Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Škoda Felicia Combi 1,3

Po testu Octavie 1,8 SLX přišla na řadu i "stará známá" Felicia Kombi. Z vnějšku ji asi znáte všichni, takže se budu soustředit spíše na popis kvality interiéru, jízdních vlastností a motoru 1,3/50 kW.
Zpět na článek
Avatar - Blue Sun
8. 3. 2021 07:21
Re: Test
Problém D3400 a levných zrcadlovek obecně je v optice. Základní objektivy nejsou nic extra a za kvalitní, který opravdu dovolí využít naplno kvality snímače, zaplatíš dost peněz. Snad jediná výjimka je opravdu povedená pevná pětatřicítka, ale dobrý zoomový objektiv pod deset tisíc neseženeš. Za kvalitní sestavu v nějakém zoomovém rozsahu dáš hodně přes dvacet tisíc.
7. 3. 2021 23:18
Re: Test
ten Nikon d3400 ma rozhodně lepší obrazovou kvalitu, ma o dost větší senzor.Kdysi jsem vlastnil G1X s chipem velikosti 2 x větší než má GX 7 II. Stejně to kvalitativně nebylo oproti me canonacke APS-C zrcadlovce ono....Pominu pak veci jako ostření, rychlost snímání a šum na vyšších hodnotách ISO, grip a v neposlední řadě výdrž akumulátorové baterie. Jo, a to už vůbec nezmiňuju ty canonacky chipy s malym dynamickym rozsahem vůči těm, co používá i Nikon.
Avatar - Mikesus
7. 3. 2021 23:04
Re: Test
C700 jsme taky kupovali nekdy kolem 2001. Ještě teď bych ho našel někde ve skříni. Co se s ním nafotilo. A když kouknu dnes co vytvoří, je mi k blití :D
7. 3. 2021 22:39
Re: Felda s malým nájezdem
Jediný dotaz: Proboha proč?
7. 3. 2021 21:38
Je fakt
Že na Felicii se dalo alespoń dívat. Oproti nadcházející Fabii to byla krasavice. A taky měla větší kufr, Škodovka pak "přepočetla" objem u Fabky až když nuceně přestala Felicii vyrábět. Tvarově se mi Feldy pořád líbí.
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 20:16
Re: Test
No jo, ale kdy to bylo? Nikona D40 jsem kupoval za deset tisíc, kde jsou ty časy. Jenže deset tisíc tehdy a dnes, dost velký rozdíl. Nikon levné zrcadlovky úplně odepsal, končí D3500 i D5600. Jenže náhrada za ně vcelku není.
7. 3. 2021 17:43
Re: Test
Tak to jsou hodne historicky prvni vlastovky digitalnich fotaku. Ovsem 0.25 MPx to muselo produkovat uzasny fotky. Takova predrazena hracka pro deti. Prakticky pouzitelny to asi moc nebylo. :D
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 17:38
Re: Test
My tenkrát tu zrcadlovku měli asi za 8 či 9 tisíc i s objektivem, je to nějaký Canon, za ty peníze to bylo super, byl to končící model, původně z těch 13 či 15ti , už si nepamatuji.
7. 3. 2021 16:45
Re: Test
např. Casio QV-10 (1995), Canon PowerShot 600 (1996)
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 16:44
Re: Test
G7X II stojí nějakých třináct, čtrnáct tisíc. A kompakty za poloviční cenu... to už se ani nevyplatí, mobil fotí pomalu stejně. Jediná výhoda toho kompaktu bude optický zoom, kterému se mobily zatím nemůžou nijak vyrovnat.
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 13:27
Re: Felda s malým nájezdem
No, já osobně nikdy nechápal tu fascinaci vozidly východního bloku z dob před rokem 1989. Ještě tedy nějaké ty víceválcové Zily či Tatry, to asi m ůže být zajímavé a v tom bych se svezl rád, tak někdo vyznává 120tku či jiné deriváty tohoto příšerného stroje... to nechapu.
