Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tesla hodlá získat až pět miliard dolarů prodejem nových akcií

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá získat až pět miliard dolarů (zhruba 110 miliard Kč) prodejem svých nových kmenových akcií. Oznámila to firma, jejíž akcie letos zažívají na burze prudký růst.
Zpět na článek
3. 9. 2020 14:12
3. 9. 2020 15:46
3. 9. 2020 19:21
3. 9. 2020 21:22
3. 9. 2020 22:49
4. 9. 2020 08:23
4. 9. 2020 08:52
3. 9. 2020 22:50
4. 9. 2020 08:19
4. 9. 2020 08:48
4. 9. 2020 09:00
4. 9. 2020 10:24
4. 9. 2020 11:28
4. 9. 2020 14:30
3. 9. 2020 14:12
akcie
Teda až tahle bublina praskne to bude asi smutnejch akcionářů, kteří si teď myslí, že tyhle silně nadhodnocený akcie porostou až do nebe.
Rozbalit vlákno
21
3. 9. 2020 15:46
Re: akcie
No tak teď po tý "měnový reformě" co Tesla provedla se svýma akciema můžou zase nadšenci do nákupů investovat. To by bylo, aby to zase z 500 nevyhnali na 2500 tisíce :D Já bych do toho teda neinvestoval ani korunu. Nadhodnocení akcií Tesly je fakt přehnaný a nemůže to trvat dlouho a sesype se to. Aby měla automobilka, která vyrábí pár tisíc aut a s bídou je v zisku větší tržní kapitalizaci než Toyota nebo VW to je prostě neudržitelný.
3. 9. 2020 19:21
Re: akcie
Měnový reformě? Akciím téměř nerozumím, ale oni jen akcii rozdělili tuším čtyřmi a tudíž i její hodnotu. Jinak to nijak nekleslo, tudíž se o nějaké reformě nedá mluvit. Mýlím se?
3. 9. 2020 21:22
Re: akcie
nazyva sa to "split" ... jednym z dovodom je, aby si mohli akcie dovolit kupit aj mensi investori. pred tym stala jedna akcia Tesly 2 000 USD, teraz 400 USD ( cize ak si vtedy vlastnil 1ks za 2 000, na druhy den budes vlastni 5ks po 400 ) . po "splite" vacsinou nasleduje dalsi rast akcie prave kvoli zvysenemu zaujmu drobnych investorov. teraz to Muskovi uplne nevyslo, pretoze dnes doslo ( zrejme ) k zaciatku rotacie z technologii do akcii, ktore v uplynulych mesiacoch rastli vyrazne menej. faktom je, ze cena akcie Tesla je uplny nezmysel a prichod konkurencie urobi s automobilkou ...
3. 9. 2020 22:49
Re: akcie
Ja to myslel s nadsazkou. Proto jsem to dal do uvozovek. Pripomnelo mi to reformu z roku 53. Tim delenim 1 ku 5. Jinak je to jak pises. Vydelili to tusim 5 a kazdy dostal misto 1 akcie 5 kusu. Ale hodnotove drzi kazdy porad stejne.
Avatar - Hammunasakra
4. 9. 2020 07:55
Re: akcie
Hezkej příklad = jen tam to bylo povinný pro všechny a komunista ti peníze na vkladní knížce přepočítal poměrem 50:1

Celkově bylo oběživo redukováno drsným poměrem 37:1 jen členové KSČ sami sobě dali lepší kurz = fakt to není vtip

Dodnes nás ekonomický propad z let ZE ZÁKONA který sem vydal JÁ VLÁDNU JÁ známý jako VLÁDY JEDNÉ STRANY a NIKDY JINAK ovlivňuje = PROTO tu je dodnes slabší nabídka, menší kupní síla, menší platy a ty budeš mít jednou nižší důchod = fakt to není vtip fakt za to může KSČ dokonce i za ten BUDOUCÍ důchod, i když teď systému dává ANO MAKÁME taky pěkně zabrat :*)
4. 9. 2020 08:23
Re: akcie
Jasně. Byla to loupež za bílého dne. Jen je potřeba dodat, že spolu s tím se snížily taky ceny. A teď si sám sobě odpověz. Ve světle toho co se stalo s hodnotou peněz v našich končinách v průběhu 20 století, myslíš že je dobrej nápada spotřit si na důchod ve formě penzijního spoření? Co na tom spořícím účtě budeš za 20 let mít a jakou to asi bude mít reálnou hodnotu?
Avatar - Hammunasakra
4. 9. 2020 08:27
Re: akcie
Ano JE to dobry a dokonce jediný možný nápad = který v drtivé VĚTŠINĚ zemí funguje a fungoval

V běžném ne komunistickém světě je dokonce státní důchod a ta vlastni firmou tebou naspořená část často i půl na půl = a to že STÁTNÍ důchod bude MUSET být jen ČÁST příjmu v důchodu = na to dojde i u nás

Už teď nečekaně dřív než se čekalo se důchodový systém dostává do vážných trablů = nějaká (přes)příští vláda si s nim užije. Smutné je to že lidi pak nebudou nadávat na Andreje POPULISTU a VENEZUELU Maláčovou ale na někoho kdo v tu chvílí bude vláda a bude se snažit to řešit

A řešení není sranda = jedna z extrémních verzí řešení je všem rovný základní důchod = ve výši NA PŘEŽITÍ
4. 9. 2020 08:52
Re: akcie
No mě třeba přijde lepší "spořit" si do nějaký nemovitosti případně něčeho co časem roste na hodnotě nebo si ji alespoň uchovává (starožitnosti, cennosti, zlato, veteráni atd.) Mít ležet peníze na penzijním účtu kde ti je žere inflace mi nepřipadá jako nejlepší způsob. Osobně taky penzijko samozřejmě mám, ale když vidím kolik tam jsem schopen uspořit, tak do toho velké naděje na důchod nevkládám.
Avatar - Hammunasakra
4. 9. 2020 09:00
Re: akcie
Forma jak kam = to už je jiná věc. Zrovna nemovitosti u nás dík nejvyšší inflaci v Evropě a propadu kurzu koruny letí desetiletí nahoru neskutečným tempem = právě proto ze to je krom extremů typu komunistického převzetí moci jistota

Ale to že důchod se má a MUSÍ skládat z víc části a ne JEN státní důchod pokryje VŠE = to se na VŠE učí :*)

Jestli ti slušný důchod zajistí obrazy, nemovitosti atd je tvoje volba/sázka = že NE (jen) státní důchod JISTOTA
Avatar - Hammunasakra
3. 9. 2020 20:31
Re: akcie
"Vyrábí PÁR TISÍC aut"?
3. 9. 2020 22:50
Re: akcie
Tak ve srovnani s VW nebo Toyotou je velikost jejich produkce smesna.
Avatar - Hammunasakra
4. 9. 2020 07:43
Re: akcie
To jo = ale akcie sou sazka na budoucnost

Plus u Tesly nejde zdaleka JEN o výrobu aut =ale jo současná cena je asi hodně NAD = ale popravdě nejen Tesly
4. 9. 2020 08:19
Re: akcie
Nečekal bych, že s tebou budu někdy plně souhlasit. Co říkáš na NIO? To má myslím dobrý potenciál.
Avatar - Hammunasakra
4. 9. 2020 08:23
Re: akcie
NIO má potenciál vlastního mega trhu = záběr Tesly ale asi NEEEE = ale nemám neznám info data k posouzení. Myšlenka ne nabíjet ale VYMĚŇOVAT baterie není originální ale NĚCO do sebe má

Ten souhlas oceňuju :-)
4. 9. 2020 08:48
Re: akcie
No originální sice není, ale vidím v tom veliký potenciál. Baterie není součástí auta a není potřeba nabíjet ji obrovským výkonem a potýkat se se všemi negativy z toho plynoucími, ale prostě ji vyměnit, což by ve finále mohlo výrazně ulehčit život s elektromobilem. Nevím možná jsem moc optimista a vidím to přehnaně růžově, ale nápad přijet k pumpě a vyměnit si baterku a jet dál se mi líbí. Navíc není potřeba řešit, že mi časem stárne a ztrácí kapacitu. A ten potenciál obřího vnitřního trhu Číny tam jednoznačně je.
Avatar - Hammunasakra
4. 9. 2020 08:57
Re: akcie
Ten nápad na výměnu už před lety odložila Tesla, Renault a já nevím kdo = potenciál baterií viz nově směry třeba Toyoty. Nemam dost dat PROČ CO všechno posuzovali na vahách dobíjet vs vyměňovat ale zatím se vždy rozhodli jít cestou..

