Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auto, o kterém Vaculík musel něco natočit

Chybí vám svérázná videa Martina Vaculíka? Přes rok nic nenatočil a tvrdí, že nemá čas a chybí i inspirace. Jaké že výjimečné auto technika Světa motorů vytrhlo z letargie?
Zpět na článek
17. 7. 2020 16:06
17. 7. 2020 14:50
17. 7. 2020 14:53
17. 7. 2020 16:39
17. 7. 2020 16:59
29. 10. 2020 19:48
17. 7. 2020 11:46
17. 7. 2020 13:23
27. 7. 2020 15:34
27. 12. 2020 22:14
16. 7. 2020 19:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Uživatel_5340709
16. 7. 2020 21:26
Nemám z toho dobrý pocit.....
Takhle nekriticky opěvovat tříválec, plynové vzpěry a jiné prkotiny............,to bych do pana Vaculíka nikdy neřekl. Duster určitě není špatné auto ve svém segmentu, ale podsouat u testu nenápadně kvalitu Mercedesu, je už trochu "Zu viel!"
Rozbalit vlákno
7
16. 7. 2020 21:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
17. 7. 2020 05:43
Re: Nemám z toho dobrý pocit.....
Souhlas :yes:
17. 7. 2020 08:22
Re: Nemám z toho dobrý pocit.....
Fetiš plynových vzpěr kapoty jsem taky nikdy nepochopil.
Ale co se týče těch dalších věcí, tak za mě OK, protože ukazují robustnost toho auta, že se prostě nešetřilo tam, kam se běžný zákazník nedívá. Třeba ta protikorozní opatření, z toho by si mnohé automobilky mohly vzít příklad.
Avatar - SKAY
17. 7. 2020 08:56
Re: Nemám z toho dobrý pocit.....
vzpěry na kapotě jsou fajn takový malý komfort , zvlášt když neska dělají nádobky na odstrikovače kolem 2,5L ato je v marasu na dalnici za chvíli pryč.
17. 7. 2020 11:07
Re: Nemám z toho dobrý pocit.....
To mě nenapadlo, protože já té kapaliny spotřebuju málo. V každém případě i tak platí, že i kdybych dolíval často, tak bych preferoval například kvalitnější odhlučnění před těma vzpěrama.
Avatar - lyon667
17. 7. 2020 14:48
Re: Nemám z toho dobrý pocit.....
Plynové vzpěry na haubně dnes považuju za samozřejmost. Je absurdní, že to spousta aut furt nemá.
17. 7. 2020 12:08
Re: Nemám z toho dobrý pocit.....
Duster za 400 litrů nerezne jako MB třídy G za x miliónů ;-) což je docela důležitý u auta s kterým je pravděpodobnost, že bude jezdit v terénu.A to ,že západní automobilky šetří kde se dá je pravda, hlavně u těch "prémiových" , třeba nedávno vyšlo video na Volant.tv, kde jede BMW x1 do SRN a v autě za 60000 euro je hluk jak v obyčejném za 1/3 cenu včetně motoru (110 kw diesel), který je tak nějak slabý.
16. 7. 2020 21:57
Video pěkné a poučné
Ale proč jste proboha přidávali tu strašnou muziku na pozadí videa? Opravdu to irituje ...
Rozbalit vlákno
5
16. 7. 2020 22:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
17. 7. 2020 06:59
Re: Video pěkné a poučné
takze cicero je uz odteraz ciczero?
Avatar - KANKUNEN
17. 7. 2020 07:27
Re: Video pěkné a poučné
Ať nenaletíš, není to on , je to shoda jmen.
17. 7. 2020 14:40
Re: Video pěkné a poučné
Asi jo, ale jen dočasně ... myslím, že (podle kohosi na auto.cz) porušoval pravidla diskuze a dostal ban.
17. 7. 2020 06:40
Re: Video pěkné a poučné
Přesně tak, ten hudební podkres je zbytečně nahlas a ruší.
