Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 21. 6. 2020 • 21:27
27
21
Zobrazit náhledy (27)
Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok Mladý čtenář Petr odmala kreslí auta. Za deset let udělal neskutečný pokrok

Je mu sedmnáct let, studuje strojírenství a od malička je jeho koníčkem kreslení automobilů. Petr nás svými pracemi zaujal na svém Instagramu, především pak progresem za poslední roky.

Na sedmnáctiletého Petra Štěrbu jsme narazili na našem Instagramu vlastně docela náhodou. Zaujalo nás několik příspěvků, ve kterých srovnává své dřívější práce s těmi současnými. Suverénně nejzajímavější je pokrok patrný na jeho kresbách Porsche. V galerii si můžete prohlédnout výtvor tehdy sedmiletého Petra (ten bychom v redakci asi ještě zvládli) a porovnat jej s projektem z loňského roku. Slušný progres, co říkáte?

„Kreslím od svých tří let a od první třídy chodím na výtvarný obor v ZUŠ. Máma má výtvarnou školu, takže mě ke kreslení vedla odmalička,“ vysvětluje Petr. A proč právě auta? To je docela úsměvná historka: „Zlomovým momentem bylo, když Michal v Kouzelné školce nakreslil auto. Od té doby jsem kreslil všechno, co má kola. Inspiruji se fotkami z časopisu Auto Tip, který odebírám sedm let. Rád ale vymýšlím i nový vlastní design.“

Tvůrce pochází z vesničky Tutleky mezi Kostelcem nad Orlicí a Rychnovem nad Kněžnou. Ve druhém zmíněném městě také dnes studuje obor strojírenství. „Kromě vzhledu mě zajímají i technické parametry a novinky ve vývoji automobilového průmyslu. Proto také studuji právě strojírenství,“ říká dále talentovaný mladík.

Jak Petr zmínil, občas rád navrhne i něco vlastního. Jedním z takových projektů je Škoda Superb Coupé, návrh atraktivní škodovky inspirované Volkswagenem Arteon. Petr vysvětluje, že řada prvků na tomto projektu je inspirována českou vlajkou, o čemž se ostatně můžete přesvědčit v přiložené fotogalerii.

Kromě klasického kreslení začal později experimentovat i s dalšími možnostmi tvorby. „Nejvíce pyšný jsem na olejomalbu Maybachu. Nikdy předtím jsem s takovou technikou nepracoval a upřímně jsem byl překvapený, že se mi to takhle povedlo. Maloval jsem to asi 85 hodin čistého času,“ prozrazuje a přikládá ještě podrobnou galerii z tvorby zádě Insignie, což je zase akryl na plátně.

Mohla by tohle být pro Petra jednou zajímavá obživa? „Kreslení a navrhování aut je pro mě hlavně koníček. Nepočítám, že bych se tím živil, ale třeba se to změní,“ říká závěrem rozhovoru. Přejeme hodně povedených kreseb do budoucna a za redakci přiznáváme, že jen tiše závidíme! Petra můžete sledovat na jeho instagramovém účtu.

Související články

Témata
22. 6. 2020 18:03
Re: Hmm
Ok, nejdem sa hádať, asi máš na to lepšie oko.
22. 6. 2020 12:51
Re: Hmm
Děti jsem kreslit učil. Vím, jak poznat talent a rychle zjistím, kdo na čem je.
Kritika je důležitá, hlavně u tak velkých puberťáků. Aby věděli, na čem zapracovat a jak se posunout dál.
Já si to prožil taky. Někdo chodil hrát fotbal, já trávil moře času u papírů a barev, pastelek, tužek atd. A byly to roky a roky.
22. 6. 2020 12:41
Re: Hmm
Každého baví a má rád niečo iné... ;-) Ak robí čo ho baví a robí to dobre, niet dôvodu na kritiku.
22. 6. 2020 11:02
Hmm
Tak když má kreslení rád, proč ne.

Ale taky trochu kritiky. Překreslovat fotky reálných aut, zase takový problém, pro člověka s trochou talentu, není. Problém je hodit na papír něco svého tak, aby to vypadalo (vůbec mu nejde perspektiva). Ve svých sedmnácti by měl dávno špičkově skicovat.
21. 6. 2020 19:36
Re: ne ne :D
O čo si lepší? Namiesto písania k veci sa navážaš do ľudí a nadávaš im. Hanbi sa.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud