Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Oficiální skica Škody Enyaq iV: Tady vypadá nadějně!

Automobilka Škoda Auto dnes zveřejnila další skici očekávaného elektrického SUV Enyaq iV, které by mělo rozvíjet emocionální designový jazyk značky a nově definovat vzhled elektrických SUV.
Zpět na článek
12. 8. 2020 08:28
12. 8. 2020 08:39
12. 8. 2020 09:20
12. 8. 2020 09:45
12. 8. 2020 16:57
12. 8. 2020 08:36
12. 8. 2020 20:35
12. 8. 2020 10:13
12. 8. 2020 21:08
12. 8. 2020 10:39
12. 8. 2020 10:53
12. 8. 2020 20:38
Já to vidím nadějně
Přední maska je v úrovni světel a to vypadá mnohem líp než ty utopené pod světly. Zadní světla taky super, jasných tvarů bez světelných kudrlinek. A tablet nahoře nepůsobí jako dodatečně připláclý na palubku.
Rozbalit vlákno
14
12. 8. 2020 09:38
Re: Já to vidím nadějně
Fordi dizajn, hlavne rychlo starne/ okuka sa. Vcera som si pozeral fokus kombi v beznej vybave a tazko uverit, ze je to relativne nove auto
12. 8. 2020 09:54
Běžná výbava Focusu vypadala uboze už od začátku... to není o věku.
12. 8. 2020 11:00
Uboze vypadaj akarot tak škodovky. Buďto upadle nebo citroen předky, nabourane zadky a bočni profily ani nestoji za řeč jak jsou nezajimave.
12. 8. 2020 10:52
Tak oproti tomu designove zastaralymu designu predni casti co ma ted Oktavka a Scala je tohle moc pekny. Jako co se povedlo ted Skodovce po strance designu predku auta Oktavky a Scaly to je fakt des.
12. 8. 2020 11:22
Na obrázku vyzerá všetko pekne. Keď vidím, ako sa v reáli vydaril napr. Kamiq, tak od tohto veľké očakávania nemám.
12. 8. 2020 22:17
Tak to je efekt pr a prototypu. Za mě je ale designerský jazyk pořád stejný. Sice dobrý, ale pořád to stejné. Chtěl bych si už sednout na zadek a říct wau.
14. 8. 2020 08:18
Prototypu??? O čom hovoríš? Toto je len skica. Jedna z desiatok, možno stoviek.
12. 8. 2020 10:58
On ten pomatenec, ale piše o bezpohlavni škodovce. A naopak ford dnes děla jedny z nejpohlednějšich aut včetně focusu v kombi provedeni, narozdil od vzhledově lacině a činsky vypadajich škodovkach.
12. 8. 2020 11:44
Včera jsem viděl nového Forda v reklamě a chvíle se mi zdálo že vidím malé Porsche.
12. 8. 2020 22:10
A proto jdu prodeje Fordu od 10 k 5ti zatímco prodeje Škody rostou... Jsi odborník :yes:
13. 8. 2020 00:05
Ano a ty jsi jeden z těch pouličnich "odborniku", kteři určujuji co je to prave ořechove a mysli si, že vic pruhu rovna se vic adidas. Takovych je opravdu bohužel mraky.
Pojďme ještě s dalšim "moudrem" třeba teď i pobaviš.
12. 8. 2020 18:30
focus je naopak relativne obly.. kym skoda ma hranatejsi dizajn.. a prave obly sa okuka skor ako hranaty..
12. 8. 2020 10:15
Zvenku asi jo, škodovácká klasika bez nějakých úletů, to je určitě dobře. Uvidíme co proporce, tyhle crossy tvářící se jako SUV, ale bez jejich světlé výšky... no, na skice to vypadá ok.

Interiér... tablet je prostě tablet, dnešní all touch klasika... zajímavě vypadají přístroje, možná tam bude malá kaplička a nad ní ještě něco v tom pásu?
12. 8. 2020 22:38
Re: Já to vidím beznadějně
Vzhled je odpudivý, interiér ještě horší, ale hlavně, je to auto bez smysluplného motoru, kterým je dnes výhradně diesel!

