Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojetá Kia Rio III (2011 až 2017): Pokrok na pozadí racionality

Kia Rio se dnes vyrábí ve čtvrté generaci, přičemž ta v životě tohoto modelu nepředstavuje takový mezník jako předchozí, třetí vydání. To je dodnes považováno za moderní, zároveň ale z majitelů nedělá nedobrovolné testovací jezdce.
Zpět na článek
30. 7. 2020 11:55
30. 7. 2020 13:27
30. 7. 2020 13:54
30. 7. 2020 14:40
30. 7. 2020 14:56
30. 7. 2020 15:15
30. 7. 2020 15:21
30. 7. 2020 15:31
30. 7. 2020 15:39
30. 7. 2020 15:44
30. 7. 2020 16:22
30. 7. 2020 20:15
30. 7. 2020 15:43
30. 7. 2020 16:12
31. 7. 2020 17:45
30. 7. 2020 14:00
30. 7. 2020 15:43
30. 7. 2020 15:51
30. 7. 2020 19:24
31. 7. 2020 17:57
30. 7. 2020 19:22
Avatar - Markus1
30. 7. 2020 11:55
riooooo
tak na toto auticko velmi rad spominam, bolo to prve auto ktore som kupil pre zenu ked sme este len zacinali, stalo vtedy presne 12800 eur s tym 1,25 motorm a to auto bolo extremne spolahlive a ten motorcek bol svizny a prijemny......a ten priestor..co vsetko sme v nom vozili to je na neuverenie riadne nostalgia :-)...potom prisla zima a vylet do alp a lad na ceste ....sli sme dole kopcom, zena prudko pridala a bolo po aute...auto v hodnote 12800 eur a vo svajciarsku na to chceli opravit za 10000frankov :-) a to bol koniec nasho 2 rocnheo spoluzitia ...a potom sa nam zacalo darit a prisli auta inych kategorii ale na toto rio vzdy s radostou spominam
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Jenik3
30. 7. 2020 13:27
Re: riooooo
To je sympatická vzpomínka. Vypadá to, že se jim auto povedlo. Jestli ten malý motor dělají 8 let, tak to o něčem vypovida.
Avatar - Markus1
30. 7. 2020 13:54
Re: riooooo
jooo to auticko bolo velmi podarene a ked som mal toto auticko tak sa mi zacalo darit..odvtedy som uz mal mnohe auta roznych znaciek a tried ktore boli niekolkonasobne silnejsie a drahsie ale na toto budem vzdy len pozitivne spominat
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 14:40
Re: riooooo
tato generacia ria by som povedal bola uz taka prelomova.. proste uz sa korejci s tymto riom plnohodnotne dotiahli na aktualnu konkurenciu .. aj mne sa v tom case pacilo... prakticke a take uplne normalne auto ... funkcne ... ale nakoniec som rad ze mam co mam ( aj po vizualnej a dynamickej stranke- vzhladom na to ze to auto mam na vsetko... teda nielen do mesta ) ... a svoj vyber ( zatial ) fakt nelutujem ....

este aj swist v tom case bol fajn aj ked vtedy tiez bol len s atmo .. ale tak maly kufor aky malo som este u ziadneho auta nevidel... to bolo aj pod uroven nejakeho citiga ( ci pola alebo P206 spred 20 rokov ) .. fakt len taka nudzovka
Avatar - Markus1
30. 7. 2020 14:56
Re: riooooo
swift sme tiez pozerali ...to auto bolo opticky krajsie ako rio ale ako vravis prakticka stranka swiftu bola na urovni vacsieho ruksaku na bicykli aj ja co sa jazdnych vlastnosti bol swift lepsie auto...ale v tom case bolo dolezite male auto s relativne velkym priestorom a preto rio + ta povestna 7 rocna zaruka :-)....a k tym plechom .....nikdy som nehodu nezapricinil ale nejakym sposobom sa vzdy stanem obetou....moje milovane z4 coupe s bozskym 3.0 r6 manualom bolo toho najlepsim dokazom ..to auto bolo aj napriek veku vzdy obdivovane a zriedkave cabrioletov je plno ale coupe verzii sa vyrobilo asi iba 12000 kusov....na tom aute som mal pocas 12 mesiacov 4 krat situaciu ze niekto do mna na parkovisku napalil...najhorsie bolo ked na benzinke pri viedni do mna nacuval polsky kamion..zobral mi celu lavu stranu..vzniknuta skoda sa takmer rovnala cene auta...dal som ho opravit a mesiac na to ako mi ho vratili zo servisu mi don nacuval jeden blb na parkovisku pri firme a rozbil mi cely predok....a toto sa opakovalo 4 krat :-)...
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 15:15
Re: riooooo
tak snad ta uz budu obchadzat taketo prusery zapricinene inymi nepozornymi sofermi.... najhorsie je prave to ze cim drahsie a exotickejsie auto tym aj mensi "tukes" uz moze byt relativne "draha zalezitost" ...

