Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Modernizované Mitsubishi Space Star přichází: Cenou soupeří s Dacií

Space Star pořídíte po faceliftu ještě levněji než dosud. Jedním z důvodů je však chudší základní výbava.
Zpět na článek
Avatar - wakantanka
2. 6. 2020 15:39
Re: Re: To fakt nee
A to mi vysvetli čo je na tom aute jednoduché. Podľa mňa bolo posledné jednoduché auto Škoda Favorit s karburátorom. Žiadne komfortné prvky, žiadna riadiaca jednotka atď.
Avatar - wakantanka
2. 6. 2020 15:35
Re: Re: verzia
Ja som stretol až jeden kus. Ale či bol nový alebo dovezený nejaký starší netuším. 🙂
2. 6. 2020 11:57
Re: Mitsu Mitsu..
To je ako s Fordom EcoSport. Ani Eco, ani Sport, len dlhé roky trápenia sa, lebo kedysi mal niekto super nápad, že auto pre Brazíliu bude stačiť aj Európe.
2. 6. 2020 11:54
Re: Volný pád Mitsubishi.
Podľa mňa je otázka času, kedy Mitsu z Európy odíde alebo bude predávať len Outlander PHEV, snáď už konečne v novej generácii.
2. 6. 2020 11:53
Re: verzia
Toto je už nejaký tretí facelift. Koľko si ich stretol za tie dva roky, čo sa to u nás predáva? Ja ani raz. Aj v Mitsubishi mi povedali, že u nás to nikto nechce, skôr v Čechách.
2. 6. 2020 10:18
Mitsu Mitsu..
Space Star je suverénne jedno z najzaostalejších áut aké sa u nás predáva. Výzorovo sa im to ako-tak podarilo zaobaliť. Žiaľ jazdné vlastnosti a technika nezodpovedajú dnešnej dobe. Pre rozvojové krajiny ok, ale Európa? Jedine ak pre dôchodcu, príp. človeka ktorý k automobilizmu nemá absolútne žiaden vzťah a silou mocou chce nové lacné auto.

Veľká škoda, že sa Mitsu ubralo takýmto smerom. Radšej by som si sadol do starého Coltíka z 97 roku ktoré som kedysi vlastnil. To bolo poctivé, na tú dobu technicky vyspelé auto s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami.. ale toto? Po vyše 20 rokoch vývoja? za mňa :no:
Avatar - WinDiesel
2. 6. 2020 09:53
Volný pád Mitsubishi.
Zdá se že zatímco Dacie si polepšila a získala už slušnou reputaci, Mitsubishi pracuje na tom, aby se co se týče reputace dostala na samé dno.
Škoda, bývala to dobrá značka, teď je vyprázdněná jako Fiat.
Avatar - WinDiesel
2. 6. 2020 09:53
Re: To fakt nee
Zdá se že zatímco Dacie si polepšila a získala už slušnou reputaci, Mitsubishi pracuje na tom, aby se co se týče reputace dostala na samé dno.
Škoda, bývala to dobrá značka, teď je vyprázdněná jako Fiat.
2. 6. 2020 09:28
Re: To fakt nee
Napriklad tady v rajchu je Space Star asi nejoblibenejsi auto na rozvoz jidla a pro mobilni sluzby (mobilni pecovatelky a tak), tedy ten trh, ktery v cesku vyplnuje citigo... pak mi dava celkem smysl, ze jich prodaji hodne a zaroven v cesku zadny.
2. 6. 2020 09:13
Pořád trochu dražší než
V Německu je cena od 7490 Eur.
2. 6. 2020 09:09
Mitsubishi
Je to podle toho, co od auta chceš. Myslím si, že Space Star je spíše auto pro seniory, protože i sezení v něm je ala Panda neboli autobus. Pak za cenu trochu okolo 225 tisíc si takový starší člověk koupí auto, které nebude super krásné ani omračující svou značkou nebo výbavou, ale bude podle mých zkušeností naprosto spolehlivé a nebude tě nutit ho za 3 nebo 5 let vyměnit, protože se sere nebo už není in ...
2. 6. 2020 08:10
pokles k Rumunsku
:D Jako když se podívám co nabízí Hyundai i10 2019 tak je tahle nabídka doslova směšná. Dacia Sandero je zase velikostně na úrovni i20 ... Jako já nevím kde je ta výhoda .. asi že člověk může mít lehce větší auto než i10 (ne ve všech rozměrech), jednoduché ve výbavě, ale snad ve vyšší kvalitě výroby a dílenském zpracování než Dacia ? (možná)
Avatar - hugino
2. 6. 2020 07:46
Re: verzia
Za 300 000 Kč pri momentálnom kurze /cca 11 500 Eur/ sú určite lepšie autá napr.C 3 alebo i20.Aj keď tento segment nie je moja šálka kávy tak tento Space Star vyzerá ako z minulého storočia ako v podstate všetky Mitsu.Kedysi tak slávna značka s Pajero alebo Lancer Evo robí momentálne asi najškaredšie japonské autá aj keď môžu byť kvalitné.Však tak sa aj v Europe predáva a zámerne píšem v Europe lebo celosvetové predaje ma nezaujímaju kedže žijem tu.Aziati a Juhoameričania majú iný vkus a aj požiadavky na auto /hlavne design/ takže prosím prestante písať ako sa Mitsu velmi dobre predáva.V Europe je to totálne okrajová značka. :no:Honda Jazz alebo Nissan Note mali tiež v Europe zúfale predaje.
Avatar - xxc
1. 6. 2020 21:54
Re: To fakt nee
na kratke vzdialenosti uz fakt radsej citigo, navyse je aj lacnejsie, pokial mal clovek rychle prsty
Avatar - xxc
1. 6. 2020 21:50
Re: Slušný RETRO
nie, vobec mitubishi nesali v spotrebe, ved na to dosli, na salenie v spotrebe, skoro skrachovali a nakoniec skoncili niekde pod nissanom :-D
Avatar - 3_diamanty
1. 6. 2020 20:50
Re: To fakt nee
predaje vravia jasne... minuly rok sa v eu predalo viac space star-ov ako skody citigo ... takze v reale je to asi fajn a ludom to na rozky aj do kostola ci k lekarovi po meste staci za tie prachy ;-) tu im fakt netreba smarta za pol mega... a nakoniec a stale je to lepsie ako hrackarske aygo s litrom ...

