Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak se žije sběrateli a výrobci dřevěných modelů: Dva blázny spojuje jedna vášeň

Devětašedesátiletý František Bouček z Mochova se před pár lety zamiloval do dřevěných modelů aut. Ve své sbírce má samé netradiční kousky. Od fekálního vozu přes pivovarský speciál až po americký truck. Všechny mu z třešně, ořechu a hrušky vyrábí brilantní truhlář Petr Marek. Vyzpovídali jsme oba.
Zpět na článek
7. 6. 2020 20:03
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2020 20:03
pecka
krasne modely... drevo je vyborny material.. zivy... teply... dychatelny aj lahko opracovatelny... tie modely vyzeraju jak skutocne a .. a jak "zive" .... citit uz na fotkach ze maju dusu a vyzarovanie ... v reale to ale bude predpokladam ovela vacsia supa mat takyto model rovno pred ocami alebo v ruke.... prekvapili ma niektore az neskutocne detaily a celkova preciznost ... toto je uz doslova umenie ... sanka dole https://img2.auto.cz/…ull/6373045_.jpg neskutocne namakane kusky :yes:

uplne toho pana chapem pretoze ja mam tiez pre zberatelstvo istu vasen a slabost .... ja napriklad zbieram zase pamatne dvojeurove mince ( mam ich asi 100 .. povacsinou priamo z obehu ... od pamatnej 2 eurovky greckej olympiady v 2004 az po najnovsieho nasho stefanika z 2019 ) ... a mam aj asi 10 roznych nozikov victorinox ktore uz poslednych 5 rokov zacinam tak nejak tiez zbierat ( tie si uz ale poctivo kupujem to je jasne ) ... od maleho spartana cez ranger az po zlty rescue ktori pouzivaju aj profesionalni hasici a zachranari ... priznajme si to .. my chlapi kazdy nieco zbierame.. osobne nepoznam chlapa ktory by nieco nezbieral ( minimalne nejake tie znamky .. podpivniky a pod ) .... otec zase zbiera stare radia ... proste kazdy chlap nieco zbiera .. a ne ze ne :yes:

najnovsie sa chystam na aloxovany victorinox cadet .. edicia 2020... len este ho stale nevidim v predaji.. snad v lete uz bude.. a tento rocnik ma byt syty modry .. po minulorocnom svetlom zlatom cadet "sampano" 2019 to bude dalsi fesak do zbierky .... a nie.. nechvalim sa ... to fakt nie.. nie je cim... len konstatujem za my chlapi vzdy nieco zbierame .. niekto mince .. iny drevene modely.. dalsi stare veterany alebo podpivniky alebo stare kavovary ... stare radia ci lego modely ... kazdy podla moznosti a zalub ... zberatelstvo je uzasne ... sice obcas nepochopitelne a tazko obhajitelne logikou ale aj prave v tom je uzasne ze pri zberatelstve to ide hlavne cez vasen ... lebo len ta tomu dava to spravne zberatelske caro :*)
Rozbalit vlákno
0