17. 7. 2020 07:34
úroveň motoristických novinářů v ČR
Tak auto hodnotit nebudu, nejezdím s ním, nevlastním ho. Mimochodem dosti mých známých, vysokoškolsky vzdělaných lidí ho vlastní, dokonce používají jako nejvyužívanější auto v rodině, nebo taky jediné. Ovšem na rozdíl od dnešní tzv. středněproudé generace neřeší svůj "sociální status" a hospodské kecy o sekačkových motorcích, ale jejich hodnoty jsou podstatně realističtější a životně pravdivější.
Ale hlavně chci zmínit píli a úroveň motoristického novinářského skoro "guru" pana Vaculíka. Samozřejmě zaměstnavatel Svět motorů, mu k tomu musí dát čas, prostor a finance a tak má odpovídající zázemí. Je to jeden z mála solidních odborných novinářů, který netvoří stylem CTRL+C a CTRL+V a výsledky si necucá z internetu, nebo z prstu. Když na nějaký tzv. "opisovačský" web dáte autorům kritiku, že když už to opsali, tak by si to po sobě aspoň mohli přečíst, tak skoro okamžitě zafunguje mazačská cenzura, že třeba pane Ondřeji Daňo z Autojournalu a taktéž jiní? No nic, je dobré, že stále máme možnost si z něčeho kvalitnějšího vybírat. Akorát u těch euroaut nebude pomalu z čeho!
Rozbalit vlákno
16
Avatar - SKAY
17. 7. 2020 08:42
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
:yes:
17. 7. 2020 08:54
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
Známí zřejmě studovali humanitní obory :-(
17. 7. 2020 10:12
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
Psal jsem, že to jsou realisti. Humanitní obor a realista? Možná, já takového neznám.
17. 7. 2020 11:31
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
Kdybych musel jezdit v Dacii tak spalim diplom :-( Chapu ze nekdo nepotrebuje motor ani vybavu, ten smrad z levnych plastu se taky asi casem vyvetra, ale mizerne jizdni vlastnosti a bezpecnost, s tim bych se nesmiril.
Avatar - lyon667
17. 7. 2020 14:53
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
Ono podobný poměr cena/užitná hodnota, jakou má Dacia, se hledá těžko. Aneb veškerá negativa, co jsi popsal, platí i pro škodovku. A chlub se pak diplomem, když jsi za +- totéž zaplatil dvakrát tolik, že...
Avatar - _Karel_
17. 7. 2020 15:20
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
Jestli máš pocit, že škodovka je na úrovni Dacie, tak to asi nemáš v hlavě úplně v pořádku, sorry.
17. 7. 2020 16:06
Dacie vs Škoda
Tak vem to tak, že Duster v bílém základu je za 270 tisíc, za to u Škody je základní Fabie s 44kW. To je to, co asi myslí lyon667 poměrem cena/hodnota(i image). U nás na jihu u rakouských hranic je Duster velmi oblíbené vozidlo důchodců a to v těch nejlepších výbavách, které stojí okolo 400 tisíc. Já osobně mám drobnou sympatii k Rumunsku, díky svému velmi příjemnému pracovnímu pobytu v Bukurešti, ale rumunské auto byť na japonském základu bych nechtěl.
Avatar - _Karel_
17. 7. 2020 16:23
Re: Dacie vs Škoda
Já bych řekl, že Leon tvrdí, že škodovka má smaradlavé levné plasty, bezpečnost a jízdní vlastnosti na úrovni Dacie.
17. 7. 2020 16:30
Re: Dacie vs Škoda
Tak jsem tomu nerozuměl, ale možná máš pravdu. Kdysi dávno (2009) jsem v Rumunsku jel Dusterem a nepřipadal mi nějak smradlavý, ošizený v bezpečnosti a jízdních vlastnostech. Spíš jsem byl překvapen, že je Renault nechal udělat takové poměrně pěkné auto (oproti třeba Loganu), asi stejně jako VW teď řeší, proč se nějaké typy od Škody prodávají za podobné ceny lépe než VW vozy.