za mna prave ta jednoduchost je tu klucom k uspechu... lebo stale su zakaznici ktori fakt chcu nieco lacne jednoduche a nejak moc auta neriesia ako modlu a tu space star svoj ucel ( zvlast na behanie po meste na kratke vzdialenosti ) do bodky splni a ani na cene moc po rokoch nepadne.. kedze nema kde padnut :-[] 8-s ... nie je to typ auta ako jedno hlavne auto v rodine to je jasne... ale popri nejakom tom outlanderi v garazi si viem predstavit ako druhe auto v rodine ( nakupnu tasku ) na nakupy kludne prave space star... alebo ako sikovna "kabelka" pre manzelku do mesta.. ale ved kludne si kup povedzme aygo s litrom ... v tomto je to uz kazdeho vec co mu vyhovuje najlepsie ... ja len ze svojich zakaznikov si ako vidis space star nachadza aj v eu z roka na rok viac a viac ( a to pritom je auto robene povodne prioritne pre juhovychodnu aziu ) ... takze asi je to vcelku fajn skatulka ked sa dostala az k nam a este aj tu v "narocnej" europe v predajoch poraza nejedno "europsky strihnute" miniauto ;-)
1. 6. 2020 20:47
To fakt nee
To fakt nee...takto vzhledově vykastrované a po všech stránkách zaostalé (exterier A interier) auto aby člověk pohledal. Zlatá Dacia! Mitsubishi jde od časů Galanta pěkně dole kopcom...3_diamanty si tu může rochnit blahem ale upřímně řečeno mnohem radši byl jezdil tim jeho ojetým polem než tímhle
Avatar - 3_diamanty
1. 6. 2020 20:45
Re: Slušný RETRO
dodatok o sandere som zmazal sorry :D

ale napisem to este raz jasne ok... sandero moze byt sice cenovo zaujimavy konkurent akurat je ale uz o triedu vacsi ( dlzka cez 4m a razvor 2589mm ) .. u nas si sandero kupuju normalne uz aj mlade rodiny s detmi ... kdezto space star je vyslovene fakt este take skor vyslovene mestske auticko prioritne pre jedneho/dvoch ludi .... takze podla mna si nakoniec tie dve auta konkuruju snad len prave cenou... ale svojim poslanim su uz obe auta kusok inak orientovane....

neblazni.. cierne kola su des na akomkolvek aute... a aj opticky zmensuju kola ... a male auto potrebuje o to viac prave napadne kola a aby aj posobili vacsie ... za mna toto je daleko lepsie https://www.auto.cz/…-souperi-s-dacii?…
Avatar - CICERO
1. 6. 2020 20:43
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
1. 6. 2020 20:09
Re: Slušný RETRO
este aj ta spotreba je tu super... s tou 1,2kou pojdes za 5 litrov a japonske mitsu fakt nesali v spotrebe jak u nasi "domaci" vyrobcovia v eu .. tam to maju celkom dobre "zratanane" a bez prikraslovania ..... s feldou to ale ani pod 7 neslo ...

