Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Fiat 500 Trepiuno za rohem. Nová verze dostane dveře navíc. Jedny...

Nová generace Fiatu 500 s čistě elektrickým pohonem byla představena ve dvou karosářských variantách. Nyní se blíží ještě jedna, a to hodně netradiční.
Zpět na článek
2. 10. 2020 19:48
Re: Design
Asi už tak nie, keď ostala päťstovka prakticky jedinou predlohou.
2. 10. 2020 08:51
Re: Omg
U nás vídam hlavne Tipo - jazdí ich naozaj dosť, pripísať sa to dá relatívne nízkym cenám, lebo auto ako také žiadna veľká sláva.
2. 10. 2020 08:48
Re: nie je ich tak malo
Ale nie. Nemôže mať všetko rovnaký kukuč. 500X sa ešte ako-tak dá, 500L vyzerá maximálne hnusne. Radšej by mali riadne popracovať a spraviť nejakú peknú Pandu (použiť ako základ koncept Centoventi sa priam pýta) a hlavne Punto - týmto dvom autám vybudovali image a spravili meno, a len tak to zahodia...?
1. 10. 2020 19:31
Design
Ten design je parádní. Italové prostě umí.
1. 10. 2020 16:36
Re: Omg
po Evropě jich jezdí hafec, stačí vyjet do zahraničí - Německo, Rakousko, Itoška (tam vůbec) ... že to nefrčí u nás je jasný, protože poměr cena/velikost kufru. Tak to prostě je. Za ty peníze u konkurence dostanete "o kus víc" auta. To samé Abarth tady chudák živoří - a přitom je to super auto. Ale Fábka v RSu má prostě navíc dvoje dveře ...
Avatar - iudex
1. 10. 2020 15:09
Re: Omg
Súhlasím s tým, že vypustenie plnohodnotného auta triedy B aj C je chyba a stavať všetko na jedinú kartu (500vku) je risk.
Ale k samotnému konceptu 2+1 dvere: to je podľa mňa geniálna myšlienka, hovoril som to už pri Velosteri a popravde sa divím, že sa to nerozšírilo. Dnes aj tak 90% áut (a to nielen tých malých ako je 500) jazdí jen s 1-2 ľuďmi a dozadu si človek dáva akurát tak bundu či tašku. A obzvlášť pri malom aute ak má zadný pár dverí tak predné sú menšie, pre niekoho až príliš malé a zhoršujú nastupovanie (plus ako bonus trojdveráky väčšinou lepšie vyzerajú). Naopak trojdverák logicky sťažuje využiteľnosť zadných sedadiel a nasadanie. Takže koncept 2+1 je ideálnym kompromisom medzi pohodlnými veľkými dverami pre vodiča a pohodlným nastupovaním pasažierov dozadu.
1. 10. 2020 14:19
Re: Omg
V Evropě se v roce 2019 prodalo 175 017 kusů Fiat 500, což rozhodně není nijak zanedbatelné množství. Pro srovnání - Octavií se prodalo 218 439 kusů. Viz https://carsalesbase.com/…sales-comparison
1. 10. 2020 13:53
nie je ich tak malo
ked si zratam tipo, 500 a 500x, tak ich vidam celkom dost. A zrovna 500 im zachranila rypak a v galerii je samy majstrstyk. Uz davno mali urobit 500 dizajn v becku a la mini.
1. 10. 2020 12:01
Omg
Taketo kraviny vymyslat nez aby sa radsej sustredili na vyvinutie niecoho normalneho do B alebo C segmentu. Zrovna minule som rozmyslal ked som videl jednu 500x ako kedysi jazdilo vela fiatov a teraz je vzacnejsie nejaky stretnut nez napriklad porsche. Tomu poviem upadok.