7. 3. 2021 13:20
Re: Felda s malým nájezdem
Tak nějak. Auta už moc nežeru,ale oceňuji, že mohu jezdit něčím jiným než jsou výrobky AZNP Mladá Boleslav. Minulý týden jsem měl možnost si sjet novým Passatem a i když na tom autě nevidím vůbec nic zajímavého tak si radši sjetu s ním než s Feldou, Fábii, Favoritem nebo něčím jako MB1000 nebo 105, na které jsem dělal autoškolu :-[]
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 13:20
Re: Test
Cha :D To si na dvojnásobku ceny toho Canonu, který máme :D To ja fakt nepotřebuju :D
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 13:19
Re: Test
Já už vyzkoušel snad všechny značky mobilů a o žádné nemohu říct, že by fungovala na sto procent skvěle, tedy mobily za posledních třeba 10 let, strá 3310 to byla jiná káva :D . Vzdy mě něco vadilo, nebo odešlo, nebo zlobilo. Aktuálně mi rok a pul drží Huawei, jeden z posledních z googlem, baterka super, neseká se, většina androidů do roka a do dne byla KO, ale vím ,že další si nekoupím, protože nemá google podporu. Iphone mám služební stařičký 6S, vlastně funguje na to, na co má - mail,telefon + hotspot dobře, akorát proti novějším telefonum moc nevydrží baterka, jen to ovládání je peklíčko :D
7. 3. 2021 13:12
Re: Test
Každý máme své preference. Asi 10 let už používám Linux, jmenovitě Ubuntu, místo Office mám LibreOffice. Trochu radikálnější jsem u mobilu, mám hloupou Nokii bez Internetu a dokonce i bez foťáku a navíc jí používám jako pevnou linku, tedy mám ho hozený v zásuvce stolu a beru ho, pokud slyším zvonění.
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 13:05
Re: Felda s malým nájezdem
No, jako dělník, dejme tomu, ale auto na víkendy - jakože přes tyden jezdím moderním autem a pak se svzeu ve Feldě? To asi ne :D
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 12:44
Re: Test
Já mám od Microsoftu infotainment v autě.... Jen nevím, jestli se tím mám chlubit :D
7. 3. 2021 12:35
Re: Test
Já se držím starého SE, nemám rád velký telefony, po několika letech soužití s ním jsem s dokopal k nákupu staršího Macu, Windows mám jako pracovní počítač a dneska už si dovedu představit mit místo něj taky iOS. Ale te je utopie vzhledem k napojení na další systémy
Avatar - 3_diamanty
7. 3. 2021 12:11
Re: Test
Suhlas...aj za mna zlaty android ci windows... inak nic proti jablku... Steve bol fakt macher a neskutocny clovek.... obdivoval som ho.... :yes:
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 12:08
Re: Test
Kdyby těch menších bylo tolik, kolik jsme si od bezzrcadlovek slibovali. Reálně jsou ty malé jen v kategorii velmi ořezaných základů, jinak se to oproti zrcadlům prakticky neliší.
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 12:07
Re: Test
Pokud ti jde jen o tuhle zábavu, pak se s ničím v PC s*át nemusíš. Doby, kdy jsi dobrý výstup dostal jen z RAWu, jsou dávno pryč.
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 12:05
Re: Test
TO už se ale budeme bavit o cenách výrazně přes patnáct tisíc...
7. 3. 2021 12:05
Re: Felda s malým nájezdem
Jednoduchá technika, levný provoz. Někomu se to možná zdá málo, ale pro celkem dost lidí jsou to důležité parametry. Před pár dny přede mnou jel jeden stříbrný kousek a vypadal jako nový. Ale bourat bych v tom teda nechtěl.
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 12:02
Re: Test
Já kupoval první digitál v roce 2003, tehdy nějaký dvoumegapixelový Benq. Jenže s kartou 128 MB to zaznamenalo na dvě stovky fotek, a i když kvalita nebyla úplně srovnatelná s kinofilmem, byl to na cesty dost velký rozdíl. Pak už to letělo hodně rychle.
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 11:59
Re: Test
No, jelikož jsem fotil jak základní zrcadlovkou, tak kompaktem v podobné ceně, dovolím si říci, že dobrý kompakt už dnes levnou zrcadlovku předčí. Srovnám třeba kompakt Canon G7X II vůči Nikonu D3400, tak Canon bude lepší. Zrcadlovka má už jen tu výhodu, že si můžeš měnit objektivy, ale jinak nic moc.
