Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Před deseti lety Uber svezl první zákazníky, v ČR je od roku 2014

Jednoho chladného prosincového večera v roce 2008 postávali kanadský a americký podnikatel Garrett Camp a Travis Kalanick v Paříži a marně se snažili sehnat taxi. Tehdy se jim v hlavách začal rodit nápad na vlastní taxislužbu.
Zpět na článek
5. 7. 2020 10:04
6. 7. 2020 02:18
5. 7. 2020 10:04
Tady v Brně
Uber nemáme, mít nesmíme, jsou tady šikovní taxikáři se silnými vazbami na magisrát, takže mají zajištěno, že jim nikdo neku...í kšefty:)
Chvilku jsme ho tady měli, zažil jsem žertovné historky, například, když jsem chtěl vyzkoušet tuto službu poprvé, přijel pán v důchodovém věku, s popelníky místo brýlí a po usednutí prohlásil: "neděste se, já jsem pár let neřídil" a s přískokama se rozjel dopředu... nebo když přijel Čečenec nebo Dagestánec nebo co to bylo a neuměl ani slovo česky... tehdy jsem začal trochu chápat, proč se taxikáři, kteří se např. tady v Brně musí naučit 2000 ulic nazpaměť, proti téhle konkurenci bouří... je to jako kdyby někdo dělal doktora s rekvalifikačním kurzem...
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2020 10:48
Re: Tady v Brně
Problém je že žertovný historky zažiješ i s těma licencovanejma DALEKO DRAŽŠÍM šikulama = typu: "Dyť to je pár bloků to nejedu" nebo "Vy ste si posunul sedák! A bez dovolení" :D
Avatar - Ozzman
5. 7. 2020 10:50
Re: Tady v Brně
A nebo? "Na letiště? To máte za 5 litrů a když nezaplatíte, nedám vám zavazadla"
Avatar - Ozzman
5. 7. 2020 10:48
Re: Tady v Brně
Jo, slyšel jsem, já si chtěl minulý týden objednat Uber v Ostravě, nic, tak Bolt, taky nic, zkusil jsem Liftago a taky nakonec nepřijelo nic :D Máte tam na Moravě nějakou taximafii ne? :D

Já s těmito službami jezdím, rozhoduji se dle ceny, ale proti klasickému taxi je cena na 1/3 a i když s čechem jsem jel snad jednou, tak tito kluci z postsovětských republik byli vždy slušní, přijeli i v slušném autě, byť né nejnovějším, ale žádná rozhrkaná herka. Namátkou P307, Insignia, Honda Accord a podobné typy. Za mne palec nahoru, konečně jsem občas začal používat taxi na místo MHD.
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2020 10:59
Re: Tady v Brně
Jj souhlas = možná jen klika a náhoda snad nej taxikáři co sem zažil = na Djerbě :D
5. 7. 2020 12:14
Re: Tady v Brně
třetina ceny asi jen v Praze, ne? tady to vycházelo dejme tomu na dvě třetiny, což už se mi zdálo jako nižší cena za horší službu, při třetinové ceně bych takové podružnosti neřešil, zavřel oči a čekal, jestli to přežiju:)
Liftago využívám častěji, líbí se mi hlavně, že si jednak můžu vybrat podle ceny už dopředu ale především, že si vyberu řidiče, se kterým už mám příjemnou zkušenost a dobře si s ním pokecám...
Avatar - Ozzman
5. 7. 2020 12:35
Re: Tady v Brně
No, jezdil jsem s centra na periferii za 1000 kč (možná i někdy více), dnes s jednou z těchto služeb 300-400... to je sakra rozdíl :)
6. 7. 2020 11:29
Re: Tady v Brně
Na Liftagu nás v Ostravě jezdi docela dost, ale možná všichni rozváželi Alzu,Mobilní pohotovost anebo Bageterii Boulevard. ;-)
Avatar - Ozzman
6. 7. 2020 12:20
Re: Tady v Brně
Byla to minulá sobotu, byl jsem u centra a nic :D
6. 7. 2020 15:49
Re: Tady v Brně
Jak jsem ti napsal. Liftago se teď snaží udělat z taxi řidičů rozvozce jídla a balíku. Na klienty taxi není čas. Viz https://video.aktualne.cz/…7deac1f6b220ee8/?…
Posouzení na kolik je to dobrý nápad nechám na tobě.
6. 7. 2020 02:18
Re: Tady v Brně
Od novely zákona od 1.7.2020 je Uber už i v Brně.Stačí aplikace místo taxametru tak že už jim nic nebrání.
5. 7. 2020 12:35
brecis tady
Nepotrebujes znat ulice, staci navigace. Kdyz nejde navigace, tak zapnu telefon, kdyz nejde ani to, tak mam papirovou mapu a nebo typek mi rekne kam chce. To hlavni zna kazdej ridic. A je mi fuk jestli pojedu ukrajincem a nebo dedkem, radsi priskokem nez bejvalim vexlakem v taxi, kterej to striha jak hovado a jeste se divy kdyz ho srovnas. At tahnou kolotocaři v koženejch bundách na moravu. Hele, v brne jste jinde, v praze to funguje a to jedes i s clovekem co je němej a nebo z tunisu. Jo, srovnavat toceni volantu v nasem tatarstanu kde neumi plynule ridit nikdo, s medicinou, to uz chce fištróna.
Rozbalit vlákno
3
5. 7. 2020 12:55
Re: brecis tady
napsat se "ještě se divý" chce fištróny dva ;-)
6. 7. 2020 11:34
Re: brecis tady
Čtu tvůj text a říkám si že tohle by nestvořil ani nejhloupější taxikář. ;-)
Avatar - Ozzman
6. 7. 2020 12:20
Re: brecis tady
On je jen de.b.il