Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v srpnu 2020: Toyota před Dacií i VW, pokračující růst Mercedesu

Pro Toyotu byl srpen 2020 na českém trhu nebývale úspěšný. Obsadila třetí pozici mezi nejprodávanějšími značkami.
Zpět na článek
5. 9. 2020 15:11
6. 9. 2020 08:59
5. 9. 2020 15:38
5. 9. 2020 16:55
5. 9. 2020 22:14
5. 9. 2020 20:05
6. 9. 2020 09:02
6. 9. 2020 11:35
5. 9. 2020 15:49
5. 9. 2020 19:02
5. 9. 2020 21:25
6. 9. 2020 11:38
6. 9. 2020 22:21
7. 9. 2020 08:46
7. 9. 2020 10:36
7. 9. 2020 08:48
7. 9. 2020 10:24
7. 9. 2020 18:24
5. 9. 2020 16:14
5. 9. 2020 14:07
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Mikesus
6. 9. 2020 08:30
Re: Nemít ten vwagen shade, tak jsou v takovejch sračkách !!
Co bych k tomu měl říka? to snad komentuje hamuna ne?
6. 9. 2020 12:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
6. 9. 2020 13:25
Re: Nemít ten vwagen shade, tak jsou v takovejch sračkách !!
Toyota a baterie asi v pohodě. Ještě jsem nepotkal Toyotu, co by měla problém s baterkou ( jakoukoliv v autě ). Ale to se nedá říct o jiných značkách, kde to je naopak jedna z nejčastějších závad.
Můj názor na elektrické platformy je takový, že určitě jsou lepší, ale také dražší, protože se jich neprodá tolik, jako ICE. Pak je na zákazníkovi, jestli vezme levnější kompromis nebo dražší, ale vyladěnější základ.
7. 9. 2020 00:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
5. 9. 2020 15:11
space star
vyse 40 kusov za august.... sanka dole... asi vypredaj zakladnych 1.0 verzii ktore uz koncia a ostane len 1,2ka ... z kedysi nenapadneho kacatka je nakoniec celkom uspesne auto v danom segmente... a do karat mu snad este zahra aj koniec citiga takze na konci roka to moze byt este vcelku prekvapive cislo... :yes:

jeep :yes:
Rozbalit vlákno
16
Avatar - twistedTSD
5. 9. 2020 15:35
Re: space star
S Fiatem je to pořád dokola. Čekání na modernizaci Tipa je nekonečné a Hyu si mezitím zabral jeho pozici na trhu.
6. 9. 2020 08:59
Re: space star
Důvodem zpoždění modernizace je prý Covidová krize. Místo v září proto dorazí až koncem roku.
5. 9. 2020 15:38
Mitsubishi
Překvapením je asi celkové 16. místo. Nepřekvapí 67 kusů ASX, ale 53 Outlanderů mi připadá docela dost. Ještě k Space Staru je v prodejích 33 Eclipse Cross.
Avatar - 3_diamanty
5. 9. 2020 16:38
Re: Mitsubishi
eclipse tiez slusne cislo vzhladom na to ze ma jediny motor v ponuke ... a outlander hadam najlepsi vysledok v tomto roku zatial .. vyse 50ks je tu fakt pecka... ... ASX naopak sklamalo.. zvyklo mat aj o stovku viacej ako tentokrat ale snad dalsi mesiac uz bude lepsi ...

prekvapuje space star.... tie predaje tento rok uz nebudu nahodne... este nakoniec bude jedno z najpredavanejsich mini v cr... panda razom kuzla zbavena
5. 9. 2020 16:55
Re: Mitsubishi
Pandu už Space Star překonal, jelikož za 1-8/2020 má prodaných 179 kusů a Panda jen 119. Trochu jinde je i10 s 586 kusy, které šlape v patách leaderovi, což je CitiGo. Obecně si myslím, že Hyundai + KIA teď hodně posílí (v market share), protože jejich nabídka je pro soukromé osoby zajímavá (nejsou drazí), mají co nabídnout i "prémiové" klientele (třeba Santa Fe) i inovátorům (hybridy a e-auta).
5. 9. 2020 18:13
Re: Mitsubishi
H/K su nastaveni dobre, skoda je domaca, toyota ma hybridy a nove modely.

Uplne na konci mitsubishi, honda a mazda, nissan som akosi neregistroval, ale tiez je v problemoch - korejci japoncom prebrali zakaznikov. Japonci to hraju na to, ze su nieco naviac, aby to nedopadlo tak ako s mobilmi, notebookmi, tv a celkovo vsetkym - japonci chcu drzat vyssie ceny a ludia kupuju korejcov - zartovne "sikmooki ako sikmooki":D

Zaujimavy je pad dacie - mozno fakt chudobnejsi ludia nemaju ani na daciu. Alebo je to cakanie na nove avizovane modely, alebo oboje.

