Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Přibývající střety auta s tramvají: Na vině bývá nepozornost i neznalost

Stále intenzivnější doprava ve velkých městech přináší celou řadu nástrah, mezi které patří i rostoucí riziko střetu tramvají s motorovými vozidly.
Zpět na článek
19. 6. 2020 00:20
19. 6. 2020 07:54
19. 6. 2020 13:58
19. 6. 2020 16:39
19. 6. 2020 15:10
18. 6. 2020 17:45
Tramvaj má vždy přednost
Pokud si někdo není schopen zapamatovat základní pravidlo, že jedoucí tramvaj má vždy přednost, tak nezaslouží slitování
Rozbalit vlákno
2
Avatar - xxc
18. 6. 2020 18:13
Re: Tramvaj má vždy přednost
praveze prednost vzdy nema :-)
24. 6. 2020 19:57
Re: Tramvaj má vždy přednost
Zkus to říct té JEDOUCÍ tramvaji.
Avatar - xxc
18. 6. 2020 18:08
bojuju proti tazkym suv
ale aby zakazali tramvaje, to nikoho nenapadlo :-) Skuste ist do mestskej premavky vozidlom, ktore nie je schopne zabrzdit na par metroch. Clovek nie je neomylny a chyby sa budu diat stale.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mikesus
18. 6. 2020 18:55
Re: bojuju proti tazkym suv
To sice budou, ale v naproste vetsine na to doplati ten, ktery to zavinil.
19. 6. 2020 00:20
Tramvaj
Jednou jsem předjížděl přes koleje, stál jsem napříč asi 100m od zastávky. Přede mnou auto s řidičem v důchodovém věku, kterému to chcíplo. Do zastávky přijela tramvaj, rozjela se, přijela ke mě těch 100m a jebla to do mě. Dle nehodovosti DP a policie jsem za to mohl já. Zajímavost: Škoda na tramvaji vyčíslena dopravním podnikem (odřený lak) byla ve stejné výši jako měla tramvaj registrační číslo (to čtyřmístné). 👍😂
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Mikesus
19. 6. 2020 07:54
Re: Tramvaj
Je to o ohleduplnosti, nicméně ty nesmíš tramvaj ani omezit. Blbec je ten trmavajak, normální člověk zastavi, ale bohužel jeho povinností není zabránit nehodě. Má přednost, na kolejích stát nemáš. Nesouhlasím s tím, ale to je tak vše co s tím udělám.
Avatar - xxc
19. 6. 2020 13:58
Re: Tramvaj
U nas sa rozlisuje medzi zastavenim, z vole vodica a zastavenim vozidla, kedy vozidlo zastavi bez ohladu na volu vodica. Ale je to zaujimava otazka, ked su kolajnice prazdne, zastavim vozidlo a kym mi premavka umozni sa pohnut, dojde elektricka :-) Myslim, ze u nas je aj povinnost snazit sa zabranit nehode.
Avatar - Mikesus
19. 6. 2020 16:39
Re: Tramvaj
U nas je povinnost řidiče taky, ale motorového vozidla. Kolejové je trochu neco jineho. Pokud ti provoz neumožní pokračovat, nesmíš na koleje vjíždět.
19. 6. 2020 15:10
Re: Tramvaj
Tak přesně tohle jsem onehda viděl na křižovatce Veletržní /Dukelských Hrdinů. Zácpa jak prase a chlap zůstal viset na kolejích. Tramvaj se rozjela a napálil to do něj. Pak tam v ty zácpě trcela nastorc křižovatkou asi dvě hodiny a byla tam i záchranka kvůli chlapovi z auta. Sice neměl na kolejích co dělat, ale v ty situaci tomu nešlo zabránit, kdyby se tam ty auta necpaly prostě by nikdy neprojeli. Takže tramvajak naprosté debil.