Avatar - _Karel_
17. 7. 2020 16:45
Re: Dacie vs Škoda
Kamarád má už druhou Lodgy, "smradu" jsem si nevšiml, ale levný to prostě je, čučí to z toho všude. Nicméně to odpovídá výborné ceně, takže nic ke kritice.
Snad nebude Renault "umravňovat" Dacii a VW Škodu.
17. 7. 2020 16:54
Re: Dacie vs Škoda
Asi tak :yes:
18. 7. 2020 14:23
Re: Dacie vs Škoda
Kde berieš tú istotu, že škodovka je na tom s bezpečnostnou lepšie? Videl som bočný náraz Golfu presne podľa Euro NCAP, ale z pravej strany a nezafungovali airbagy. Keď IIHS začalo testovať náraz na právu stranu zistili, že väčšina výrobcov používa na ľavú, do vtedy testovanú, stranu pevnejšiu oceľ a v teste dopadol najlepšie relatívne lacný Tucson. Takže by som rozhodne nedával priamu úmeru medzi cenu a bezpečnosť. Aj systémy čo sú v cenníku zvýraznené môžu byť ošidené.
Na vymetanie zákrut to nie je, ale podľa videa sa zdá, že Rumuni pri ladení podvozku premýšľali. No a v interiéry je vidieť, že niekde sa predsa len šetriť muselo.
18. 7. 2020 08:48
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
Vrátil diplom, protože máš jinak nastavený žebříček hodnot? Já s Dacií nemám problém, spousta lidí volí levnější auto a peníze investují do bydlení, což podle mě logiku má. Tchán taky jezdí Dácií a myslím, že jeho bydlení by mu většina majitelů prémiovek mohla závidět. Já jsem vnitřně nastaven podobně, takže to naprosto chápu a spíš bych asi měl nutkání vracet diplom, kdybych sice jezdil v kvalitním autě, ale moje rodina se musela tlačit někde v bytě.. a že na sídlištích mnohdy parkují hodně slušná auta.. ale to je každého věc, takže nesoudím..
18. 7. 2020 18:13
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
Tady je aspoň vidět že diplom ≠ inteligence a rozum či logické a kritické myšlení.
17. 7. 2020 13:28
Re: úroveň motoristických novinářů v ČR
No tak ono VŠ má dnes kdejaký blbec. Diplom často už nic neznamená a ty lidi dělají často obyčejné práce na které diplom nepotřebují. Takže bych VŠ s autem do souvislosti vůbec nedával. Shodou náhod můj soused kunsthistorik a VŠ profesor ji má taky. Na lepší nemá. A řešil zda koupit ojetinu. Nakonec šel do nové Dačky.
17. 7. 2020 14:50
VŠ a auta
Je fakt, že dneska studovat je velká pohoda a dá se za to i dostávat peníze (třeba v doktorském studiu), tak proč chodit někam do práce.
17. 7. 2020 08:17
Jednou asi taky budu mít Dacii
Když vidím, jakým směrem se za poslední cca ok vydaly mainstreamové značky, tak o Dacii budu při výběru příštího auta minimálně přemýšlet. V nabídce Dacie mi ale chybí klasická nižší střední třída, něco na úrovni řekněme 10 let starého Focusu nebo Oktávky.
Co se týče Dusteru, tak základ konstrukce vypadá opravdu kvalitně. To auto je prostě navrhováno do zemí třetího světa, kde auto musí vydržet pracovat v náročnách podmínkách mnoho let. Holt šetření se projeví v interiéru.
Přeplňovaný litr bude pro většinu zájemců asi OK. Kdo měl předtím nějaký slabý motor, nebo malý turbodiesel, tak tím 1.0 TCE si polepší. Já osobně turbodíru a pomalé reakce v nízkých otáčkách nemám rád, pro mě by to bylo horší.