Premii sa celkom dari, vie reagovat zlavami, ma z coho, prekvapivy je len ustup audi.
Avatar - 3_diamanty
5. 9. 2020 18:52
Re: Mitsubishi
panda je pritom aj vekovo rovnako "stara" ako space star... takze je to aj v tomto smere ferovy suboj dvoch "vysluzilcov" .... akurat panda uz trpi na tie mikro rozmery coraz viac dnes ( kratucky razvor 2300mm sa uz dnes nenosi ani v minitriede ) .... kdezto space star je v podstate dnes najvacsie mini v segmente spolu s i10 .... a neraz vie nahradit uz aj nejake to starsie male auto ako fiat punto I, II ci nejaku prvu fabiu... takze vie byt aj pre dochodcu zaujimava volba ako nahrada prave za povedzme nejake to starsie male auto ktore uz dosluhuje... kdezto panda je fakt malicka a okrem nejakej slobodnej mamicky to asi nekupi dnes u nas uz nikto ... mozno este ako firemne auto na rozvoz pizze inak bez sance

mne sa paci nova vacsia i20tka.... vyzera brutalne.. krasne auto.. uz viac hranate a take sik.. spravne strihnute... pecka... ovela viac a mi paci ako rio... pritom doteraz som vzdy bral rio ako toho krajsieho korejskeho braceka v segmente ale tentokrat uy i20 jasne vedie... vidim to na velky trhak aj u nas... uvidime
Avatar - xxc
5. 9. 2020 22:14
Re: Mitsubishi
nie je to nahodou tak, ze koncia v europe, tak dealeri este objednali posledne auta, aby mali co predavat, kym to ukoncia?
6. 9. 2020 13:05
Re: Mitsubishi
ano, je to tak. Kedze maju castokrat dealerstva s niekym inym, napr. v Presove mazda, bude to rana aj pre toho partnera - utiahnut sám dealerstvo alebo najst noveho partnera.

Honda ma v EU predaje podobne male ako Mitsubishi, ale zatial tu su, avsak jej jedina europska tovaren v Anglicku konci.
Mazda smeruje predajmi nadol k Honde.
Subaru je okrajovka, jedine japonske znacky, ktorym sa v EU fakt dari, su toyota a suzuki.
Avatar - 3_diamanty
6. 9. 2020 14:13
Re: Mitsubishi
koneic hondy v eu asi tiez nebude uz daleko... inak predaje ma honda v eu podstatne este nizsie ako mitsu... tak uvidime dokedy to tu este potiahnu ..

v eu este isty cas ostane prave space star aj L200... zy casom coraz prisnejsie emisne normy ich uz stopnu ...

ale za 10 rokov ked z kazdy bude mat samy hybrid aj elektromobil ( aj mitsu ) tak mozno uz nebude mitsu nic branit sa do eu opat vratit bez hrozby nejakych pokut za emisie... ja verim ze casom sa vratia .. jasne nebude to o rok ani o dva.. ale dam krk ze raz sa vratia... :yes:
Avatar - JGucci
5. 9. 2020 20:05
Re: Mitsubishi
Hyundai má teď opravdu lidové ceny a po odchodu Vošického může snad už pouze posilovat :-) Vždyť i já (fanoušek Škodovky) jsem neodolal a v srpnu podpořil prodejní statistiky Tucsonem 4x4 v automatu...
6. 9. 2020 09:02
Re: Mitsubishi
Přesně tak, od odchodu šíleného Vóši šla image Hyundaie v ČR velice rychle nahoru. Největší pecku ale pravděpodobně bude nový Tucson s opravdu parádním designem. :-O
Avatar - speedfred
5. 9. 2020 19:47
Re: Mitsubishi
Troška sme sa vystriekali pri Mitsu, ale hodne drahšia Audi toho predava trochu viac, o MB ani nehovorím.
6. 9. 2020 11:35
Re: Mitsubishi
Omlouvám se za debatu k Mitsubishi, která je daná tím, že vlastním dvě auta této značky. Nemyslím si, že jde o nějakou on.a.nii nad vlastní garáží, jenom prostě koukám co se s tímhle výrobcem děje. Audi jako značka/výrobce mi nikdy neimponovala a MB pozbyl kouzla, které pro mě před cca 15 lety ještě měl. Sleduju co je nového protože dříve nebo později budu svého Lancera něčím nahrazovat, ale zatím to rozhodně nevypadá na něco od Mitsubishi. Tento týden jsem byl v Praze, jezdil jsem čtyřokou Octávkou, výbava Elegance s 2.0 TDI DSG a nebyl to nijak frustrující zážitek.
Avatar - 3_diamanty
6. 9. 2020 14:20
Re: Mitsubishi
ked nepises niecoco chce niekto pocut tak necakaj prijemne privitanie .. tak to chodi