Lidé serou na kraviny, chtějí auto, se kterým se dá jet nejen na dovolenou, tedy SUV, 4x4, diesel, manuální převodovka, ruční brzda, bez šmatlací obrazovky pro uhrovité výrostky, zato auta se zcela rovnou ložnou plochou po sklopení zadních sedadel. A hlavně auto s průměrnou životností půl milionu km!
Nesmysl
Bohužel, za mne vypadá beznadějně. :no:
Rozbalit vlákno
4
12. 8. 2020 08:39
Re: Nesmysl
Co se ti na tom nelíbí, je to jasný design Škoda bez hloupých kudrlinek. Takový Seat, Ford, Opel mají design úplný unisex, Ford to ještě dohání vykuleností ala MiTo
12. 8. 2020 09:20
Snaha vyrobit tohle mi připomíná text songu: Naše teta peče léta na Vánoce vánočku. Nereptáme aspoň máme něco pro kočku...
Je to strašlivá kysna. :-O
12. 8. 2020 09:45
Aha, ty bys rád na vánoce vejce malovaný.
12. 8. 2020 08:36
Skica
Skica ako každá iná. Výrazné markanty, ostré hrany, výrezy blatníkov nestačia na obrovské kolesá, dynamické proporcie, uhladený veľkorysý interiér. Aká bude realita, je jasné. Výraz nebude zďaleka taký výrazný, ostrých hrán bude menej a nebudú až také ostré, kolesá sa vo veľkých výrezoch blatníkov budú strácať, auto bude skôr vyššie a užšie, bez výrazne dynamického looku, interiér menej vzdušný a tesnejší, prepchatý displejmi a klavírnym lakom. Len ďalšia nevkusná hrča na kolesách. Proste zapadne do portfólia ako šedá myška, jediné, čím bude vyčnievať, bude elektrický pohon, ktorý je zase neprekonateľnou prekážkou pre všetkých pravoverných petrolheadov. V súčasnej ponuke Škody prakticky zbytočné auto. Ak zdedí "prednosti" elektrovolkswagenov, môže Škode viac uškodiť ako pomôcť.
Rozbalit vlákno
1
12. 8. 2020 20:35
Re: Skica
Přesně tak, realita bude na honý vzdálená téhle malůvce... Rozkaz zněl jasně, upozadit Škodu, takže to bude zas nuda :'-(
12. 8. 2020 08:53
Proč tam je chladič?
Vždyť elektroauta nepotřebují přední masku. Proč když maj supr čupr novou platformu, tak tam nacpou něco tak zbytečného? To už tam rovnou mohli nechat fejkovej vejfuk a dělat z repráku vrum vrum
Rozbalit vlákno
3
12. 8. 2020 11:47
Re: Proč tam je chladič?
.... elektromobily potřebují chlazení baterií i elektromotorů - ty při svém používání generují mnoho odpadního tepla
nevím, možná střílím vedle, ale voda je nejúčinnější chladící médium
třeba baterie potřebují chladit vodou?
potom by chladič smysl dával
12. 8. 2020 18:22
A předpokládám že i klima nějaký chladič potřebuje
14. 8. 2020 08:22
Poslednou dobou sa aj u klasík chladič často schováva za mriežkou v prednom nárazníku/spojleri, a predná maska s pekným rámčekom je tam viac-menej len na parádu.
12. 8. 2020 09:40
Teď to ještě dostat na trh
Skica super, bomba. Teď to ještě vyrobit. Což bude pro tuhle zaostalou automobilku docela problém. Furt čekám, kdy s ostatními zametou a inovativní automobilky spadnou. Jenže on se furt děje opak, jak je to možný ? Že by se ta masa pepíků s firemní ochcáfkou co zde bojují za "pořádnej Diesel" (firma koupí a servisuje, ostatní to dýchají ale jim to vyjde na soukromé kilometry levně) mýlila ? To by přece nebylo možný !

Nebo že by opravdu firemní auto na operák s dieselem bylo tak nerentabilní a neperspektivní, že změna je potřeba ? Vzpomínáte si na ty kecy a ten vývoj ? Nejdříve byly inovace ignorovány, potom se tomu vysmívalo i vedení, teď zarputile z posledních sil bojují (a my jim dotujeme pracovní sílu z veřejného rozpočtu) a za chvíli prohrají. Přesně v duchu Gándího hesla: "First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.".

