Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok

Je mu sedmnáct let, studuje strojírenství a od malička je jeho koníčkem kreslení automobilů. Petr nás svými pracemi zaujal na svém Instagramu, především pak progresem za poslední roky.
Zpět na článek
21. 6. 2020 08:39
21. 6. 2020 09:50
21. 6. 2020 12:41
21. 6. 2020 19:36
21. 6. 2020 13:00
21. 6. 2020 13:10
21. 6. 2020 13:38
22. 6. 2020 11:02
22. 6. 2020 12:41
22. 6. 2020 12:51
22. 6. 2020 18:03
21. 6. 2020 08:39
Superb Coupé
Pekná práca, držím palce, nech ho to neprestane baviť a nech viac zapája vlastnú fantáziu. Ja som si tiež rád kreslil autá, ale nikdy mi nešla tá perspektíva z predoboku, preto som radšej kreslil z profilu. Preto ma celkom zaujalo, ako má perfektne zvládnutú perspektívu pri Maybachu, ale pri Superbe Coupé mu to žiaľ nevyšlo, hoci je obrázok novší. Je mi viacmenej jasné, že Maybach aj tie ďalšie robil podľa fotky, ale presne pri takej práci je fajn si fixovať perspektívu.
http://www.auto.cz/…eskutecny-pokrok?…
http://www.auto.cz/…eskutecny-pokrok?…
Nech to prosím autor kresieb neberie ako môj hate, skôr spätnú väzbu. A teda nemôžem o novom Superbe ani písať, ale aby sa chalan ešte so Škodou nesúdil. :) Niektoré veci tam trafil až podozrivo dobre. Ten profil je perfektná kresba, len tak ďalej! :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - cascadia2
21. 6. 2020 08:47
otázka priorit
Ono se to nakreslit dá, popravdě bych to zvládl taky. Jenže se mi tomu nechce věnovat 10-15 hodin. Pokud on Maybachu věnoval 85 hodin, tak má hlavně trpělivost. Asi bych šel raději za holkama ;-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - honzaHK
21. 6. 2020 10:13
Re: otázka priorit
Podle tvýho avataru spíše za babičkama, ne?
Avatar - 3_diamanty
21. 6. 2020 12:57
Re: otázka priorit
ak raz nemas na kreslenie talent tak ti nepomoze ani 30hodin ... lebo je rozdiel kreslit a skladat mozaiku ....
21. 6. 2020 09:50
ne ne :D
Fakt bys to nezvladl, ver mi :D
Rozbalit vlákno
2
21. 6. 2020 12:41
Re: ne ne :D
Nešťastný Prochy Tom nic nepochopil a nic si nevzal ze mnou dobře míněných připomínek.
A tak tady zase vylezl jako pitomec aby nenapsal nic k tématu. Jenom se ráno poohlédl po svém okolí a opět potřebuje říci světu nebo jednotlivci, že nic neumí, nezná, nemá nebo v tomto případě nezvládne namalovat.
Prochy, ty jeden trumbero, není každý takový otloukánek, není tak neschopný a nežije v tak zoufalé sociální bublině, jako ty. Kolikrát ti to mám opakovat? Nebo zas víš, že Cascadia není ilustrátor nebo malíř? Není kadžej lopata -- i když je to pro tebe k nevíře.
21. 6. 2020 19:36
Re: ne ne :D
O čo si lepší? Namiesto písania k veci sa navážaš do ľudí a nadávaš im. Hanbi sa.
Avatar - Ada je zase tady
21. 6. 2020 10:53
Zase jeden...
... kdo neví, jaké mají auta velká kola a světlou výšku... Vysvětlete mu, že auta s obludně velkými koly jsou ošklivá a pokud vláčí pupek po zemi, je to ještě horší.
Rozbalit vlákno
3
21. 6. 2020 11:08
Re: Zase jeden...
Kúp si okuliare a nepíš hlúposti. Ten chalan vie, čo robí, a robí to dobre.
21. 6. 2020 13:11
Re: Zase jeden...
Tady jsi na českým webu miláčku - takže žádný takový "okuliare", ale pěkně "okuláře"!
Avatar - CICERO
21. 6. 2020 17:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
21. 6. 2020 12:44
Obrázky moc pěkné
Možná by mohl zkusit nějaký koncept - že by jako grafik Honza toho mohl nechat. :)
Jinak nej je ten to géčko v luftě ...protože za volantem je Kim Jong Un. :D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
21. 6. 2020 13:00
klobuk dole
v jeho veku som si kreslil na vyucovani maximalne tak face stareho mini coopera na zadnu stranu zosita... proste len tak ciste pre zabavku.. alebo carreru... ved kto z nas si v mladosti nekreslil nejake tie auticka spredu ci z profilu ze jo... ale tak toto uz su doslova profi kresby... klobuk dole... a aj keby som mal 3 dni casu na kresbu tak takto paradne to proste nikdy nedam https://img2.auto.cz/…ull/6399914_.jpg toto je uz o talente .... velmi pekne kresby vsetko...