aj ja som uz mal par "tesnotiek" ale nastastie zatial vsetko ok... ale este na starom pole sa mi stalo https://img4.auto.cz/…8e40c860d515.jpg ( cervene ) ze sofer za mnou an krizovatke nedobrzdil... ale kusok to nastasie zahamal do strany a tak mi nakoneic len suchol lusok zadny naraznik a strhol zadnu zasterku za kolesom... ( dal mi 20cku hned na mieste a bolo vyrovnane ) ...
Avatar - Markus1
30. 7. 2020 15:21
Re: riooooo
jedine auto na ktorom mi nesposobil cudzi sofer skodu bol lexus rcf...inak stale na kazdom aute nejaky tukanec alebo odrazeny spatak....a vzdy tak ze som nebol v aute
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 15:31
Re: riooooo
drahsie auta by ale mali taketo prusery obchadzat ci? ved ja ked aj parkujem vedla nejakeho draheho auta tak fakt mam aj podstatne viac "oci na stopkach" ako ked parkujem povedzme vedla nejakej 20 rocnej fabii ... tym ale nechcem povedat ze vedla "starych" aut si pozor nedavam.. aby bolo jasne....

brachovi takto na lanceri asi pred 5 rokmi voslo starucke KAcko ( forda ka ) rovno pod zadny naraznik.. uplne s tym oblym nizkym predkom vosiel pod neho ( oslepilo ho vraj slnko a nedobrzdil ) ... on mal len puknuty zadny naranzik ( vymena v ramci poistky .. este aj vyfuk vsetko ok prezilo ) a Kacko uplna totalka... cely predok v haji ... az som nechapal ked mi ukazoval foto... ale tak starucke KAcko je dnes uz pojazdna rakva to hej ... mlady chalanisko v nom mal razom po aute :'-( .. a to sa brachovi stalo 300m od "domu" .. jak vychadzal z parkoviska ...
Avatar - palix
30. 7. 2020 15:39
Re: riooooo
Čo sa parkovania týka, rovnako parkujem pri starej plechovke, ako pri drahom aute. Dôvod je - nepoškodenie si vlastného auta ;). Aj keď... radšej parkujem pri drahších pekných autách, pretože ja dávam pozor a majiteľ pekného auta bude zrejme tiež pozornejší, ako majiteľ nejakej starej obúchanej haraburdy. Samozrejme aj na starom aute je vidieť, keď ho má majiteľ rád - to auto je potom čisté, pekné, neobúchané...
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 15:44
Re: riooooo
presne tak... ja sa radsej aj supnem tesnejsie k 2 drahsim autam .. ako stat sice kusok dalej ale pri nejakom srote .. majitel ktoreho pri nastupovani lieta s dverami lebo mu je vsetko jedno lebo .. lebo ma srot a teda ze inemu nieco otrepe ho samozrejme uz moc netrapi ( lebo si sam uz ani svoje vlastne auto nevazi nie to este cudzie auta ) ...... poznam to neboj

