nevyresim (znovu se musim zeptat nakolik je brani prava do svych rukou "reseni"), ale tam kde zacinaji a konci prava a povinnosti moje budou zacinat a koncit prava a povinnosti i te druhe strany a priste, priste to treba zahraje do karet me (treba s tim psem, stromem...).
Avatar - _Karel_
26. 5. 2020 12:12
Re: Smutno
Nemusíme se nutně shodnout. U mě by záleželo, jak moc obtěžující věc bych řešil. Jsem mírumilovnej vztekloun :D
Avatar - iudex
26. 5. 2020 10:49
Re: Smutno
Tak u nás je to jednoznačne trestný čin (ak je škoda minimálne 266 eur).
Poškodzovanie cudzej veci:
Kto zničí, poškodí alebo urobí neupotrebiteľnou cudziu vec a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
A samozrejme máš úplnú pravdu.
26. 5. 2020 07:45
Rozum do hrsti...
...by měli vzít hlavně majitele vozů se sportovním výfukem. Výrobci dodávané komponenty obvykle nejsou obtěžující díky klapkám, které jsou součástí systému výfukového potrubí. Pak stačí nebýt hlupák a odjíždět v tichém módu.
Větším problém představují tuneři. Obzvlášť se staršími auty, kde je hlučný výfuk součástí představy o tom, jak má znít ten pravý sporťák. A tak nás oblažují rámusem ze svých postarších vozů a neváhají túrovat v obytných zónách.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - wakantanka
26. 5. 2020 08:06
Re: Rozum do hrsti...
Hej, výfuk Rámus, šilt dozadu, to poznám. 🙂
Avatar - xxc
26. 5. 2020 08:35
Re: Rozum do hrsti...
Oni si neuvedomuju, ze to moze niekomu vadit. Vacsinou su to psychopati. Na druhej strane, niekomu inemu mozu vadit ine veci. Treba sa spravat co najohladuplnejsie.
Avatar - iudex
26. 5. 2020 11:22
Re: Rozum do hrsti...
Tak sú autá, ktoré majú výfuk s klapkou, ale nevieš tú klapku ovládať a auto štartuje defaultne hlučnejšie (je to predsa športové) a skľudní sa až po pár sekundách. Ale je pravda, že pri sériových autách aj ten športovejší zvuk je v norme a takýto problém väčšinou nevznikne, ten vzniká skôr ak taký majiteľ jazdí s vytočeným motorom v nejakom race móde. A to sa ovplyvniť dá.
Avatar - Barrichello
26. 5. 2020 13:25
Re: Rozum do hrsti...
já žádnej tichej mod nemam, ale zas maj sousedí štěstí že odjíždím někdy v 9 ráno a přijíždím odpoledne (až na vyjimky), takže nikoho nebudím :-)