akurat sme sa o tom bavili ... lebo bracha uz tiez rozmysla ze ak svojho terajsieho druheho lancera nahradi o par rokov niecim tak to uz asi mitsu tiez nebude nakolko v eu konci ale... ale chce opat japonca... paci sa mu subaru aj honda .. pripadne este mazda .... toyoty mu pridu kusok akesi nadalej nemastne neslane co ja kusok nerozumeim tomu lebo ja by som najradsej prave neico ako corolla.. ale tak ok... hlavne ze nadalej ostane pri japoncoch.. nejaky reno ci pezo u neho nadalej proste nehrozii a to to podstatne a aj za mna fajn .. a ci uz to bude potom nejaka mazda alebo honda to je uz potom vlastne jedno.. tam uz mas vsetko super kary... :yes:
5. 9. 2020 15:49
Toyota
Toyota zřejmě těží ze svých hybridů. Poměrně nově i já pozoruju (dříve to již komentoval Mikesus) v mém (bývalém) oboru přechod od naftových kombíků k hybridním autům ve firemních flotilách.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - 3_diamanty
5. 9. 2020 19:02
Re: Toyota
vidim pomerne dost vela hybridnych coroll aj CH-R uz u nas... fakt ma prekvapuje hlavne ten nastup corolly... donedavna seda myska segmentu a dnes? snad uz rovno topka triedy ... krasne auto.. vyborne kombinacie... k tomu hybrid... super to maju v tomto japonci naslapnute uz aj v eu s novou corollou ...
Avatar - Emel
5. 9. 2020 21:25
Re: Toyota
Přechod k hybridům určitě... je to ale víc vidět z celoročních čísel než těch srpnových, zrovna v srpnu je Toyota cca. na nule (myšleno má stejný tržní podíl jako loni), tj. nikomu zákazníky nepřebírá.
6. 9. 2020 11:38
Re: Toyota
V tomhle případě bylo zdrojem k mé poznámce osobní setkání s jedním z manažerů české pobočky jedné z největších farmafirem a informace, které mi podal.
Avatar - Emel
6. 9. 2020 22:21
Re: Toyota
Český trh patří Škodovce... občas někdo vezme Hyundai nebo Ford, Opel, VW... ale mainstream je Škodovka. Ono šéfové českých firem dobře chápou rozdíl mezi tím, jestli si koupí auto Made in Japan nebo Made in Czech Republic... protože oni jsou v té samé situaci ve svém oboru, ať už je to Software nebo oblečení nebo cokoli jiného.
7. 9. 2020 08:46
Re: Toyota
V konkrétním případě o kterém jsem se v minulém týdnu dozvěděl šlo o ukončení objednávek VW Passat a jeho nahrazení nějakým hybridem (zřejmě Camry). Nástup Škody do firemních flotil nastal až po roce 2000 a to se může velmi rychle zase změnit. Já osobně jsem dostal jedničkovou Octávku v Léčiva a.s. a následně jsem opět přesedl do Opla, Forda, Toyoty, Mercedesa, VW a končil jsem (firemně) v Subaru. Máš pravdu, že Made in Japan bylo jasně vylučovacím faktorem pro zařazení do firemních flotil u velkých nadnárodních amerických nebo evropských firem.
Avatar - Emel
7. 9. 2020 10:36
Re: Toyota
Změnit se to může, ale jen tehdy, pokud Škodovka nedokáže nabídnout to, co trh chce.
6. 9. 2020 19:47
Re: Toyota
tak určitě má Toyota dobré hybridy, ale co s takovým autem po cca 10 letech ? Jaká bude ještě kapacita baterie ? Kolik bude stát výměna ? Nebude výměna dražší než uspořené palivo ???
7. 9. 2020 08:48
Re: Toyota
Firma kupuje/pronajímá auta na 3-4 roky, takže u nich nikoho nezajímá co bude po výměně stávajících aut.
7. 9. 2020 10:24
Re: Toyota
s původní baterii jezdí ještě starší auta, naopak např. o priusech se šíří doslova legendy ve spolehlivosti a životnosti a vysokých nájezdech. Hybridní Toyota je elice častné auto mezi taxikáři po celém světě, dokonce i v ČR to začínají kupovat. Baterie v hybridních Toyotách vydrží bez problémů 300 tis km. Výměna baterie ( kompletní ) z důvodu vysoké ztráty kapacity, která se však prakticky neděje u modelu auris stojí např. kolem 40 tis, tedy i kdyby to bylo u někoho nutné tak nic závratného.
5. 9. 2020 16:14
Kde je Golf?
A kde je Golf? Až takový propadák je z něj?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
5. 9. 2020 16:43
Re: Kde je Golf?
kto uz dnes za tie prachy kupi golfa a este s litrom? fakt malokto.. jeho caro uz pomaly ale isto vyhasina.... casy golfika su uz tak nejak prezite a ludia uz chcu zmenu ... dnes za podobne pracvyh uz radsej ludia CH-R ... T-roc .. kamiq ... captur a pod

popravde 18 litorv az golfa s litrom by som nedal aj ked som tvrdil aj tvrdim ze to auto sa mi paci... ale za tie prachy fakt ne... to uz radsej nejaky cross alebo neico ine...
5. 9. 2020 18:52
Re: Kde je Golf?
Díky za odkaz, já to nemyslel nějak zle. Spíš jsem třikrát procházel tabulku, zda špatně nevidím. V minulosti byl vždycky vysoko a momentálně není ani mezi 20. Předtím jsem četl tuto negativní recenzi, jinak bych si toho asi ani nevšiml. https://www.tipcars.com/…0-kilometru.html