Já bych se rad dožil masivního přechodu průmyslu na vodík a s tim spojeného šíření vodíkových aut = nebo zatím alespoň roky odkládáných vodíkových čerpaček u nás

I když Andrej co má stát za svou firmu = dá radši další desítky miliard na podporu SVÉ firmy = a podpoří ze státního prodej nafty a adBlue = než ty roky slibovaný vodíkový čerpací stanice nebo dobíjecí infrastrukturu = v obojím sme spadli mezi poslední v Evropě
4. 9. 2020 09:00
Re: akcie
jj vybavuju si že jsem o tom ve spojitosti s Renaultem už slyšel. Ani nevím co je vedlo k tomu tuhle myšlenku opustit. Možná nebyla ještě správná doba. Nejsem takovej vizionář, abych předpovídal nástup vodíkových aut. Zatím to je hodně v plenkách. V následující dekádě to spíš nebude.
4. 9. 2020 10:24
Re: akcie
Tesla ale neni jen o autech, to je to na co spousta lidi zapomina, je to nekolik firem kde nektere se zabejvaji energetikou i na te nejvyzsi urovni, a tam jsou nejvetsi ocekavani dobudoucna

vesmes ikdyby Tesla jako takova prestala vyrabet auta uplne, porad to bude velkej podnik se sluzbama a produktama o ktere je zajem a prodavaji se za velke penize ;-)

az tohle panove pochopite, tak treba vydelate vetsi penize nez jake mate na vejplatni pasce, me akcie Tesly vydelali jiz prez 4.8m prodejem, z puvodni investice 300 tisic korun, uplne stejne a vesmes daleko lepe se da vydelavat treba na kryptomenach :yes:

proste je uzasne jak se tu lidi bavite o blbostech jak by jste do toho neinvestovali a pak si stezujete ze jsou auta drahy a neco jako 8 lavec si ani nekoupite, jste stejne vtipni jako nekdo kdo si preje aby vyhral jackpot v nejake sazkove hre ale nevsadi ani korunu :-[]
4. 9. 2020 11:28
Re: akcie
fajn a na kolika si akcie Tesly kupoval a na kolika prodával. Já neříkám, že to nebyla špatná investice, ale tak možná v březnu letošního roku. Ne teď.
4. 9. 2020 14:30
Re: akcie
nakupuju a prodavam prubezne podle ceny akcii
Avatar - Jerry.Gunman
3. 9. 2020 15:11
Úpis Tesla akcií na ACZ
On by měl Elon vydat nějakopu speciální edici akcií pro zdejší Hard Core Tesla-Fans
Pokud budou při nákupech tak ačně-aktivističtí, jako při neustálém vychvalování Tesly do nebe a ještě výše, tak Elon má těch 5 miliard na účtu do 10 minut ;-) ;-) ;-)

Leda snad, že by elektrofilní hoši jenom kecali :D :D :D
Rozbalit vlákno
4
Avatar - fOE
3. 9. 2020 15:57
Re: Úpis Tesla akcií na ACZ
Mno, je to stejne komickej spolek jako ti diskusni kupci vicevalcovych atmosfer v manualu. ;-)
Avatar - Jerry.Gunman
3. 9. 2020 16:09
Re: Úpis Tesla akcií na ACZ
A přesto bych řekl, že mezi zdejšími diskutéry bude více majitelů "víceválcových atmosfér v manuálu" nežli majitelů Tesly :D
3. 9. 2020 21:24
Re: Úpis Tesla akcií na ACZ
medzi pravidelnymi diskutujucimi nie je jediny majitel Tesly
Avatar - Hammunasakra
4. 9. 2020 07:45
Re: Úpis Tesla akcií na ACZ
Majitelů více válcových atmosfér v manuálu tu je podobně :-)

Budoucí trend je ale jasný = manuály končí ;-)