podla mna je to fajn aj miesto nejakej thalie feldy prvej fabie... starych punt fiest getzov prvych yarisov a pod.... proste stale lepsie aj pre dochodcu takyto space star ako 1,1 punto z roku 1997 ( aj z hladiska bezpecnosti .. ale isto aj spotreby ) .... cize ako nove jednoduche auto do mesta to moze byt aj dnes fajn volba obzvlast pre tych ktori chcu aby auto sluzilo nadalej im a nie uz viac oni autu .....
Avatar - CICERO
1. 6. 2020 20:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
1. 6. 2020 19:44
Re: Slušný RETRO
za mna 1,2ka s manualom ... a dat tam akurat 15tky... a co viac tu treba... a mas neznicitelnu mestsku tasku fakt za babku ... ta jednoduchost je prave podla mna najsilnejsiu devizou takehoto auta... lebo prave do mesta netreba este nejak moc zlozite a drahe vozy ... takze pre nejakeho dochodcu alebo mladu slecnu na behacky po meste.. ci ako druhe tretie auto do rodiny preco nie... navyse tym ze je coraz menej takychto jednoduchych lacnych aut do mesta na bezne flakanie tak o to mu davam vacsie sance ze este tu nejakych par rokov kludne moze space star vydrzat a to s patricnym uspechom ( a na ukor tych ktori uz v danom segmente skoncili ... KA+, punto a pod ) ... a taketo duchom retro na nejake flakanie pomeste by ma urcite ani neurazalo .. skor naopak.. jazda v tom moze byt nakoniec celkom aj zabavna prirodzena a bez nejakych neustalych zasahov asistentov a elektroniky ( tak oblubene u drahsich vozov ) ktore povacsinou jazdu prave len viac komplikuju ako skomfortnuju... za mna zaujimavy youngtimer v casoch ked uz aj mestske auta sa snazia hrat na luxusne vozy a stoja majland lebo do nich tlacia vsetko aj to co nechces a nepotrebujes... skutocne toto je este jedno z poslednych jednoduchych a pritom uz celkom solidnych aj praktickych mestkych mini .... len to chce pekne kola aj farbu... a urcite a jedine motoricky prave tu 1,2ku.. lebo ta 1.0ka je fakt uz o houne ....
Avatar - 3_diamanty
1. 6. 2020 19:24
Re: A súťaží priestorom...
space star razvor 2450mm ...

panda razvor 2300mm ...

ja som v tom sedel.. u nas este v uplne prvej nefaceliftovanej verzii niekedy v roku 2013-2014 ... je to interierom objemne auto .. mal som z toho pocit ako vo fabii I. a prislo mi to vlastne kabinou este vacsie ako nejaky ( papierovo o triedu vacsi predosly ) swift .. ( uz v tom novom sucasnom swifte som nesedel ale aj ten kabinou vacsi asi tiez nebude ) ... ako ano ma to maly kufor to ano .. ale samotna kabina pojme aj obra.... je siroka aj vysoka .. a fakt vzdusna .... panda je ale uz kusok uzka a razvorom aj moc kratka.. vzadu si na tie "detske" kolme sedaky ani nesadnes .... tam je to jak za trest... kdezto space star ma vzadu miesta hadam aspon ako vo fabii I. tam to fakt este je ok.... prave ten razvor je fakt citelne vacsi voci pande a to robi svoje.... povedal by som ze tu je rozdiel kludne uz aj jednej triedy voci pande ...
Avatar - CICERO
1. 6. 2020 19:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
1. 6. 2020 19:15
verzia
1,2 s manualom vo vybave invite sa mi pozdava asi najviac ( pomer cena vybava plus kombinacia s manualom ) .... uz len nejake tie solidnejsie 15tky kola si priplatit osobitne a nahodit a je to ok .... v podstate len tie kola by tu bol snad jediny priplatok z mojho pohladu ... inak uplna pohoda... a pri tejto cene celeho auta aj tie kola budu v podstate za babku ... takze za 300tisic kc celkom zaujmavy kamarad do dazda .. ehm pardon.. do mesta :yes:

a vzhladom na coraz mensiu konkurenciu jednoduchych benzinovych mestskych aj cenovo dostupnych miniaut to auto tu este par rokov kludne moze vydrzat... a paradoxne az na stare kolena zazit prave ten najvacsi ( europsky ) uspech ...