Co se týče LPG, tak bych polemizoval, zda je tovární zástavba Landi Renzo výhoda, nebo ne. Za 10 tisíc to zní lákavě, ale z dlouhodobého hlediska bych věřil "svému plynaři", který ví, které komponenty jsou kvalitní a snadno servisovatelné.
Rozbalit vlákno
10
17. 7. 2020 08:35
Re: Jednou asi taky budu mít Dacii
S LPG mám osobní zkušenost, kdy jsem si v roce 1991 tuto "věc" namontoval do Š100. Využíval jsem jej následně dlouho i v dalších vozech a jedno vím jistě. Dobře udělanou tovární zástavbu nemůže v dnešní přetechnizované době už žádný, byť kvalitní a zkušený "plynař" nahradit. Tovární zástavba řeší věci, které plynař z podstaty řešit nemůže. Úprava hlavy, jiná řidicí jednotka je většinou v těchto případech základ. Jakmile je nutné používat flashlube, přívstřik benzinu, něco není úplně do detailů v pořádku. Ano, některá auta jsou na přestavbu mnohem vhodnější než jiná, ale nezpackaná tovární zástavba je u mne na prvním místě.
17. 7. 2020 11:02
Re: Jednou asi taky budu mít Dacii
Na jednu stranu ano. Pokud bych vzal dnešní typické přímovstřikové supersložité motory, tak tam přestavba nedává smysl.
Na druhou stranu pokud je k dispozici jednoduchý a robustní motor (což tento motor v Dacii asi je, i když na definitivní ortel si budeme muset pár let počkat), dává přestavba u zkušeného "plynaře" pořád smysl. Automobilky leckdy šlápnou úplně vedle, viz třeba originální Octavie LPG (nekvalitní kompotenty od "kvalitní" italské firmy), originální Hyundai/Kia LPG (nekvalitní ventilová sedla, "můj plynař" říkal, že jsou KO klidně po 30 tkm).
Avatar - SKAY
17. 7. 2020 08:58
Re: Jednou asi taky budu mít Dacii
škoda že nepřekopali tu 1,3 na LPG :D
17. 7. 2020 11:03
Re: Jednou asi taky budu mít Dacii
Ta by samozřejmě jela lépe.
19. 7. 2020 09:24
Re: Jednou asi taky budu mít Dacii
1,3 už do Dusteru nejde objednat. Jen litr a diesel.
17. 7. 2020 14:53
Duster
Jak to myslíš, že Duster byl navrhován pro země třetího světa? Základ je Nissan - podle wiki "Je postaven na platformě Nissan B0, kterou sdílí např. s SUV Nissan Juke." Tady je poslední JATO statistika a Duster je dle ní 3.nejprodávanější SUV a 8. celkově https://www.jato.com/…gen-golf-in-may/
17. 7. 2020 16:39
Re: Duster
Jedna věc je platforma.
Druhá věc je, jaké u konkrétního auta použijou pružiny, tlumiče, ramena, karoserii, protikorozrní opatření, motory, převodovky atd.
17. 7. 2020 16:59
Re: Duster
Nejsem odborník na kvalitu komponent v automobilovém průmyslu, ale je vidět, že to asi nebude tak špatné auto, když se to tak prodává na všech trzích v EU včetně Německa, Francie a i ČR, kde je jasně vidět příklon k domácím značkám.
29. 10. 2020 19:48
Re: Duster
S prodeji to je dobré. Horší to je s kvalitou. Vysoké prodeje, víc budoucích nešťastníků...
https://www.autoforum.cz/…radi-se-vyhnout/?…
19. 7. 2020 09:40
Re: Jednou asi taky budu mít Dacii
Mám Duster 1,5 dCi a určitě jede líp jak litr. Měl jsem možnost ho projet v Capturu. Ale jinak jede celkem pěkně.