je mi jasne ze majitel nejakeho noveho civicu mi moje auto nikdy neotrepe aj ked zastanem tesne vedla neho ... na rozdiel od majitela nejakej 30 rocnej hrdzavej herky... ktoremu je uz vsetko jedno
Avatar - twistedTSD
30. 7. 2020 16:22
Re: riooooo
Jo, posledně jsem chtěl toho svého střepa nacpat mezi Bentley a BMW 7, abych to neměl obouchané, ale smůla, každý z nich už zabral dvě místa. :D
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 20:15
Re: riooooo
hosi uz co to predvidali zrejme :-[]
Avatar - palix
30. 7. 2020 15:43
Re: riooooo
Ono či to nie je tým pri tých drahých a pekných autách, že ten vodič, ktorý vám spôsobil nehodu sa na to nádherné auto zapozeral a akosi nabúral ;).
Možná je aj situácia, že vedľa drahého auta zaparkuje niekto a naschvál to auto poškodí - len tak zo závisti. Je ale pravdou, že pre niektorých ľudí je ich auto tou poslednou vecou, na ktorej im záleží. A to vaše auto je ešte ďaleko za ich autom. Nejakú starosť iného o svoje o auto nikdy nepochopia.
Na parkovisku je najlepšie parkovať niekde ďalej od vchodu a miest, kde parkujú mamičky s deťmi... Čím ďalej, tým bezpečnejšie.
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 16:12
Re: riooooo
obcas si ale nevyberies a mozes zastat jak chces .. aj tak v tomto nic "nevyhras" ... dokonca mam tu skusenost ze ak aj na poloprazdnom parkovisku pri obchodaku zastanem osamotene v rohu dalej od inych aut.. tak vvdy sa potom aj tak na mna niekto natrepe ( mozno schvalne ) akoby nemal miesto a tak je asi najlepsie zaparkovat uplne normalne kdesi medzi dve "slusnejsie" auta sa pichnut .... a byt takto aj nenapadnejsi ako parkovat kdesi osamotene ( s "naivnou" vidinou vyssej bezpecnosti od tukancov ) a tak nejak napriamo pritahovat pozornost kdejakeho blba ( a obzvalst este ak ma clovek nejake drahe a napadne auto ) ...
Avatar - palix
31. 7. 2020 17:45
Re: riooooo
Tak potom už len miesto niekde na kraji, niekde pri čiare, alebo obrubníku kde už nie je parkovacie miesto. Každopádne pekné autá sú istota, že ich vodič ako-tak dáva pozor :).
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 14:00
Re: riooooo
pri vybere auta som ho tiez okukaval ( aj i 20 a par dalsich ) ... dozadu ma cez ten "priezor" ale fakt slaby vyhlad ( ale to je problem uz vacsiny dnesnych aut ) ... no ale nakoniec som uznal ze uz predsa len chcem nieco zivsie a dynamickejsie po 16 rokoch spoluzitia s 50kw feliciou ( a rio vtedy malo len dve atmosfery .. ) .. ... moje male auto s 1,2tsi stalo pre zmenu 12 100 eur ( uz aj s 1100 eur vianocnym bonusom - povodna cena 13 200 eur ) a je vo vybave comfort ..... a zatial velka spokojnost... ( cca po nieco vyse 3 a pol roka a 29 tisic km ) .... jedine co mi kusok vadi je taka nevkusna paka dole pod sedackou s ktorou sa nastavuje pohyb sedadla ( to je jak z praveku ) ... neraz do toho clovek aj zakopne ... obzvlast spolujazdec napr pri vystupovani...ale to je len detail... dnes uz viem a mozem hodnotit s odstupom casu co a ako... a zatial velka spokojnost.. celkovo solidne auto ... aj s so slusnou vybavou ( hmlovky s prisvecovanim do zakruty, multifunkcny volant z G7, tempomat-hoc ho nevyuzivam, 5 palcovy displej, asistent rozjazdu do kopca, 15 palcove elektrony, parkovacie senzory... vyskovo nastavitelne sedacky a pod ) .. za dane prachy fakt som to vcelku vymakol ( ... ono asi posledny relativny "lacny" vw.. dnesne polo uz v podobnej konfuguracii stoji aj vyse 14 litrov a to mas tam este k tomu 3 valce ) ....