toto je z galerky asi najviac cool za mna https://img2.auto.cz/…ull/6399912_.jpg ... :yes:
Rozbalit vlákno
4
21. 6. 2020 13:10
Re: klobuk dole
jj viz já výše :-)
Avatar - 3_diamanty
21. 6. 2020 13:19
Re: klobuk dole
sranda tiez som strojar.. tiez som peter... akurat o 20 rokov starsi od neho a auticka som si kreslil maximalne tak do skolskych zositov z nudy... musim povedat ze co to nakreslit viem... strojar by nemal byt totiz aj v kresleni uplne drevo a je tu ziaduce aj priestorove videnie .. ale jeho kresby su uz skutocne profi kresby ... toto uz nie je len o zvladnuti pauzovania podorysu nejakej tej spojky a tahani kot na vykrese a pod ... na to vlastne ani netreba nejaky talent ..... zvlast ked dnes ide vsetko uz cez pocitacove CAD systemy a strojar moze byt v tomto dnes uz aj "lavak" .... u neho ale vidiet aj ten skutocny talent pri praci s tuskou a papierom .... v jeho veku by som dal mozno len ten face z Gecka .... aj to by vyzeral jak po crashteste :-[] .... chlapec ma do buducna velke moznosti... drzim palce :yes:
21. 6. 2020 13:38
Re: klobuk dole
POzor kamaráde, spousta pro lopaty nepřijatelných vět.
Např."co to nakreslit viem" je špatně. Objeví se Prochy Tom a vysvětlí ti, že nevieš.
Že má kluk budoucnost? Nikdo nemá, říká Prochy Tom. :D
21. 6. 2020 15:49
Re: klobuk dole
Na ťahanie kót tiež kus talentu potrebuješ, aj keď ten by som skôr nazval technickým citom ako talentom. A hlavne treba vedieť. Chýbajúce vedomosti žiadny CAD nenahradí. Tento argument počúvam dosť často, hlavne ako odôvodnenie, prečo na voľné miesto vzali babráka za skoro minimálnu mzdu, a nie skúseného strojára, ktorý si zapýtal viac. V konečnom dôsledku je ten lacný konštruktér pre firmu podstatne drahší.
Tento chalan kresliť vie, ešte ide o to, aby ho jeho talent aj uživil, teda ak má taký zámer. To je dnes sakra ťažké.
22. 6. 2020 11:02
Hmm
Tak když má kreslení rád, proč ne.

Ale taky trochu kritiky. Překreslovat fotky reálných aut, zase takový problém, pro člověka s trochou talentu, není. Problém je hodit na papír něco svého tak, aby to vypadalo (vůbec mu nejde perspektiva). Ve svých sedmnácti by měl dávno špičkově skicovat.
Rozbalit vlákno
3
22. 6. 2020 12:41
Re: Hmm
Každého baví a má rád niečo iné... ;-) Ak robí čo ho baví a robí to dobre, niet dôvodu na kritiku.
22. 6. 2020 12:51
Re: Hmm
Děti jsem kreslit učil. Vím, jak poznat talent a rychle zjistím, kdo na čem je.
Kritika je důležitá, hlavně u tak velkých puberťáků. Aby věděli, na čem zapracovat a jak se posunout dál.
Já si to prožil taky. Někdo chodil hrát fotbal, já trávil moře času u papírů a barev, pastelek, tužek atd. A byly to roky a roky.
22. 6. 2020 18:03
Re: Hmm
Ok, nejdem sa hádať, asi máš na to lepšie oko.