Náhrada Focusu nebo Oktávky u Dacie bych viděl jako Logan. I když z mého pohledu je Duster od ostatních Dacií úplně někde jinde.
S panem Vaculíkem souhlasím ve všem kromě LPG. Motor je tomu sice přizpůsobený, ale samotné Landi Renzo asi nebude nic moc. Na Dacia foru se to dost probírá. Řídící jednotka LPG je uzamknutá a dá se do ní dostat jen origo diagnostikou. Takže se do ní jen tak někdo nedostane a v Dacii tomu zas tak moc nerozumí.
17. 7. 2020 11:17
vysokaskola = dacia
Tak to je fajn vedet, ze kdyz mas vysokouskolu tak koupis Dacii oproti stredoskolakovi co ma BMW. Ten v Dacii si uziva zivot a realitu a ten vyučenej typek je proste blb. Bravo!
Rozbalit vlákno
2
17. 7. 2020 12:58
Re: vysokaskola = dacia
Pokud je pro někoho smyslem života vlastnictví tzv. prémiového auta, tak budiž, jeho věc, třeba je to fanoušek. Vlastnictví a vše okolo auta je pro převážnou část obyvatelstva naprosto marginární věc. Podle diskusí na internetu, se to sice jeví jako důležitá součást života lidí, ale průměrný člověk, nemá čas ani chuť zde diskutovat o autech, ten s nimi jen jezdí. Jsou věci naprosto důležitější a prioritnější, člověk pochopí..........někdo ne, ale s tím nikdo nic neudělá.
17. 7. 2020 13:21
Re: vysokaskola = dacia
Proč hned smyslem života? Třeba se chce jen lépe či pohodlněji svézt. Že bych cítil socialní mindráček?
17. 7. 2020 11:46
Pracant
Tohle je pracant a musí být festovní právě ve věcech, kam se zákazník nedívá. Sice je to kategorie SUV, ale světlá výška je daleko výš než většina konkurence a narozdíl od SUV-stylovek, které vlastně ani v terénu nic moc nevydrží, toto je určené na zátěž. A zákazníci by to určitě poznali.

Je to jiná skupina zákazníků, která hledá užitnou hodnotu. Není to moderní auto, kde většina peněz jde do ozdobných prvků a super barvy, aby pak takového zákazníka neználka oškubali na všem ostatním. Za ty prachy fakt super a nové silnější 110kW turbo motory v kombinaci se 4x4 z tohoto auta dělají ultimátního pracanta, který i leccos utáhne a opravdu hodně se s tím projede. Vždyť to má navigaci, 4 kamery kolem celého auta, Android Auto, ukazatele náklonu, asistent sjezdu. Vůbec to není konkurent klasických SUV, tohle je spíš hodně odlehčený teréňák.

Jako potenciální kupec bych uvítal LED světla - v noci v terénu jsou pořádné LEDky znát.
Rozbalit vlákno
1
21. 7. 2020 23:45
Re: Pracant
LED světla nikdy - třeba ty od Opelu stojí 30 tisíc pokud se pokazí a bohužel se kazí dost. Rozebrat a opravit nejdou. To raději občas vyměním halogenku za kilo.
17. 7. 2020 13:23
Hmmm
Od dob kdy Vaculík hrál se Sagvanem Tofim v kamarádech do deště urazil dlouhou cestu.
Rozbalit vlákno
0
17. 7. 2020 17:47
Lidi tyhle auta prostě chtějí.
Proč má Dacia Duster ve světě takové úspěchy a taková prodejní čísla?