To už bych radši volil třeba Olympus E-PL10, ačkoli Olympusy ani trošku nemám rád.
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 11:52
Re: Test
iPhone tomu dá právě miliardu filtrů, takže to vypadá parádně, ale pak se podíváš na PC a je to nic moc. Asi záleží jaký, já obecně apple nemusím, rozčiluje mne nějaké ovládací funkce, používám současně ios i android.
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 11:51
Re: Test
Nevím, nerozumím tomu, kdysi jsme koupili nějaký Canon a pořád funguje parádně, tak ho vozíme :D
Avatar - lyon667
7. 3. 2021 11:50
Re: Test
Nebyla by na tu dovolenou lepší spíš nějaká bezzrcadlovka? Kvalitativně srovnatelná a rozměrově menší.
7. 3. 2021 11:49
Re: Felda s malým nájezdem
To mi povídej, já měl Lancera r.v. 92, oproti Feldě jinej vesmír. S Favoritem jsem sbíral svoje první kilometry. A Rasťo Chvála tskhle koupil právě to Fáčko, aby se děti naučily na autě bez elektroniky :-) Jak píšu, taková Felda Fun jako auto na výlety a doovlené asi jo.
7. 3. 2021 11:45
Re: Test
Já si taky říkám že iPhony fotí hezky, ale ten rozdíl tam prostě je, foťák je foťák. Jen mě pobavil ten palec dolů.
Avatar - Jenik3
7. 3. 2021 11:00
pane Bože, za co mě trestáš
co je to za masirku? Fabie, Felicie...jeste tu nebyl Favorit a nejlepsi auto 80let Skoda 120L.
Strasny!
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 10:46
Re: Felda s malým nájezdem
Vždyť říkám, že jen z nostalgie, v tomto segmentu byla mnohem zajímavější auta koncem 90.tych let.
7. 3. 2021 10:43
Re: Felda s malým nájezdem
K cemu? Svezeni v tom neni zadna radost. Je to uz v dnesni dobe podle me prezitek. Jedina vyhoda toho auta je. Jednoducha technika.
7. 3. 2021 10:42
Re: Test
Asi tak. Ukazte mi nekdo komercni dig fotak vyrobeny treba v polovine 90 let. Nic takoveho nebylo.
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 10:40
Re: Felda s malým nájezdem
Felda na víkendy no, ale tak, proč ne :D Možná s 1.6, ale i tak je to jen ta nostalgie :D
7. 3. 2021 10:38
Re: Test
Hele to ja mel dig fotak v roce 2001. Olympus C700 UZ. Na tehhdejsi dobu desna pecka. Rozliseni 2.1. Mpx jeden z prvnich pouzitelnych dig fotaku. Dal mi ho tata po maturite :D
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 10:36
Re: Test
To jsi trochu vyšší liga, než já :D Já na ní ocenuji jen tu rychlost a ve výsledku i kvalitu, pokud to nemáš mázlé, je tam vždy to, co tam má být, žádné dobarvení a tak, jak to dělají třeba mobily. Porovnával sem třeba fotky z tenkrát "nejlepšího" fotomobilu Huawei P20pro s nejzákladnější zrcadlovkou od canonu a na velkém monitoru byl ten rozdíl zdrcující :)
7. 3. 2021 10:26
Re: Felda s malým nájezdem
Felda bola u nás prijateľným autom vo svojej dobe, dnes je to čistý archaizmus a na žiadne praktické použitie zmysel nedáva - leda tak ako youngtimer.
7. 3. 2021 10:11
Re: Test
No právě, mně by nejaká zrvadlovka taky lákala, baví mě to hledání světla, záběru, různých pohledů ... Ale už se mi nechce sr.. s tím post procesem v PC.
7. 3. 2021 10:10
Re: Felda s malým nájezdem
Nemáš tam ten odkaz, jinak obecně Feldu z nostalgie na víkendy proč ne, taková Felicia Fun :-) :yes: to bych si asi nechal líbit. Jako auto na denní ježdění už ne, možná nějakýho pickupa jako delníka na stavbu.