Magnaflow rulezz :-)
Avatar - woody-alien
26. 5. 2020 16:04
Re: Rozum do hrsti...
Víš co je vůbec nejvtipnější ? Když si takhle v poklidu jdeš centrem okresního města a najednou tam nějaká trubka před přechodem začne túrovat motor svýho Mustanga až ti málem zaskočí. Koukneš co je to za magora a už značka THE BEA5T ti napoví cosi o jeho duševní vyrovnanosti. No a pak se dočteš, že je to nejvyšší představitel toho města. :D
26. 5. 2020 08:33
Dobrý soused
Já dřív používal při startu "tichý start" a při příjezdu k domu přepínal výfuk do tichého módu, hlavně v noci. Sousedi mají malé děcko....
Ale, pak jsem si uvědomil, že jsem jedinej ohleduplnej na ulici. Ten s malým děckem je každý den na zahradě a jak debil musí mít na plný kule zapnuté rádio s nějakou buranskou čochovou muzikou a vůbec nebere ohledy a to třeba celý den. Naproti maj psy, kteří mně pravidelně budí ve 2 ráno a přes den když jde kdokoliv okolo tak se spustí peklo. To nemluvím o sekačkách a křoviňácích po celou neděli. Takže, teď to dělám naopak, okamžitě po nastartování mód "Track", to stejné při návratu domů, jakmile vjedu na naši ulici.....a většinou se domů vracím fakt dost pozdě v noci :yes:
Auta parkuji v garáži, takže montážní pěna nehrozí :-[]
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Anonym
26. 5. 2020 11:07
Re: Dobrý soused
Fandím ti! Neber na nikoho ohledy. Jde přece jen a jen o tvůj pocit. A když je dobrej, tak ať se jdou ostatní bodnout. A snad nepůjdou bodat jen tak naprázdno a bodnou ti třeba do gum nebo do tý tvý lebky dutý.
Avatar - iudex
26. 5. 2020 11:09
Re: Dobrý soused
Tak sú veci, ktoré človek musí tolerovať, na dedine sú v sobotu zvuky kosačiek, vyžínačiek a cirkulárov (moje najobľúbenejšie) štandardom, proste niekedy sa tie záhradné práce robiť musia. Druhá vec je, keď sa zapne cirkulár o šiestej ráno, alebo keď sa tie zvuky strojov ešte niekto snaží prehlušiť disko hitmi 90. rokov, to už nutné nie je.
Avatar - Anonym
26. 5. 2020 11:20
Re: Dobrý soused
Strávil jsem u babky na SK na dědině mnoho klukovských lét. Že by ta někdo pouštěl cirkulárku v šest ráno? hm... Ani náhodou.
A teda bych se zamyslel nad tím, proč lidi vůbec používají ty cirkulárky a sekačky a křovinořezy? No protože asi musí udělat práci. Dost možná se jim ani samotným nechce, ale musí topit, posekat, uklidit atd. A pak nějaký debil řekne, že on jim dělá rámus autem na truc kvůli tomu,
že sousedům štěká pes... V Rakousku na tyhle debily s hlučnými výfuky mají prostý recept
a problémy tam s tím nejsou.
26. 5. 2020 12:28
Re: Dobrý soused
Hele, tady nejde o to, dělat někomu něco na truc. Ty jsi pěkná guma kamaráde, to jako že štěkání nevychovanejch pejsků je v pohodě, hudba nahlas od pošuka souseda celý den v pohodě, ale vejfuk u auta s výfukem z továrny bez úprav jako je špatný jo? Já nemám žádnej tuning. Prostě jsem byl dřív ohleduplnej a teď už nejsem a je fakt, že na ulici dávám hlasitej vejfuk naschvál, to je fakt, ale pořád tovární. Pořád je to lepší varinta, než hodit přes plot kus otrávenýho masa. Ti psy totiž nemůžou za kreténa majitele, kterej si pořídí psy a nestará se o ně. Ty sekačky a křoviňáky tak nějak chápu, i když nevím, proč zrovna nefakčenka co jsou pořád doma, to musej vytáhnout zrovna v neděli.
Avatar - Anonym
26. 5. 2020 22:24
Re: Dobrý soused
Prosím, ty mě neoslovuj "kamaráde".
Máš recht! V noci se probudíš kvůli psům, co štěkaj = špatně jsi spal. Ráno hned začne soused (pošuk) na plný kule svoje sonáty, do toho pořád ty psi štěkaj. Tobě se jde rozskočit hlava z toho všeho. A jako řešení je nabízí track mode aktivní výfukové soustavy, kdy s rykotem z výfuku uháníš pryč od toho všeho nesnesitelného hluku
za doprovodu hluku (pro tebe) snesitelného. Jo, dává to smysl. A zatímco ten pošuk má tu hudbu tak nahlas, že beztak prd slyší, co ty nastavíš za prdění ve výfuku, u těch druhejch sousedů zase štěkají ty otravní psi, takže tam taky asi prd vědí, co ty máš na mód. Ale jo, ty si myslíš, že jsi nad tím vším vyzrál a jsi borec a to je důležité. Pořád platí, co jsem psal - jde jen o ten tvůj pocit. A jestli ho máš dorej při track módu, tak ho používej, co to jen jde. Možná budeš líp spát, psi tě nebudou budit a ty sonáty od souseta ti časem přijdou snesitelný.
26. 5. 2020 11:58
Re: Dobrý soused
Obecně se s tím umím vypořádat u sousedů u nichž vím, že jsou pracovně vytíženi a pokud v sobotu pršelo, musí posekat v neděli. Mám však přes plot experta, který má již několik let home office a vždy začne sekat s traktůrkem ve chvíli sobotního/nedělního oběda, či večerního posezení u grilu. To je na zabití ;-)
Avatar - Anonym
26. 5. 2020 22:38
Re: Dobrý soused
No vidíš, tak když jsi zaregistroval, že má již několik let home office, tak musíš i chápat , že trpí tzv. sociální izolací a seká trávu v čase, kdy ostatní dělají smysluplnější věci.
Nebylo by dobrý, ho spíš pozvat jednou na oběd nebo grilovačku a tam mu během konverzace nenápadně nebo i nápadně naznačit, že s tím sekáním by to mohl zkusit přeložit na jiný čas, než čas oběda nebo večeře. Určitě to pochopí ;-)

Varianta B je koupit si auto s aktivním výfukem alá Mustang GT, nastavit Track mode a hned po ránu, když on ještě spí mu to pořádně otúrovat před domem. Snad ho to produbí.
Otevře očka a řekne si: "Panečku, to mám ale souseda c.o.c.k.o.t.a. Ale co, von musí do práce a já si hezky dělám z domova, tak si ještě přispím"...

Doporučuji to B. Je to výrazně dražší, nezaručuje to účinnek (protože třeba se mu ten rykot z výfuku bude ještě líbit) a tak nějak celkově je to přece cool. Kterej blbec by se přece bavil se sousedem a zkusil nějak řešit ty mezilidský vtahy. To je uplně out. Lepší se je se vysírat navzájem.