Protože je to globalizované auto a má globální vlastnosti. Dá se provozovat všude, tedy v horách někde v Rumunsku, na poušti někde v Maroku ,Tunisku, na dálnicích v Německu, na rozbitých okreskách v Česku, v tundře v Rusku, prostě všude. To třeba taková Škoda Kamiq i ten Karoq by s podobným použitím měly nemalé problémy. Prostě Rumuni postavili univerzální auto. Splňuje všechny potřebné normy a další pytloviny nařízené úředníky a přitom je ještě celkem jednoduchá a není to pořád ten pojízdný tablet. Pokud se poměrově s cenou budou držet na stále stejné úrovni vůči svým konkurentům a udrží si svoji kvalitu a nepřeplácanost pojízdných PC, tak porostou dál. Prostě obrovská skupina lidí po celém světě taková auta potřebují a chtějí a tak ho mají. To že ho u nás v ČR hodně lidí odsuzuje, no a co? Pro výrobce automobilů je náš republikový tržní pidipodíl tzv. *** v trávě a tak jim může být v Rumunsku jedno, co si o Daciích myslíme a jestli je kupujeme, nebo ne. Neprodají u nás, prodají s přehledem někde jinde. Nechcete čecháčci, tak neberte.......Já osobně jsem rád, že si taková auta můžem ještě koupit, bude hůř, zatím pořád máme možnost volby.
Rozbalit vlákno
1
27. 7. 2020 15:54
Re: Lidi tyhle auta prostě chtějí.
Postavili ho sakra dobře stejně jako dvojkový Logan MCV. Ten je na tom nejen s pružením obdobně dobře :) Srovnání pružení Dusteru s GLEčkem https://m.youtube.com/watch?… ;) Nejen zde Duster RULEZ :)))
17. 7. 2020 21:48
Dotaz na pana Vaculika
Kdyz uz nakousl ty foukane trivalce, a ze jim za A vetsi zatez nevadi, mel by rict taky B, ze se pri tom pomahaji chlazenim palivem. Mohl by to prosim trosku rozebrat v dalsim videu?
Kde to palivo nakonec shori a jake dalsi nevyhody to muze mit.
Dekuji
Rozbalit vlákno
7
18. 7. 2020 06:13
Re: Dotaz na pana Vaculika
Když už víte za A, že foukané tříválce jsou chlazené palivem, tak Vám řeknu za B, že novější konstrukce tříválců již chlazení palivem při vyšší zátěži nemají a tedy vůbec. Na tohle ani nepotřebujete koment pana Vaculíka, stačí sledovat vývojové směry v oboru automotive, tahle změna již je tady pár roků, minimálně 5-6 let.
18. 7. 2020 07:06
Re: Dotaz na pana Vaculika
A jak se to tedy resi?
Preplnovanim vyzdimate velky vykon z maleho objemu, ten ma ale malou plochu valce, tak se pres nej nemuze tolik tepla uchladit. Chladic nasavaneho vzduchu mely i stare konstrukce a rozhodne to nestacilo.
18. 7. 2020 11:24
Re: Dotaz na pana Vaculika
Řeší se to přes chlazené výfukové svody, tedy výfukové svody nejdou tak, jako v minulosti hned venkem mimo motor, kde je ochlazuje jen vzduch, ale jsou vedeny pokud možno, co nejvíce v bloku motoru a jsou chlazeny chladící kapalinou, stejně jako blok motoru. Takže buď do turbíny a pak do katalyzátoru a dále, nebo u atmosférického motoru přímo do katalyzátoru nejde tak horký vzduch, který se dříve musel při velké zátěži ochlazovat větším vstřikem benzínu, aby nedocházelo k tepelnému poškození katalyzátoru. Tím tedy dochází k té eventuální úspoře paliva.
18. 7. 2020 12:28
Re: Dotaz na pana Vaculika
To se mi moc nezda.
Chlazene svody jsou hlavne kvuli ochrane katalizatoru, ktery aby se rychleji zahral na provozni teplotu, museli posunout bliz motoru. Z duvodu emisnich norem. Ale to vytvareni bohate smesi, ktera kompletne neprohori se delalo kvuli detonacnimu horeni, ktere mohlo pri velke zatezi nastat, a kdy se chladi tim nespalenym palivem. Castecne to resi vysoko-oktanovy benzin, odolny proti samozapalu, a urcite muze pomoct i chlazeni nasavaneho vzduchu. Ale porad kdyz jde do tuheho, pomuze si nejjednoduseji prave palivem.