Škoda je neperspektivní zaměstnavatel a jako ČR bychom je měli přestat podporovat různými COVID a kurzarbeit programy. Mohli jsme mít Teslu, ale Babiš potřebuje lít do ropáků řepku, tak ji nemáme. Přestaňme už platit tu armádu zaostalých a nezaměstnatelných lidí, kteří umí jakž takž vyrobit auto, které bylo in před 10-15 lety. V otřesné kvalitě cca od roku 2008 (průsery TDI, TSI). Jak vypadá jejich snaha vyrobit moderní auto byť s obyčejnými asistenty jako jsou Matrix světla, detekce chodců, prevence nárazu a dalších vidíme na Octavii 4 - a to jsou věci, které i nejmasovější automobilky světa dávají FUNKČNÍ i do relativně levných aut.

Je naprosto jedno, jak vypadá Enyaq na skice. Až to vyjede ven, svět už bude dávno někde jinde a Škoda bude hasit průsery, aby se s tím dalo alespoň jezdit. :-) :-) :-)

Kromě toho je pro soukromou klientelu Škoda čím dál tím méně sexy - málokdo si za svoje chce koupit auto, které vypadá jako vyfasované služební.
Rozbalit vlákno
2
12. 8. 2020 11:50
Re: Teď to ještě dostat na trh
Jsi hodně dobře mimo mísu wole.
Další elektro-wůl. Je jich tady už docela dost.
Mimochodem, jen spalováky měly průsery, Tesla ne?
Tesla je jeden velkej PRŮSER, ale má docela dost zarputilých fandů.
12. 8. 2020 23:23
Re: Teď to ještě dostat na trh
Ernesto co bereš? Chci to taky zkusit, abych konečně zjistil, jak se vypaří mozek a zbudou jen výkaly.
12. 8. 2020 10:13
Kola...
Doufám, že ta kola budou u reálného auta o trošku větší :D
Rozbalit vlákno
1
12. 8. 2020 21:08
Re: Kola...
:-)

Ale reálně jsem vděčný za svoje šestnáctky. Ono to nevypadá tak dobře, jak větší disky, ale ta masa gumy toho vyžehlí docela hodně a nejednou mě ty balóny zachránily při kontaktů s obrubníkem, takže disky jsou pořád OK.
12. 8. 2020 10:39
Elon Musk
si alespoň věří a na každý nový model, i když existuje zatím jenom v jeho představách, spustí systém předběžných objednávek. Získá tím přibližnou představu, jestli něco málo prodá. Koncern nic. Proč? Tady se jen EV vyvíjí, ale skutečný zájem prodávat za tím není. Vyvíjí se, protože se musí. Ani známka nadšení. V osmdesátkách jsem byl povinně 2 roky na vojně. Tohle mi ji připomíná. Ta povinnost nacvičovat se sapíkem proti imperialistům, po jejichž zboží všichni bez rozdílu toužili.

Milá Škodovko, kdo touží po elektromobilu za miliony, ten už má třeba Model S. Zatímco ty nacvičuješ. Tak nacvičuj. My na vojně taky nacvičovali. A přitom si uvědomovali, že je to jen vynucená šaškárna. Byli jsme dávno poražení. Stejně jako ty... :no:
Rozbalit vlákno
4
12. 8. 2020 10:53
Re: Elon Musk
Kdo touží po elektromobilu za miliony... jo, to je ta otázka. Loni si u nás koupilo Teslu 120 lidí - to nestojí za námahu. Elektromobily si budeme kupovat, až nás k tomu vláda / Unie donutí...
12. 8. 2020 22:29
Auta na baterky jsou samy o sobě neprodejné. Viz Austrálie. Motorem budoucnosti je diesel!
12. 8. 2020 17:55
na ulici je to sama tesla... az ich nestacim pocitat .... su skoro vsade .. boze pomoooc .. ja nechcu cepicku ...
12. 8. 2020 20:38
Kde prosim tě? Tady v praze jich jezdí jen pár... potkám tak jednu denně :-[]
12. 8. 2020 15:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
12. 8. 2020 19:12
Rozbalit vlákno
0
13. 8. 2020 08:04
Rozbalit vlákno
0
13. 8. 2020 13:11
sеznamоvací místo
*** - úžаsné seznаmоvaсí místо pro dоspělé, kteří сhtějí najít pаrtnerа, ktеrý bude mít sex
Rozbalit vlákno
0
14. 8. 2020 11:30
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku