Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Faceliftovaný Seat Ateca přijíždí s bohatou nadílkou nové techniky

Seat Ateca pro modelový rok 2020 přijíždí s ještě emocionálnějším exteriérem, modernizovaným interiérem a bohatou nadílkou nové techniky.
Zpět na článek
16. 6. 2020 09:50
Re: Palec nahoru!
Ale vždyť ono v případě té ručky vůbec nemusí jít jen o to utrhávání zadku. Já mám prostě pořádnou páku mezi sedačkami hrozně rád (zejména když má kůží čalouněnou rukojeť) a rád ji svou pravou rukou mechanicky ovládám i při běžném používání (po zaparkování a poté před odjezdem zase povoluji). Je to prostě otázka jisté tradiční řidičské kultury, rituálu a požitku z ovládání svého stroje! :-) :yes: :yes: :yes: Tlačítek a elektrických sračiček je snad i tak v moderních autech až moc, ne? ;-\ Čili čím více zůstane v autě ovládací mechaniky, tím větší zážitek z jeho obsluhy! :-) :yes: :yes: :yes:
15. 6. 2020 23:17
Re: Palec nahoru!
no, nemám nič proti nadšeným vodičom, ale "brať za ručnú v každej ostrejšej zákrute" , to je dosť silný úlet a rozhodne nepatrí do bežnej premávky :no:
Už si to niekedy skúsil aspoň na skúšobnom polygóne - napr. v rámci nejakej "školy šmyku" ?
Takmer každý recenzent nad tým vyplakáva, aká hrozná strata pre nadšených šoférov to je, ale v reále ju vie správne počas šmyku použiť tak max. jeden zo 100 recenzentov :no:
15. 6. 2020 22:26
Re: Facelift
V tomto prípade je Ateca ten originál. Karoq začal vznikať trochu neskôr.
15. 6. 2020 21:34
Re: Palec nahoru!
ale konecne ma ovladanie tempomatu na volante :yes:
15. 6. 2020 21:26
Re: Facelift
Taky se mi líbí víc Ateca než Karoq.
15. 6. 2020 21:24
Re: Palec nahoru!
Taky vám ten volant připadá jako scary movie?
15. 6. 2020 20:02
Re: Palec nahoru!
A tak ve srovnání s tou novou příšerností ve škodovkách je tenhle volant super.
15. 6. 2020 18:36
Re: Facelift
No, to ale na věci nic nemění. Ateca je prostě o parník hezčí než Karoq... (Jinak pokud je to tak, jak píšeš, tak je mi Škodovky upřímně líto). ;-\
15. 6. 2020 18:34
Re: Palec nahoru!
No ale vždyť já ji automobilovým nekňubům a lenochům neberu, ale ať mám možnost si taky vybrat mechanickou klasiku!!!
15. 6. 2020 16:54
Re: Facelift
Ateca měla být původně nový Yeti ,,Karoq’’. VW zavelel a na Yetiho se lepilo logo Seat. Ostatně tyto dvě auta vyvinula Škodovka 😊
15. 6. 2020 16:49
Re: Facelift
Neviem, ktore auto povazujes za original, ale Ateca bola na trhu ovela skor ako Karoq.
15. 6. 2020 16:44
Re: Facelift
No protože Ateca má mnohem hezčí předek i zadek než Karoq, to je snad jasné! ;-) :yes:
Avatar - 3_diamanty
15. 6. 2020 16:12
podarene
cakal som presne masku uz po vzore leonu a tarraca takze super .. v tomto je to velky vizualny posun vpred .. ... pochvala aj za ponechane mechanicke ovladace .... zacina mi byt ateca konecne sympaticka
15. 6. 2020 16:05
Re: A kde je silný diesel???
Díky za reakci! :-) Ono asi hraje roli,že Švýcaři nejsou členy EU,protože pro všechna auta prodávaná v EU platí od 1.1. 2021 nové emisní normy - konkrétně Euro 6AJ a Euro 6AP (Euro6D). Straré 2.0Tdi EA288 (bez "dvojité močoviny",kterou má Evo) splňuje pouze Euro 6D-temp. Proto musí staré EA288 od příštího roku z trhu EU zmizet. Nevím jak to ve "švajcu" dělají že mají v nabídce MR2021,když ten se objeví až ve 28 kalendářním týdnu tohoto roku :-)
15. 6. 2020 14:48
Re: Facelift
Opravdu raději originál. Nevím. Proč kupovat Škodovku se znakem Seatu. To si Seat ani Škodovka nezaslouží.
15. 6. 2020 14:38
Re: A kde je silný diesel???
Švýcarský ceník Karoqa MY 2021:

http://imagepool.spruenglidruck.ch/pageflip/skoda_pl/d/d_pl_karoq/index.html

2.0 TDI 140 KW tam je.
15. 6. 2020 14:07
A kde je silný diesel???
Trochu mě zarazilo,že v nabídce chybí TDI Evo ve verzi 147kw co by nástupce 140kw nafty. Pořád doufám,že ve Škodě Karoq se objeví v MR 2021 (konec července tohoto roku) . Nemá někdo bližší info??
Avatar - wakantanka
15. 6. 2020 14:03
Re: Palec nahoru!
Keď ale zoberieš do úvahy, čo všetko dnes šoféruje ... tak tá elekr. ručka začína aj dávať zmysel. Nadšení vodiči čo to berú na ručnú na každej ostrejšej zákrute proste vymierajú :)
Avatar - Emel
15. 6. 2020 13:16
Facelift
No nevím, za mě nic moc. Tohle je taková ta city verze... hodně chromu, zadní (a vlastně i přední) nárazník vypadá jak u O3 Scout... a že ten font nápisu na zádi je divnej už jsem psal. Za mě radši originál... a nebo třeba přijde nějaká Xperience verze? Prostě více v černé, méně vystajlované v chromu...
https://www.firstforseatcars.com/…ateca-launch.jpg
15. 6. 2020 13:08
Re: Palec nahoru!
To je úlet.
Kam až nás výrobci zahnali.
Budem se dovolávat mechanické ručky za příplatek. :-O
Já tě plně chápu, ale je to krutej paradox.
15. 6. 2020 13:06
Re: Bohatá nadílka nové techniky!
No s tím, že někdy je starší lepší, máš nepochybně pravdu.
U infotainmentů koncernu VW to platí poslední dobou docela často.
15. 6. 2020 13:06
Re: Palec nahoru!
Souhlas, Ateca vypadá po FL skvěle až na jednu pihu na kráse v interiéru a tou je volant, ty kolmá střbrná ramena... Ale přežít se to dá ;-)
15. 6. 2020 13:04
Re: Bohatá nadílka nové techniky!
No, otázka je, jestli někdy neznamená "později" i "lépe". Podle fotek by mělo být zachováno minimálně ruční ovládání klimatizace, což by bylo jen dobře. Ostatní změny jsou také jen ku prospěchu, nové motory atd. Ostatně jako snad jediný zápor se tady řešil použitý font písma...
Uvidí se, jestli se také nezmění cena. Ale na našem trhu je to vzhledem k marginálním prodejním číslům Atecy skoro jedno.
15. 6. 2020 13:00
Palec nahoru!
Tak tato modernizace se jednoznačně povedla, facelift je O.K. a nejdůležitější je, že si Ateca ponechala pořádné praktické mechanické ovladače a tlačítka!!! :-) :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
P.S. Pokud by alespoň za příplatek nabízela také mechanickou parkovací brzdu, ovládací prvky by u mě dostaly velkou 1! :-) :yes:
15. 6. 2020 12:24
Bohatá nadílka nové techniky!
Jasně. Věci, které jsou u konkurence nebo u jiných koncernových aut už dávno.
Ostatně jako vždycky u Seatu. ...Chtělo by se napsat.
Ale ouvej...Karoq dál zůstává s Amunsenem a Columbusem. A Ateca už se veze s novým infotainmentem.
Skoro bych počkal s objednávkou Karoqa. Podle mě bude od MY21 taky předělanej. Ale nevím, Jen hádám. Vždyť se to vyrábí skoro dohromady.