PS: hlavne ze sa nic nestalo.. kym si to odnesu len plechy tak je to este dobre :yes:

na male sikovne auta clovek vzdy spomina rad ( a este ked su povedzme jeho prve v zivote ) ... lebo co je male to je mile ;-) :yes:
30. 7. 2020 15:00
Re: riooooo
hezka vzpominka. ja podobne vzpominam na Hyudai Getz;-)
Avatar - Ozzman
30. 7. 2020 15:43
Té:rioo
:yes: Tak to já vyloženě schválně vybírám s Cliem dráha auta , která parkují na ***a přes dvě čáry a narvu to tak, aby nemohl ani otevřít dveře :D jsem škodolibý hajzl :D clio se totiž vejde do pruhu i když část zabírá drahé audi či jiné
Rozbalit vlákno
6
Avatar - palix
30. 7. 2020 15:51
Re: Té:rioo
Videl som už takéto autá "která parkují na ***a přes dvě čáry" parkovať na 2 miestach rovno na čiare, ale... Stalo sa už, že som aj videl na vlastné oči, že taký človek takto "hlúpo" zaparkoval preto, lebo zle parkoval už niekto 3 miesta pred ním a potom sa autá akosi zaparkovali na čiary. Poniektorí odišli, prišli druhí (ktorí zaparkovali dobre) a ten posledný ostal ako "blbec". Preto zle parkujúcich vodičov NEPOSUDZUJEM... ;-) .
Ja radšej zaparkujem 200 m od vchodu do obchodu = tu sa už nevyskytujú zle parkujúci jedinci, ktorí si myslia, že vaše auto je dorazom ich dverí. A ešte neparkujem pri 2 / 3 dverových autách (dlhé dvere), pri autách, ktoré majú veľmi obité hrady dverí a ešte pri veľkých a širokých SUV. Asi som divný, ale moje auto po 3 rokoch vyzerá celkom pekne, aj keď tuším má už na boku jeden "otlačok" z parkoviska.
Na podobných parkovacích miestach často stretávam veľmi pekné autá ;-) - takže podobnú "úchylku" nemám len ja.
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 15:57
Re: Té:rioo
presne tak... zastanes s normalnym odstupom vedla toho co zastal blbo.. len ono ten co zastal blbo potom nahodou odide a ty potom vyzeras jak debil... hlavne na preplnenych parkoviskach sa to stava pred barakmi .. prisposobis sa inym autam ( stojacim divne ) lebo "nemas na vyber" a oni potom odidu skor a ty zrazu stojis "nakrivo" a jak uplny blbec
Avatar - Ozzman
30. 7. 2020 19:24
Re: Té:rioo
Mluvím o parkovišti u obchoďáku, ne v obytné zóně... Zajímavé je, že přes 2 místa parkuji především paničky v dražších suv.. Asi zrovna vždy tam stojí nějaký pitomé nakrivo a nemají jinou možnost
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2020 20:03
Re: Té:rioo
viem o com pises .. to je v poriadku ... ja len ze taketo veci sa stavaju aj mimo obchodakov... aj bezne pred barakmi poniektori parkuju jak neandertaci nielen na parkoviskach nakupnych centier... ale u nas je obecne uz problem s parkovanim... aut je coraz viacej ale parkovacich miest nadalej tolko ako pred 30 rokmi ked stavali bytovky ... lenze vtedy mali tak 4 ludia v brane auto ( aj to nejake nie velke ) ... a dnes? na 16 bytov v 8 poschodaku uz pridada aj 20 aut... jednoznacke koncepcny plan sidlisk spred 30 -40 rokoch s takymto niecim ani neratal ze uz kazdy bude mat v buducnosti v meste v bytovke po jedno dve auta.. a niektori aj 3 maju.... a cim aaic aut tym logicky aj vacsi chaos s parkovanim .... a aj vacsia sanca ze sa vzdy najde niekto kto bude parkovat jak... jak nenormalny
Avatar - palix
31. 7. 2020 17:57
Re: Té:rioo
Niekedy stačí, že je mokro, nie je poriadne vidieť čiary a človek sa do podobnej situácie dostane veľmi rýchlo :). Takže radšej parkovanie neposudzujem :). Nakoniec aj zle zaparkované SUV môže vlastniť pekná a milá panička :). Čo tam po parkovaní.
Avatar - Ozzman
30. 7. 2020 19:22
Re: Té:rioo
No ono je celkem rozdíl, když to tam někdo nechá díky ostatním autům a pak když vidíš, jak to tam někdo zabere před očima, protože je prostě idiot...