18. 7. 2020 13:02
Re: Dotaz na pana Vaculika
Ano chlazené svody jsou tam opravdu pro ochranu katalyzátoru a právě proto nemusíme přivstřikovat další dávku paliva pro ochlazení výfukových plynů. Dnes se podle mne -LSPI neřeší nějakým přidaným ochlazováním spalovacího prostoru, spíše pomocí variabilního časování ventilů v návaznosti na vhodné algoritmy řídící jednotky motoru, pomocí které se upravuje doba a množství vstřiku za pomocí signálů z hallových snímačů k tomu příslušných. Někdy si výrobce řešil problém LSPI a to zejména u starších motorů spíše konstrukční a materiálovou změnou (písty, kroužky, ojnice). Dnes je to spíše kombinace softwarová a materiálová.
A ano nejjednoduší řešení ochlazení je ten přívstřik paliva, ale to automobilky nechtějí, to by se jim projevilo při emisním testování a to by tedy platily za každý gram paliva navíc.
18. 7. 2020 21:15
Re: Dotaz na pana Vaculika
100 koní nie je žiadny zázračný litrový výkon. To dosiahnu aj niektoré atmo motory. Priamovstreková verzia tohto motora ma 120 koní a napríklad litrový ecoboost už dnes dosahu 155 koní.
21. 7. 2020 23:51
Re: Dotaz na pana Vaculika
Chlazením palivem si pomáhaly staré turbobenzíny a proto taky celkem dost žraly. Jinak by se ale spálilo turbo tak to jinak nešlo. Dnes už výfukové plyny chladí jinak. Btw. nevím jak tento motor, ale 0,9 Tce žere v Capturu hrozně moc.
18. 7. 2020 18:51
Příliš hlasitá doprovodná hudba
Chtěl bych poprosit produkci, aby příště vynechali hlasitý a zbytečný zvukový doprovod. Pan Vaculík něco říká a ten nesmyslný kravál zbytečně ruší.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - mrha
21. 7. 2020 21:14
Re: Příliš hlasitá doprovodná hudba
Souhlas, prosím druhý díl zcela bez hudby. Aby klenot (Vaculík) byl dobře slyšet.
27. 7. 2020 09:12
Osobní zkušenost
Velmi se mi líbí testy p. Vaculíka, neb na rozdíl od drtívé většiny ostatních "recenzentů" (a k nim se, bohužel, řadí i někteří mí oblíbení), nehodnotí jen jak nové auto krásně jede, jak krásně vypadá, kde má jakou přihrádku, ale hlavně jak je udělané. Je znát, že p. Vaculík je zkrátka praktik a že o konstrukci aut "něco" ví. Proto jsem rád, že si vzal pod lupu i nového Dustera, kterého jsem si shodou okolností, jako svou první Dacii, nedávno koupil (stejná výbava - Prestige, nikoliv Premium jak p. Vaculík chybně uvádí, pouze se silnějším motorem 1.3/110kW¨). Když jsme v loňském roce potřebovali něco menšího na skákání do práce, nakonec to "vyhrál" doprodejový Rapid v Ambition výbavě a silnějším litrovým tříhrnkem (81kW). Uvádím to proto, že když potřebuji auto, je mi více-méně jedno, zda je to koncern, francouz, japonec nebo snad rumun. Jde mi v prvé řadě o to, aby splňoval to, proč si ho jdu koupit. A ano, musí se nám samozřejmě i líbit.
