Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Průlom ve světě baterií? Japonský vědec slibuje o 90 % nižší cenu

Nová technologie baterií, která slibuje výrazně nižší náklady na výrobu i vyšší bezpečnost, by mohla přinést revoluci nejen do světa elektromobility.
Zpět na článek
Avatar - WinDiesel
14. 7. 2020 09:01
Koho mi to jen silně připomíná?
Toho pána s bateriemi HEPDA nebo jak se to píše ......
Stejné řečičky, stejné sliby, stejná orientace na stacionární baterie, a nakonec nic.
Výroba bude zahájena příští rok / příští rok / příští rok ....
Rozbalit vlákno
18
14. 7. 2020 09:15
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Potřebují peníze od investorů a své baterie do nějakého dotovaného oboru.
Avatar - KANKUNEN
14. 7. 2020 09:15
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Tak to jsi trochu vedle , HE3DA fabrika stojí a baterky existují a baterky nejsou určené do aut. Ty průlomové baterky jsou k ničemu, protože jsou nepoužitelné a mají malou měrnou hustotu.
14. 7. 2020 09:27
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Promiňte, nerozumím: které baterky máte namysli jakožto "průlomové"?
A co tedy dělá výrobce HE3DA, když "baterky existují"?
Moc rád bych věděl více.
Děkuji.
Avatar - KANKUNEN
14. 7. 2020 09:34
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Myslel jsem ty průlomové baterky toho samuraje.
14. 7. 2020 10:01
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
tohle bude spis do stacionarnich ulozist nez do aut.
jestlize by cena mela klesnout na 1/10 soucanyho stavu, tak proti lonskejm $159/kWh by to na nase znamenalo cca 500kc/kWh i s DPH a nejakou tou marzi, tedy 100kWh domaci aku za 50tis kc.
hned bych objednal aspon dve a na strechu prihodil nekolik dalsich FV panelu...
14. 7. 2020 10:05
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
A kolik počítáš, že ti na to dají ostatní?
14. 7. 2020 12:11
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Jistým způsobem je to správná otázka. Třeba když se vemou peníze plánované na novou JE a místo toho se dají na dotace pro soláry a baterie pro RD tak to by ten přínos při uváděných cená byl daleko vyšší.

Vše je ale o cenně té baterie.
14. 7. 2020 13:02
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
kazdej nema uvazovani dotacniho podvodnika a danovyho ojebavace StBaka babise
14. 7. 2020 18:07
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Dotace a EU přerozdělování jsou Babišův výmysl? Zemědělství taky funguje dle něj?
15. 7. 2020 07:55
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
StBak za dobu co je v politice nacerpal 11mld korun na dotacich.
vis co znamena 11 miliard?
to jsou treba platy zdravotniku a vybaveni 11 nemocnic, nebo za to muze byt 80 skol a skolek, nebo 170 kilometru modernizovanych zeleznic, nebo tri stovky navic duchodcum nebo 500 detskych hrist nebo 1600 spickovych hasicskych aut, nebo 2750 mesicne navic pro ucitele...
za posledni roku StBak cerpa 2mld rocne, to je kompletni duchod pro 10tis duchodcu.

od doby co je StBak ve stretu zajmu, tak mu EU zadny nenarokovy dotace neplati, plati mu je stat prostrednictvim ministerstva financi, ktery se stalo soucasti holdingu agrofert.

jsou ale i jiny negativa vlady StBaka, ktery ridi stat jako svoji firmu.
od zacatku roku cela vlada tak moc resila StBakuv stret zajmu, ze se od konce ledna vybodla na reseni nakupu ochrannych pomucek proti cinskemu viru a probrali ji az lyzari vracejici se z italie v pulce brezna.
nebo oprava D1, ktera mela byt hotova v roce 2018, ale nebude ani pristi rok
nebo soucasne nehody na zeleznici, kdy behem tydne doslo ke 3 vaznym nehodam, pri kterych i umirali lidi.
nebo letosni sekyra 500mld bez naznaku setreni ve statni sprave.
takhle StBak ridi stat jako firmu. krachujici firmu.

porad ti StBakovy koblihy chutaj???
15. 7. 2020 13:32
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Babiš vymyslel systém založený na dotacích a přerozdělování? Jak má český zemědělec nebo Babiš v tomto systému jinak konkurovat? Pokud EU nechce Babišovi nic proplácet, tak a%t ten systém zruší. Bohatý člověk nesmí dělat politiku? Má být jen v pozadí?
15. 7. 2020 14:29
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
EU StBakoj nenarokovy dotace neproplaci.
StBak si je bere sam z rozpoctu.
cimz okrada i tebe
tobe jako spravny koblize to nevadi, me to vadi
15. 7. 2020 19:08
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
A proč je neproplácí? Jen proto, protože je to Babiš. Je to ubohé.
15. 7. 2020 20:27
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
protoze StBak je ve stretu zajmu kobliho
16. 7. 2020 08:11
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
I tobě vadí, že má majetek? Má jen zbaběle tahat za nitky někde v pozadí? Na to jseš zvyklej?
14. 7. 2020 12:13
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Souhlas, při baterii o kapacitě nad 50kWh je uplně zbytečné být připojen k síti. Při 100kWh můžu elektrikou i topit. To vše jako ostrovní systém. Je to jen o ceně baterie. Když by byl takový průlom tak ten boom bude obrovský.
Avatar - N6600
14. 7. 2020 15:52
Re: Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Horie acknowledges that APB can’t compete with battery giants who are already benefiting from economies of scale after investing billions. Instead of targeting the “red ocean” of the automotive sector, APB will first focus on stationary batteries used in buildings, offices and power plants.
15. 7. 2020 05:50
Re: Koho mi to jen silně připomíná?
Podľa tohoto fabrika síce stoji, ale ešte sa v nej nič nevyrobilo. A aj to čo sa vyrobilo inde ešte nemal nik nezávislí v rukách a najmenej rok ešte mať nebude. Tak aby sme sa skôr nedočkali batérii toho samuraja.
https://www.seznamzpravy.cz/…e-tajemna-108829