Avatar - lyon667
7. 3. 2021 10:02
Re: Test
Ještě kolem roku 2000 jsem fotil se Sony Mavica se záznamem na diskety, pak ale přišly paměťové karty a s nimi i boom kapesních kompaktů. Na tu disketu se tehdy vešlo možná 20 fotek, což bylo míň, než na kinofilm. O tři roky později jsem už kupoval Minoltu Z1, kam se těch fotek na karta vešla tisícovka. To byl podle mě zlom, kdy přestal dávat kinofilm v mainstreamu smysl.
Avatar - Ozzman
7. 3. 2021 09:50
Re: Test
Jsem člověk, co nemá rád focení, ještě tak momentku opilého kamaráda v hospodě, či nějaký bizzár na ulici z mobilu, ale i základní zrcadlovka mi příjde lepší, než podobně drahý kompakt už jen pro tu rychlost ostření, jen otočíš objektivem a cvakneš, takže jsem to vzal na milost na rodinných dovolených :D Nehraju si na kvalitu, ale mám pár kamarádů profíků, tak vím, že dalších 50 % fotky dnes naženeš postprodukcí. A ovládání - od toho je tu fullauto mód a to má i ta základní zrcadlovka :D

Určitě existují skvělé kompakty, ale ty co sem zkoušel, když mi je někdy někdo vrazil do ruky, byly zoufale pomalé fotit s tím byl prostě opruz pro člověka jako já :)

Takže levné zrcadlovky smyl mají, pro lidi jako já :D
7. 3. 2021 09:45
Re: Test
Tady souhlasím s Blue Sunem (alespoň pro ČR). Můj bratr měl poměrně velkou firmu foto a celé devadesátky velmi dobře prosperoval na zpracování klasických filmů ve fotolabech. Je to podobné jako s mobilními telefony, které se houfně začali používat až před rokem 2000. Občas nám něco připadá samozřejmé, i když se to používá jen pár let (desetiletí).
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 09:15
Re: Test
Za patnáct tisíc tedy moc parády se zrcadlovkou neuděláš, leda tak s nějakou bazarovkou. Kvalita fotek bude sice OK, ale funkčně a ovládáním jsou ty základní modely dost ořezané. I bezzrcadlovky jsou smysluplné spíš od dvaceti tisíc nahoru.
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 09:12
Re: Test
No, reálně použitelné digitální foťáky přišly až po roce 2000. I první Nikon D1 jako vrcholná profi DSLR měl necelé 3 MPix, to se s klasickou fotkou ještě nedalo srovnávat. V roce 1997 byly digitály s nepoužitelným rozlišením 640x480 bodů.
7. 3. 2021 09:05
Re: Test
Pokud nepočítáme astronomické přístroje za astronomické ceny tak první digitální foťáky se objevily na přelomu 80. a 90. let. Mizerné a zároveň nekoupitelně drahé
Avatar - 3_diamanty
7. 3. 2021 08:43
Re: Test
Ja som prvy dogital kupoval v 2003tom olympus kompakt... stal 15 tisic korun ... okrem toho ze bezne fotil tak este vedel akurat tak 30s video bez zvuku.. dnes v tejto cene su uz paradne zrkadlovky .... aspon ze ta elektronika nam na cene nerastie ked uz auta nam zacali zdrazovat..
8. 12. 2015 10:56
Felda s malým nájezdem
Šli byste do téhle feldy?[odkaz] Vypadá to lákavě, malý nájezd, na oko dobrý stav...asi by to chtělo projet, co?
22. 6. 2011 22:19
Re: Test
V době kdy nebyly digitální fotoaparáty nebylo ani auto.cz
Nevím přesně, kdy digitální fotoaparáty začaly, ale vím určitě, že existovaly už v sedmdesátých letech. A nebyly úplně nepoužitelné.
Avatar - Special-line
22. 6. 2011 12:07
Test
Tyhle starý testy ze začátků auto.cz se mi fakt líbí:) Nejvíc mě fascinujou ty fotky z doby kdy nebyly dig. fotoaparáty, flešky atd. >:D