Zatím co Rapid byl koupen primárně na "skákání po městě" a do práce pro manželku, Duster pak, krom denního dojezdu do práce pro mne, bude zastávat roli tahouna pro menší karavan a přívěs na nějaký ten mteriál k domku. Měl jsem před koupí půjčeného Dustera právě s oním testovaným slabším litrovým tříhrnkem a musím říci, že na takové to "domácí žvýkání" je to úplně v pohodě. Jeli jsme ve čtyřech (dva dospělí, dnes již dospělý mládežník a "už-taky-ne-dítě", 14ti letý mladší syn - celkem tedy cca něco přes 300kg živé váhy) na rodinný výlet. Bydlíme v kopcích za městem, takže jsem si vyzkoušel jak kopce, tak dálnici, a musím říci, že to nejelo vůbec špatně. A kdybych nepotřeboval odtáhnout karavan, klidně si ho pro mne a manželku (jelikož v něm z 60% jezdím sám, 30% s manželkou a pouze v 10% komplet rodina) dokážu v garáži představit. Nakonec tedy Duster koupený se 110kW jednatrojkou a samozřejmě je to úplně jiné kafe. Výkonu na rozdávání, zátah nádherný, tichý, kultivovaný projev. Radost z jízdy.
Interiér je takový spartánský. Je poznat, když si sednu do Rapida či Oktávky a na druhé straně právě do Dustera. Ano, jsou tu rozdíly. Přestože Rapid má také všude jen neměkčený plast a na rozdíl od Dustera není v "plné palbě", působí "honosnějším" dojmem. Je to jen pocit, ale je to tak. Tím ale vůbec nechci říci, že Duster je ošklivka a je mi v něm nepříjemně. AJen to, že pocitově na mne lépe působí interiér Rapidu.
Na Dustera však nemohu říci jediné hanlivé slovo - v interiéru vše perfektně provedené a až ná pár maličkostí typu "já-bych-to-udělal-jinak" mu opravdu nemohu nic vytknout. A z venku nový Duster rozhodně také neudělá osatudu. Ačkoliv jsou si s první verzí hodně podobni, je to při bližším pohledu úplně jiné auto.
Zkrátka, dle mého mínění se nový Duster opravdu povedl a jestli jedničkový patřil v Evropě mezi nejprodávanější auta, dvojkový určitě nezůstane pozadu. A jak je vidno, pragmatikům a těm, co si nepotřebují honit ego, je úplně buřt že je to Dacia, ale je pro ně důležitý poměr ceny a užitné hodnoty, kde na Dustera a Dacii obecně, dnes asi nikdo jiný zkrátka nemá.

Pro relevanci v diskusi je pak důležité odlišit od sebe několik skupin - v prvé řadě ty, co nemají s Dusterem zkušenosti žádné a nebo mají nějakou zkušenost pouze s jeho první verzí - "dvojka" je opravdu úplně nové auto a kdo zkoušel jen "jedničku" a na jejím základně šmahem odsoudí "dvojku", dělá chybu - ať si nejprve tento nový model vyzkouší.
V druhém sledu je důležité oddělit od sebe skupinku lidí "Dacia-fuj", aniž by k tomu měli jiný, než pocitový důvod, aniž by si Dustera někdy vyzkoušeli a skupinu těch, co Dustera osobně používají (krom těch, kterým byla zaměstnavatelem vnucena letitá olítaná holota).
A v neposlední řadě je důležité oddělit skupinku těch, která si na Dustera uškudlila z vlastního a skupinku druhou, které cokoliv jiného (určitě 100x lepšího) platí zaměstnavatel.
Rozbalit vlákno
0
27. 7. 2020 15:34
Super :)
Kdy bude 2. díl? Nemůžu se dočkat!
Rozbalit vlákno
0
27. 12. 2020 22:14
Hudba
Velmi zajimavy test (ostatne jako snad vsechny tohoto redaktora), podkresleny OTRESNOU a hlasitou hudbou, diky ktere se na to ani neda dodivat do konce. Skoda.
Rozbalit vlákno
0